Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Ichimoku

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Ichimoku

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Valaki hasznalja ezt a tech. elemzes format? Nagyon erdekes. Egy komplett szisztema. Csak egy konyv van rola ,meg egy forum.
    Tejes nev:Ichimoku Kinko Hyo
    Japanbol jott, azsiaban szinte csak ezzel mennek a trederek. Aki magas szinten megtanulja az azt modja hogy e nelkul nincs elet. Deno

/persze a candlestick/gyergya is japanbol jott es ez nem olyan jo. Tobb millio mintat ,nepszeru candlestick patterns ,leellenoriztek visszamanoleg es kiderult hogy a tobbsege a gyertya mintaknak 50% -os vagy kevesebb. Mas szoval jelenthetnek barmit, 50% esely/

ichi

Igen, pl. én. : http://ichimoku.blog.hu/

Mellesleg: egy gyertya nem gyertya. Ami utána van, vagy akár előtte, sokkal érdekesebb és más kontextusba helyezi a gyertyát, véleményem szerint.

Hozzászólás

Nem régóta foglalkozom ezzel a módszerrel, és el kell mondanom, hogy lenyűgöző a pontossága és viszonya a piaccal.
      A jó benne, hogy tulajdonképpen - pár téves információval ellentétben - minden idősíkon használható.
      Azért azt jegyezzük meg, hogy egyetlen módszer, stratégia sem mentesít a kapzsiság, türelmetlenség és félelem tulajdonságától, így természetesen az ichimoku sem.

Én általában 8-10 párt figyelek, 15 percesen, és ha látszik valami lehetőség, megvizsgálom H1-et, és H4-et. Majd megnézem milyen hírek várhatóak, és 1-1,5 órával előtte-utána elkerülöm azt amelyikkel kapcsolatos. A figyelést csak úgy kell érteni, hogy egyszer ránézek, ha nem várható semmi jó, akkor kihagyom, így van, hogy csak 1-2 vagy annyi sem marad. Nagyon fárasztó 15-30 percenként figyelni ennyi párt

A mai pár kereskedésből azt szeretném elsőre megmutatni amely megmutatja milyen előny van a nagyobb idősíkok figyelésében és hogy mire is használható.

USDJPY M15:

Bejlöltem a belépést és minden egyebet.

Én általában a simához felrakok még egy 4-el megszorzott értékű Tenkan/Kijun-sent és Chikou span-t, ez igazából csak az én lustaságom, így egyből látom ha H1-en is történik valami.

A H4-en jól látszik, hogy a célár egybeesett ezen idősík felhő-aljával.

Ebbe csak és kizárólag az egy órás megerősítés miatt léptem be (az a felhő és a kijun-sen alatt helyezkedett el), egyébként, más esetben (ha mondjuk H1 van a felhőben) nem lépek be - mivel alap, hogy felhőben nem kereskedünk - legalábbis ilyen kis távon.

A másik kereskedés az EURJPY páron történt:

A nagyobb idősíkok szépen támogatták ezt a trédet, már csak a belépésre kellett várni.

Egybéként megjelent Kovács Gábor könyve az "Ichimoku beginner" mely letölthető honalpjáról: ichimokuworld.com
      Mindenkinek jó tanulást és jó kereskedést.

Üdv.

Hozzászólás

Uhh, nem tudom miért lettek ilyen nagyok a képek, most már nincs időm de ha kell, később ki tudom javítani...

Hozzászólás

Két ünnep között kereskedni... nem szép dolog, mégis megtettem pár nem-kihagyható lehetőség miatt.

1:
          USDJPY

Tenkan-kijun keresztezés, majd az ár mindkettő alatt maradt. Később az ár letörte a felhőt, majd a Chikou span ezt megerősítette. Belépési lehetőség már tegnap volt, ugyanezen az árszinten. A többi a képen magáért beszél.

2:
          EURGBP

A chikou span átlépte az árat, az ár a felhőből kitört, valamint egy szép Tenkan-kijun keresztezés is volt, ahogy már előtte is látszik.

3:
          GBPCHF:

Itt későn eszméltem, de látszott, hogy a hajó még nem úszott el, viszont ennek fejében a SL-t sem tradicionálisan a felhő fölé helyzetem. Céláram a kerek 1,46 volt.

Hozzászólás

garfi:

A Kovács Gábor könyvében leírt stratégiát alkalmazod?

Hozzászólás

kutisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              garfi:

A Kovács Gábor könyvében leírt stratégiát alkalmazod?
              Szia!

Igen.

Hozzászólás

Tapasztalatok? Ha jól látom te 15 percesen kereskedsz?

