Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tip-top tippem mára. Csak neked.

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Tip-top tippem mára. Csak neked.

Arra gondoltam, lehetne egy topik, amely célzottan arról szólna, hogy ihletet adjunk-vegyünk aznapra, ultrakonkrétan. Azaz:

Ha van aznapra olyan tipped, amiben igen kifejezett fantáziát látsz, charttal, indoklással dobd be a köztudatba. Szórványosan vannak ilyen posztok (GP57 for president!), de talán jó lenne, ha össztréderi mozgalommá fajulna a dolog. Merthogy ugyebár (Vigyázat! Közhely következik!) több szem többet néz ..

Kezdőknek, bizonytalankodóknak felbecsülhetetlen segítség tanulásra (ad abszurdum pénzkeresésre), guruknak tekintély-polírozás és az adás semmihez sem hasonlítható öröme. Összességében mindenki nyer(het) vele. Hisz jó magyarként, annak örülünk, ha zöldell a szomszéd tehene is, ugye?!

Az ötlet jó, főleg ha indoklás is lenne a kötések mögött.

Azért pár dolgot tisztázzunk: felelősséget a saját trade-jei után mindenkinek magának kell vállalnia.... az nem mentség ha valaki ad egy rossz tippet. De ezt nem is innen kéne megközelíteni, mint "tippadás" hanem mint inkább ki hogy látja a piacot és hogy lát benne lehetőséget... A másik fontos dolog pedig, hogy mindenki tévedhet. Itt semmi se "biztos"

Hozzászólás

Pont tegnap akadtam erre a topicra, itt egy srác osztja az észt, érdemes lehet ránézni:
      http://forums.babypips.com/show-me-m...easy-pips.html

Hozzászólás

Az ötlet jó, főleg ha indoklás is lenne a kötések mögött.

Azért pár dolgot tisztázzunk: felelősséget a saját trade-jei után mindenkinek magának kell vállalnia.... az nem mentség ha valaki ad egy rossz tippet. De ezt nem is innen kéne megközelíteni, mint "tippadás" hanem mint inkább ki hogy látja a piacot és hogy lát benne lehetőséget... A másik fontos dolog pedig, hogy mindenki tévedhet. Itt semmi se "biztos"
        Abszolut így van, írtam is, hogy indoklással. Indoklás lehet maga a berajzolt chart is (sőt, talán az a legjobb indoklás).
        A felelősséggel kapcsolatban is elkezdtem leírni, amit te is, de aztán kitöröltem, mert ez annyira evidens, hogy teljesen. Szóval, bekötni csak saját felelősségre!
        Még annyit, mert nem tudom, hogy nyilvánvaló volt-e: lehetőleg még bekötés előtt kerüljön fel a poszt, hogy a többieknek is legyen ideje/módja még abban a stádiumban rámozdulni, amikor még érdemes.

Hozzászólás

Ha ez a cél, akkor ki sem rakom. Én miért vállaljak nagyobb erkölcsi felelősséget ha nem nyerek rajta semmit? Engem senki ne polírozzon
          Az ésszerű kereskedés amúgy is ott kezdődik, ahol az ego véget ér

Hozzászólás

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ha ez a cél, akkor ki sem rakom. Én miért vállaljak nagyobb erkölcsi felelősséget ha nem nyerek rajta semmit? Engem senki ne polírozzon
            Az ésszerű kereskedés amúgy is ott kezdődik, ahol az ego véget ér
            Akkor ebben egyáltalán nem értünk egyet. Minősíteni pedig nem akarom. Megkockáztatom, egy ilyen fórumnak ez lenne a legfontosabb/legértelmesebb topikja. Kár, ha csak én látom így. Talán még Te is profitálnál időnként a mások meglátásaiból.
            Senki sem tévedhetetlen, ebből kifolyólag erkölcsi felelősségről nem is beszélhetünk. A tévedés joga mindenkinek fenn van tartva.

