Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

A kereskedés egyszerűsége.

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

norton3 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tegnap este beadott megbízásom nem tudott benyílni éjszaka, mert pár pipel lemaradt az általam meghatározott helytől. Ilyen is van, ezt is el kell fogadni, de még háromnegyed óra várakozás, és kiderül vannak e itt még lehetőségek.
    [ATTACH]5334[/ATTACH]

USAJPY is lejött a jelentős szintre, a beadott limitmegbízást viszont itt sem aktiválta
    Gondolom mostmár benyílt. Az én meglátásom az, és nem akarok beleszólni a stratégiádba, hogyha pár pippel kihagyja a megbízást, és elkezd távolodni, főleg mint az eu, hogy új csúcsot is csinál, akkor gyorsan törölni kell, mert vagy nem megy már oda le, vagy ha igen akkor nagy gáz van mindenesetre az eredeti terv az, hogy benyílik, de az elmaradt, tehát ilyenkor én törlöm a megbízást, hiszen az amiért odatettem, nem jött össze, a szerencsére vagy távolabbi jövő mozgásra meg kár rábízni

Hozzászólás

Ginew eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Gondolom mostmár benyílt. Az én meglátásom az, és nem akarok beleszólni a stratégiádba, hogyha pár pippel kihagyja a megbízást, és elkezd távolodni, főleg mint az eu, hogy új csúcsot is csinál, akkor gyorsan törölni kell, mert vagy nem megy már oda le, vagy ha igen akkor nagy gáz van mindenesetre az eredeti terv az, hogy benyílik, de az elmaradt, tehát ilyenkor én törlöm a megbízást, hiszen az amiért odatettem, nem jött össze, a szerencsére vagy távolabbi jövő mozgásra meg kár rábízni
      Teljes mértékben egyet értek, töröltem én is a megbízást mikor felszúrt azzal a szép gyertyával. Ha már benyílt pozícióim vannak nem nagyon foglalkozom a hírekkel, viszont a hírek idejére a beadott pozíciókat törölni szoktam, majd ha megnyugszik a piac újra visszarakom őket.
      Az eurusd nél a nézeteimen is változtattam kicsit, az a visszateszt ami nem nyílt be éjszaka már nem jelentős, mostmár egy oldalazásba gondolkodom, hogy nem tudott új csúcsra menni, csak felszúrt az ár. Következő lehetőségem a völgy alján lehet ha leballag odáig.
      Click image for larger version

Name:	eurusdh4.png
Views:	1
Size:	62,4 KB
ID:	149403

USDJPY nél viszont bekerült újra a számomra jelentősnek vélt völgyön a megbízás.

https://www.facebook.com/pages/Fxlik...93032054067239

Hozzászólás

és igen, már majd egy heti hosszú várakozás után volt oly hajlandó és leballagott az ár a várva várt szintre. Na ezt hívták a türelemnek...
        A hosszú távú trendnézetem emelkedés irányú, ezért meg kellett várnom amíg eléri a jelentős szintet.... láthatjuk.... idő kérdése és eljön.
        Le lehetett volna az eddig mozgást kereskedni shortban, de az egy kisebb idősíkú trend lett volna, de ugye az elején mondtam hogy egyenlőre nem fogok ugrálni az idősíkok között.
        Amit most el kell hogy fogadjunk elsőként az az, hogy buktunk 500 dollárt.
        Nem nyithatunk úgy pozit, hogy biztosan nyerünk, hiszen pont annyi esélyünk lesz nyerni ezen a pozíción mint veszteni. Menedzselésem egyszerű, vagy kistopolódunk, vagy ha két egységet emelkedik, akkor egy egység nyereségbe teszem a stopot.

Name:	eurjpyh4.png
Size:	59,7 KB
ID:	149408

Hozzászólás

Szárnyaló árakat újra
          Kérdések nincsenek, így válaszolnom se kellett senkinek, de azért nézzük hogy is állunk.
          Túl sok instrumentumot nem figyelünk, így nem leszünk elhalmozva kötéslehetőséggel, az idősíkunk is elég magas, 1 percesen már hülyére nyerhettük vagy bukhattuk volna magunkat, de nem hiszem hogy akik kezdők azoknak ez lehet a cél. Akik meg már profi kereskedők, gondolom nem itt szemezgetnek, hanem stratégiájuknak megfelelően halmozzák a profitjukat.
          Szóval nekem van egy benyílt USDJPY kötésem, ami már a menedzselt tartományban van. A pozíció nyitás is másképp történt mint ahogy a jelentős szinten történő limitbelépést vázoltam, mert a beadott megbízásomat nem érte el. Ilyenkor van egy másik technika amivel piacra lépek, ennek a belépésnek a menedzselése is másfajta lefolyású.:

Name:	usdjpyh4.png
Size:	59,7 KB
ID:	149418

Az EURJPY nél is pozícióba vagyok, itt a limitmegbízás nyitotta a pozíciót, de még csak bóklászik az ár a benyílt szint környékén, tenni valóm nem túl sok.

