Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tip-top tippem mára. Csak neked.

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Bill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Falcon, srácok ... nőjetek már fel, baszki!
    Tiszta óvoda.
    Jelentem, én már nagycsoportos vagyok, van saját projektem és nem akarok senkit lemásolni. Azóta lett jobb az eredményem, amióta nem csapongok össze vissza mindent félbehagyva. Ezért nem kötöttem be azokat amiket posztoltál, csupán érdeklődve figyeltem. Akkor lenne értelme elkezdeni bekötni a jeleket, ha nyitok erre a célra egy számlát, amin csak ezek a trédek mennek. Ezután mindenféle adat nélkül megpróbálok felépíteni egy egyszerű stratégiát, amit később könnyű lesz elemezni. A stratégiát leírom és szigorúan be is tartom. 100+ tréd után pedig elkezdem elemezni az adatokat. Nincs screen time restanciám, mindent látok amit te is berajzoltál, úgyhogy ez mindenképpen előny számomra.

Viszont a rossz hír az, hogy itt már a követőid nagy részét elvesztetted, és nem azért mert lusták vagy értetlenek.

Bill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha meg tudod pontosan indokolni, hogy miért lényeges a TE számodra, hogy mit tudok produkálni ÉN, akkor elárulom.
    Te már felépítettél erre a rendszerre egy működőképes stratégiát a saját elemzéseid, tesztjeid alapján. Ezek fontos adatok, amiket én figyelembe vennék a kezdeti stratégiaépítésnél. Ha már lesznek saját adataim, lesznek saját ötleteim is.

Ha meg tudod indokolni, hogy mennyiben fogja érinteni a TE jövőbeli eredményeidet az, hogy milyenek az ÉN eddigi eredményeim, akkor elárulom.
    A jövőbeli eredményeimet nem befolyásolja, de a kezdeti eredmények talán nem lesznek olyan rosszak, ha rendelkezek egy működőképes stratégia sarokszámaival, illetve van viszonyítási alapom és hitem a stratégiában.

Szerintem a megfelelő chartok kiválasztásához nem kell tudnod, hogy mit produkálok én a technikával. Azt elmondtam és megmutattam, hogy mi alapján válaszd ki a chartokat.
    De befolyásolhat ha tudom hogy havonta átlag hány tréded van, milyen időtávokon nyíltak, hány tréded lehet egyszerre nyitva, korrelációt mennyire veszed figyelembe, milyen RR arányú trédeket preferálsz, a belépési jelet az elemzési síkon figyeled-e, jelentős hírek környékén kereskedsz-e, a trigger gyertyának le kell-e záródni - hogy csak pár dolgot említsek. Ezekre mind pontos szabályt kell hozni mielőtt megnyílik az első tréd, a szabályok pedig nyilván befolyásolják hogy milyen charton mikor és mit nyitok.

Szerintem a megfelelő vonalak berajzolásához nem kell tudnod, hogy mit produkálok én a technikával. Azt elmondtam és megmutattam, mi alapján rajzold be a vonalakat.
    Így van, ez kellő szorgalommal mindenkinek menni fog idővel.

A rendszernek NINCS találati aránya. Az annak van, aki alkalmazza.
    Az ÉN találati arányomnak semmi köze a TE találati arányodhoz (ha mindketten ugyanazt a robotot használnánk ugyanazon a charton, akkor lenne, de így?!).
    Az én találati arányom is változik állandóan. Nem csak a piactól függ, hanem pl. attól is, hogy milyen türelmes vagyok éppen, csinálok-e hülyeséget vagy sem.
    Ha azt mondom, hogy az ÉN találati arányom 78%, akkor mennyi lesz a TIED? Segít neked ez az infó? Ki tudod számolni a tiedet az enyémből?
    Minden információ hasznos, amikor egy számunkra ismeretlen stratégiát kezdünk el üzemeltetni. Főleg azok az információk, amik egy olyan embertől származnak, aki gyakorlott és profitos az adott rendszerrel. Mivel tréd sorozatokban gondolkodunk és hosszútávú eredményeket veszünk figyelembe, ezek az adatok pontos képet adnak a rendszerről.

