Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kezdésnek

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Kezdésnek

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Sziasztok!

Látom, hogy ez az Opciós rész itt nem nagyon akar beindulni! Kezdésnek ajánlok két oldalt, amin el lehet csámcsogni:
    www.betbulls.hu
    www.opcioguru.com

Üdv,
    Csaba

Nhos, akkor vonjuk be a közönséget is! Van egy papírom, mely kitörni készül egy háromszögből! A részvény árfolyama jelenleg 10 dollár, a kitörés célára 13 dollár. A historikus volatilitás 48%, az Implied volatilitás 67%. Kérdés, hogy ki milyen opciót kötne erre? Milyen lejáratút, long vagy short, egyszerű vagy összetett? Mire kell figyelni és mit lehet hedgelni? Főleg indoklásokra vagyok kíváncsi, hisz abból sokat lehet tanulni!

Üdv,
    Csaba

Hozzászólás

Bebizonyítottad nekem, hogy semmit nem tudok a tőzsdének ezen részéről. Hol találok szótárt ezekhez a kifejezésekhez?

Persze a legjobb az lenne ha inkább itt írnd le!

Hozzászólás

Szia!

Nos hát ide nem nagyon férne ki, ugyanis az anyag amit rendszereztem e témakörben az kb 160 oldalra sikeredett. Nade leírom, hogy ha érdekel, akkor merre indulj el:
        1. Opciók alapjai
        2. Itt már az opciózásban használt pár jelöléssel (görög betűk) ismerkedhetsz meg. Opciók görög betűi
        3. Itt mélyebben pár kifejezés, kockázat, megbízástípusok és a volatilitás is: fogalmak
        4. És végül 50 összetett stratégia elméleti háttere és példák: Itt

Továbbá ajánlom neked opcioguru.com blogját!

Írj, ha kérdésed van!

Csaba

Hozzászólás

Köszönöm. Van mit olvasnom az elkövetkezendő napokra.

Hozzászólás

"4. És végül 50 összetett stratégia elméleti háttere és példák: Itt"
            A sikeres opciózáshoz nem kell 50 stratégiát ismerni. Elég egy tucat és máris nyerő lehetsz. Az opciózás óriási elméleti háttere szokta elijeszteni a vállalkozó kedvűeket. Pedig nem ördöngősség a dolog. Ha érdekel a GYAKORLAT, itt elég sokat írok róla:
            www.opcioguru.com

Hozzászólás

Üdv!

Valaki tudna nekem abban segíteni hogy opciók aktuális árait hol követhetem nyomon?

Hozzászólás

Leginkább a brókercégednél érdemes... Ingyenes oldalt én csak ezt tudom most hirtelen:
                http://asx.com.au/asx/markets/optionPrices.do

Érdemes figyelni az oldalunkat, mert 1-2 héten belül lesznek letölthető fájlok is. Többek között az ASX (Australian Securities Exchange) opciózható részvényeinek összegyűjtött Amibroker betöltője is.
                TőzsdeTanoda.hu - Mindenkiből lehet sikeres tőzsdei kereskedő!

Hozzászólás

Sziasztok erről az opcióról tudna mondani valaki valami bővebbet? Olyasmire gondolok mint a kereskedés de hogyan topik. Elég érdekesnek tünik szeretnék olvasgatni róla valamit ha létezik magyarul. Az opciogurut megtaláltam, csak ott az a baj csak akkor olvashatok el mindent, ha fizetek. Nem tudom van e itt valaki aki ezzel foglalkozik, de ha igen legyen szives megosztani velem az elképzelését, tapasztalatait.
                  Üdv: Holi.

Hozzászólás

szignál

Sziasztok,
                    http://www.options-intelligence.com/ -s life-time (örök) licence-t átadnék egy jelképes összegért. Ha valakit érdekel írjon privátba.
                    Üdv.

Hozzászólás

Sziasztok
                      Tudtok olyan oldalt mondani, ahol nyomon lehet követni az Implied volatilitást?
                      ,,A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Hozzászólás

MA3MA50 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Sziasztok
                        Tudtok olyan oldalt mondani, ahol nyomon lehet követni az Implied volatilitást?
                        Például itt: http://www.ivolatility.com/options.j...2&chart=2&vct=

Vagy itt: http://www.cboe.com/framed/IVolframe...ity%20Services

Vagy ha az Interactive Brokersnél kereskedsz, akkor a charton be lehet állítani indikátorként.

Bocs, hogy egy év elteltével válaszolok, de a téma ma is releváns

Hozzászólás

Ezt ismeri valaki?
                          Kód:
                          tozsdeguru.com
                          Írna róla tapasztalat alapján?

Hozzászólás

moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Ezt ismeri valaki?
                            Kód:
                            tozsdeguru.com

Szia,

Igen én ismerem!

Hozzászólás

moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ezt ismeri valaki?
                              Kód:
                              tozsdeguru.com
                              komoly guru lehet, az oldalt nem lehet elérni. megszűnt.
                              pedig csak pár hónapos a poszt.

Hozzászólás

Working...
                              X