Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tip-top tippem mára. Csak neked.

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Bill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Chartot nem is láttam, nincs rá szükség.
    Ha nem nézted a chartot akkor mi alapján kötsz, hogy találod el az irányt?

Hozzászólás

• Köszönöm a három előttem szólónak, hogy ők is megnyilatkoztak Szóval mondom még egyszer: ha basket, ha nem, ha nem találod el az irányt, buksz. Basket-el nagyobbat (vagy gyorsabban), mert sokkal több rossz irány lehet, mint jó.
      Ha tudod az irányt, akkor meg mindegy, hogy basket vagy egy pár, úgyis nyersz. (Jó, tudom, hogy van valami teóriád, miszerint a sok pár által rajzolt garfikon jobb, mint egy páré.)

Ahogy elnézem, eleinte S/R és trendvonalakra nyitottál, akkor még értettem, most meg már nem nézed a grafikont? Ezek szerint random nyitottál be sok páron, és mákod volt, hogy összejött? Vagy nem?

Engem is érdekelne, mi alapján nyitsz és mikor zársz.

Hozzászólás

• orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Köszönöm a három előttem szólónak, hogy ők megnyilatkoztak Szóval mondom még egyszer: ha basket, ha nem, ha nem találod el az irányt, buksz. Basket-el nagyobbat (vagy gyorsabban), mert sokkal több rossz irány lehet, mint jó.
        Ha tudod az irányt, akkor meg mindegy, hogy basket vagy egy pár, úgyis nyersz. (Jó, tudom, hogy van valami teóriád, miszerint a sok pár által rajzolt garfikon jobb, mint egy páré.)
        Bill azt mondja, hogy ha az összes párból egy vonalgrafikont konstruál, az sokkal egyenletesebb, sokkal "simább" lesz, mint egy-egy pár külön-külön nézve, és ez igaz, hiszen a GP indi önmagáért beszél. Tehát ezen sokkal könnyebb megállapítani az irányt, mint egy db párnál.
        A másik a bukás: nem értem, miért kellene nagyobbat buknia sok pár esetén? Hiszen ha nem találja el az irányt, akkor miért várná meg, hogy 6000 pipet menjen ellene az ár?
        Oké, hogy kisebb ellenmozgásnál is 100+ pipekben mérhető a távolság, és az SL is akár több száz "összpip" lesz, de mi ez ahhoz képest, hogy jó iránynál, amikor viszont engedi menni, több ezret összeszed? Tehát az R:R arány iszonyat jó.

Kérdés a klasszikus: mire nyit, mire zár? Én már az első verziónál elakadtam, mert vonalzón sem tudnám megmondani az irányt, de amikor már sell-t és buy-t is egyszerre nyitott, de főleg most, hogy chart-ot sem néz, nem tudom követni a stratégiát, hozzászólások szintjén sem.
        Szerintem nem vagyok ezzel egyedül, de várjuk meg, mit mond a mester!

Hozzászólás

• Bill én szeretném megköszönni azt amit a fórumon teszel! Én folyamatosan köv etem az írásaid, de mivel a többiekhez képest én csak 1 éve ismerkedem a forex-el ezért az előbb említett kérdések miatt(moncsicsi, orkati) elég sötétben vagyok. Pedig az a DD elég bizalomgerjesztő....

Hozzászólás

• moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Bill azt mondja, hogy ha az összes párból egy vonalgrafikont konstruál, az sokkal egyenletesebb, sokkal "simább" lesz, mint egy-egy pár külön-külön nézve, és ez igaz, hiszen a GP indi önmagáért beszél. Tehát ezen sokkal könnyebb megállapítani az irányt, mint egy db párnál.
            A másik a bukás: nem értem, miért kellene nagyobbat buknia sok pár esetén? Hiszen ha nem találja el az irányt, akkor miért várná meg, hogy 6000 pipet menjen ellene az ár?
            Oké, hogy kisebb ellenmozgásnál is 100+ pipekben mérhető a távolság, és az SL is akár több száz "összpip" lesz, de mi ez ahhoz képest, hogy jó iránynál, amikor viszont engedi menni, több ezret összeszed? Tehát az R:R arány iszonyat jó.
            Oké, mondjuk, hogy simább vagy egyenletesebb lesz a vonalgrafikon, ha sok párból szedi össze az információkat. Ezt annyira nem tanulmányoztam, akár igaz is lehet.

Bukó: azért írtam, hogy nagyobbat (vagy gyorsabban) bukhat. Egyértelmű(?), hogy nem várja meg, amíg elfüstöl a számla, de sok párból sokkal hamarabb jöhet össze a mínusz.