Koncentráljatok már végre a lényegre! Kezdd el, szelektálj, rajzolj, köss demón.
    És akkor kiderül majd, hogy mik a TE sarokszámaid a technikával (de még ez is folyamatosan változni fog).
    Köszi az intelmeket Bill! Kicsit legyél türelmesebb az ovisokkal mert mint látod, nem olyan egyszerű feladat ez. 10 év távlatából persze lehet hogy ezt nehéz már elképzelni . Az adatok számomra nem fontosak ha nincs kedved megosztani, mert nem akarom üzemeltetni ezt a rendszert. Csupán kíváncsiskodtam, de több kérdésem már nem lesz, ezt megígérem .

Hozzászólás

• kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Úgy látom 66 6F 73 74 6F 6B konfrontálódni

Megfigyeltem, hogy sajnos minden jó topik, valami majom trollvonásával ér véget....
      de ebben még van power!!
      Mai újabb viccem, amivel szeretnék bevinni mindenkit az üveghegyen túli málnásba
      Volt valaki türelmetlen? (bár néha a balatoni vonatra nem mindenki fér fel viszont a jegyet sajnos csak a kiinduló állomáson váltják vissza ha mégis inkább stoppolnál.
      Csatolt fájlok
      Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• falcon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Falcon, ez fingfűrészelés. Inkább posztolj már egy képet vonalakkal.
        Értsétek már meg, fogjátok már föl: technikát mutattam, nem komplett stratégiát!
        (Ha közben a stratégia szót használtam valahol, akkor bocs, az az én hibám.)

Nézd meg a ForexFactory-t. Milliószámra indítják nagy lendülettel a thread-eket a STRATÉGIÁKKAL.
        Tipikusan ez szokott lenni:
        A topikindító bemutatkozik, leírja, hogy x éve forexezik, kipróbált már MINDEN LÉTEZŐ STRATÉGIÁT, és minddel szívott, mint a torkosborz.
        De, ő már nem torkosborz többé, x hónapja rátalált a tutira, és most már azt tolja "with great success".
        És mivel ő olyan qrvarendes, szeretné megosztani ezt a BEST EVER stratégiát a publikkal.
        A stratégia maga VERY SIMPLE, sőt még templátot is ad hozzá.
        BUY entry: ha a piros alulról keresztezi a zöldet, és a lila pont érinti a kéket, és a NonLagKutya****a_v3.4 nagyobb, mint 72.
        SELL entry: ugyanaz vica versa.
        TP: 36 pip
        SL: 47 pip
        Legyél óvatos a hírek idején!

Erre rárepül a sok kis torkosborz, mint tyúk a takonyra.
        - Subscribed!
        - Thanks for sharing!
        - Great system, I'm in! (hajlongó szmájli)
        - Interesting system, sounds good! (tapsikoló szmájli)

Elindul a topik nagy elánnal (ott legalább elkezdik tolni, nem úgy, mint itt).
        49 traders viewing now, 26 are members: ... és betelik hamar 3-4 oldal.
        Eccercsak a 4. oldal közepe táján az egyik torkosborz felveti, hogy noha a system jó, azért kéne bele egy filter, ő a Smoothed_MACDRSIDeMarker_v1.24-et használja és ezzel 4 winners and 1 loser.
        "Can you please share the Smoothed_MACDRSIDeMarker_v1.24?" - kuncsorog a csodafilterért egy-két lelkes torkosborz.
        "Tudna valaki EA-t írni a stratégiából?" - jön az elmaradhatatlan, a kötelező, a kihagyhatatlan KÉRÉS (lefordítom: lusta disznó vagyok melózni ezzel a cuccal, VALAKI MÁS írjon már egy qrva robotot, ha jó az ****a, ha nem, dobom ki a pcsába. Engem ne szopasson senki.)
        Szépen sorban jönnek a posztok:
        - épp most kötöttem EGYET, +7 pip!!!
        - ez a stratégia egy kalap szar, már próbáltam, nem működik
        - és mi lenne, ha csak akkor lépnénk be, ha a kis narancssárga nyíl felfelé mutat és a NonLagKutya****a_v3.4 nem 72, hanem 78?
        - épp most zárt 39 pip minuszban, mit csinálok rosszul?
        - és így tovább ...