Hozzászólás

Bill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Akkor ebben egyáltalán nem értünk egyet. Minősíteni pedig nem akarom. Megkockáztatom, egy ilyen fórumnak ez lenne a legfontosabb/legértelmesebb topikja. Kár, ha csak én látom így. Talán még Te is profitálnál időnként a mások meglátásaiból.
              Senki sem tévedhetetlen, ebből kifolyólag erkölcsi felelősségről nem is beszélhetünk. A tévedés joga mindenkinek fenn van tartva.
              Van akinek olyan startija van ami 10-ből 8 bukta vagy nulla, mi van ha pont a két nyerőt nincs ideje beírni, ráadásul a zárás a lényeg sokszor nem a nyitás. Értelmetlen ez így ahogy van. Nyitottak is már itt is erre topicot, nem is írt senki tippeket, és téma ez mióta létezik tőzsde. Arról nem beszélve, ne vedd magadra, hogy sokszor az nyitja aki a tippeket kapni szeretné, ebből is látszik, az elején írtak miatt, hogy nem is ért nagyon hozzá, mert arra számít megkapja a tippet hol vehet valamit a legolcsóbban, utána majd ő eladja ott ahol a legdrágábbnak gondolja.

Hozzászólás

Ahogy egy rutinos tréder ismerősöm mondta." Te longban ülsz éppen, én shortban, aztán lehet, hogy mindkettőnknek igaza lesz és nyerünk".

Hozzászólás

@StLui, GP57:
                  Mi nagyon másképp gondolkodunk. Meggyőződésem, hogy amit feldobtam, az win-win.
                  Mi indokolja ezt a húzódozást? Szakmai prüdéria? Netán félelem? Esetleg irigység?
                  Nincs itt ezen a fórumon akkora félisten, aki csak adni tudna, kapni sose.
                  De ha ennyire sajog, nincs gond, felejtsük el.

Hozzászólás

Bill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    @StLui, GP57:
                    Mi nagyon másképp gondolkodunk. Meggyőződésem, hogy amit feldobtam, az win-win.
                    Mi indokolja ezt a húzódozást? Szakmai prüdéria? Netán félelem? Esetleg irigység?
                    Nincs itt ezen a fórumon akkora félisten, aki csak adni tudna, kapni sose.
                    De ha ennyire sajog, nincs gond, felejtsük el.
                    Leírtuk mi a gond, ott a probléma, hogy nem is érted ezek szerint. Én pl fej vagy írás alapon lépek be szinte, szóval engem még csak nem is érint a kérdésed ráadásul. Csak elmondtam, hogy a te elképzeléseiddel szemben, valójában miért nem működik ez. Hat éve én is azt hittem ez jó lenn, ma már nem.

Hozzászólás

StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Leírtuk mi a gond, ott a probléma, hogy nem is érted ezek szerint. Én pl fej vagy írás alapon lépek be szinte, szóval engem még csak nem is érint a kérdésed ráadásul. Csak elmondtam, hogy a te elképzeléseiddel szemben, valójában miért nem működik ez. Hat éve én is azt hittem ez jó lenn, ma már nem.
                      Tévedsz. Senki nem írta le, hogy mi a probléma.
                      Amit te leírtál, az azt mutatja, hogy nem értetted meg, mi a topik lényege.
                      "Van akinek olyan startija van ami 10-ből 8 bukta vagy nulla"
                      Ki beszélt itt stratiról? Én biztosan nem. Nem azt mondtam, hogy stratik legyenek itt fejtegetve. Frászt.
                      Tegyél fel egy chartot, ahol be van rajzolva, meg van indokolva hogy mit miért úgy és ott. Ennyi.
                      Ha te fej vagy írással nyitsz, akkor te NE tegyél fel chartot.

Hozzászólás

Bill, szerintem egyértelmű a kérésed, ötleted.
                        Nem is értem, miért ment el ilyen irányba a "vita"....
                        Aki ma valamit be akar kötni valamilyen módszer szeirnt, azt, mielőtt bekötné, publikálja itt, és leírja, hogy mit miért gondolt, stb. Ennyi.