Name:	eurjpyh4.png
Size:	54,3 KB
ID:	149419

EURUSD ugye kialakult egy sávozás, ilyenkor várom az árat a sáv aljára, itt sem fogok limittel belépni, hanem majd várom a jelet ami engedélyezi a gomb lenyomását.:

Name:	eurusdh4.png
Size:	62,5 KB
ID:	149420

Hozzászólás

norton3 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            EURUSD ugye kialakult egy sávozás, ilyenkor várom az árat a sáv aljára, itt sem fogok limittel belépni, hanem majd várom a jelet ami engedélyezi a gomb lenyomását.:

http://www.port.hu/jelek_signs/pls/w..._film_id=47086
            Ha a malacaim a hátsó kertben körkörösen kezdik el zabálni a kukoricatáblát,
            azonnal eladom mind a kettőt. Dollárt is ajrót is gondolkodás nélkül küldöm a mélybe, de addig milyen jelre feszüljek be??
            Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              azonnal eladom mind a kettőt. Dollárt is ajrót is gondolkodás nélkül küldöm a mélybe, de addig milyen jelre feszüljek be??
              Kevésbé trollul megfogalmazva, milyen jelre is várunk pontosan? És miért nem jó a limites belépés?

Hozzászólás

orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Kevésbé trollul megfogalmazva, milyen jelre is várunk pontosan? És miért nem jó a limites belépés?
                Szintnél P5. Vagy egy idősíkkal lejjebb P3. Esetleg P2. Vagy ugyanott RSI divergencia. Esetleg spike gyertya korreláló páron. Vagy még lejjebb sztohasztic kereszteződés. Vagy naposon nyitóár felülzárás. Mindegy mire csak lépj be mert a partvonalról nem lehet pénzt keresni

Hozzászólás

Forex Gump eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Szintnél P5. Vagy egy idősíkkal lejjebb P3. Esetleg P2.
                  Ez nem a pitipetiprofitospintérentyűjének a popicja.
                  Halljuk inkább Norton mestert.
                  Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Hogy milyen jelre fogsz befeszülni azt én nem tudhatom, ezt majd kitalálod magadnak.
                    én személy szerint egy hullám fölé zárásra szeretnék befeszülni.
                    Szerettem volna nem ugrálni az idősíkok között, de akkor nagyon leszűkítem a belépési lehetőségeket. Szóval ahhoz képest ahol megállapítom a trendet, két idősíkot szoktam visszajönni, és ott vadászok a belépési lehetőségre.

Name:	eurusdm15.png
Size:	28,8 KB
ID:	149422

Hozzászólás

orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      beléphetsz limittel, csak én nem használom ha ilyen nagy a különbség a célár távolsága és a stop meghatározása között.
                      Magyarán olyan 2500 pont lehet a célárig, minimum 2,5 es hozamot várok, az 1000 pontos stop lenne, viszont a 1,5 ATR értékem 330 pont, így az 1000 és a 330 között nekem túl nagy a differencia, így inkább egy kisebb idősíkon történő trend elkezdődésnek a kialakulását várom.
                      Szóval ha a hozam-kockzatot össze tudom párosítani ennek megfelelően, akkor használom a limitet.

Hozzászólás

EU long? Elérte az 1.37-es támasz szintet. TP: 1.394 - SL: 1.362? Vagy várjunk egyéb jelet?
                        Vagy várjuk meg míg a malacok elkezdik körkörösen zabálni a kukoricát?

Hozzászólás

deimos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          EU long? Elérte az 1.37-es támasz szintet. TP: 1.394 - SL: 1.362? Vagy várjunk egyéb jelet?
                          Vagy várjuk meg míg a malacok elkezdik körkörösen zabálni a kukoricát?
                          Ja bocs, előbb írtam aztán vettem csak észre a 69-es hsz-t

Hozzászólás

Ha nem limittel lépsz be, mert az S/L értéke jelentősen nagyobb lenne a 1,5 ATR-től akkor a stop végül mennyi lesz nálad?

Hozzászólás

deimos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ja bocs, előbb írtam aztán vettem csak észre a 69-es hsz-t
                              már a 69 hsz. sem igaz, mert mélyebbre ment az ár így újabb 15percesen kialakuló emelkedő hullámzást várok. éjszakai mozgásokat nem veszem figyelembe, éjszakai hullámzások számomra értéktelenek.

Name:	eurusdm15.png
Size:	33,8 KB
ID:	149423

Hozzászólás

Gszab eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Ha nem limittel lépsz be, mert az S/L értéke jelentősen nagyobb lenne a 1,5 ATR-től akkor a stop végül mennyi lesz nálad?
                                stop a legmélyebb pont alá teszem 2-3 spred távolságra megszokásból, de teheted érintőlegesen is a legmélyebb pont alá, ha visszajön az ár tapasztalataim ígyis úgyis kistopolódás, ritkán mentették meg még az ilyen visszainduló mozgások a spred távolságaim.

Hozzászólás

Working...
                                X