Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tip-top tippem mára. Csak neked.

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Ja, és toljátok be a chartjaitokat ide az elemzésekkel, ne üljön le a topik.
    Több szem többet lát, beszéljétek meg a chartokat, egy kis műhelymunka nagyot fog lendíteni a fejlődéseteken.

Szólj hozzá::

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Mondtam srácok, nincs sértődés, csak másra kell most koncentrálnom. Fontos projektjeimet hanyagoltam, de ez nem mehet így tovább.

Egy kis útravaló (hamuba' sült pogi Billtől):
    Nagyon egyszerű ez a vonalkázós dolog, ha beleállsz, meg fogsz lepődni, milyen hamar rá lehet érezni.
    Elég sok chartot posztoltam, tanulmányozzátok őket.
    Tudom, nem egy nagy dolog, de csatolom egy kis scriptemet, ami mindössze annyit tesz, hogy megnyitja a 28 chartot a megadott idősíkon (ha van kedvenc templátod, azt is megadhatod hozzá).
    Ezzel megúszod a manuális szarakodást a sok chart megnyitásánál.

Nyiss egy új, üres profilt, és azon belül nyisd meg mondjuk a XAUUSD-t (bármi mást is lehet, amit majd utána bezársz, mert nem kell már), és dobd rá a scriptet (itt a Time_Frame-nél állítsd be, hogy napos idősík legyen). Ekkor megnyílik a 28 darab D1-es chart.
    Hétvégén állj neki, szép sorjában menjél végig rajtuk és vonalkázz. A technika rém primitív.
    Aktiváld a szálkeresztet, és illeszd oda egy látványos képződményhez (csúcs, kiugró magányos kanóc, stb.. ahogy a képeimen láttad) és kattints.
    Mozgasd el az egeret, járd körbe a terepet, állj meg a jelentősebb "tereptárgyaknál", és figyeld, hogy van-e látványos, többérintéses vonal.
    Ha találsz, dobj rá egy trendvonalat és finomhangold, hogy a lehető legjobban passzoljon. Ennyi.
    Amit még érdemes figyelni, az a dzsumbuj, mikor a sűrűn álló gyertyáknál tisztán látszik, hogy itt a vonal alatt, ott a vonal fölött ücsörögnek, mint pl. itt. Köztük húzódik egy T/E vonal. Húzd be.
    Ha ronda a chart (pl. nincs könnyen felismerhető trend, choppy, hosszúak a kanócok, jellegtelen mintázat stb..) akkor alapszabály, hogy hagyd a francba azt a chartot, ne is próbáld vonalkázni. Tilos!
    A 28 darab napos chartból legalább 8-10-et mindig fogsz találni, amelyik szép. Ezeket vonalkázd, a többit felejtsd el arra a hétre. Majd egy hét múlva visszatérsz rájuk, és újra megvizsgálod. Addigra letisztulhatnak.
    Az a 8-10 chart bőven elég egy hétre, csak azokat figyeld, és update-eld, ahogy szükségessé válik.
    Ha megvannak a napos vonalak, menj lejjebb H4-re és H1-re, ott is vonalkázz, lehetőleg más színnel, hogy könnyebben átlásd a helyzetet.
    Ne erőszakold meg a chartot. Ha nem passzol a vonal, nem ad egyértelműen szép képet, dobd el, mert az nem jó. Kizárólag a tiszta, egyértelmű, vitán felüli vonal a jó.
    A vonalnak nem kell pontosan kanócvégen átmennie, de ne sértse meg a gyertyatestet.