Aztán az más kérdés, hogy valaki vakon követi és beköti, és aztán ez mindkettőnek bukó lesz. Senkit semmilyen felelősség nem terhel, sem a tippet adót, sem a topik indítóját. Egyedül csak azt, aki szintén bekötötte. Ez nem befektetési tanácsadás, pláne nem "kötelezvény", de ez evidens.
                        Ez annyira tiszta és egyértelmű, hogy nekem se lett volna eszmbe se ezt külön hangsúlyozni.

Az már egy megint más dolog, hogy van, aki nem szeretné előre megosztani a közelgő belépési ötletét. Ez is teljesen elfogadható, erre sincs senki kötelezve. De akkor nem osztja meg, és kész.

Ha nem marad életben ez a topik, hát akkor nem marad életben... Ki tudja!

Hozzászólás

írtam ide vmit hirten, de benéztem.....nembaj, mindjárt kitalálok vagy kitálalok vmi frappánsat
                          Utoljára szerkesztve a következő által: kockas; 2014-04-04, 14:01. Oka: benéztem
                          Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Bill, szerintem egyértelmű a kérésed, ötleted.
                            Nem is értem, miért ment el ilyen irányba a "vita"....
                            Aki ma valamit be akar kötni valamilyen módszer szeirnt, azt, mielőtt bekötné, publikálja itt, és leírja, hogy mit miért gondolt, stb. Ennyi.

Aztán az más kérdés, hogy valaki vakon követi és beköti, és aztán ez mindkettőnek bukó lesz. Senkit semmilyen felelősség nem terhel, sem a tippet adót, sem a topik indítóját. Egyedül csak azt, aki szintén bekötötte. Ez nem befektetési tanácsadás, pláne nem "kötelezvény", de ez evidens.
                            Ez annyira tiszta és egyértelmű, hogy nekem se lett volna eszmbe se ezt külön hangsúlyozni.

Az már egy megint más dolog, hogy van, aki nem szeretné előre megosztani a közelgő belépési ötletét. Ez is teljesen elfogadható, erre sincs senki kötelezve. De akkor nem osztja meg, és kész.

Ha nem marad életben ez a topik, hát akkor nem marad életben... Ki tudja!
                            Ez egészen pontosan így van, ahogy leírtad. Nem is értem, mit nem lehet ezen érteni.
                            XY észreveszi, hogy GBPCAD H4-en napos ellenállásról pinbar-ral fordul. Ráadásul fibo50-ről. Berajzolja, felteszi. YZ megnézi:
                            1. szerinte nem stimmel, hagyja
                            2. elismerően csettint ("én ezt hogy a túróba nem vettem észre?!"), és mélyen egyetértve beköti
                            Kinek fáj ez?

Hozzászólás

bad signal

Mellékeltem egy tuti tippet.
                              Innen kötöttem be.
                              Az elmélet lényege az volt hozzá, hogy a GBPUSD a következő szintet már biztos nem fogja elérni. (sárga vonal)
                              Volt valami más is, de már ez is elég jól hangzott.
                              Akkoriban elég sok csúcs/völgy alá rakott stoppom elesett, ezért biztos ami biztos alapon ráhagytam még egy picit. (+21 pip hogy biztos elég legyen)
                              Megmondom őszintén a végkifejlet után elég nehéz volt feldolgoznom hogy nem egy keresztet festettek a fejemre és csak az én stoppomért van összehangolva a világ összes metája.

Persze a tipp tulaja a megadott szintnél rámartingélezett és a végén jól jött ki belőle. (vagy csak mondta utólagos polírozásnak, lényegtelen)
                              De lehet csak szerencséje volt, hogy én nem csináltam ezt, mert talán még mindíg menne a célpont felé............

Tanulság:
                              nincs, illetve nem sok. Azóta is szoktam bekötni a jónak tűnőket, csak hamarabb elvágom ha mégse.
                              Csatolt fájlok
                              Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

Working...
                              X