Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tip-top tippem mára. Csak neked.

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• C@maro
    válaszolt
    ***** eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ronda oldalazás, már nem ment új csúcsra. Ha egy alacsonyabb csúcsból lefordulna, akkor shortolnám.
    Jó volt a meglátásod. Nekem pont jó helyen volt a megbízásom, min2őt nyitotta kezdés után.
    Csatolt fájlok

Szólj hozzá::

• C@maro
    válaszolt
    Akkor TIPP-TOPP itt is
    Felteszem a 2 havi CocoA-n nyert profitot, viszont van olyan érzésem, hogy kézzel kell majd nyitni 10:45 után, mert könnyen nyithat 2135 felett.
    Lehet ''MEGRONTANI''
    Csatolt fájlok

• AlpinForex
    válaszolt
    Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én arannyal állítottam szembe a dolcsit, ha ez számít bárkinek is bármit. Remélem nem
    Szia Kamionos!

Egy időben én is próbálkoztam különböző, egymással korreláló termékcsoportok közötti hedgeléssel. (főleg XAU vs XAG, sajnos nem sok sikerrel) Te konkrétan az átlagostól eltérő korrelációs helyzetekben a mean reversiont próbálod lekereskedni? vagy hosszútávú kockázatkezelésre használod a dollár/arany hedget? Mik a tapasztalataid? Konkrétan melyik termékeket használod erre a célra? A hosszútávú tartás költségei nem zabálják fel a nyereséget? Ismersz olyan internetes forrásokat, ahonnan a témában releváns ismeretek szerezhetők? Persze csak ha van időd és publikus. Előre is köszönöm!

• AlpinForex
    válaszolt
    horvatha eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kezdő tradereknek-Swing Trade-

MTCH 2017. 01.31- Daily

Stop Loss 16,76
    Buy Limit: 17,14
    Kockázat: 0.38/részvény
    cél: 18.69
    várható hozam: 1.55/részvény-155 usd összesen
    darabszám 100

Szia!

Köszi a megosztást, érdekes lehet. A konstruktív együttgondolkodás jegyében csak pár észrevétellel egészíteném ki.

1. Fundamentális oldalról a mai nap kockázatot jelent a fél háromkor kezdődő gyorsjelentési sajtótájékoztató. Ugyan a jelentés érdemi része tegnap megjelent és jó eredményeket hozott, de a tájékoztatón elhangozhatnak olyan információk, ami miatt az ár a tegnapi zárónál lényegesen magasabban/alacsonyabban nyit. Egy előre berakott megbízás esetén ez persze jól is elsülhet, de erőteljesebb mozgásnál sokkal valószínűbb, hogy nem teljesül a belépés, vagy rögtön ki is stoppolódik. Megoldás: kézzel levezérelt belépés a nyitási árreakciók alapján.
    2. Technikai szempontból: A stoppot (16,76) 2 ponttal teszed a swing low (16,78) alá. Akár működhet is, de rizikós, hisz egy alj visszateszt esetén akár egy spread (1 pont) tágulás is kiveheti. Ha mondjuk 5 pontra tennéd, az plusz 3 dollár kockázatot jelent, viszont jelentősen nő a valószínűsége, hogy csak egy valóban releváns ellenirányú mozgás vesz ki. A profitrealizáló megbízásodat 18,69-re teszed. Ha H1-en megnézzük a grafikont az látszik, hogy a 18,30-as zóna erős ellenállás, 18,64-en pedig egy D1-en is látszó markáns swing high csúcs található. E fölé tenni a célárat szerintem nem logikus, mert 1, a mozgás nagy valószínűséggel már előbb elakad, 2, de ha mégis törik a csúcs akkor a kitörésből sokkal nagyobb impulzus várható, mint az extra kockázatként felvállalt 5 pont.
    Persze ez csak egy vélemény, de legalább segítő szándékkal született. :-)

• fsdhbfjksdbflhsdgfj
    válaszolt
    Ronda oldalazás, már nem ment új csúcsra. Ha egy alacsonyabb csúcsból lefordulna, akkor shortolnám.
    Csatolt fájlok

• horvatha
    válaszolt
    Kezdő tradereknek-Swing Trade-

MTCH 2017. 01.31- Daily

Stop Loss 16,76
    Buy Limit: 17,14
    Kockázat: 0.38/részvény
    cél: 18.69
    várható hozam: 1.55/részvény-155 usd összesen
    darabszám 100

• Kamionos
    válaszolt
    Na...letelt a mai műszak is.

