Jó üzleti ötlet, de hogyan kivitelezzem

Collapse
X
 
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts
  • Andrisdiak
    Tőzsde gyakornok
    • 16-04-11
    • 97

    Jó üzleti ötlet, de hogyan kivitelezzem

    Sziasztok!

    Évek óta van egy nagyon jó ötletem, amivel elég jól kereshetnék, de nem mertem még belevágni, mert tartok attól, hogy keresztbe tesz a konkurencia, és oda a jó terv. A lényeg, hogy tegyük fel van egy nagy telkem, amin rengeteg növény van, de egy bizonyos növény virágáról van szó. Ezt a virágot nem lehet vágott virágként értékesíteni, de nekem sikerült 3 év alatt kikísérletezni(nem kis munkával), hogyan tudnám frissen tartani napokig. A baj ott kezdődik, hogy ha ezt elkezdem virágüzleteknek árulni, ami egyébként szerintem tarolna, és vinnék mint a cukrot, akkor a konkurencia simán lemásolja, hogyan oldottam meg a növény tartósítását(pofon egyszerű), és oda a hasznom. Mivel ezt a növényt sokan árulják egyben, de a virágát senki, mivel az ugye levágva megfonnyad.. Keresgéltem a neten, jogi stb egyéb fórumokon, de komoly kiokosítást nem találtam, ötlet levédését is néztem, de állítólag ilyen Mo-on nincs, simán elhappolhatja bárki a munkám gyümölcsét, lemásolhatja stb. Azaz ellophatja az ötletemet és annnak kivitelezését. A konkurencia, azaz mindenki, aki habzó szájjal próbálja ezen növényeit eladni, ha meglátná ezt a lehetőséget, szerintem 3 max. 4 napig lennék egyedüli az ötletemmel. Mégis az érdekelne, hogy van e erre bármi mód, hogy ezt levédessem, vagy hogy ne happolja el a sok úgymond ötlettolvaj előlem a lehetőséget?
  • fsdhbfjksdbflhsdgfj
    Kitiltott
    • 10-11-06
    • 0

    #2
    Neked a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalra lenne szükséged.

    Hozzászólás

    • kockas
      Tőzsdeprofesszor
      • 13-08-24
      • 2291

      #3
      Andrisdiak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Sziasztok!

      Évek óta van egy nagyon jó ötletem, amivel elég jól kereshetnék, de nem mertem még belevágni, mert tartok attól, hogy keresztbe tesz a konkurencia, és oda a jó terv. A lényeg, hogy tegyük fel van egy nagy telkem, amin rengeteg növény van, de egy bizonyos növény virágáról van szó. Ezt a virágot nem lehet vágott virágként értékesíteni, de nekem sikerült 3 év alatt kikísérletezni(nem kis munkával), hogyan tudnám frissen tartani napokig. A baj ott kezdődik, hogy ha ezt elkezdem virágüzleteknek árulni, ami egyébként szerintem tarolna, és vinnék mint a cukrot, akkor a konkurencia simán lemásolja, hogyan oldottam meg a növény tartósítását(pofon egyszerű), és oda a hasznom. Mivel ezt a növényt sokan árulják egyben, de a virágát senki, mivel az ugye levágva megfonnyad.. Keresgéltem a neten, jogi stb egyéb fórumokon, de komoly kiokosítást nem találtam, ötlet levédését is néztem, de állítólag ilyen Mo-on nincs, simán elhappolhatja bárki a munkám gyümölcsét, lemásolhatja stb. Azaz ellophatja az ötletemet és annnak kivitelezését. A konkurencia, azaz mindenki, aki habzó szájjal próbálja ezen növényeit eladni, ha meglátná ezt a lehetőséget, szerintem 3 max. 4 napig lennék egyedüli az ötletemmel. Mégis az érdekelne, hogy van e erre bármi mód, hogy ezt levédessem, vagy hogy ne happolja el a sok úgymond ötlettolvaj előlem a lehetőséget?
      Vettem egy üzlethelyiséget a belvárosban.
      A virágok mellett van rá plussz 30 millád beszállni az egyéb más árukészletbe?
      A target: filléres olcsó bizbasz elektronika (pl világító USB kábel), és majd áruljuk a virágaiddal együtt = dupla business
      (kisebb brokerek is jöhetnek
      Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

      Hozzászólás

      • Andrisdiak
        Tőzsde gyakornok
        • 16-04-11
        • 97

        #4
        ********* ezt átnézem, köszönöm! Sajnos azonban attól tartok, hogy elég ingoványos út lesz, ha belekezdek, mert mondjuk mivel lehet mást megállítani, hogy ne másoljon? Pereskedjek évtizedekig, tucatnyi emberrel? Kisnyugdíjassal? Nehéz ügy.. Oké, hogy van védelmem, de ha egyszer koppintanak, akkor vagy pereskedek, vagy hagyom. Ha egy nagytőkésnek van 10x akkora telke mint az enyém, és 10x annyi növénye és belekezd nagyban értékesíteni, akkor lényegében 3 évnyi munkám az ölébe hullik. Ő meg learatja a gyümölcsét.

