Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tip-top tippem mára. Csak neked.

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Chf-et kereskedő is írhat.

Hozzászólás

• Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Jelentkezzen olyan, aki 10 év távlatába pluszba van, és nem használt sl-t.
      Gyuribácsi!! De nem az, hanem a másik. // a pirospöttyössegges

http://nol.hu/belfold/matolcsy_one_man_show-1346691
      Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• Ez egy olyan durván rossz irány, hogy -az még hagyján, -hogy elolvad az egyenleg idővel, de az emberbe olyan félelem alakul ki a bukás gondolatától, ami szinte garantálja a forex pályafutása végét. Idő kérdése csak, és a félelem legyőzi, és kiszáll.

Kinyírja a jövőjét is, kezdjen bármibe, a bukástól rettegni fog, így sosem tanul. Bukásból lehet tanulni. Életét felemészti a rettegés, hogy már megint hibázni fog, kezdjen bármibe.

Hozzászólás

• Szerintem legtöbben úgy indultunk neki, mint Eszter. Felvázolom egy ehhez hasonló kezdő első pár napját demo számlán:

1. hét: sl nékül , fix 1 lottal, ami mozog

egyenleg: 10000 dollár, nap végére 13000

gondolatai: Korzika, Szent-Ilona Szigetek, Francia Polinézia hétvégére

2. hét:

22000 dollár

gondolatok: pár hónapon belül sportautó, yacht, posztolni a képeket a sok hülyének

3. hét:

33000 dollár (itt már nagyon mákos)

gondolatok: kamatos kamattal év végére Buffettel egy golfmeccs, saját sziget Fidzsi körül

4. hét:

egyenleg: -2 dollár

gondolatok: számlanyitás 10000 dollár

5. hét:

egyenleg 13000 dollár

gondolatok: Korzika, Kajmán-szigetek, számlanyitás 20000 dollár

6. hét:

12000 dollár

gondolatok: ...

Hozzászólás

Szerintem legtöbben úgy indultunk neki, mint Eszter. ................
            Szerintem több éve kezdte.
            Vigyázz mert visszaküldi a zöldpöttyöslovagkEreSZTedEtRetúrba
            Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• Az egy dolog, hogy a stopnélküli kereskedés nagyon para (bár, ha előtte ülünk, akkor végülis kézzel is zárhatunk, de ez advanced kategória pszichikailag, a brókerek ellen pedig van rejtett stopos megoldás), de azt ne felejtsük el, a trédet a fejben is le kell zárni! Azt a stopot sokkal nehezebb "berakni".
              HunTraders.co.uk/invite/tradersnight - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

• Eszter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                mai eredmény : 107.9 pip
                itt szépen látható, hogy ellenem is ment az ár, de mivel az irány az jó , így mindig visszatér a "kívánt" irányba.
                Az a baj, hogy lesz olyan, hogy nem fog visszatérni az ár és akkor bukod a számlát. Ha a tőkét felosztod több kisebb részre,számlára és az lesz a risk, akkor lehet SL nélkül is kereskedni. Nincs vele gond, de javaslom, hogy trendirányba kereskedj. Nézd meg a órás,4 órás,napos trendeket és ezekkel a nagyobb idősíkú trendhullámokkal próbálj meg együtt menni. Én azért betennék egy távoli SL-t minden termékre, ha valami történne és negatívba megy a számla, akkor a bróker ne tudjon betámadni, hogy nem volt SL. Megnézed a számlaegyenleget és elosztod az aktuálisan futó termékekkel és elhelyezed az SL-t termékenként. Persze nem pipre pontosan egyformán, mert egy kis eltérés lesz. Egyik terméknél 1 pip, 1 lot, 10 usd a másik terméknél 1 pip, 1 lot, 8 usd.

Hozzászólás

• Majd amikor jön a vesztes sorozat...az lesz érdekes, 6*-50 pip pld., -3000 dollár 1 loton.. Rossz érzés tud lenni, amikor elpárolog a Tahiti út, pedig már a bőrönd ott vár megpakolva az ágy előtt. Nekem volt 15 vesztő is zsinórba. Ha az nem tőke 1%, hanem sl nélküli 10-20%...Magánrepülő hamar elillan.

Hozzászólás

• Szia Eszter!

Akkor leírom, de légyszíves ezt ne kioktatásnak vedd, mivel az absz. nem célom. A többiek már részben egészben leírták, hogy mi a probléma, de összefoglalom.

SL nélkül kereskedni nem lehet. Egyszerűen elképzelhetetlen, mivel ha nincs Sl, akkor valójában terv sincs, semmi sincs. Mert mire is nyitod meg a longot? Látsz egy szintet, megpattan az ár, megy tovább, nincs szükség az SL-re, de ha nem megy tovább, hanem egy bulltrap volt, akkor vagy kivesz az SL, vagy pedig elkopik a számla, mert lesz olyan eset, amikor nem jön vissza az árfolyam a nyitódra. Oda a számlád.
                    Ezeddig mázlid volt, ez nem más, mint vakszerencse.