Jó éjt mindenkinek! Álmodjatok pipeket!

• Kamionos
    válaszolt
    MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ilyen érveléssel dőreség volna szembe menni
    Ettől szép a tőzsde. Valami mindig történik. Bár tudnám, hogy mi

• Kamionos
    válaszolt
    Downál 30000-re. Ott nem zavarja a pozit

Én arannyal állítottam szembe a dolcsit, ha ez számít bárkinek is bármit. Remélem nem

Ha valaki még egy csónakban evez véletlenül velem, akkor csak nyugi, olyan ez mint a kamion. Lassan fordul, de aztán, ha lendületbe jön...

Komolyra fordítva a szót. Indexxekkel csak óvatosan. Még mindig öntik a pénzt. Eg próbát megér, mert bizonytalan idők vannak a túlparton, legalábbis pénzeszsák szemszögből.
    Dollár kevésbé kockázatos. Túl erős Trump szerint is. Ha nem elég a lebeszélés, akkor majd hoz egy törvényt, amitől kénytelen lesz "irányba" állni. És a végső érvem: ta-ta-ta-tam....mindenki azt mondta még egy hónapja is (sokan most is), hogy idén a dollár erősödni fog. Ennél jobb érv nem kell az eladáshoz. Na megint komolytalankodok. Vagy nem....

• AlpinForex
    válaszolt
    Még nem késő megtenni a shortokat az amerikai indexekre. Valami történni fog, ami miatt be fog szakadni, a dollár pedig brutálisat fog gyengülni.

Pipekben gazdag jövő hetet!
    Szia!

Buy the rumor, sell the news?

De hová tegyük a stoppot? :-)

• C@maro
    válaszolt
    Még nem késő megtenni a shortokat az amerikai indexekre. Valami történni fog, ami miatt be fog szakadni, a dollár pedig brutálisat fog gyengülni.

Van benne valami én KakaÓ vételt ajánlom AranyosTól

• MyBusiness
    válaszolt
    Ilyen érveléssel dőreség volna szembe menni

• Kamionos
    válaszolt

• AlpinForex
    válaszolt
    C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jó estét Alpin
    Most én hamarkodtam el a Longot,de elvileg, ha átlépi a 0630-at, akkor jó. Volna egy kérésem a multkori teszt linkedhez, nem nyitja meg nekem a kiértékelést: mellékelem az eredményem.
    Szia!
    Remélhetőleg ez működni fog:
    http://lelektanitipusok.hu/jellemzes_003.html
    Szép estét!

• C@maro
    válaszolt
    AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia Jujó! Üdv a fórumon! Csak kiegészíteni és megerősíteni tudom C@marót!

Fals letörés csak akkor lesz, ha az árfolyam visszazár a letört alakzaton belülre. Egyelőre csak a visszateszt biztos, de ha a kitörési gyertya low értéke alá megy (0630) akkor konfirmálódik a kitörés. Ami miatt mégis óvatosan a shorttal, hogy a felettes idősíkon a trend long, és az órás grafikonon 0620 zónában egy többször tesztelt támasz található, melyhez ha visszatér az árfolyam az a H1-es upside kitörés visszatesztje lenne, ahol M5-ön érdemes lehet long belépőt keresni.
    Jó estét Alpin
    Most én hamarkodtam el a Longot,de elvileg, ha átlépi a 0630-at, akkor jó. Volna egy kérésem a multkori teszt linkedhez, nem nyitja meg nekem a kiértékelést: mellékelem az eredményem.
    Csatolt fájlok

Working...
X