Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Quaestor

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Quaestor

Sziasztok!

Van tapasztalatotok vagy hozzászólásotok, hogy érdemes-e számlát nyitni a Quaestor-nál? Itt az oldaluk: www.quaestor.hu

gain eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Van tapasztalatotok vagy hozzászólásotok, hogy érdemes-e számlát nyitni a Quaestor-nál? Itt az oldaluk: www.quaestor.hu
    Nekem amíg a magyar tőzsdén voltam, náluk volt számlám. Nincs velük sok dolgod. Megkötöd a szerződéseket és utána csak akkor kell velük foglalkozni, ha véletlenül nem tudsz online beavatkozni a folyamatokba. Természetesen amikor 2006-ban az ominózus kontraktus tizedelést hajtotta végre a BUX határidőn a BÉT, akkor ugyanolyan burkolt áremelést hajtottak végre, mint a többi magyar brókercég. Azzal húzta ki nálam a gyufát. Egyébként mint mondtam megbízhatóak és el lehet lenni velük. A platformjuk fapados.
    Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

Engem is erdekelne ez a Quaestor, mertha megbizhato akkor mar nyitnek is szamlat rajta.

Hozzászólás

sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Nekem amíg a magyar tőzsdén voltam, náluk volt számlám. Nincs velük sok dolgod. Megkötöd a szerződéseket és utána csak akkor kell velük foglalkozni, ha véletlenül nem tudsz online beavatkozni a folyamatokba. Természetesen amikor 2006-ban az ominózus kontraktus tizedelést hajtotta végre a BUX határidőn a BÉT, akkor ugyanolyan burkolt áremelést hajtottak végre, mint a többi magyar brókercég. Azzal húzta ki nálam a gyufát. Egyébként mint mondtam megbízhatóak és el lehet lenni velük. A platformjuk fapados.
        Köszönöm a választ!

Úgy hallottam (hallani sok mindent lehet), hogy indexre kedvezők a konstrukcióik ellenben a devizára már nem. Vagy ez csak afféle szóbeszéd és devizázni ellehet egész jól.
        Erről van tapasztalatotok?

Hozzászólás

Köszönöm a választ!

Úgy hallottam (hallani sok mindent lehet), hogy indexre kedvezők a konstrukcióik ellenben a devizára már nem. Vagy ez csak afféle szóbeszéd és devizázni ellehet egész jól.
          Erről van tapasztalatotok?
          Milyen indexre gondolsz? Bux határidő? Nevetségesek a kondíciók, de persze nem csak a Quaestornál, hanem úgy általában a magyar brókereknél. Nem véletlenül említettem a 2006-os tizedelést. Azóta véleményem szerint ez a határidős piac egy homokozó a játszótéren ha rövidebb távon gondolkodik az ember a kereskedés szempontjából. Egészen egyszerűen annyira hézagos az ajánlati könyv, hogy ha egy komolyabb mennyiséget akar venni az ember, akkor végigveszi a könyvet akár több száz pontnyira is, és ettől sokkal rosszabb lesz a bekerülési ára, mint ami ideális lenne. Persze hosszabb távú kereskedésnél és ha nem lényeges a bekerülési ár, akkor el lehet vele játszogatni. Csak kérdés, hogy játszani akar e az ember! Én amikor elhagytam a BÉT-et pont azért tettem mert játszani nem a tőzsdén szeretnék.

Ja egyébként mi is történt 2006-ban mert nem biztos, hogy itt ezzel mindenki tisztában van. Nos ugyebár az indexet kontraktusokban adják-veszik a piacon. 2006 előtt egy kontiban 100 db volt. Értelemszerűen a letéti követelmények is ennek megfelelően magasabbak voltak. A BÉT nyilván azért hogy a kisebb befektetőkhöz is közelebb hozza a kereskedést, és jobban lehessen méretezni a pozíciót, megtizedelte a kontraktus méreteket. Így lett egy kontiban 10 darab, és ennek megfelelően a letéti követelmények is tizedelődtek. Teljesen egyértelmű volt, hogy a brókereknél alkalmazott díjjaknak is ennek megfelelően tizedelődni kellett volna. A logika és a tisztességes piaci magatartás is ezt diktálta volna.
          A probléma ott kezdődött, hogy a brókercégek az utóbbiakat Magyarországon nem ismerik(ték) ezért nem is ennek megfelelően léptek. Fogták és kartellszerűen úgy vitték le az árakat, hogy nem tizedeltek, hanem cska valamennyivel lejjebb vitték az árakat. vagyis burkolt áremelést hajtottak végre. Érthetőbben.

Ha valami eddig 10 egységbe került kontinként akkor ha a konti mérete tizedére mérsékelődik akkor az eddigi 10 egységes árnak is a tizedére kellene csökkennie azaz 1 egységre, hiszen a költségek nem növekedtek. Vagyis ezzel átadom a kedvezményt amit kapok. Erre a brókerek fogták és mondjuk 4-5 egységre csökkentettek, azaz tulajdonképpen az engedmény 50-60%át megtartották maguknak. Ez ha jól meggondoljuk tulajdonképpen áremelés.
          Versenyhivatali eljárás is indult egyébként kartelezés gyanújával, hiszen a tizedelés mértékét egyetlen brókercég sem adta át a kereskedőknek. Persze a hivatali eljárás kedvezőtlenül zárult a kereskedők részére, és pozitívan a brókerek részére. Ahogy azt kell!

