Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

A kereskedés egyszerűsége.

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

norton3 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ugyan ez EURJPY nél:

Tudjuk hogy az euro erős, tehát longolni szeretnénk, azt is tudjuk mikor? Majd ha vissza jön jelentős szintre, mennyit fogunk kockáztatni? Persze hogy itt is 500 dollárt. Hol lesz a célárunk? Értelemszerűen a csúcson. Hol lesz a stopunk? Ha háromszorosát szeretnénk nyerni mint amennyit bukhatunk és 3000 pontra van a jelentős színtől a célárunk akkor 1000 pontra helyezzük majd el.
    Ha van egy 1000 pontra lévő stopunk, és 500 dollárt fogunk kockáztatni, akkor 500/1000= 0,5 lot

Kell ezt még bonyolítani???
    [ATTACH]5318[/ATTACH]
    Figyelj!Szerintem ez így rendben,de ezeket mindenki tudja már!(remélem)
    Ez is egy hagyományos kereskedési stílus.Ami engem érdekelne személy szerint,hogy pld mennyit lehet ezzel keresni?Tehát az eredményesség,dd,stb.Azaz egy myfxbook-os kimutatás,vagy egy valami görbe,vagy egyenes?

Hozzászólás

USDJPY ont szándékosan nem csináltam, lehet belinkelni képeket, hogy kinek milyen piacra lépési terve lennének.

Hozzászólás

Üdv. Norton!

Engem mindenképpen érdekel a "tananyagod". Szóval én arra kérlek, hogy folytasd és ne hagyd, hogy elvegyék a kedved, és motivációdat ettől!

Kitartás!

Hozzászólás

Persze,persze,én sem akarom elvenni a kedvét senkinek!Olvassuk,nézzük!
          (csak gondoltam kezdjük a lényeggel)
          Hajrá!

Hozzászólás

[ATTACH]5313[/ATTACH]
            Ha nem szoktál belekeveredni azonos brókernél lévő számláidba, akkor tekintsd tárgytalannak a hozzászólásomat.
            Azonos brókercégnél lévő számláimat külön-külön telepített MT4-ből indítom és firkálok hozzá saját jpg ikonokat, majd konvertálom jpg to ico konverterrel. Így még véletlenül sem keverednek össze a tálcán.

Hozzászólás

USDJPY ont szándékosan nem csináltam, lehet belinkelni képeket, hogy kinek milyen piacra lépési terve lennének.
              Gondolatmenetedet követve:

Click image for larger version

Name:	usdjpyh4.png
Views:	1
Size:	44,8 KB
ID:	149386

Mennyiséget meg ki-ki a számlamérete alapján szépen kiszámolja.

Tetszik a hozzáállásod, stílusod. Szurkolok, hogy a kezdeményezésed hosszú életű legyen, kedved ne szegjék az esetleges negatív hangok

Hozzászólás

kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Figyelj!Szerintem ez így rendben,de ezeket mindenki tudja már!(remélem)
                Ez is egy hagyományos kereskedési stílus.Ami engem érdekelne személy szerint,hogy pld mennyit lehet ezzel keresni?Tehát az eredményesség,dd,stb.Azaz egy myfxbook-os kimutatás,vagy egy valami görbe,vagy egyenes?
                Szóval hogy már mindenki tud mindent, nem jelenthet gondot az az egyszerű kérdés hogy egy AUDUSD-n 100 dollárt kockáztatunk egy pozíción, és van egy 16 pip-es stopunk, valamint a kontraktus méretünk 10.000 (tízezer) akkor hány lot-ot is kellene vennünk??

Vagy az se lehet nagy kihívás hogy egy 5000 dolláros számlán 100 dollárt akarunk kockáztatni, részvényünk vételi ára 35 dollár, a stopunk pedig 30 dollárnál van.
                Akkor hány db részvényt is vehetünk a birtokunkba??
                és akkor nézzünk meg ugyanezt a részvényt még CFD-ben, mert ott nem darabra vesszük hanem lot-ra.....

Hozzászólás

n3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Ha nem szoktál belekeveredni azonos brókernél lévő számláidba, akkor tekintsd tárgytalannak a hozzászólásomat.
                  Azonos brókercégnél lévő számláimat külön-külön telepített MT4-ből indítom és firkálok hozzá saját jpg ikonokat, majd konvertálom jpg to ico konverterrel. Így még véletlenül sem keverednek össze a tálcán.
                  Teljesen jó az amit csinálsz, az azonos bróker számlákat én is külön külön telepítem, és nálam már megszokás hogy mikor rákattintok egy számlára azonnal ránézek bal fölső sarokban a számlaszámra. Innentől kezdve már nem keveredek bele és tudom hogy azon a számlán hogyan kereskedem és mire kell figyelni, akár számlaméretnek megfelelő felvehető pozíció nagyságok szempontjából.