Ha engedi menni... De meddig? Ez millió $-os kérdés. Én tegnap és ma engedtem menni 9 ordert, a ma délelőtti +4R helyett már csak +2R-nél tartok... De még hagyom menni

moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Kérdés a klasszikus: mire nyit, mire zár? Én már az első verziónál elakadtam, mert vonalzón sem tudnám megmondani az irányt, de amikor már sell-t és buy-t is egyszerre nyitott, de főleg most, hogy chart-ot sem néz, nem tudom követni a stratégiát, hozzászólások szintjén sem.
            Szerintem nem vagyok ezzel egyedül, de várjuk meg, mit mond a mester!
            Az elején még rendben is volt a dolog, a népszerű S/R/Trend vonalakat értjük. Aztán kezdett bonyolódni a dolog, most már grafikon sem kell. Ami amúgy külön jó, ezt én is szeretném megtanulni
            De tényleg várjuk Master Bill-t, hogy megmondja, mit művelt

Hozzászólás

• orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Oké, mondjuk, hogy simább vagy egyenletesebb lesz a vonalgrafikon, ha sok párból szedi össze az információkat. Ezt annyira nem tanulmányoztam, akár igaz is lehet.
              Csak rá kell nézni. Az indi önmagáért beszél.
              orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Bukó: azért írtam, hogy nagyobbat (vagy gyorsabban) bukhat. Egyértelmű(?), hogy nem várja meg, amíg elfüstöl a számla, de sok párból sokkal hamarabb jöhet össze a mínusz.

Ha engedi menni... De meddig? Ez millió $-os kérdés. Én tegnap és ma engedtem menni 9 ordert, a ma délelőtti +4R helyett már csak +2R-nél tartok... De még hagyom menni
              Én már csak ismételgetni tudnám magam (valószínűleg Bill is). Számomra egyértelmű.

Hozzászólás

• Mindig meg kukkantom Bill írásait, de most pl. azt sem tudom, hogy a jelenlegi kötések a GP indikátor S/R szintjeinél történtek e, vagy pedig az új heiken ashis-CCI-s megoldás volt a nyitás alapja, pedig érdekelne nagyon. Naná, kit ne érdekelne egy ilyen DD-s vs. profitos dolog?

Hozzászólás

• deimos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Naná, kit ne érdekelne egy ilyen DD-s vs. profitos dolog?
                  Amit én látok ebből, hogy Bill nyitott egy új számlát, csinált rajta egy kötést, majd 4-szer ráépített (így már rögtön 140-et látunk). DE ez az egész egyetlen kereskedés eredménye. Pozitív lett, ezért felkerült a fórumra is... Node, ebből messzemenő következtetéseket levonni....

Hozzászólás

• moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Csak rá kell nézni.
                    Nem, már ott tartunk, hogy rá sem kell nézni

Hozzászólás

• FXbec eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Amit én látok ebből, hogy Bill nyitott egy új számlát, csinált rajta egy kötést, majd 4-szer ráépített (így már rögtön 140-et látunk). DE ez az egész egyetlen kereskedés eredménye. Pozitív lett, ezért felkerült a fórumra is... Node, ebből messzemenő következtetéseket levonni....
                      nem vontam le messzemenő következtetést, annyit írtam, hogy kíváncsi vagyok mimerrehányméter....

Hozzászólás

• Először is: nem vagyok mester.

Másodszor: tanulj meg mql-t programozni. Most azt mondod, Bill, menj a 3.14csába. Ha ezt mondod, akkor erre az a válaszom, hogy én is autodidaktán tanultam meg, eredeti szakmámnak köze nincs az ilyesmihez. Minden fenn van a neten ingyé, "csak" idő és belefeccölt energia kérdése az egész (bizonyos értelmi szint felett persze, de az itt a többségnek adott).
                        Ha nem tanulod meg, nem tudod legyártani az ötleteidet, így nem tudod kipróbálni sem őket. Ezt a luxust kevesen engedhetik meg maguknak.
                        Ha megtanulod, nem leszel kiszolgáltatva senki másnak, és a lehetőségek hatalmas tere nyílik meg előtted. Tudom miről beszélek, többszáz indikátort és robotot írtam magamnak.
                        Szerintem neked is vannak eredeti ötleteid, csak éppen nem tudod kivitelezni programozás-tudás híján. Ez luxus.

Harmadszor: legyél eredeti, térj el a mainstream-től, a különcöké az edge. Találd fel, amit más még nem (ilyen persze nincs, de azért hátha).