        Kockas: ahogy számoltam tavasztól őszig kb. 2000 virág terem, ezt szerintem simán lehetne 500-ért adni a virágosnak, de lehet még többért is. ez nem sok pénz, de ha belegondolunk, ingyen van, terem, sok munka nincs vele. Ha nem adom el, nem bukok. terem holnap új.. Úgyis csak leszáradna ha nem szedem le.. Viszont van egy bökkenő, ugyanis mindezt úgy kellene kiviteleznem, hogy ne kelljen havi 60 ezret befizetni, mint járulék, mert akkor k...ra nem éri meg.. Néztem az őstermelő igazolványt, annál állítólag évi 250 ezerig nem kell járulékot fizetni...Járulékkal nem érné meg. Ha magam tudom árulni, őstermelőként, és nem kell vállalkozni hozzá, plusz tőlem viszik el és nem a virágosnak adom oda bagóért, akkor még jobban járnék, csak akkor megint ott van az évi max. 250 ezer bevétel, amit így simán meghaladna és kiesnék az őstermelőiből(állítólag) A baj az, hogy ahány oldal a neten, annyi szabály , amik sokszor egymásnak mondanak ellent.

        Hozzászólás

        • Andrisdiak
          Tőzsde gyakornok
          • 16-04-11
          • 97

          #5
          Az ötlet egyébként onnan indult, hogy magát a növényt 1000 körül lehet kapni boltokban, de egynek van egy szezonban 10-20 virága, vagyis totál pazarlás eladni, akkor csak levágom az aranytojást tojó tyúkot. A növény szaporodik is, évente hoz vagy 3-4 csemetét, amik igen gyorsan nőnek. A virágát úgy gondolom országszerte el lehetne adni és még nem találkoztam olyannal aki árulta volna, mivel vágás után 1-2 óra és eladhatatlan. Erre van egyszerű megoldás, amit még a virágosok sem tudnak, mert bevittem egy csokorral egy bomba szöszi virágoshoz, de másnap hívott, hogy nem jön össze, mert elpusztult. Tehát ő sem tudta a titkot. Ez 2 éve volt, azóta lett kikísérletezve. Továbbá azt mondta, számla nélkül nem tudja átvenni tőlem. Másnál évi 1-2 virágot terem egy növény, nálam ennek az 5-10- szeresét. HA lenne rá kereslet, akkor ezt a beültetett területet meg is tudnám akár duplázni. Rossz nézni, hogy más egy taknyos zsebkendővel vagy fűszállal kaszál, nálam meg leszáradnak az 500-asok egész nyáron a telken.

          Hozzászólás

          • fsdhbfjksdbflhsdgfj
            Kitiltott
            • 10-11-06
            • 0

            #6
            Andrisdiak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            ********* ezt átnézem, köszönöm! Sajnos azonban attól tartok, hogy elég ingoványos út lesz, ha belekezdek, mert mondjuk mivel lehet mást megállítani, hogy ne másoljon? Pereskedjek évtizedekig, tucatnyi emberrel? Kisnyugdíjassal? Nehéz ügy.. Oké, hogy van védelmem, de ha egyszer koppintanak, akkor vagy pereskedek, vagy hagyom. Ha egy nagytőkésnek van 10x akkora telke mint az enyém, és 10x annyi növénye és belekezd nagyban értékesíteni, akkor lényegében 3 évnyi munkám az ölébe hullik. Ő meg learatja a gyümölcsét.
            Örök probléma, ezért jó a forex.

            "Nincs konkurenciád

            A jó ötleteket, szolgáltatásokat, termékeket előbb-utóbb megpróbálják ellopni, utánozni, hamisítani. Ha nem egyedi, és másolhatatlan a terméked, vagy a tevékenységed, akkor versenytársaid folyamatos árversenyre fognak kényszeríteni és megpróbálnak kiszorítani téged a piacról. "

            Hozzászólás


            • #7
              Ne érts félre, nem pejoratívan mondom, de kishalnak tűnsz.
              Add el az ötletedet egy nagyhalnak, nagy pénzért (+ forgalmi részesedés). Küszködjön ő a konkurenciával.

              Hozzászólás

              • Andrisdiak
                Tőzsde gyakornok
                • 16-04-11
                • 97

                #8
                Igazad van, tényleg az vagyok, egy guppi. Eszem van, de sajna a családom mindig is kis vagyonnal rendelkezett, kétkezi és /vagy alkalmazotti viszonnyal. Nem kaptam milliókat fatertól üzletet alapítani. Nehéz így magadat megvalósítani. De hogyan tudnám nagyhalnak eladni nagy pénzért? Megmutatom neki mennyire egyszerű, aztán nem fizet semmit az egyszerűség miatt, persze az ötleten és az árusításon nagyot kaszálhatna. Sajnos teljesen ismeretlen vagyok ezen a területen, nyilván át is vernének.