Ugye érted, mit akarok ezzel mondani?!
        Pár oldallal a nyitás után, már nyomokban sem emlékeztet a dolog a thread-starter stratégiájára.
        És x oldal után elhal az egész.
        Egy év múlva valaki rátalál böngészés közben, és feldob egy "Használja még valaki ezt a stratégiát?" kérdést, de már választ sem kap.

NINCS MEGOSZTHATÓ STRATÉGIA! Megosztható TECHNIKA, az van.
        A jó technikára húzd rá a SAJÁT szemléletmódodat, az lesz a STRATÉGIA. Ami csak a tied.
        A stratégia az nagyban függ az üzemeltetőjétől, ezért nem lehet átadni. Nem bújhatsz más gúnyájába.
        Ha egy stratégiát könnyen át lehetne adni másoknak, akik ugyanúgy tudják azt alkalmazni, akkor azt a stratégiát könnyedén le is lehetne programozni.
        Hemzsegne a net a profitos robotoktól. Hemzseg?!

A technikát megmutattam. A többi a te dolgod.

(Ja, és sosem gyűjtöttem követőket sehol, ez alól ez a fórum sem kivétel.)

Hozzászólás

• Ma már mindent csak szexxel lehet eladni, akkor íme (csak 18+):

Miért akarnád MÁSNAK a használt kotonját felhúzni a SAJÁT farkadra?

Hozzászólás

• Én legalább 2 éve vonalkázok.
            Hobbyból, mert az én habitusomhoz nem való. Ha meglátok egy csomópontot, a pillanat hevében azonnal rányomok. (élő kísérletezés).
            Egy konkrét mintát megbízható időtávon nehéz gyakorolni, mert az ritkán jön.
            Persze jönnek hasonlók, kívánatosak, de mocskosul szubjektív minden ferde hajlamú vonal.

Konstans, statisztikailag megbízható tesztet (amit én is elvárok magamtól) nem fogok tudni a vonalakkal prezentálni.
            Ezért fut a mátrix project. Az viszont baromira uncsi. Még a fejlesztése is, utána meg főleg az lesz.

Szóval ha szereted a változatos munkát, vágj bele!
            Vár Rád a vonalkák végtelenje
            Csatolt fájlok
            Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• NINCS MEGOSZTHATÓ STRATÉGIA! Megosztható TECHNIKA, az van.
              A jó technikára húzd rá a SAJÁT szemléletmódodat, az lesz a STRATÉGIA. Ami csak a tied.
              A stratégia az nagyban függ az üzemeltetőjétől, ezért nem lehet átadni. Nem bújhatsz más gúnyájába.
              Ha egy stratégiát könnyen át lehetne adni másoknak, akik ugyanúgy tudják azt alkalmazni, akkor azt a stratégiát könnyedén le is lehetne programozni.
              Hemzsegne a net a profitos robotoktól. Hemzseg?!

Szerintem is igazad van Bill. Kell valamiféle szemléletmód, elképzelés, és erre lehet stratégiát, stratégiákat ráépiteni. Rá kell érezni, hogyan mozog a piac, mert rájönni sohasem lehet szerintem. És ha mindez együtt van, talán akkor el lehet valamerre indulni. De még ezután jönnek az érzelmek, mint félelem, kapzsiság, türelmetlenség, és még sorolhatnám, ami teljesen tönkre tehet akár egy jónak induló elképzelést is. És a legtöbb ember nem azért nem nyereséges, mert nem tud két csúcsot összekötni, hanem azért, mert a csúcsok összekötése után nem tudja levezényelni a trédet. Hát ehhez kell a sok gyakorlás, idegeknek az eddzése, és nem utolsó sorban pénz, hogy ha már minden egyben van, akkor legyen is mivel kereskedni. Mert kicsi pénzzel nagyot nyerni csak igazán a művészet. Fentebb irtam rá pár példát a teljesség igénye nélkül, hogy mi miért történik. Nem kell velem egyetérteni.
              willow

Hozzászólás

• Bill, maximális tisztelet ezen utolsó hosszabb eszmefuttatásodhoz!