Hozzászólás

kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Persze,persze,én sem akarom elvenni a kedvét senkinek!Olvassuk,nézzük!
                    (csak gondoltam kezdjük a lényeggel)
                    Hajrá!
                    Szóval a lényeg hogy lássunk egy grafikont hogy mennyit is lehet ezzel keresni???
                    és mire mész vele ha azt fogod látni hogy a grafikon szépen húzza felfelé a csíkot, x idő alatt hozott x hozamot?
                    Holnaptól így fogsz kereskedni??
                    Biztosan nem! Amiket leírok az az ahogyan én csinálom, az ennek megfelelő hozamgörbe is az enyém lesz, és biztos lehetsz benne hogy a tiéd másképp fog alakulni.
                    Mi van hogyha eltelik egy év, kötöttem x pozíciót, és a számlám pont ott tart ahol az év elején?? se nyereség.... se veszteség
                    Elmondhatod hogy van egy rendszered amit tudsz üzemeltetni.
                    Finomítás ugyan még ráfér, mert valahogy ki kellene billenteni a nyereséges oldal felé. DE MINT MONDOTTAM ELMONDHATOD HOGY MÁR VAN EGY RENDSZERED AMIT ÜZEMELTETSZ!!
                    Hogy mit kell rajta finomhangolni azt pedig a naplód mutat majd meg, amiben ugye szépen minden kötést bepötyögtél.
                    De hát ezt alapból feltételeztem, hogy aki a mai napon bármilyen kötést nyitott az fel is tüntette a naplójában, vagy aki csak limit vagy stop megbízással várja hogy megnyíljon a pozíciója annak a napló is be van készítve hogy azt majd kőbe vésse.

Hozzászólás

Forex Gump eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Gondolatmenetedet követve:

[ATTACH]5320[/ATTACH]

Mennyiséget meg ki-ki a számlamérete alapján szépen kiszámolja.

Tetszik a hozzáállásod, stílusod. Szurkolok, hogy a kezdeményezésed hosszú életű legyen, kedved ne szegjék az esetleges negatív hangok
                      Jé milyen szép, gyertyák is vannak a chart-on. évekkel ezelőtt nem igazán tudtam észre venni őket a csodamegmondó indikátoroktól.

korábban mint ahogy Zooli is írta:
                      Még erős, de: http://www.napigazdasag.hu/cikk/10096/

Akkor most TA, vagy funda?

ui: Most olvasom, hogy 30.-án már szó sincs élénkítésről. Ezek se tudják mit akarnak.

pont le sz.....om hogy van e szó élénkítésről vagy tudják e hogy mit akarnak, a gyertyákban benne minden, én majd haladok amerre terelgetik őket.
                      Későbbiekben érdekelhet majd hogy lesz ma 16:00 órakor egy dollárral kapcsolatos hír, ha kisebb idősíkokra is lemész, de 4 óráson ezeknek szinte semmi jelentősége. De ha nem érted meg magas idősíkokon a kereskedést a 5-15 perces grafikonokon el fogsz veszni.

Hozzászólás

Szóval a lényeg hogy lássunk egy grafikont hogy mennyit is lehet ezzel keresni???
                        és mire mész vele ha azt fogod látni hogy a grafikon szépen húzza felfelé a csíkot, x idő alatt hozott x hozamot?
                        Holnaptól így fogsz kereskedni??
                        Biztosan nem! Amiket leírok az az ahogyan én csinálom, az ennek megfelelő hozamgörbe is az enyém lesz, és biztos lehetsz benne hogy a tiéd másképp fog alakulni.
                        Mi van hogyha eltelik egy év, kötöttem x pozíciót, és a számlám pont ott tart ahol az év elején?? se nyereség.... se veszteség
                        Elmondhatod hogy van egy rendszered amit tudsz üzemeltetni.
                        Finomítás ugyan még ráfér, mert valahogy ki kellene billenteni a nyereséges oldal felé. DE MINT MONDOTTAM ELMONDHATOD HOGY MÁR VAN EGY RENDSZERED AMIT ÜZEMELTETSZ!!
                        Hogy mit kell rajta finomhangolni azt pedig a naplód mutat majd meg, amiben ugye szépen minden kötést bepötyögtél.
                        De hát ezt alapból feltételeztem, hogy aki a mai napon bármilyen kötést nyitott az fel is tüntette a naplójában, vagy aki csak limit vagy stop megbízással várja hogy megnyíljon a pozíciója annak a napló is be van készítve hogy azt majd kőbe vésse.
                        Bocsi,rosszul fogalmaztam!Nekem személy szerint ez a lényeg,ezért kérdeztem..

Hozzászólás

Ha valaki nem eladni, hanem megosztani szeretné a stratégiáját, akkor attól én nem kérnék myfxbook-os kimutatást. Igaz, ha ad és az szépen ível felfelé, akkor az igen motiváló tud lenni

De addig is, amíg a türelem erényét gyakoroljuk, lenne néhány kérdésem. Tegyük fel, élesedik az egyik pozíció.
                          1.) Mit teszel, ha ellened megy az ár? Részzárás, hogy csökkentsd a kockázatot? Vagy ráveszel még, mert tudod, hogy fog az a jó irányba menni?
                          2.) Mit teszel, ha jó irányba megy az ár? Részzárás, hogy biztosíts némi profitot? Stoppmozgatás? Pozícióépítés? Valami más?

