Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Részvénybefektetés haladóknak: verjük meg a Piacot!

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    @Kockaseggű
    @Tback
    @Mindenki

Sziasztok!

Hátha tudjátok használni valamire:
    Szia.
    Ha ez igaz, akkor biztos elbarmoltam valamit az ordinary days analizatorban.
    Elő kell szednem és belenéznem, mert szeretem a hétfőt
    //mindig is az volt a kedvenc napom.
    Talán a sok showbusiness miatt.
    A legkoncertetlenebb nap az tuti.
    Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

@Kockaseggű
      @Tback
      @Mindenki

Sziasztok!

[ATTACH]10797[/ATTACH]

[ATTACH]10798[/ATTACH]

[ATTACH]10799[/ATTACH]

Köszi.

Gyanítom hogy korrekt a grafikonod.
      Nálam ez abból látszik hogy egyező a Te eu órás elmozdulásod az én órás hozam kimutatásommal, ami logikus, hiszen ha van mozgás, akkor tudunk pénzt csinálni.

A szerdára saccoltam mint legnagyobb elmozdulású nap, de a grafikonod alapján a csütörtök a legnagyobb.
      Hasznos volt.

Click image for larger version

Name:	hozam eloszlás.jpg
Views:	1
Size:	181,1 KB
ID:	157932

Hozzászólás

@Kockaseggű
        @Tback
        @Mindenki

Sziasztok!

[ATTACH]10797[/ATTACH]

[ATTACH]10798[/ATTACH]

[ATTACH]10799[/ATTACH]
        Szia.
        Hasznos volt.
        Tényleg jól elbarmoltam az átlagolóval valamit.
        //konkrétan: egy héten kétszer volt hétfő

A GBPNZD nagyon durva a 260as átlaggal.
        Kezdem érteni miért adják olyan drágán.

Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• Kösz, hogy megosztjátok.
          De miért nem itt? http://forum.tozsde.hu/devizatozsde/...lott-uegy.html

Hozzászólás

• moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Kösz, hogy megosztjátok.
            De miért nem itt? http://forum.tozsde.hu/devizatozsde/...lott-uegy.html
            Szia!

Jogos! Írtam Harzolnak, hogy legyen kedves áttenni a 150-153 hozzászólásokat a forexhaladós topikba.

Hozzászólás

• Sziasztok!

Szeretném figyelmetekbe ajánlani a Teva részvényt, melynek árfolyama augusztus elseje óta gyakorlatilag lefeleződött. A zuhanás mögött rövidtávon a csalódást jelentő gyorsjelentéssel egyidejűleg bejelentett osztalék csökkentés áll, a tényleges problémák ugyanakkor inkább a cég vezetési, és az ebből adódó eladósodási és versenyképességi gondjaira vezethetők vissza.

https://finance.yahoo.com/quote/TEVA/

Nem mélyedtem el részletesen a cég fundamentumaiban, ráadásul a részvénypiac egésze tekintetében is inkább bearish vagyok, ezért kérlek jelen posztomat senki ne tekintse vételi ajánlásnak. Még az is lehet, hogy a helyes stratégia innen short, hisz minden árnak van fele. Célom mindössze annyi, hogy felhívjam a figyelmet egy extrém ármozgásra, hogy mindenkinek meglegyen a lehetősége időben végiggondolni beleillik-e a stratégiájába és meghozhassa a maga döntését a venni, eladni, kivárni-figyelni, vagy figyelmen kívül hagyni dilemma tekintetében.

Miért teszem mindezt? Mivel több (tíz)ezer részvény van egy ember képtelen folyamatosan monitorozni az alkalmi lehetőségeket. Ha a jövőben neked tűnik fel egy megfontolásra érdemes helyzet, remélem Te is kiposztolod, károd nem keletkezik belőle, ugyanakkor még az is lehet, hogy több szem többet lát alapon készpénzre váltható bizonyossággá válik, hogy egységben az erő. Vagy ismét bebizonyosodik, hogy menthetetlenül naív vagyok...

Hozzászólás

Szeretném figyelmetekbe ajánlani a Teva részvényt, melynek árfolyama augusztus elseje óta gyakorlatilag lefeleződött.
                Köszi. Ez volt a topic célja.

Egy kis adalék a témához: https://kiszamolo.hu/teva-reszvenyek...yari-akcioban/

Nem hozta a szűrőm (azaz nem felelt meg minden feltételemnek), de felveszem a figyelőlistára.
                Komoly cég, alulértékelt, Béta is 0,51, azaz fele a kockázat, mint a piac egészének.
                Nagyjából támaszhoz ért, 16 éve volt ennyi az ára.

Hozzászólás

• AlpinForex : "Szeretném figyelmetekbe ajánlani a Teva részvényt, melynek árfolyama augusztus elseje óta gyakorlatilag lefeleződött."

Köszi a Teva ajánlást , poziba voltam 17,33-tól 19,69-ig , nettoprofit kb 9% , majd egy hónap alatt ! (15,2 mélypontot kiültem)

üdv , speki

Hozzászólás

• chartspeki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    AlpinForex : "Szeretném figyelmetekbe ajánlani a Teva részvényt, melynek árfolyama augusztus elseje óta gyakorlatilag lefeleződött."

Köszi a Teva ajánlást , poziba voltam 17,33-tól 19,69-ig , nettoprofit kb 9% , majd egy hónap alatt ! (15,2 mélypontot kiültem)

üdv , speki
                    Szia!

Gratulálok! Nekem még megvan, holnap jár le a rá kiírt covered call opcióm.

Ha megengedsz egy építő jellegű megjegyzést: A kiszálló a csúcsot ütő M15 gyertyában szép munka, de a realizált 1:1 RR az ügylet kockázatához képest kevésnek tűnik, hosszútávon egy hulló késekbe belenyúló stratégia szerintem csak magasabb profitelvárással életképes.

Hozzászólás

• Alpinforex : "de a realizált 1:1 RR az ügylet kockázatához képest kevésnek tűnik"

Teljesen igazad van , én spec a chartok alapján nemigazán szoktam 1:1 RR-nél nagyobb profitelvárást táplálni , mert a fránya chartokon mindig útba esik egy-két ellenállás/támasz , bár valószínű ezeket csak én látom annak !
                      A kiszállóm a kialakult napos rések alapján történt (09.11-én elég nagy réses nyitás) , biztos volt mögötte valami hír , de megmondom őszintén azóta se néztem utána h mi is volt az ! A réses szituról majd késöbb írok !

Opciódhoz gratulálok , késöbb kicsit részletesebben beavathatnál a részleteibe !

Hozzászólás

• Azzal, hogy a várakozások szerint emelkedett az ár és technikailag már a vételi jelek is kialakultak (pl. naposon), a fundamentumok alig változtak, így nincs ok eladni. Én még tartom.

Hozzászólás

Working...
                        X