Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kezdésnek

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• coyote
    válaszolt
    Sziasztok Fórumlakók !
    Szép dolog ez az opciós kereskedés.Én azonban a zsebemnek megfelelő
    opciózást keresnék .Tud-e valaki fxopciós brókert , ahol 5000 $ alatt
    lehet számlát nyitni ? (nem bináris opciós brokit) Pl.: a Saxo-nál 10 000
    a nyitó letét és a kondíciók is költségesebbek .Ha van valakinek tapasztalata
    vagy infója írhatna véleményt . Köszi a figyelmet !

Szólj hozzá::

• kockas
    válaszolt
    Condorhibrid eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    https://www.thinkorswim.com/tos/disp...ERAL+QUESTIONS

"What is the minimum deposit required to open an account?
    Customers may open any account type at thinkorswim with $3,500. IRA accounts require the same minimum, unless IRS rules limit you to a lower maximum contribution amount. The NYSE/NASD requires stock "pattern" day traders to have a minimum equity of $25,000."
    Lehet hülyeséget írok, de mintha a magyarok le lettek volna tiltva innen.
    Felgördült újra a vasfüggöny?
    (ez csak egy emlékfoszlány az információtengerből amibe belefulladtam)

• Condorhibrid
    válaszolt
    https://www.thinkorswim.com/tos/disp...ERAL+QUESTIONS

"What is the minimum deposit required to open an account?
    Customers may open any account type at thinkorswim with $3,500. IRA accounts require the same minimum, unless IRS rules limit you to a lower maximum contribution amount. The NYSE/NASD requires stock "pattern" day traders to have a minimum equity of $25,000."

• Condorhibrid
    válaszolt
    Én nem a számlanyitáshoz írtam, hanem a pozícióhoz kb ennyi margin kell , de erősen termékfüggő

• coyote
    válaszolt
    Szia Condorhibrid !

Ezen brókereknél úgy tudom több kell a számlanyitáshoz mint korábban írtad .
    Idézem : " - akár 2-3000 USD vel elkezdhető " .

• Condorhibrid
    válaszolt
    Szia

Én ezt ajánlom:

https://www.thinkorswim.com

Ezen belül Paper Money (ez a demo neve a tos-nál) és a szoftveren belül Analyze thinkBack résznél tudsz backtesztelni

vagy

https://www.interactivebrokers.com

• coyote
    válaszolt
    Alszik ez a topic ? Megint hónapok jönnének az újabb írásokig ? Ezt a trendet
    igyekszem ezzel a bejegyzéssel is törni.

• coyote
    válaszolt
    Hali Condorhibrid ! Tudnál javasolni demózási lehetőséget ? Korábban demóztam fxopciókkal
    protrader platformon , de akkor csak kevésbé mélyültem el a témában . Most szeretnék
    mélyebbre ásni az opciós ügyletekben , ehez kellene a demó is .

• C@maro
    válaszolt
    Egy kis izelítő opciózásból, mai 1 óra
    http://i.imgur.com/DbLcsph.png

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Jól belecsaptál a közepébe.

• Condorhibrid
    válaszolt
    Sziasztok!

Condor Hibrid opciókereskedés

Az itt vázolt stratégia az opciók időértékéből profitál. Az OTM opcióknak (adott időben) nincs belső értékük, kizárólag időértékük, ami a lejárat pillanatában nulla lesz.

Időben az alábbi képen látható módon alakul az időérték.

Click image for larger version

Name:	time.JPG
Views:	1
Size:	20,4 KB
ID:	152520

Látszólag egyszerű a megoldás, el kell adni OTM opciót és megvárni míg értéktelenül lejár, kvázi „ingyen „ megvesszük amit eladtunk. A valóság azonban nem ilyen egyszerű, több probléma merül fel.

- nem minden opció jár le OTM ben

- kisebb az elérhető nyereség mintha opciót vennénk, mert az időérték sokkal kisebb az esetleges belső értéknél, így a nyereséges pozíció könnyen veszteségbe fordulhat, ha nem körültekintően járunk el.

- a piaci áron és az időn kívül egy harmadik faktor az Implied Volatility (IV ,ami az alaptermék árának az opciós prémiumokból számolt volatilitása ) is jelentősen befolyásolja az opciók árát

- jól kell megválasztani az alapterméket, ellenkező esetben több havi profit olvadhat el napok alatt

Ezekre a problémákra egyenként létezik megoldás. És ha ezeket a szabályokba rendezzük kész is van a stratégia.

Amelynek a következő előnyei vannak:

- az idő nekünk dolgozik (csupán várni kell és változatlan ár mellett is növekszik a pozíció értéke)
    - nem szükséges jósolni hol lesz az ár
    - nincs szükség sem technikai sem fundamentális elemzésre
    - kedvező hozamokat lehet elérni (havi 2-6 % a marginra)
    - szabályozott normál tőzsdei keretek között zajlik a kereskedés (ajánlati könyv, biztosított elkülönített brókerszámla)
    - nagy találati arány
    - maximált veszteségszint (nincs fedezetlen eladás)
    - akár 2-3000 USD vel elkezdhető

Akik már foglalkoztak opciókkal rájöhettek, hogy a fent említett tulajdonságok gyakorlatilag az Iron Condor nevű stratégiáé is lehetnek.