Ezek után még aki addig kitartott komoly kereskedőként az is vagy átállt hosszabb távú kereskedésre vagy elfelejtette a BÉT-et. Én is így tettem egy rövid átállási idő után akkor mentem át a forexre, és nem bántam meg.

Szóval ennyit a kedvező index kondíciókra. kedvező volt 2006-ig, sőt tulajdonképpen az egyetlen kedvezően kereskedhető instrumentum volt rövidtávú kereskedők részére. De 2006 szeptemberétől én nem nevezném ezt kedvezőnek.

Hozzászólás

Milyen indexre gondolsz? Bux határidő? Nevetségesek a kondíciók, de persze nem csak a Quaestornál, hanem úgy általában a magyar brókereknél.
            Eszem ágába sincs foglalkoznom a BÉT-el. Pár nagyobb amarikai indexre és egy-két devizapárra szeretnék kereskedni a jövőben. Erre keresek egy megfelelő brókercéget, akinek ha metás lenne a platformja az lenne a legjobb számomra. (quaestoré nem az tudom)

Én amikor elhagytam a BÉT-et pont azért tettem mert játszani nem a tőzsdén szeretnék.
            A tőzsde nem játék, erről azonosan vélekedünk.

Ezek után még aki addig kitartott komoly kereskedőként az is vagy átállt hosszabb távú kereskedésre vagy elfelejtette a BÉT-et. Én is így tettem egy rövid átállási idő után akkor mentem át a forexre, és nem bántam meg.
            Hova váltottál? Jelenleg is náluk vagy még?

Hozzászólás

Eszem ágába sincs foglalkoznom a BÉT-el. Pár nagyobb amarikai indexre és egy-két devizapárra szeretnék kereskedni a jövőben. Erre keresek egy megfelelő brókercéget, akinek ha metás lenne a platformja az lenne a legjobb számomra. (quaestoré nem az tudom)
              Hova váltottál? Jelenleg is náluk vagy még?
              Ha nem akarsz a BÉT-el foglalkozni akkor nem értem miért akarsz a Quaestorral foglalkozni? Ha amerikai indexekkel akarsz foglalkozni, akkor nyilván a legjobb megoldás külföldi cég, sőt inkább amerikai. Pl az itt már sokat emlegetett Interactivebrokers.

Amikor befejeztem a magyar tőzsdét az Oandához mentem. Később pedig az Alpari és a Dukascopy lett a ténykedésem fő terepe, és igazából most is ez a két cég a legfontosabb, meg van néhány kisebb számlám, más helyeken, de ezek nem jelentősek. Mindhárom előbb említettről én csak jót mondhatok, ami nem azt jelenti, hogy hibátlanok, de minden nem lehet tökéletes. Az egyik ebben erős a másik abban, és annak megfelelően kell dönteni, hogy pontosan mit is szeretne az ember!

Hozzászólás

Buda cash

gfranco eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Engem is erdekelne ez a Quaestor, mertha megbizhato akkor mar nyitnek is szamlat rajta.
                Én a Buda-Cash az amit ajánlanék számotokra, mert én bennük csak pozitívan csalódtam.
                Antal

Hozzászólás

Q

Sziasztok!

én 2005 óta vagyok náluk (is). az index CFD-k nagyon jó áron vannak valóban és a deviza is korrekt. nyilván nem diszkont bróker árfolyam, de az elemzői stratégiák idén is nagyon szépen hoztak a konyhára, csak be kell kötnöd. nekem sokat segítettek, amit máshol nem kaptam meg. nyilván ár érték arány szerint kell nézni, és így nézve már nem is drágák, sőt!
                  a másik pedig ami a magasabb árak ellenerése is ide köt az a bánásmód. mindenhol döglik le rendszer, akad be megbítzás stb-stb, de itt mindig meg lehetett beszélni a problémákat, és megnyugtató megoldás született a végén a számomra is.

Hozzászólás

Sziasztok! A Quaestor kötvényekről mi a véleményetek? Azon gondokodom hogy lehet kiveszem a pénzem, túl nagy mostanában a zűrzavar a magyar brókercégeknél.

Hozzászólás

Drogos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Sziasztok! A Quaestor kötvényekről mi a véleményetek? Azon gondokodom hogy lehet kiveszem a pénzem, túl nagy mostanában a zűrzavar a magyar brókercégeknél.

Azt szerintem most jól teszed! A Hungária értékpapír helyzete ugyan az. A kötvényeik többségét a budacash vásárolta. Szoros volt a kapocs.Nem csodálkoznék ha ott is felszámolás lenne a vége. Belereccsennek! Továbbá bűncselekmények sorozata is fenn áll!

Hozzászólás

itt is van

http://www.portfolio.hu/vallalatok/a...12.211069.html

Hozzászólás

Én kivettem a pénzemet, sokan voltak...

Hozzászólás

Drogos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Én kivettem a pénzemet, sokan voltak...
                            Bajok vannak itt is?

Hozzászólás

Hát ez egy öngerjesztő folyamat. Jobb félni mint megijedni. Mivel most a kötvényes cégeknek nagyon rossz híre van, így beindulhat egy visszaváltási folyamat. Egy biztos hogy mindenkit nem tudnak kifizetni mert elvileg befektették a pénzeket.

Ha túl sok ember pánikol és egyszerre akárják kivenni a pénzüket akkor bedőlhet az egész. Jobb elvinni szerintem és pár hónap múlva visszatenni amikor már nem beszédtéma a brókercsődök.

Hozzászólás

Working...
                              X