Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Ichimoku

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

basesoft eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Valóban túl nagy a kockázat. Volatilitás alapon határozom meg. Valószínű H4 időtávban folytatom a kerekedést , így próbálom csökkenteni a trédek kockázatát.
    Ha arra gondolsz hogy biztosabb jelzéseket ad, az lehetséges...
    Viszont az ember bármilyen időtávon lehet sikeres! Csak ha daytradel és nem tudja megállni akkor a sok kötéssel hamar elvesztheti a pénzét míg ha napost néz akkor a kevesebb belépő miatt eleve kevesebbet veszíthet.
    Szóval sok gyakorlás és bármelyik mehet!
    A Tőzsde egy vicces hullámvasút

Hozzászólás

Következő képen gondoltam el, de javítsatok ki ha téves.

Az SL -t az Silver trend csatorna alapján határozom meg. Ez egy érdekes ár-csatorna elgondolás. Szélső értékek és Fibo szintek kombinációja.Maga az eredeti rendszer a csatorna törésekor ad jelzéseket. Low csatorna törés buy és fordítva. Ha shorban vagyok akkor az entry pont low csatornájának értéke lesz az SL. Aztán BE -be húzom majd trailing.

Kisebb periódusban kisebb a "range" , ezért alapvetően a belépőhöz közelebb fog kerülni az SL mint nagyobb perióduson. Elgondolásom szerint ezért csökken pontokban a kockázat és követi a trend erejét.

Hozzászólás

Átgondoltabb pozíció méretezéssel folytattam a kereskedés.
        700 pip minusz és 3000 pip plussz a nyitott trédeken.

http://tozsdeblog.hu/blog/basesoft/ichimoku-forever

Hozzászólás

Két hét alatt 42 trédből 5148 pip.

http://tozsdeblog.hu/blog/basesoft/ichimoku-pip-vadasz

Hozzászólás

Ichimoku Marketwatch

Ichimoku Marketwatch
            Csatolt fájlok

Hozzászólás

Ichimoku Marketwatch 01.25
              Csatolt fájlok

Hozzászólás

Ichimoku Marketwatch

Ichimoku Marketwatch 02.02
                Csatolt fájlok

Hozzászólás

Üdv!

Olvasgattam az Ichimoku indikátorról, és egy valami nem tiszta nekem. A leírásokban mindenhol az szerepel, hogy a Kijun sen 52 periódusra van beállítva, ellenben az összes indikátorban, amit letöltöttem, 26-os a beállítás.
                  Szerintetek érdemes átállítani 52-re?

Hozzászólás

StuG eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Üdv!

Olvasgattam az Ichimoku indikátorról, és egy valami nem tiszta nekem. A leírásokban mindenhol az szerepel, hogy a Kijun sen 52 periódusra van beállítva, ellenben az összes indikátorban, amit letöltöttem, 26-os a beállítás.
                    Szerintetek érdemes átállítani 52-re?
                    Szerintem a Senkou-spanra gondolsz az 52-vel.
                    A Kijun-sen a klasszikus beállítások szerint 26.

Hozzászólás

aSzabe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Szerintem a Senkou-spanra gondolsz az 52-vel.
                      A Kijun-sen a klasszikus beállítások szerint 26.
                      A Vörös Gábor által írt pdf-ben 52-van megadva, illetve több helyen is ezt olvastam délelőtt, de most még több helyen olvasom a 26-ot.

"Kijun sen (standard, általános vonal) Legmagasabb csúcs+Legalacsonyabb alj/2, az utolsó 52
                      perióduson."

Vagy az a /2 visszamenőleg vonatkozik az utolsó 52 periódusra? Lehet én néztem be.
                      Neked vannak tapasztalataid? Nem vagyok nagy indikátoros (inkább gyertyás, indikátort csak arra használom, hogy mikor ne lépjek be), de valamiért vonz ez a dolog.

Hozzászólás

A Vörös Gábor által írt pdf-ben 52-van megadva, illetve több helyen is ezt olvastam délelőtt, de most még több helyen olvasom a 26-ot.

"Kijun sen (standard, általános vonal) Legmagasabb csúcs+Legalacsonyabb alj/2, az utolsó 52
                        perióduson."

Vagy az a /2 visszamenőleg vonatkozik az utolsó 52 periódusra? Lehet én néztem be.
                        Neked vannak tapasztalataid? Nem vagyok nagy indikátoros (inkább gyertyás, indikátort csak arra használom, hogy mikor ne lépjek be), de valamiért vonz ez a dolog.
                        Direkt írtam, így a "klasszikus beállítás". Vannak akik másként használják.
                        Én így használtam.
                        Engem is valamiért vonzott az ichi. Ugyanúgy idő, mire megtanulod normálisan használni, mint bármi mást, bár lehet több.. Ami hátránya, lassú, és komolyabb range-ben nem túl előnyös...

Hozzászólás

aSzabe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Direkt írtam, így a "klasszikus beállítás". Vannak akik másként használják.
                          Én így használtam.
                          Engem is valamiért vonzott az ichi. Ugyanúgy idő, mire megtanulod normálisan használni, mint bármi mást, bár lehet több.. Ami hátránya, lassú, és komolyabb range-ben nem túl előnyös...
                          Én amúgy is óráson tradelek, megszoktam a lassú folyamatokat. Egyébként nagyon megbízhatónak tűnik, és amikor régebben tanulmányozgattam, elég bonyolultnak tűnt, most újra elővettem, és valahogy sokkal érthetőbb. Biztos jót tett, hogy hagytam leülepedni. Bár az a pár oldalas pdf biztos csak a jéghegy csúcsa.

Hozzászólás

Én amúgy is óráson tradelek, megszoktam a lassú folyamatokat. Egyébként nagyon megbízhatónak tűnik, és amikor régebben tanulmányozgattam, elég bonyolultnak tűnt, most újra elővettem, és valahogy sokkal érthetőbb. Biztos jót tett, hogy hagytam leülepedni. Bár az a pár oldalas pdf biztos csak a jéghegy csúcsa.
                            Ha érdekel az ichimoku érdemes megnézned esetleg a Forexfactory "ichimoku forver" fórumát végigolvasnod..elég sok megközelítésből vizsgálja a kérdést, most olyan 1100 oldalnál jár. Régebben írt oda, a szerintem legnagyobb mestere az ausztrál Ichi360.

Hozzászólás

"Régebben írt oda, a szerintem legnagyobb mestere az ausztrál Ichi360."

Van neki egy web oldala es twitteren is kovetheted.

Konnyen megtalalod, a google a baratod.

Hozzászólás

Üdv!

Valahogy nagyon kihalt ez a fórum. Most vagy mindenki a hasát sütteti a Bahamákon a nyereségből, vagy nem használja senki ezt az indikátort.

A Kovács Gábor-féle 3 idősíkos stratit kezdtem demón tesztelni és eddig nagyon ígéretes. De nagy segítség lenne, ha látnám folyamatosan több idősíkon, hogy mi történik.

Ha valakinek volna egy Ichimoku monitorja még régről, amikor elérhető volt, és eljuttatná hozzám, az egy életre lekötelezne.

Előre is köszi, ha valaki segít!

Hozzászólás

Working...
                                X