Click image for larger version

Name:	ic.JPG
Views:	1
Size:	27,4 KB
ID:	152521

Ez igaz ez a stratégia van egy kicsit megbolondítva egyéb eszközökkel, ugyanis az IC nagyon érzékeny az IV növekedésére, ami jelentősen lerontja az eredményt, így több más opciót kell adni-venni hogy kikompenzáljuk ezt a hatást.

Miért írtam ezt le?
    Gondolom sokaknak elegük van a forex vagy egyéb piacokból ahol nagyon nehéz egy kis előnyt találni, amit a magunk javára fordíthatunk. Sokkal nagyobb hátrányban vagyunk (szabályozatlan piac, többféle árjegyzés, centralizálatlanság), a bináris opcióknál, ahol még a forexnél is kisebb esélyünk van a tartós profitra.
    Nekik kínálhat alternatívát ez fajta kereskedés.

Az opció kereskedés jóval bonyolultabb a hagyományos iránykereskedésnél, de szert lehet tenni egy kis előnyre, valamint rugalmasabban lehet a pozíciót kezelni.

• kockas
    válaszolt
    mcskinga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia. A call opcioval kapcsolatosan szeretnek erdeklodni. ( ok lehet put is )..
    az az en kerdesem honnan tudom mennyi az ara a call optionak. ( pl a Fitbit Inc. (FIT) nek a call majus 26 dollar (2016) -os jelen pillanati arat . Hol tudom ezt figyelni . Hogyan tudom kiszamitani ?
    eZ ERTHETO : Tegyük fel, hogy a Microsoft árfolyama jelenleg 100 dollár. Valaki úgy gondolja, hogy az árfolyam fel fog menni, de nem akar Microsoft részvényt venni, mert túl nagy a kockázat, hogy valami miatt mégsem megy fel a részvény árfolyama, és valami olcsó megoldást keres. Ezért úgy dönt, hogy vesz egy 2 hónap múlva lejáró call opciót 102 dolláros árfolyamra (strike price-ra), amiért 1 dollárt kell fizetnie (ez a prémium). Magyarul 1 dollárért vett magának egy jogot, hogy a következő 2 hónap során bármikor vehessen Microsoft részvényt 102 dolláros árfolyamon. Ha a részvény ára felmegy 105 dollárra, ő 105-102-1=2 dollárt nyer részvényenként, mert 102 dolláron megveheti a részvényeket (lehívja az opciót), amit azonnal 105 dolláron elad, mínusz az opció díja, vagyis végül 2 dollárt keres részvényenként. Ha viszont az árfolyam nem indul el felfelé a 2 hónap során, ő csak 1 dollárt vesztett részvényenként, még akkor is, ha közben az árfolyam lefeleződött és 50 dollárra esett.

DE MI VAN AKKOR HA EN NEM VETTEM MEG CSAK FIGYELNI AKAROM MI TORTENIK VELE .
    Keresel egy brokert ahol van demoban Microsoft es figyeled
    Vannak ilyenek, nem is egy, de ehhez eleg ha hetente ranezel vmelyik weblapos yahoo szeru megoldasra. A 2 hónapos strategiadat mire így ezzel a modszerrel megbizhaton leteszteled az jó lesz a dedunokadnak

• mcskinga
    válaszolt
    Szia. A call opcioval kapcsolatosan szeretnek erdeklodni. ( ok lehet put is )..
    az az en kerdesem honnan tudom mennyi az ara a call optionak. ( pl a Fitbit Inc. (FIT) nek a call majus 26 dollar (2016) -os jelen pillanati arat . Hol tudom ezt figyelni . Hogyan tudom kiszamitani ?
    eZ ERTHETO : Tegyük fel, hogy a Microsoft árfolyama jelenleg 100 dollár. Valaki úgy gondolja, hogy az árfolyam fel fog menni, de nem akar Microsoft részvényt venni, mert túl nagy a kockázat, hogy valami miatt mégsem megy fel a részvény árfolyama, és valami olcsó megoldást keres. Ezért úgy dönt, hogy vesz egy 2 hónap múlva lejáró call opciót 102 dolláros árfolyamra (strike price-ra), amiért 1 dollárt kell fizetnie (ez a prémium). Magyarul 1 dollárért vett magának egy jogot, hogy a következő 2 hónap során bármikor vehessen Microsoft részvényt 102 dolláros árfolyamon. Ha a részvény ára felmegy 105 dollárra, ő 105-102-1=2 dollárt nyer részvényenként, mert 102 dolláron megveheti a részvényeket (lehívja az opciót), amit azonnal 105 dolláron elad, mínusz az opció díja, vagyis végül 2 dollárt keres részvényenként. Ha viszont az árfolyam nem indul el felfelé a 2 hónap során, ő csak 1 dollárt vesztett részvényenként, még akkor is, ha közben az árfolyam lefeleződött és 50 dollárra esett.

DE MI VAN AKKOR HA EN NEM VETTEM MEG CSAK FIGYELNI AKAROM MI TORTENIK VELE .

• thg
    válaszolt
    sorosgyuri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    komoly guru lehet, az oldalt nem lehet elérni. megszűnt.
    pedig csak pár hónapos a poszt.
    Nem szűnt meg, azóta is működik.
    Egyébként hogy megy az iránykereskedés?

• sorosgyuri
    válaszolt
    stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "Covered calls
    are an easy and conservative income-oriented investment strategy"- hát hogyne
    gondolom azért covered call-ra csináltak külön oldalt, mert azt a gyenge képességűek is megértik...
    kívácsi vagyok, mikor lesz a reverse iron butterfly-ról u ilyen oldal
    naigen

Working...
X