Vagy bármi történjék is, nem teszel semmit, hagyod, hogy minden menjen a maga útján?

Hozzászólás

orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Ha valaki nem eladni, hanem megosztani szeretné a stratégiáját, akkor attól én nem kérnék myfxbook-os kimutatást. Igaz, ha ad és az szépen ível felfelé, akkor az igen motiváló tud lenni

De addig is, amíg a türelem erényét gyakoroljuk, lenne néhány kérdésem. Tegyük fel, élesedik az egyik pozíció.
                            1.) Mit teszel, ha ellened megy az ár? Részzárás, hogy csökkentsd a kockázatot? Vagy ráveszel még, mert tudod, hogy fog az a jó irányba menni?
                            2.) Mit teszel, ha jó irányba megy az ár? Részzárás, hogy biztosíts némi profitot? Stoppmozgatás? Pozícióépítés? Valami más?

Vagy bármi történjék is, nem teszel semmit, hagyod, hogy minden menjen a maga útján?
                            Ha ellenem megy az ár nem teszek semmit. Egy kötés lesz a több százból ami veszteséggel zárul. Volt egy időben hogy minimalizáltam a veszteségeimet azzal, hogyha limitmegbízással indult a pozíció és elment fél kockázati egységet jó irányba, akkor felére csökkentettem a kockázatomat, de nem hozott jobb eredményt ezért nem alkalmaztam tovább.
                            Rávenni semmi képen sem veszek, azt meg főleg nem tudom hogy fog e menni jó irányba. Nem azért teszek be megbízást vagy nyitok pozíciót egy adott szinten mert tudom hogy onnan felfelé vagy lefelé vezet az út, hanem azért mert a rendszerem a teóriám szerint beszállót jelez. Ugye azt nem kell magyaráznom hogyha van egy pl. 40% találati aránnyal bíró rendszered, akkor 100 kötésből abban a 60 kötésben is le kell nyomnod majd a gombot ami veszteséggel fog zárulni. Szóval ha rossz irányba megy az ár, akkor nagy valószínűséggel teljes kockázattal bukni fogunk egy kötést.
                            Ha jó irányba megy és limit megbízással indult a pozíció a nullába húzás amit nem használok, mert ha kistopolódok pont azon a szinten fogok kiszállni ahol egyébként újra be kéne szállni. Szóval jó irányba két egységet meg kell hogy tegyen a mozgás, hogy egy egység nyereségbe húzzam a stopomat.
                            Viszont annak majd lesznek feltételei hogy mikor adok be limit megbízást, és keresek más belépési formát. Pozíció építésnek meg lesz a lehetősége, de igen ritka, csak abban az esetben alkalmazom ha a pozíciók halmaza már nyereségben tud zárulni.
                            A két korábbi limitmegbízást is amit képpel illusztráltam egy picit bonyolultabban csinálom, csak próbálta az egyszerűségre törekedni a könnyebb megértés miatt, de nem jelentős az eltérés.
                            Szóval ha van egy EURUSD esetében 1500 pontos céláram, akkor megelégszem egy 1:2,5 hozammal is, ez esetben 1500/2,5= 600 és figyelembe veszem még a 100-as ATR értéket a 4H grafikonon, ami 200 itt a stop elhelyezése minimum 1,5ATR vagyis 300 itt a két értéket megközölöm (600 és 300) így egy picit agresszívabb stopom lett volna 450 en mint ahová a mellékelt limitmegbízásnál tettem. De ugye mivel így egy kicsit nagyobb lotmérettel tudok beszállni, ha jó az irány a pénz is több lehet.
                            egyébként menedzselés majd a csúszóstopal fog történni, ahogy kezdeti kockázati egységeket tesz meg jó irányba az ár, úgy kíséri majd a stop is.

Itt jön az hogy most veszítem el az olvasottság 70%át, mert akik még az MT4 használatával ismerkednek, azok most vonták kétségbe amikor az elején az egyszerűségről beszéltem.

Hozzászólás

A jó hír az hogy a tervezett célár szintet sikerült elérnünk, a rossz az hogy nem kerestünk vele egy fillért sem. Na ezek lesznek azok a fontos dolgok amiket el kell majd sokszor fogadnunk.

Name:	eurusdh4.png
Size:	53,2 KB
ID:	149389

de azért az jól látható hogy a jelentős szinteken történő beszállók az utóbbi időben hozhattak 4 kockáztatott egység nyereséget.

Name:	eurusdh4x.png
Size:	59,6 KB
ID:	149390

Hozzászólás

Tegnap este beadott megbízásom nem tudott benyílni éjszaka, mert pár pipel lemaradt az általam meghatározott helytől. Ilyen is van, ezt is el kell fogadni, de még háromnegyed óra várakozás, és kiderül vannak e itt még lehetőségek.

Name:	eurusdh4.png
Size:	49,5 KB
ID:	149398

USAJPY is lejött a jelentős szintre, a beadott limitmegbízást viszont itt sem aktiválta

Hozzászólás

Working...
                                X