Ennyi az egész rajzolgatás. Eztán kinyit a piac, és te:
    Figyeled, hogy melyik charton mozgott az ár szintközelbe. Ha ilyet látsz, ott kikerekedett szemmel figyelsz, ujjad az egéren.
    Legyen egy elképzelésed, hogy mi fog történni, de ne akard ráerőszakolni a piacra az elképzelésed. Ha azt látod, hogy úgy mozog, ahogy arra számítottál, lépj be.
    Ha úgy mozog, amire nem készültél, hagyd a francba, lesz másik.
    Lehetőleg használj struktúrális SL-t, ne adott számszerűt. Persze ez nem mindig kivitelezhető, főleg akkor nem, amikor nagyon tiszta visszapattanás várható (mint pl. willow EURCHF-es példájánál). Ilyennél adott (szűk) SL van, mert nincs a közelben struktúra, továbbá nagyon nagy valószínűségű a tréd. Tiszta sor.
    Ennél a technikánál a TP-k MINDIG sokkal nagyobbak, mint az SL-ek, ezért nem kell túlaggódni ezt a kérdést. Ha csak 50%-os a találati arányod, akkor is vastagon pluszos leszel.
    Az SL-t nem kell kicentizni, ha úgy látod, hogy ki kell, akkor azt hagyd a fenébe, lesz másik.
    Ugye az nyilvánvaló, hogy nem azzal kezdesz, hogy a 10-20 pipeket is meg akarod fogni?! Amíg nem vagy rutinos, csak a nagy pipekre hajts (minimum 50, de inkább több). Itt az SL-t is sokkal könnyebb belőni.
    Ha az ár épp hírre ér egy nagy kereszteződésbe (azaz két vagy több nagy, többérintéses trendvonal találkozásához), az én tapasztalatom szerint sokkal valószínűbb a visszapattanás, mint a törés. De ezt ne vedd készpénznek, tapasztald ki magad.
    Ha törésre számítasz, de nem vagy nagyon biztos a kirobbanásban, várj visszatesztet.
    A napos chartot tartsd a mérvadónak, a H4 és H1 pedig irányjelző bója. A napos szintekre hajts, a H4 és H1-re úgy tekints, mint amelyek azt határozzák meg, hogy milyen cikk-cakkos lesz az út a két napos szint között.
    Mindig csak arra a szakaszra szállj be, amelyikben van elég mozgástér. Ha a közelben van egy szint amit az alacsonyabb idősík ad, légy óvatos (ne szállj be, ha nincs jó érzésed, ha nem tiszta a pálya).
    Ha az első néhány tréd bénán sikerül, ne keseredj el és ne akarj másik strati után nézni. Egy kicsit makacsold meg magad, és csináld csakazértis. Össze fog állni.

Gyakorolj. Ennél a technikánál csak bonyolultabbakkal találkozhatsz, szóval megér egy próbát.
    Üdv
    Csatolt fájlok

• kockas
    válaszolt
    falcon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Norton jó példa volt arra, hogy kell a kezdőkkel foglalkozni és szép lassan felépíteni egy egyszerű stratégiát, amit kereskedünk is.
    Biztos innen merítette hozzá a szájbarágós stílust:
    http://www.tferi.hu/konyv5/FEJ06.html

• falcon
    válaszolt
    Norton jó példa volt arra, hogy kell a kezdőkkel foglalkozni és szép lassan felépíteni egy egyszerű stratégiát, amit kereskedünk is.

• deimos
    válaszolt
    Tegyük félre a rosszízű nosztalgiát és koncentráljunk a jelenre.

Most Bill törekvése is hasztalanul elmúlik? Nemááá....

Ne kerüljön már ez a topic is a kukába sértődés miatt, erről a Norton féle időszak ugrik be nekem.

• falcon
    válaszolt
    Bill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    @Forex Gump:
    Igen, a nyilakat én is hiányoltam kicsit, de ne legyünk telhetetlenek.
    Szinte szégyellem, hogy csak tegnap este ismertem fel sindlert, pedig utólag nézve már délelőtt egyértelmű volt.

@falcon:
    Én egy percig sem állítom, hogy a sindler által követett technika az rossz. Még csak azt sem állítom, hogy ő nem tudta/tudja kiemelkedő profittal működtetni. Honnan is tudhatnám?! Fogalmam sincs.
    Pusztán azon rágtam be, hogy úgy kezdett el fikázni (amúgy totál ostobán, irreleváns állításokkal), hogy nem mutatott még nem hogy jobbat, de még csak hasonlót sem. Én élőben és fórumnyilvánosan toltam (és nem mellékesen, kiemelkedően eredményesen), ő mikor csinált ilyet?
    Sindler nagyon sok jó dolgot írt, nem volt benne rossz szándék azt hiszem. Azt hogy mit tud valójában hosszútávon, sosem fogjuk megtudni. De nem baj ez. Olyan mentort kell választani, akinek ismered az eredményeit, ezzel ad egy támpontot és hitet a saját utadhoz. Máskülönben nagyon könnyű belegabalyodni egy álomvilágba, ahol már egyre nehezebb lesz megkülönböztetni mi az álom, és mi a valóság.

