Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Hitrendszer

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Hitrendszer

Sziasztok!

Már egy ideje keresgettem hazai trader csoportokat Facebookon és egyéb csatornákon amikor sikerrel megtaláltam ezt a fórumot aminek nagyon örülök.

Magamról röviden annyit hogy újonc vagyok ezen a téren, habár egy ideje foglalkozok tradeingel (bő egy éve) főleg daytrade ami érdekel. Probáltam pár stratégiát mire úgy döntöttem hogy meg maradok a jelenleginél. A későbbiekben szeretném hivatás szerűen üzni ezt és akár a megélhetésem is ebből biztosíteni.

Viszont időnként erőteljesen meginog a hitrendszerem azátal, hogy a market mennyire kiszámíthatatlan vagy éppen abban hogy akit követtem mint profi trade kiderül hogy fake guru stb... és sokat segítene a hitrendszeremen az ha tudnék beszélni olyan traderrel aki már végigment ezen a göröngyös úton és szintén megélte a kezdeti nehézségeket. És talán meg is nyugtatna hogy ez a sok ****ség csak a fejemben van és a kitartó kemény munka meghozza majd a gyümölcsét és ez az egész nem csak elvesztegetett idő és energia.

Előre is köszönöm!

Legjobb helyen vagy. Vagy nem.
    1 év után a daytrade érdekel, van egy stratégiád. Akkor a piac tényleg kiszámíthatatlan.
    Minden profi néha fake guru.
    Nem elvesztegetett idő, energia, még ha nem is ebből élsz.
    Ha beszélgetni akarsz, a szóba jöhető traderek többségének van saját elérhetősége. Bőség zavara.
    https://www.facebook.com/groups/globaltradersgroup

Hozzászólás

Csak a fejedben van az egész, de ettől még nehéz!
      Neked kell bizonyosságot hozni magad számára, neked kell hinned a munkádban, technikádban, magadban, erre vannak módszerek amik segítenek objektívan látni a teljesítményed, valóságot, de szerintem ez a leghosszabb munka, hogy egy megfelelő hitrendszer alakuljon ki, a többi ennek a következménye.
      Máshol is itt: is a kitartás, szenvedélyesség, tiszta fej, alázat a legfontosabb dolog. Ha ez mellé van az embernek sütnivalója probléma nem lehet. Ez más szakmában is így van....

Még egy: "ne higgy senkinek aki azt mondja nem fog sikerülni"

Hozzászólás

Wow!

Ez megihletett. Ez a kulcs, ha nincs ihlet, írás sincs.
        Se publikus se privát.

Egyetlen egy csapda van csak ebben a képletben,
        amit felismerni nekem több mint egy évtizedig tartott.

Hogy mi a csapda? Azért olyan nehéz észrevenni és elhinni,
        mert itt senkinek soha eszébe nem jutna, hogy az az.

Elmondom: úgy utalod be a pénzt a brókernek, hogy Te abból
        vissza akarsz kapni. Sőt még többet mint amit beutaltál.

Vagyis úgy érzed hogy nincs elég pénzed, több kell mint ami van.
        A hiánytudat hiányt teremt, ezért amíg úgy érzed hogy nincs elég,
        addig "az is elvétetik ami van".

Elmondom hogy nekem mi a menő: az amit a dollármilliomosok
        csinálnak Las Vegasban. Bemennek a kaszinóba szórakozni egy jót,
        és örömmel jönnek ki onnan azután, hogy egy este alatt elbukták
        egy szép nagy családi ház árát. Mert tudják - egy hajszálnyi kétség
        nélkül - hogy ez a vagyonukra nézve semmit se számít, ugyanolyan
        gazdagok maradtak mint amilyenek előtte voltak.

A pénzcsináláshoz egyetlen dolog kell: a tudatos, de még inkább a
        tudatalatti elme programozása-finomhangolása. Amiről sokak közt a
        világ leghíresebb ilyen témájú könyve, a 'Gondolkozz és gazdagodj' szól.

Van egy vízióm, miszerint ez a fórum egyszer majd arról
        fog szólni, hogy azon fogunk versenyezni, hogy ki mennyit
        tud elbukni anélkül, hogy az neki anyagi gondot okozna.

Ezzel járna a legjobban mindenki, nemde?
        Utoljára szerkesztve a következő által: nlot; 2021-08-17, 18:24.

Hozzászólás

Kinek mi áll az útjában, de kétségtelen, sokaknál az, amit te írtál nlot.
          Nekem más jellegű problémám volt, de alapvetően ugyanarra vezethető vissza, mint a tiéd: egy igencsak rossz képzettársítás. Ez persze nem új, talán minden tőzsdésnek vannak rossz attitűdjei, gondolatai, amik "piacellenesek" az elején.
          Persze sokan elmondják, leírják, mi a helyes út, de amíg nem jutunk el magunktól egy szintig, addig ez csak egy rosszul elképzelt gondolathalmaz a fejünkben. Mint az első űrutazás előtt. Elmondták, mi van a felhők felett, de még nem tapasztaltuk meg. Beszélni persze lehet, és kell róla.
          Az viszont nagyonis igaz, hogy egy dolog biztosan kell ide: egy nagyon erős, belülről jövő kíváncsiság, vonzódás a tőzsdézéshez, amely majd átlendít a nehéz időszakokon, és visz tovább előre.
          Gurukról annyit, hogy igen kevés ember tud éveken át tartós sikereket elérni. Miért? Mert nem elég, hogy az ember egyszer eljut oda, hogy pénzt csinál, ezt fent is kell tartani. Szerintem ez egy reverzibilis folyamat: egy tradernek is vannak olyan időszakai, amikor nem tud pénzt csinálni (és ez nem csak a piac miatt lehet így, hanem bármilyen egyéb személyes történés, dolog miatt is).

Egyik traderbarátom mondta azt, hogy az sem árthat, ha egyszer feladod az egészet Amikor elengedjük teljesen. Mert akkor lehet új alapokra építkezni.
          HunTraders.co.uk/invite/tradersnight - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

Working...
          X