Hozzászólás

kutisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Tapasztalatok? Ha jól látom te 15 percesen kereskedsz?
                  Nekem tetszik, csak egy problémám van az egésszel: nincs leírva a pontos használata. Elvileg bármi, amit olvasol, az csak töredéke az eredeti könyvben foglaltaknak. Tény, hogy eredetiről senki nem fordította le angolra.
                  Kovács Gábor day-trader, ami egy nagyon magas szintű tudást igényel, nekem nincs még meg.
                  Azért látod nálam a 15 perces idősíkot, mivel a belépés és a menedzselés is ott, illetve 5 percesen zajlott. Kizárólag egy idősíkon kereskedni, és a többit (magyarul a trendet) figyelmen kívül hagyni nem szabad.
                  A trend megállapításához ugyanozkat az elemeket használom amit Kovács Gábornál, illetve könyvében megtalálsz.

Hozzászólás

Én is az Ichimoku indikátor alapján kereskedek, eddig nagyon jó eredménnyel kecsegtet.

http://tozsdeblog.hu/blog/basesoft/h...eny-100-profit

Nagyon szívesen cserélnék tapasztalatot Ichimoku témakörben.

Hozzászólás

basesoft eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Én is az Ichimoku indikátor alapján kereskedek, eddig nagyon jó eredménnyel kecsegtet.

Hát nem is tudom. Bármennyire is sikeres volt az első heted (amiből nem lehet különösebb konzekvenciát levonni) 1000 usd-vel 0,1 lot nyitogatása eléggé öngyilkos kísérletezésnek tűnik. Már az első kereskedésednél látható, hogy bevállaltál 177 pipes stoppot amit el is veszítettél, vagyis csak ez kereskedésed vitte a tőkéd 17%-át. Igaz, hogy vannak nyertesek is, de a tőkédhez képest időnként brutális stoppokat vállaltál. Hidd el, hogy ez nem hosszútávon, de még középtávon se vezet jóra. Miért nem csak 0,01 lotokat nyitsz. Igaz akkor csak tizede lett volna a profit, de az nem lett volna jó?
                      Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

garfi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Nekem tetszik, csak egy problémám van az egésszel: nincs leírva a pontos használata. Elvileg bármi, amit olvasol, az csak töredéke az eredeti könyvben foglaltaknak. Tény, hogy eredetiről senki nem fordította le angolra.
                        Kovács Gábor day-trader, ami egy nagyon magas szintű tudást igényel, nekem nincs még meg.
                        Azért látod nálam a 15 perces idősíkot, mivel a belépés és a menedzselés is ott, illetve 5 percesen zajlott. Kizárólag egy idősíkon kereskedni, és a többit (magyarul a trendet) figyelmen kívül hagyni nem szabad.
                        A trend megállapításához ugyanozkat az elemeket használom amit Kovács Gábornál, illetve könyvében megtalálsz.
                        Szia!

Annó én is probáltam utánanézni az Ichimokunak de még az angol nyelvű könyveket is fikázták hogy nem lehet belőlük megtanulni. Blogból se sokat találtam így hagytam! A saját stratégiám elég jól beválik de mellette szívesen tesztelgetek ha vannak tapasztalataid, meglátásod!
                        A Tőzsde egy vicces hullámvasút

Hozzászólás

Drukkolok hogy ilyen jól menjen továbbra is!
                          Bár a saját tapasztalatomat leírnám hogy az első éles számlámon annó 2 nap alatt csináltam 50%-os profitot!! A további folytatást asszem a tapasztaltabbak kitalálják... Mondjuk úgy hogy én meg a demó számla hosszútávú, nagyon jó barátok lettünk...
                          Ha 3-4 hónap múlva még mindig 1000 pénz fölött vagy az lesz a szép teljesítmény!
                          De mondom, én drukkolok mert minél több jól kereső tőzsdést szeretnék a fórumon!!
                          Pláne ha az Icsi-t tudnád majd tanítani nekünk!
                          A Tőzsde egy vicces hullámvasút

Hozzászólás

Valóban túl nagy a kockázat. Volatilitás alapon határozom meg. Valószínű H4 időtávban folytatom a kerekedést , így próbálom csökkenteni a trédek kockázatát.

Hozzászólás

Valóban túl nagy a kockázat. Volatilitás alapon határozom meg. Valószínű H4 időtávban folytatom a kerekedést , így próbálom csökkenteni a trédek kockázatát.

Miért lenne ettől kisebb a kockázat? Akkor lehet, hogy 5 percesen még kisebb?

Hozzászólás

Working...
                              X