Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tip-top tippem mára. Csak neked.

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• falcon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Értem amit írsz Bill, világos hogy senki nem akar túl sokat kiadni abból, amiért ő dolgozott meg hogy működjön. Miért is tenné.

De ha mondjuk egy nagyon hasonló trendvonalas stratégiával mint amit bemutattál, valaki elkezdene folyamatosan jobb eredményeket elérni mint te...

- akkor is a kotonos hasonlatod jutna eszedbe?
    - vagy esetleg érdekelne hogy mit csinál hatékonyabban mint te?
    Ne máááááááárrrrrr .... !
    Nem, nem , nem érted, amit írok!
    Hát írtam én ilyet, hogy:
    "Srácok, ezért a cuccért én dolgoztam meg, ezért nem akarok túl sokat kiadni belőle, csak kis mézesmadzagot, ugye megértitek" ?!?!

Én teljesen mást írtam. És olyan alaposan kifejtettem, ahogy csak a képességemből futotta. Ennél jobban már nem tudom.
    Ha irigy dög lennék, nem tettem volna fel egy posztot sem.
    Engem semennyire sem zavar másnak a sikere. Igazság szerint a dolognak ez az aspektusa egyáltalán nem érdekel.

Érzem, hogy megbántódtál, de nem tudom hol és mivel bántottalak meg. Te lennél az egyik tökutolsó, akit ezen a fórumon szándékosan megbántanék.
    De mindegy is, hogy hol és mivel ... bocsánatot kérek tőled!

(És ez pont egy Fibonacci-poszt volt. Ez a jel, hogy itt álljak le.)

Hozzászólás

• Trederek vagyunk

falcon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Értem amit írsz Bill, világos hogy senki nem akar túl sokat kiadni abból, amiért ő dolgozott meg hogy működjön. Miért is tenné.

De ha mondjuk egy nagyon hasonló trendvonalas stratégiával mint amit bemutattál, valaki elkezdene folyamatosan jobb eredményeket elérni mint te...

- akkor is a kotonos hasonlatod jutna eszedbe?
      - vagy esetleg érdekelne hogy mit csinál hatékonyabban mint te?
      Szia Falcon,
      szeretnem meg beidezni Billt, de nem tudom hogyan, de mindegy is.

A treder fejlodesi utja nem sporolhato meg, nem lehet tiszta strategiat atvenni, mert nem fog mukodni, csak robotot lehet, copy paste es engedelyezed az mt4nek es kesz, ezek nem mi vagyunk, mi trederek vagyunk.

Akik felhasznalnak technikakat a maguk belatasa es dontese szerint, es mindekozben maguk is fejlodnek, hozzatesznek, elvesznek.

5 eve el sem tudtam volna kepzelni chartot indikator nelkul, ma pedig messzirol kerulom oket. A limit order olyan volt mint egy mumus, kozben rajottem, hogy ezzel erek el olyan szituaciot a tredjeim soran ami nekem tetszik.

Minden apro valtoztatas, modositja a sarokszamokat, de amit en uzemeltetek, arra nem biztos, hogy te kepes vagy, vagy forditva. Sajat magunk vagyunk, akik kepeseknek kell lennunk megtalalni azt ami szemelyunkre, mentalitasunkra, pszihenkre van szabva, szerintem ez nagyon fontos, es egyben ez a legnehezebb is.

Ha sokat nezel chartot jonnek az intuiciok, nem tankonyvi peldak alapjan tredelsz, de melyen ott lesznek a technika alapjai, mondjuk a vonal, de be se huzod mar, mert ott van, latod.

Pontosan igy gondolkoztam a kezdetek kezdeten en is, kell egy jo strati! Ez nem mukodik! (Szerintem.)

Trederre nem az lesz aki tud egy strategiat, trederre az lesz, aki el a piaccal.
      Nem tudom jobban megfogalmazni, pedig igyekszem.

Elj a piaccal egyutt es megkoronaz.

Hozzászólás

• Meg egy gondolat eszembe jutott:
        evekkel ezelott volt egy mentorom, aki erosen javasolta, hogy nezzem a chartot. Legyen megnyitva elottem, es nezzem, hogyan jonnek mennek, formalodnak a gyertyak. No ez a legrosszabb amit egy kezdotol lehet kerni, igy en sem fogadtam meg tulsagosan a tanacsat, hanem belecsaptam.
        Megfizettem az arat.
        Egy megnyitott pozicio eltakarja a szemem elol a chartot, azt amit latnom kene.

