Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Technikai elemzés

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Technikai elemzés

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Szóval az a helyzet, hogy technikai elemzést szeretnék megtanulni, de idáig nem találtam értelmes segítséget neten, és hátha ti tudnátok esetleg linket adni, vagy elmesélni ti hogyan tanultátok meg?!

Desault eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szóval az a helyzet, hogy technikai elemzést szeretnék megtanulni, de idáig nem találtam értelmes segítséget neten, és hátha ti tudnátok esetleg linket adni, vagy elmesélni ti hogyan tanultátok meg?!
    Van itt a fórumon egy olyan, hogy "technikai elemzéssel foglalkozó oldalak"! Rengeteg oldal van benne felsorolva! Kezd talán azokkal!
    Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

Köszi!

Hozzászólás

ha egy formáció szinte tökéletes viszont egy tüske belerondít akkor nem tekintitek az adott formációnak?

pl: ez zászló vagy sem?

Hozzászólás

zolih eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          ha egy formáció szinte tökéletes viszont egy tüske belerondít akkor nem tekintitek az adott formációnak?

pl: ez zászló vagy sem?

Ez nem zászló, hanem csak egy sima oldalazás.

Hozzászólás

butcher eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ez nem zászló, hanem csak egy sima oldalazás.

én idáig ugy tudtam hogy számit zászlónak amikor egy meredek emelkedést konszolidációs szakasz követ. bár lehet hogy tévedek.

tüskére visszatérve, a kérdésem az lenne hogy mennyire veszitek egy adott alakzat, sáv, trendvonal..stb részének?
            láttam videókban olyat is hogy mikor a trader például kitörésre vár akkor a meghúzott (áttörendő) trendvonala tartalmazza a tüskéket is (tehát ezeket is át kell törni) és olyat is mikor a trendvonal csakis a a gyertya test által lesz meghatározva( tehát mintha a tüskék nem is léteznének).

ugyanez lenne a kérdésem mikor sl-t akarjuk belőni egy adott alakzat lekereskedésre esetén. ha a tüskét is beleszámitom akkor már vagy nem is alakzat vagy őrült nagy az sl és inkább nem trédelem. ha pedig nem veszem figyelembe a tüskét akkor minden ok. de nem tudom mennyire kellene figyelmen kívül hagynom.

köszi.

Hozzászólás

én idáig ugy tudtam hogy számit zászlónak amikor egy meredek emelkedést konszolidációs szakasz követ. bár lehet hogy tévedek.

tüskére visszatérve, a kérdésem az lenne hogy mennyire veszitek egy adott alakzat, sáv, trendvonal..stb részének?
              láttam videókban olyat is hogy mikor a trader például kitörésre vár akkor a meghúzott (áttörendő) trendvonala tartalmazza a tüskéket is (tehát ezeket is át kell törni) és olyat is mikor a trendvonal csakis a a gyertya test által lesz meghatározva( tehát mintha a tüskék nem is léteznének).

ugyanez lenne a kérdésem mikor sl-t akarjuk belőni egy adott alakzat lekereskedésre esetén. ha a tüskét is beleszámitom akkor már vagy nem is alakzat vagy őrült nagy az sl és inkább nem trédelem. ha pedig nem veszem figyelembe a tüskét akkor minden ok. de nem tudom mennyire kellene figyelmen kívül hagynom.

köszi.
              Akár az is lehetne zászló, amit te beraktál. De véleményem szerint az csak egy oldalazás. Túl kevés a gyertya. Sokan sokféleképpen határozzák meg a tüske jelentőségét, mindenkinek egyéni izlése szerint. Ahogy irtad, nehéz eldönteni, hogy mikor, hogyan vegyük figyelembe. Ezért én úgy csinálom, hogy nem gyertyákat használok a trend megállapitásához, hanem vonalgrafikont. Igy már sokkal egyértelműbb a helyzet. Szúrok be egy zászlót. Szerintem ezen a charton jól látszik, hogy mire gondoltam.
              Csatolt fájlok

Hozzászólás

értem. kösz.

belejavitottam a grafod-ba, (tudom d1-en ilyen tüske nem nagyon van, csak a példa kedvéért) ez továbbra is zászló lenne?

Click image for larger version

Name:	d16jav.GIF
Views:	1
Size:	31,1 KB
ID:	141803

Hozzászólás

értem. kösz.

belejavitottam a grafod-ba, (tudom d1-en ilyen tüske nem nagyon van, csak a példa kedvéért) ez továbbra is zászló lenne?

[ATTACH]1091[/ATTACH]
                  Már értem, hova akarsz kilyukadni. Attól, hogy egy tüske belerondit az alakzatba, attól még az zászló marad. Szerintem.

Hozzászólás

butcher eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Már értem, hova akarsz kilyukadni. Attól, hogy egy tüske belerondit az alakzatba, attól még az zászló marad. Szerintem.
                    ok, köszi

Hozzászólás

üdv!

nem tudjátok véletlenül h a forexstreet mi alapján számol pivot-ot?
                      nálam oandás és alparis adatokkal is mindig más jön ki (2-3pip eltéréssel).

Hozzászólás

üdv!

nem tudjátok véletlenül h a forexstreet mi alapján számol pivot-ot?
                        nálam oandás és alparis adatokkal is mindig más jön ki (2-3pip eltéréssel).
                        pivotot az előző napi heti havi, nyitó-záró max-min értékekből kell számolni, ezért van hogy brókerenként eltér, mert ugye minden bróker más áron adja a portékáját

Hozzászólás

Mi várható a közeljövőben az arany árával kapcsolatosan? Megérné az admiralmarkets-en HUF devizájú tőkém átrakni arany alapúra? Jelenleg elég sokat nőt, de félek, hogy most megindul majd visszafelé ha csillapodik a gazdasági helyzet. Kinek mi a véleménye?

Hozzászólás

Nufy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Mi várható a közeljövőben az arany árával kapcsolatosan? Megérné az admiralmarkets-en HUF devizájú tőkém átrakni arany alapúra? Jelenleg elég sokat nőt, de félek, hogy most megindul majd visszafelé ha csillapodik a gazdasági helyzet. Kinek mi a véleménye?
                            Jól látod. Ez is lehet a helyzet.
                            willow

Hozzászólás

Akkor most várakozom. Idáig USD számlám volt, de most hogy megindult vissza inkább átraktam HUF-ra. Aztán ha visszamegy egy 185-ös szintre ismét visszaváltom.

Hozzászólás

Working...
                              X