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Bill,
    Ez volt az ev legnagyobb RR-je, osszefuggeseban latod a charot, nagy gratula!

A legszomorubb az egeszben, egy egesz forumkozosseget vezet felre, athagva a forum iratlan szabalyait, amely a normalis eszmecserekhez, beszelgetesekhez szukseges.
    Sajat maga pedig hitelt vesztette valt, egyszeruen HAZUG.

• Guest's Avatar
    Guest replied
    David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...
    Viszont ha már kép, engem ez fogott meg!
    LOL, David, látom te igazi ínyenc vagy!

• Guest's Avatar
    Guest replied
    @Forex Gump:
    Igen, a nyilakat én is hiányoltam kicsit, de ne legyünk telhetetlenek.
    Szinte szégyellem, hogy csak tegnap este ismertem fel sindlert, pedig utólag nézve már délelőtt egyértelmű volt.

@falcon:
    Én egy percig sem állítom, hogy a sindler által követett technika az rossz. Még csak azt sem állítom, hogy ő nem tudta/tudja kiemelkedő profittal működtetni. Honnan is tudhatnám?! Fogalmam sincs.
    Pusztán azon rágtam be, hogy úgy kezdett el fikázni (amúgy totál ostobán, irreleváns állításokkal), hogy nem mutatott még nem hogy jobbat, de még csak hasonlót sem. Én élőben és fórumnyilvánosan toltam (és nem mellékesen, kiemelkedően eredményesen), ő mikor csinált ilyet?

• David Chateau
    válaszolt
    Felsírnak az emlékek... Ugye megértitek hogy deimos-al ott csápoltunk lelkesen az első sorban
    Hehe. Ez tényleg kemény kép. De sindler miért nem kötött rá? Az ilyen nagy RR-es tréderek mindig rákötnek, úgy van csak igazi potenciál benne. Azt hiszem Ujfalusi Zsolti csinálja rákötve, aki ismertebb.

Szó se róla, a képek tényleg hasonlatosak, Bill, részemről is gratula az oknyomozás eredményéhez

Viszont ha már kép, engem ez fogott meg!
    Csatolt fájlok

• falcon
    válaszolt
    Felsírnak az emlékek... Ugye megértitek hogy deimos-al ott csápoltunk lelkesen az első sorban
    Csatolt fájlok

• Forex Gump
    válaszolt
    Vaze Bill, ez nem semmi oknyomozás Megkerült hát Sindler. Tényleg, még a képkivágás is olyan mint rég. Csak a kék PP féle háromszögnyilak hiányoznak Link

• falcon
    válaszolt
    Én én vagyok, de legalább ezzel tisztában vagyok.
    Sindler/xyz123 már azt se tudja, ő éppen kicsoda.
    (Figyeljétek, hogyan taktikázik. Amilyen bárgyú módon próbálja elmaszatolni a dolgot, és próbál sindlerre I/3-ban hivatkozgatni. Figyeld az utóbbi 2-3 posztját. Élmény nézni.
    Ez a napom is elment itt, nem csináltam semmi hasznosat. Most már mindegy, de legalább jól szórakozom.
    Elképesztő ez a fickó, már haragudni sem tudok rá.)
    Nem kell itt senkire haragudni és nem kell semmit túl komolyan venni, ahhoz túl rövid az élet

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Akkor jó, mert én is arra tippeltem hogy kettőtök közül te vagy Bud
    Én én vagyok, de legalább ezzel tisztában vagyok.
    Sindler/xyz123 már azt se tudja, ő éppen kicsoda.
    (Figyeljétek, hogyan taktikázik. Amilyen bárgyú módon próbálja elmaszatolni a dolgot, és próbál sindlerre I/3-ban hivatkozgatni. Figyeld az utóbbi 2-3 posztját. Élmény nézni.
    Ez a napom is elment itt, nem csináltam semmi hasznosat. Most már mindegy, de legalább jól szórakozom.
    Elképesztő ez a fickó, már haragudni sem tudok rá.)

• falcon
    válaszolt
    Dehogy. Én már a hagymás babot tolom.
    Akkor jó, mert én is arra tippeltem hogy kettőtök közül te vagy Bud

Working...
X