Hozzászólás

• Almostakbal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Minden apro valtoztatas, modositja a sarokszamokat, de amit en uzemeltetek, arra nem biztos, hogy te kepes vagy, vagy forditva. Sajat magunk vagyunk, akik kepeseknek kell lennunk megtalalni azt ami szemelyunkre, mentalitasunkra, pszihenkre van szabva, szerintem ez nagyon fontos, es egyben ez a legnehezebb is.

Ha sokat nezel chartot jonnek az intuiciok, nem tankonyvi peldak alapjan tredelsz, de melyen ott lesznek a technika alapjai, mondjuk a vonal, de be se huzod mar, mert ott van, latod.

Trederre nem az lesz aki tud egy strategiat, trederre az lesz, aki el a piaccal.

Elj a piaccal egyutt es megkoronaz.
          Ezt nagyon is jól megfogalmaztad. Kapsz is barackot a fejedre

Hozzászólás

• Eszter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            A mai nap sem tekinthető rossznak, ma is lehetett jó pár forintot keresni a piacon, igaz volt egy-két kofa aki drágán adta a portékát

eredmény: 184 pip (a veszteséggel és a korai zárásokkal együtt)

Ma nincs vonalkázás.....se sl.
            Megpróbálom tényleg őszintén leírni mi a baj ezekkel a chartokkal, nem a múltbeli ügyünkből determinálva a nem tetsziket.
            Nos: a 184 pip nagyon jó. Túl jó egy napra.
            De mi az ára: nincs stop. Ez rossz beidegződésekhez vezet. Tapasztalatból mondom. Hosszú évekbe fog telni mire kikecmeregsz a nincs stop okozta gödörből amibe kerülsz majd általa.
            Már belépéskor tudnod kell, hogy hol lesz a stoppod.
            Minimum mentálisan ezt tudnod kell, de egy demo számlánál nincs értelme ezt titkolni.

Egy setup akkor jó, ha egyből az elképzelésed irányába megy.
            Egyébként nem jó. Ugyan miért lenne jó egy olyan tréd ami rögtön ellened indul. Ebből a 6 trédből 3 most ilyen sajnos.
            Igen, tudom 184 pip nyereség..... Mennyi volt a lebegő max pip veszteség a mai nap?
            És van még egy dolog amiért ennek a nyilvánosságnak így semmi értelme,
            bár Rád ez valószínűleg nem igaz, de ha kiteszel még 10 ilyen nyereséges napot, akkor készülhetsz rá,
            hogy be fognak vele támadni, mert a hosszú évek alatt sajnos sok ilyet láttunk:
            fogja a "supertréder" es elindit egyszerre egy tucat trédet.....majd posztolja a nyerőket.
            Itt mindenki bizonyítékot szeretne axehiszem, és nem igéretet.
            Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• Almostakbal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Like . Tenyleg nehez mefogalmazni.

Akkor egy vonalkazos abra:
              CAD/CHF

Heti:
              • (Amire szamitok) SL2 esesevel oldalazas SL1-ig.

Napi:
              • Short-ra keszulok, de longra is belepek.

En igy latom.
              Csatolt fájlok
              Markets are not price movement. They are traders making trading decisions. - Lance Beggs

Hozzászólás

• Bill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Ne máááááááárrrrrr .... !
                Hát persze hogy nem . Jól néznénk ki ha én lennék megsértődve, te meg bocsánatot kérnél. Csak próbálom megérteni hogy mit gondolok másképpen mint a nálam tapasztaltabbak. Valamiért engem még érdekel mások eredménye, mert nyomokban hasznos információt tartalmazhat . Természetesen olyanokra gondolok, akikről feltételezem hogy tanulhatok tőlük. Neked köszönöm szépen a posztokat, mert abból is lehet tanulni és hidd el hogy értem amit írsz.

