Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Fundamentális elemzés

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Hetes grafikonok... irány a végtelen?
    Csatolt fájlok

Hozzászólás

Ferrari-nál új vezér, hosszú távon döntő lehet:

http://www.portfolio.hu/vallalatok/t...er.203544.html
      forex eszközök, robotok fejlesztése

Hozzászólás

Roe

Sziasztok!
        Segítséget szeretnék kérni, mert elbizonytalanodtam, hogy valamit rosszul értelmezek, vagy a megadott helyen csalnak a statisztikákkal. Konkrétan a ROE (Return On Equity) adat tartalmával kapcsolatban bizonytalanodtam el:

http://guggenheiminvestments.com/pro...s?productId=93

megadott kiindulási adatok:
        Shares Outstanding 22,550,299
        Total Net Assets $1,736,299,084
        Price to Earning (P/E) 20.98
        Market Price $77.02
        Price to Book (P/B) 3.48
        Return on Equity (quarterly 9/30/14) 23.63%

általam számított adatok:
        EPS = Market Price / (P/E): 77.02/20.98 = 3.671115
        Earnings = EPS*Shares Outstanding: 3.671115 * 22,550,299 = 82784749
        Equity= Total Net Assets / (P/B): 1,736,299,084/ 3.48 = 498936518
        ROE = Earnings / Equity: 82784749/498936518= 0.1659

Tehát szerintem a ROE értéke 16.59% nem pedig 23.63%
        Én rontottam el valahol (hol?), vagy az ETF kibocsátója adott meg hibás értéket?

Hozzászólás

azt hiszem megfejtettem:
          ROE = Income/Eqiuty
          Income = Earnings + Dividends on Preferred Shares

Tehát míg az EPSben, és a hozzá kapcsolódó P/E mutatóknál az elsőbbségi részvények osztaléka után megmaradt jövedelemmel számolnak (Earnings), addig a a ROE mutatóban az elsőbbségi részvények osztaléka kifizetése előtti jövedelemmel (Income) számolnak

Hozzászólás

maverick202 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Én viszonylag új vagyok a kereskedésben, és mivel viszonylag csak kevés pénzem van erre a célra ezért rövidtávú kereskedéssel foglalkozom, de szerintem még itt sem fontos abszolút szétválasztani a technikai elemzést és a fundamentálisat. A fundamentális elemzés alatt azt értem, hogy időnként bizonyos hírek alapján kereskedsz. Mert vannak olyan hírek, amik nagyon gyorsan beépülnek az árakba, és ha jön egyfajta hír, emellett pedig a grafikon is arra mutat, amerre szerinted a hír is vinni fogja az árakat, elég jó profitot lehet fogni.

Mondok egy példát: Én napi szinten követem a piaci híreket, különböző nagy, külföldi oldalakon. Egy-két héttel ezelőtt, amikor kijöttek a szokásos jelentések a nagy befalapok összetételéről, elég hamar olvastam, hogy Soros szinte a teljes arany eszközeitől megszabadult. Egyébként is folyamatosan követem az aranyat, mert nagy rajta a voltailitást, és jókat lehet fogni a mozgásokon. Megnéztem a grafikont azon is úgy tűnt, hogy ellenállásba ütközött az arany, mellette ott volt a jelentés a Soros alapról, akire szinte az összes kisbefektető odafigyel, ezért várható volt egy nagyobb korrekció. Szóval benyitottam egy aranyshortot, és az arany ára alig egy nap alatt vagy 15-20$-t esett. Mondanom sem kell, hogy még egy viszonylag biztonságos méretű tőkeáttétellel is elég jó pénzt fogtam. Ráadásul én ezt az üzletet, majdnem kockázatmentesnek mondanám, mert a hírek is és a grafikonok is egy irányba mutattak.
            Ügyes vagy! Bár azt nem értem, mi köze van a tőkeáttételnek ahhoz, hogy mennyit fogtál az ügyleten?

Hozzászólás

úgy tűnik a Mercedes-Benz tovább pörögeti. ha tavaly kimaxolta a z elaásait, mijöhet idén? én biztos beszállok egy - két részvénybe

http://www.smarttrade.hu/hu/tradingt...01-08-12-29-07

Hozzászólás

Érdekelne, hogy a forgalomból mit és hogyan érdemes kiolvasni.
                Tudtok ehhez valami okosságot, akár belinkelve is?
                Alap dolgok nekem is megvannak, mint pl. a kitörést és úgy általában véve az emelkedést is csak akkor vegyük komolyan, ha emelkedő forgalom támasztja alá, de a gyakorlatban nem igazán találkozunk egyértelműen ilyen jelekkel. Hiszen a forgalmat jelölő oszlopok sem olyan egyértelműen "mozognak" mint a tankönyvekben

Hozzászólás

Semmilyen piac nem mozog a "tankönyv" szerint. A tanköny, tanfolyam fogalmak is erről szólnak, "gyere te is forexesnek barátom".
                  (Plágium a Bizottság együttestől, "gyere te is művésznek barátom" )

Tapatalkkal küldve az én SM-A510F eszközömről

Hozzászólás

Working...
                  X