Hogy legyen némi konkrétabb is: a "6000 pipes" történet lényege, hogy a megfelelő időben lett a megfelelő irányba megnyitva a kosár. Most meglepődtél.
                        Szaros, mezei mozgóátlagot (pontosabban az attól való eltérést) használtam hozzá. A mögöttes elv annyi volt, hogy a piac hullámokban támad. Vannak nyugvó, és vannak menetelő szakaszok.
                        Megvártam (ill. dehogy vártam, pont beletrafáltam), hogy a piac a "szokásos" eltérés-minimumtól induljon el felfelé.
                        Feltételeztem, hogy egy frissen indult hullámban az uralkodó trendirány a kosár zöménél változatlan marad, ez a "zöm" a kosár igáslova, a hullám csúcsáig kitart.
                        Bebizonyosodott, hogy így van.
                        Orkatinak 1.: szó sincs random belépőről.
                        Csak játék a számokkal: azt a kosarat egy $200-os számlán meg lehetett volna futtatni, a legnagyobb DD kb. $100 volt (+ $60 margin 500-as tőkeáttéttel).
                        Az eddigi legmagasabb equity kb. $500 volt, szóval két hét alatt 250% a profit. Hogy többhavi kifutása lesz-e, nem tudom, meg kell nézni majd.

A mai történet csak arról szólt, hogy a basketben nagy fantázia van, számtalan módon megközelíthető a kérdés, és valószínűleg számtalan módon le is kereskedhető.
                        A metódust (próbáljatok nem gyűlölni érte) nem publikálom. Annyit elmondok, az egyes valuták egymáshoz viszonyított erején alapul.
                        A több nyitási hullám azt a célt szolgálta volna, ha valamelyiket nem jó ütemben kapom el, akkor kompenzálják a többiek. Ma erre nem volt szükség, de máskor jól jöhet.
                        Az, hogy nincs szükség chartra, az természetesen így nem igaz. Úgy értsd, hogy én nem elemeztem semmilyen chartot, egy robotom számolgatott helyettem, ez a dolga.
                        Én csak ráklikkeltem a Trade gombra (ezért tanulj meg programozni, hogy te is le tudd gyártani magadnak ezt a "gombot").
                        Orkatinak 2.: bukni egy párral is lehet (SNB) nagyot, a kosár sem veszélyesebb, ha a megfelelő pozimérettel kalkulálsz. Persze, ha valakinek sok a 0.28-as kosárméret (nem srácok, most nem melltartóról van szó ), az értelemszerűen ne kosarazzon. De egy 0.28-as kosár nem tűnik nekem veszélyesebbnek (sőt!), mint egy 0.28-as EURCHF.
                        FXbec: igazad van, nem szabad messzemenő következtetést levonni ennyiből. Annyit azért hozzátennék, hogy szinte mindegyik stratégiám nagyjából ilyesmit produkál.
                        Nem arról van szó, hogy futtatok egy csomó számlát egyszerre, és amelyik szép, azt megmutatom. Ma sem volt másik számla.
                        Pl. a "6000 pipes" történet is publikusan zajlott, itt dokumentáltam végig a fórumnyilvánosság előtt a születése pillanatától fogva, nem utólag szépelegtem vele. Ahogy anno a GP-vel sem.

Summa: hagyományos chart-elemzés nélkül is lehet profitosan kereskedni, találd meg a magad "kiskapuját". Nem feltétlenül kell gyertyakonfig, pattern, trendvonal, S/R, kutyatöke ... elég lehet, ha a párok mozgását egymás relációjában vizsgálod. Megfigyeltem, hogy a piac együtt mozog, és ez stratégia-építési lehetőséget rejt. Ha valamit adtam nektek, akkor az ez a tapasztalat, szemlélet. Ez egy alap, lehet rá építkezni. Szerintem.

Hozzászólás

• Jav: az az $500 nem equity volt, hanem profit, természetesen.
                          Az equity $5500 volt.

Hozzászólás

• Akkor, ha jól értem egy Currency Strength Meter-szerű indikátort kreáltál és az alapján indultál el?
                            Gondolom az SL equity/DD alapú, a TP-t meg hagyod menni addig amig lehetséges.

Hozzászólás

• Berci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Akkor, ha jól értem egy Currency Strength Meter-szerű indikátort kreáltál és az alapján indultál el?
                              Gondolom az SL equity/DD alapú, a TP-t meg hagyod menni addig amig lehetséges.
                              Igen, számtalan ilyen cucc van, én is legyártottam a sajátom.
                              Lehet ilyet csinálni sokféleképpen, utolsó X gyertya, mozgóátlag vagy egyéb indikátor stb. alapján.
                              Én tettem bele egy kis tuningot is pluszba (pont ez a lényege), de ez copyright.
                              Nem döntöttem el előre, hogy mennyi legyen az SL/TP, folyamatosan monitoroztam az egyes kosarakat (lásd alábbi kép).
                              Látszik, hogy az egyes kosarak nagyon hasonlóak voltak, de nem teljesen egyformák, az aktuális erőviszonyok szerint volt némi eltérés köztük.
                              Az is látszik, hogy mindegyik kosár önmagában is elég hamar pluszos lett.
                              Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Valószínű ezt nevezik szerencsés kezdetnek!
                                Találtam én is egy hasonló indikátort a régebben letöltöttek közül. Megfuttatok 1-2 basketet. Elfér a vps-en...

Hozzászólás

Working...
                                X