De mondok egy példát hogy engem is megérts. Amikor volt a fórum demo verseny, akkor én elkértem shortosgyula kötéslistáját és felraktam a chartra. Nyilván nem lehet megfejteni a stratégiát és nem fogok ez alapján megtanulni skalpolni. Nem is ez volt a cél. Egyszerűen csak érdekelt hogy mit csinált, mert hatékony volt. Néztem a chartot, a kötéseket, az eredményeket és gondolkodtam. Ennyi és nem több! Minden cél amit elérünk, egy gondolattal indul el.

pacsi

Almostakbal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Szia Falcon...
                Szia Almostakbal! Köszönöm hogy leírtad a gondolataid ezzel kapcsolatban. Bekerült a wikipediámba, hogy időnként el tudjam újra olvasni. Idő kell hozzá, hogy az ember mindent megértsen

Hozzászólás

• Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Adtam Eszternek egy hírnévpontot, mert chartot posztolt. Ezzel gyakorlatilag többet produkált, mint a tagok 90%-a a fórumon. RR nem jó, de legalább próbálkozik, és nem a sebeit nyalogatja. +témába vágót tett közzé, és nem 3 oldalas altató egyetemi értekezést a miért ne trédeljről, és a követelőzés tudományáról.

Köszönöm Etna és Mindenkinek aki hasonlóan gondolta!

RR valóban nem mindig jó, SL nélkül pedig egyenesen életveszélyes mondják sokan, - de biztos vannak még egy páran , akik SL nélkül kereskednek élőben is.
                  Mindennek van előnye és hátránya is ilyen szerintem a SL is.
                  Be szerettem volna mutatni, hogy SL nélkül is lehet profitosan kereskedni, még úgy is, hogy ellene megy az ár ...(lásd Eur-usd)
                  Akár most is lehetne zárni, akkor is profitos lenne a mai nap, és szerintem az a lényeg ha kereskedünk, hogy profitos legyen az egyenleg, minél kevesebb veszteséggel.

Pár évbe került ledolgozni azt, hogy ne zavarjon ha ellenem megy az ár, mert a vége az esetek többségében mindig jó. (tehát engem nem zavar, ha - 100 pip a pillanatnyi egyenleg, mivel tudom,hogy a többségében vagy fordulni vagy , vagy profitos lesz a végén)
                  Persze úgy az igazi ha nem megy ellenünk, de pontosan azért tettem fel a rossz kötést is, hogy ilyen is van.....meg ha más ember ebből tanul (ebből is lehet) akkor már megérte.

A nyitott chartok kizárólag a bemutatást szolgálják, és szigorúan teszt jelleggel történik, tehát a látható tp nem irányadó semmilyen módon sem mértékben nincs rá garancia, hogy ezt az árfolyam is el fogja érni!
                  tehát senki ne írjon olyat, hogy megléptem és nem jött be.
                  Csatolt fájlok

Hozzászólás

• itt már olyan nagy baj nem lehet....csúszó sl került elhelyezésre...
                    a mai kötéseknél.
                    Csatolt fájlok

Hozzászólás

itt már olyan nagy baj nem lehet....csúszó sl került elhelyezésre...
                      a mai kötéseknél.
                      itt már nagyOBB baj nem IS lehet.... így helyes a mondatod Eszter.

Ha igényed van rá, leírom miért, de feleslegesen nem töltöm az időm vele.

Hozzászólás

• van igény rá ...

(időközben szinte az összes sl kiütött ,azért sajnos mert lehetett volna több is)
                        ezért mondom ,hogy a sl csak a baj van.

Hozzászólás

de biztos vannak még egy páran , akik SL nélkül kereskednek élőben is.
                          Nyilván vannak de hosszútávon kipontozódnak a versenyből az tuti.

Hozzászólás

• mai eredmény : 107.9 pip

itt szépen látható, hogy ellenem is ment az ár, de mivel az irány az jó , így mindig visszatér a "kívánt" irányba.
                            Csatolt fájlok

Hozzászólás

mai eredmény : 107.9 pip

itt szépen látható, hogy ellenem is ment az ár, de mivel az irány az jó , így mindig visszatér a "kívánt" irányba.
                              Értem.
                              Szóval a szintén nyolcadikán indított eur-usd minuszod az nem számít bele a mai napba, mert az igazából a hetedike éjszakájának rákötése
                              Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• Jelentkezzen olyan, aki 10 év távlatába pluszba van, és nem használt sl-t.

Hozzászólás

Working...
                                X