Ez tényleg így van szerintem is. De ugyanezt ecsetelte Tback, ChyberBob is a Tőzsdepszichológia topicban.

És Jano, Chucky, shortosgyula is magának taposta ki az utat. Többiekről nem tudok nyilatkozni. Nyilván láttak technikákat, de magunknak kell összerakni, mit és hogyan kereskedünk le.

Az egészben az a vicc, hogy a technikák is csak akkor adnak valamit, ha már oda eljut az ember. Addig meg azt se tudjuk, hová kellene eljutni. Ördögi kór
                HunTraders.co.uk/invite/tradersnight - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

• David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Bill, maximális tisztelet ezen utolsó hosszabb eszmefuttatásodhoz!
                  És a rövidebbhez?
                  Tudom persze lájtosabban is mondani:

Nem mehetsz a csatába másnak a páncéljában. Mérethelytelen az.
                  Vagy kicsi lesz rád, netán lötyögni fog, de mindenképp akadályoz a szabad mozgásodban, és le fognak győzni.

Eszembe nem jutna copy-paste-tel átemelni másnak a stratégiáját az enyémbe.
                  Mindig csak azt nézem, van-e benne olyan alkotóelem, amire tudok építeni valami saját cuccot.

A technika az csak a szubjektív stratégia objektív váza. Mivel objektív, átadható, tanítható.
                  De a stratégia nem átadható.
                  Ez minden, nem tudom tovább ragozni.

Hozzászólás

• Hogyan állapítod meg, hogy egy "technika" jó, vagy sem?

Hozzászólás

• Kedves Bill, ezt nem is lehet ragozni tovább. Világos volt eddig is, hogy figyelem felkeltése volt a cél bizonyos mozgásokra.

Hozzászólás

• smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Hogyan állapítod meg, hogy egy "technika" jó, vagy sem?
                        A létező legegyszerűbb módon. Ha tetszik, kipróbálom. És kiderül.
                        Persze rutinos rókaként ez nekem kevesebb időbe telik, mint egy tapasztalatlanabbnak.
                        De én is voltam zöldfülű, akkor nekem is tovább tartott. Ez már csak egy ilyen dolog.

Hozzászólás

• A mai nap sem tekinthető rossznak, ma is lehetett jó pár forintot keresni a piacon, igaz volt egy-két kofa aki drágán adta a portékát

eredmény: 184 pip (a veszteséggel és a korai zárásokkal együtt)

Ma nincs vonalkázás.....se sl.
                          Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Eszter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            A mai nap sem tekinthető rossznak, ma is lehetett jó pár forintot keresni a piacon, igaz volt egy-két kofa aki drágán adta a portékát

eredmény: 184 pip (a veszteséggel és a korai zárásokkal együtt)

Ma nincs vonalkázás.....se sl.
                            Ohh nem, csak dragan merted magadnak?

Ez a felkelek koran kotok parat startegia? Mi alapjan?
                            Es utana meg vissza fekszel?

Hozzászólás

• Adtam Eszternek egy hírnévpontot, mert chartot posztolt. Ezzel gyakorlatilag többet produkált, mint a tagok 90%-a a fórumon. RR nem jó, de legalább próbálkozik, és nem a sebeit nyalogatja. +témába vágót tett közzé, és nem 3 oldalas altató egyetemi értekezést a miért ne trédeljről, és a követelőzés tudományáról.

Hozzászólás

• Értem amit írsz Bill, világos hogy senki nem akar túl sokat kiadni abból, amiért ő dolgozott meg hogy működjön. Miért is tenné.

De ha mondjuk egy nagyon hasonló trendvonalas stratégiával mint amit bemutattál, valaki elkezdene folyamatosan jobb eredményeket elérni mint te...

- akkor is a kotonos hasonlatod jutna eszedbe?
                                - vagy esetleg érdekelne hogy mit csinál hatékonyabban mint te?

Hozzászólás

Working...
                                X