Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tip-top tippem mára. Csak neked.

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Sziasztok!

Próbálkozom én is demo számlán. Jelenleg ezt figyelem. Az árfolyam-kombináció elért egy hetes ellenállási szintet. Két lehetőség adódik:

Kitörés: LONG a kitörés és visszateszt után.

Visszapattanás: SHORT, de hogy lehet eldönteni, hogy a trend fordul? Mikor érdemes SHORT-ban gondolkodni?
    Csatolt fájlok

Hozzászólás

• A számlegyenleg jelenlegi állapota 2 próbálkozás után:
      Csatolt fájlok

Hozzászólás

• servererror eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        A számlegyenleg jelenlegi állapota 2 próbálkozás után:
        42 alkatrészes a kosár??
        Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• Hello srácok, most jártam erre, és nagyon szépek ezek az eredmények!
          Mindkettőtöknek gratula! Remélem, a folytatás is hasonló lesz!

Hozzászólás

• Aloha!
            Kicsit más, ez most nem a GP.
            Alább látható két EURUSD H4 chart, az első szokványos, a második ugyanaz, csak kicsit megbuheráltam.
            Nagyon kínálja magát ez a második, de le kell tesztelnem, hogy valóban annyira lekereskedhető-e, mint amennyire annak látszik. Cseppet sem biztos.
            Ha netán nyerő - és van rá igény - majd beszámolok róla.
            Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Bill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Aloha!
              Alább látható két EURUSD H4 chart, az első szokványos, a második ugyanaz, csak kicsit megbuheráltam.
              Nagyon kínálja magát ez a második, de le kell tesztelnem, hogy valóban annyira lekereskedhető-e, mint amennyire annak látszik. Cseppet sem biztos.
              heikin ashi, gondolom
              kérdés, h melyik verzió
              smoothed?

Hozzászólás

• Valamilyen eljárással (talán mozgó átlag?) simított chartnak nézem. Ilyeneken tesztelve sok minden működni látszik, ami rendes charton nem működik. Mondok egy példát: ha az árfolyam a nyitóárakra számolt 2 periódusú mozgóátlag felett nyit legalább 1 pippel, akkor short zárás és long nyitás; ha e mozgóátlag alatt nyit legalább 1 pippel, akkor long zárás és short nyitás. Ennek az ilyen simított charton tesztelve kaszálnia kell.

Hozzászólás

• nlot verziója stimmel, ez egy mozgóátlaggal simított offline chart CCI-vel sminkelve.
                  Ahogy elnézem, pl. ezen a charton ezek a beszállók gyönyörűen hoztak volna a konyhára:
                  Csatolt fájlok

Hozzászólás

Ilyen chartokkal próbálkoztam már én is, csak CCI nélkül. Lehet csinálni olyat, hogy beimportálod a metába ezt a chartot valamelyik másik devizapár adataiként, de az idősíkot megtartva. Ezután tudsz tesztelni rajta stratégia teszterben, és ami még jobb, a teszt lefutása után a teszterből nyitott chart template-jét el tudod menteni, és rátölteni az eredeti chartra, így láthatod, hogy mennyivel térnek el a ki- és belépési pontok az eredeti árfolyamtól. Csak az a lényeg, hogy ne a chart legelejétől futtasd a tesztet, mert akkor a template nem fog stimmelni, ezért nem is töltődik be. Talán az segítene rajta, ha mindkét chartban egyforma lenne a gyertyák darabszáma, de ez csak egy ötlet, nem próbáltam ki hogy ezen múlik-e.

Hozzászólás

• nlot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Igen, ezt a tesztmetódust ismerem, de kellően lusta is vagyok megcsinálni.
                      Amúgy a dolog nyereségessége felől sok kétségem nincs, bár egy-két apróság árnyalhatja a képet. Mivel a simítás MA-val történik, ezért értelemszerűen a beszálló többnyire valamivel rosszabb helyen realizálódik, viszont ha elkaptad a mozgást, onnantól a valós ár még jobb helyzetben van, mint azt a buherált chart mutatja.
                      Amúgy azért H4-re tettem fel, mert meglátásom szerint a legtöbb instrumentum H4-en adja a legszebb trend-like mozgásokat, talán ez a legkevésbé csapkodó idősík. Rusnya rángatózás ennek a chartnak sem a barátja, de talán a H4 ebben tud segíteni.

Hozzászólás

Az egyéni adatok importálásának lehetőségét biztosra vettem hogy ismered, csak a template-s trükkben nem voltam biztos. Ha megcsinálod, látni fogod hogy a simított charton nyitáskor és záráskor is jobb árat kapsz, mint az eredeti charton. Ez kicsit olyan, mintha negatív spreaddel tesztelnél, aminek a mértéke függ azon gyertyák testének a méretétől, amikből a mozgóátlagot számoltad a simításhoz. Szurkolok Neked, hogy sikerüljön kihozni ebből valami használhatót, mert nekem ez annak idején nem sikerült.

Hozzászólás

• A hagyományos gyertyákból ki lehet olvasni ezt-azt, vannak alakzataik. Az ilyen továbbgondolásoknál ez az információ eltűnik.

Én már a heiken ashit se szerettem meg. Késve jelez. Persze utólag, szép trendben, jól néz ki.
                          https://penzugyes.wixsite.com/csak-ugyfeleknek

Hozzászólás

• moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            A hagyományos gyertyákból ki lehet olvasni ezt-azt, vannak alakzataik. Az ilyen továbbgondolásoknál ez az információ eltűnik.
                            Valóban, lehet úgy is nézni, hogy információ tűnik el, de úgy is, hogy zaj.
                            Stratégia-függő, kinek melyik a kedvezőbb.

Hozzászólás

Aloha!
                              Én részemről várom!

Hozzászólás

• servererror eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Én részemről várom!
                                Oké, oké.
                                Nos, a helyzet az, hogy a napokban indítottam néhány számlát különböző metódusokkal.
                                Kedvenc csapdámba beleesve, hamarost nyitottam egy újabb számlát, ha nem tetszett, amit látok (értsd: nem indult hamar pluszba).
                                Azt hittem, utólag is tudni fogom, melyiken mi volt a szitu (idősík, beállítások).
                                Most néztem vissza az összes számlát, gyakorlatilag mind pluszos volt (többnyire nem kicsit). A poén: fogalmam sincs már a setupokról.
                                Okulva az ostobaságomból, most kicsit higgadtabban újrakezdem, próbálva rögzíteni a setupot.

Amúgy a stratégia bántóan primitív: nem várok semmilyen trendfordulóra, egyszerűen benyitok, ha adott gyertyán jel van.
                                Magyarul próbálom néhány parasztlengővel leteríteni a piacot.
                                Mindezt természetesen basket-szemlélettel (jelenleg 8 páron, de ez nem lényeges).

Hozzászólás

Working...
                                X