                Amúgy ezért sem vittem be azóta a szöszihez(sem) a kész terméket, mert simán lekoppintana, vagy 1-2 hónap csepegtetés után hirtelen belekezdene egy "ismerőse"...Nekem sz.rabb lenne végignézni azt, hogy más kaszál rajta, minthogy nem keresek rajta egy vasat se. Akkor inkább elfelejtem.

                Hozzászólás

                • Andrisdiak
                  Tőzsde gyakornok
                  • 16-04-11
                  • 97

                  #9
                  ***** eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Örök probléma, ezért jó a forex.

                  "Nincs konkurenciád

                  A jó ötleteket, szolgáltatásokat, termékeket előbb-utóbb megpróbálják ellopni, utánozni, hamisítani. Ha nem egyedi, és másolhatatlan a terméked, vagy a tevékenységed, akkor versenytársaid folyamatos árversenyre fognak kényszeríteni és megpróbálnak kiszorítani téged a piacról. "
                  Ez igaz sajnos.. Két tavalyi vevőm is idén már árulja a növényt...A fagyi mindig visszanyal. Most képzeld el, ha meglátnák az új ötletemet. A fél világ ellopná.

                  Hozzászólás


                  • #10
                    Tartasz egy kis piackutatást, felméred, kik játszanak nagyban, nyilván vannak szereplők, akik nem a temető mellett ücsörögve próbálnak érvényesülni kis csokraikkal. Magyarul, milyen nagyobb cégek vannak a piacon.
                    Ha ez megvan, körbemész (igényesen összeállított email, melyben jó benyomást keltesz). Elmondod, hogy innovatív eljárásodnak (amelynek részleteit természetesen nem fejted ki) köszönhetően képes vagy arra, hogy. Érdekli-e őket?
                    Kedvező válasz esetén konzultációt kérsz egy üzleti ügyekben járatos szakjogásztól, hogy hogyan célszerű a dolgot továbbvinni. A válasza függvényében jöhetnek a következő lépések (személyes kapcsolatfelvétel a céggel, egyeztetés, üzletkötés ügyvédi jelenléttel).

                    Hozzászólás

                    • Robelin
                      Újonc
                      • 16-05-31
                      • 1

                      #11
                      Szia!
                      Szerintem válts ki egy őstermelői igazolványt, azzal árusíthatod közvetlenül a vevőknek is és viszonteladóknak is.
                      Aztán a http://www.sztnh.gov.hu/hu -nál védesd le, és ne add ki a titkot senkinek, max, ha valaki megveszi a felhasználás jogát!
                      Szorítok Neked. Üdv.

                      Hozzászólás

                      • Andrisdiak
                        Tőzsde gyakornok
                        • 16-04-11
                        • 97

                        #12
                        Köszi a tanácsot Bill!

                        Robelin, köszi. A baj csak az, hogy a titka annyira egyszerű, hogy ha te veszel egyet tőlem, már látod is a titkát...Nem is értem, eddig hogy nem kezdte el más. Egy konkurens, akinek rengeteg ilyen van , vesz egyet a boltban, majd hazamegy és másnap már utánozni fog.. Elég hülyén van ez az egész jogilag kitalálva. Simán érvelhet azzal a konkurens, hogy ő is kipróbálta mert eszébe jutott mint ötlet, és sikerült neki.

                        Hozzászólás


                        • #13
                          Andrisdiak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Köszi a tanácsot Bill!
                          Szívesen. Legyél körültekintő, a módszeredről konkrétumot semmiképpen ne mondj senkinek, amíg nincs papír a kezedben.

                          Hozzászólás

                          • Andrisdiak
                            Tőzsde gyakornok
                            • 16-04-11
                            • 97

                            #14
                            Rendben, őrzöm 3 éve.

                            Hozzászólás


                            • #15
                              Andrisdiak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Rendben, őrzöm 3 éve.
                              Csak egy megjegyzés még: a bemutatkozó email összeállítására nagy gondot fordíts. Ha már ott elbuknál, nincs miről beszélni a továbbiakban.
                              Úgy kell megkomponálni, hogy visszautasíthatatlan legyen. Tedd vonzóvá, amennyire csak tudod.
                              Először csak egy cégnek küldd el. Az ő reakciójuk adhat támpontot, ha valamit nem csináltál elég jól, nem vettél figyelembe valami fontos szempontot stb., és változtatni kell rajta. A következő cégnek már a finomított verzió mehet.
                              Ha már 3 évet rászántál, akkor ezt a szakaszt se kapkodd el.
                              Sok sikert!

                              Hozzászólás

                              Working...
                              X