Láttam, hogy 1 lotokkal nyitogattad a pozikat, nos, ez is azt mutatja nekem, hogy tervek nélkül trédelsz. Ha van terv, van egy elképzelés, akkor az valami olyasminek kell legyen, hogy :

1.) de szép long TREND
                    2.) de szép szint, hátha megpattan innen
                    3.) nézd már, ott van ni, megpattant
                    4.) nah, ha alámegy a szintnek, akkor lecsukom minuszba (SL)
                    5.) aszongya', hogy innen ez izé..öö..mennyi...45 pontra van..nah, még kicsit adok neki, ki ne mossanak, legyen 50 pont, meg egy kicsit a sprd-re..jo...akkor ha itt meveszem, 55 pip az SL, akor apoziméret 0.74lot, hogy ha a számlám 3%át teszem fel...hát de..áhh..az sok, legyen csak 2%, mert nem tetszik...akkor az 0.49lot.
                    6.) buy és egyből sl megy 55 pipre.
                    7.) tp meg megy ide/oda/amoda
                    8.) várakozás

Aztán ott a csúszóstop, ami megint nem alkalmas a te általad publikált képek alapján elképzelt stílushoz, hisz a csúcsok-völgyek nem fix 20 pontosak, hanem változóak, így jobban jársz, ha alacsonyabb idősíkon húzogatod kézzel a csúcsok-völgyek alá/fölé az SL-eket.

Kb. ennyi elsőre.
                    Sok sikert, jó kereskedést!

Hozzászólás

Jelentkezzen olyan, aki 10 év távlatába pluszba van, és nem használt sl-t.
                      Jelentkezem.

Hozzászólás

• XXX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Jelentkezem.
                        Bocs, finomítom:

- ne hedgelje

- ne annyi legyen kinn egyszerre ami a stopszint dollárban

- ne 1 millio euros számlán nyitogasson ide-oda 0.1 lotokkal tőkeáttét nélkül

- forexre gondoltam és nem opciora

- ne egy évbe 10 -et kössön, és tartsa egy évig...

Ami a legfontosabb: NE olyan jelentkezzen, aki 1 milió euros számlán nyitogat mikro és mini lotot stop nélkül, hetekre- hónapokra. Ettől falra mászok.
                        Legyen napon belüli trader, mint mondjuk Eszter, és ilyen stílusba nyomogassa a tradeket. Legyen legalább ennyi kötése, mint Eszternek naponta. Az se játszik, aki amúgy nem tesz be 20 pipre stoppot, de ha odaér az ár, akkor lezárja. Olyan írjon, aki így ,mint Eszter felengedi kitudja meddig a rossz irányba ment kötést, majd ki tudja mikor dönt úgy , hogy ennyi bukta már elég, le kellene zárni...

Nos, van ilyen?

Hozzászólás

• XXX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Jelentkezem.
                          Mesélhetnél erről, mielőtt Etna a féllábú piréz gátfutókra szűkíti a kört.

Hozzászólás

• falcon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Szólt Falcon, aki sólyomhoz méltóan egy szikkadt húsdarabot nem szedett még ki a piacból

Hozzászólás

• falcon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ha már így bekóstoltál, Kimondom: véleményem szerint te vagy a fórum egyik legnagyobb és legtehetségesebb keverője! Miért? Sindlert körbe udvaroltad, de amikor már nem akart többet segíteni, jött a személyeskedés! Sindler eltűnt...Jött Bill, posztolta a chartjait, Bill is kilőve. Igaz, itt ügyesen terítetted a dolgokat, pacsi ide pacsi oda, de tagadhatatlanul felb..ott, hogy Bill nem tud vagy nem akar már mit hozzátenni. Szerintem ha nem kóstoljátok be, még mai napig posztolna. Jöttem én.... Bepróbálkoztál a chartomnál, fú, Sindler is ilyen szépeket kötött, kis stop, nagy Reward stb.. De amikor litánitát írtam arról, hogy miért magadnak kell ezt megalkotnod, jött a durcás, egymondatos "na ezért is érdemes volt feljönni ma"... Kérdezem: Ki a következő? Mindenki, aki nem segít neked csettintésre profitot termelni? Sindler valóban fura egy figura volt, de igenis voltak jó gondolatai. Az, hogy ezt te nem tudtad átültetni a saját világodba, az nem az ő baja.

Hozzászólás

Ha már így bekóstoltál, Kimondom: véleményem szerint te vagy a fórum egyik legnagyobb és legtehetségesebb keverője!....
                                Csak vicceltem, ne vedd már ezt ilyen komolyan. De ha jólesett kiengedni a gőzt, akkor örülök hogy segíthettem

Hozzászólás

Working...
                                X