Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Ichimoku

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• recefyce
    válaszolt
    Hopsz...nem direkt trollkodtam
    Nem is itt akartam feltenni a kérdést.

Szólj hozzá::

• recefyce
    válaszolt
    Sziasztok!
    Érdekelne, hogy használjátok /próbáltátok-e Darvas módszerét ?

• David Chateau
    válaszolt
    Ezt a fazont nem ismerem sajna ennyiről, oldala sincs már meg.

Ja, az nem chatroom, trédelünk magunknak, kis közösségi élettel megfűszerezve. Jó is az. Nemrég volt nálunk Jano, shortosgyula, most erla fog meglátogatni minket.

Nem én vagyok az irodavezető, de jó lenne tolni egyet rendesen.

Mondjuk itt Budapesten egész nagy a traderélet. Sokan nyomják, meg sok cimbi van.

De most költözöm Szegedre, ó jeee, reszkessetek Janó és Chucky

• dm13dv1b
    válaszolt
    Aki a topic elején írt: http://forum.tozsde.hu/members/bete-humaine.html
    Nem ti csináltok egy élő fizikai kereskedő szobát budán?

• David Chateau
    válaszolt
    Nekem nevet mondjál Ennyiből nem tudom, kire gondolsz, sokan próbálkoztak vele.

Trading Room se sok van már tudtommal.

• dm13dv1b
    válaszolt
    A srác aki az ichimolu blogot csinálta nem tudod esetleg hová lett? És hogy megy a trédingroom?

• David Chateau
    válaszolt
    Sok jó téma meghalt sajnos.

Néha egy-egy feltámad újra, kevesen vannak régről sajnos.

AZ Ichimoku pedig jó cucc, ma már nyilván másképpen tekintek rá. De ha üzemeltet valaki valamiféle stratot vele, szívesen olvasom, ki miben látja a perspektívát ezzel kapcsolatban.

• dm13dv1b
    válaszolt
    David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Régen beletettem fél évet az Ichimoku-ba, de nem sikerült vele elérnem kb semmit. Viszont erről nem az Ichimoku tehetett, én voltam prím

Ha van valakinek jó tapasztalata vele, szívesen olvasom én is.

Szomorú amikor így meghal egy téma. En demózom az ichit de megvagyok győződve rola, hogy hiányos a tudásom.

Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

• David Chateau
    válaszolt
    Régen beletettem fél évet az Ichimoku-ba, de nem sikerült vele elérnem kb semmit. Viszont erről nem az Ichimoku tehetett, én voltam prím

Ha van valakinek jó tapasztalata vele, szívesen olvasom én is.

• dm13dv1b
    válaszolt
    Ez a topic meghalt?

Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

• Laci81
    válaszolt
    Aki közelebbről szeretne megismerkedni az ichimoku stratégiával annak figyelmébe ajánlom ezt a folyamat ábrát. Az ábra nem az én érdemem hanem egy ichi360 néven is ismert kereskedőé.

http://www.forexfactory.com/attachme...1&d=1262071911

• Lizardman
    válaszolt
    Köszönöm a linket, majd unalmas perceimben elkezdem olvasgatni.

Jelenleg már 4-5 hónapja használom ezt a stratégiát (személyre szabva + kiegészítve ez idő alatt), és nagyon bevállt! Ha tényleg tartom magam az általam lerakott/kitalált szabályokhoz, akkor eddig mindig megvolt a pozitív eredménye.

• xAdamxJensenx
    válaszolt
    Lizardman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Úgy látszik, hogy ide már nem igen téved be senki (vagy csak b@szik írni ide bárki is), kár pedig a stratégia nagyon meggyőző.

Linkelek 2 könyvet, hátha valakinek még rajtam kívül hasznára válik:
    - Kovács Gábor - Ichimoku Beginner Volume One
    - Ichimoku Winners by Ahmed Elagouz

Az első könyvet mindenki ismeri (aki eddig elolvasta a fórumot). A második könyvet viszont egy kis keresgélés után találtam az egyik külföldi oldalon. Nem fűztem hozzá nagy reményt, de kellemesen csalódtam.
    Nagyon jól leírja a strat alapköveit, és elmagyarázza a dolgokat szemléletes példákon keresztül.
    Az tuti, hogy én tovább fogok foglalkozni ezzel a komplett rendszerrel.

Mivel magamat nem áll szándékomban szórakoztatni, ezért szívesen fogadnék olyan linkeket (akár magyar, akár angol), ahol ezzel a stratégiával kapcsolatban UP-TO-DATE posztok vannak, és folyamatosan megy az eszmecsere. Köszönöm.
    Szia!

Számtalan Ichimokuval kapcsolatos könyvön átrágtam magam,de én személy szerint ezt találtam a legátfogóbbnak:

Manesh Patel: Trading with Ichimoku Clouds: The Essential Guide to Ichimoku Kinko Hyo Technical Analysis

A Forex Facotry-n pedig van egy ezzel kapcsolt fórum:

http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=190646

Kérésednek megfelelően UP-TO-DATE, bár ha elkezded elolvasni az elejétől fog majd érni némi csalódás a hozzászólások minőségét illetően ugyanis a témát indító VIC valahogyan eltűnik az éterből.

Remélem tudtam segíteni!

• Lizardman
    válaszolt
    Úgy látszik, hogy ide már nem igen téved be senki (vagy csak b@szik írni ide bárki is), kár pedig a stratégia nagyon meggyőző.

Linkelek 2 könyvet, hátha valakinek még rajtam kívül hasznára válik:
    - Kovács Gábor - Ichimoku Beginner Volume One
    - Ichimoku Winners by Ahmed Elagouz

Az első könyvet mindenki ismeri (aki eddig elolvasta a fórumot). A második könyvet viszont egy kis keresgélés után találtam az egyik külföldi oldalon. Nem fűztem hozzá nagy reményt, de kellemesen csalódtam.
    Nagyon jól leírja a strat alapköveit, és elmagyarázza a dolgokat szemléletes példákon keresztül.
    Az tuti, hogy én tovább fogok foglalkozni ezzel a komplett rendszerrel.

Mivel magamat nem áll szándékomban szórakoztatni, ezért szívesen fogadnék olyan linkeket (akár magyar, akár angol), ahol ezzel a stratégiával kapcsolatban UP-TO-DATE posztok vannak, és folyamatosan megy az eszmecsere. Köszönöm.

• Lizardman
    válaszolt
    Sziasztok!

Nem tudom mennyien követik még ezt a fórumot, de én azok közé szeretnék kerülni, akik ezzel kereskednek.
    Daytrader-ként ügyködök, és a stratégiám a Pivot szintekre (Fibonacci és sima) és az aktuális trendekre/trendfordulókra alapszik, viszont ezt szeretném biztosabb alapokra helyezni.

Első körben kérésem az lenne, hogy amit csak tudtok, és ajánlotok olvasmány/könyv, azt linkeljétek be kérlek, mert a fenti hozzászólásokat elolvasva a linkek 85%-a már nem él sajnos... :/

Köszönöm előre is a linkeket, és szívesen fogadok minden tanácsot!

Working...
X