Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

A kereskedés egyszerűsége.

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Igen, a gbp/usd jól haladt eddig 1.6785 nél vártam a vételi megbízás teljesülését máj 14-óta.2 nap türelem kellett hozzá és lám ma már 50 pip pluszban vagyok(kár, h csak demoban)Még nem minden világos.... miért került 6757-re a vonalad?

Hozzászólás

Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Aki esetleg benyitotta most nézi a poziját.. háttérben Norton mosolyog.

Aki nem tudná, ezt TrollJanótól egy dícséret lehetett, de persze nem biztos

Norton, jól nyomod. A módszer tiszta, egyszerű és logikus. Ha még nyereséges is lesz, az külön jópont Bár úgy gondolom, hosszú távon inkább nyereséges, mint nem. Egy visszateszt megmondaná, de én inkább figyelem az ügyködéseteket, az érdekesebb

Hozzászólás

Peet967 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Igen, a gbp/usd jól haladt eddig 1.6785 nél vártam a vételi megbízás teljesülését máj 14-óta.2 nap türelem kellett hozzá és lám ma már 50 pip pluszban vagyok(kár, h csak demoban)Még nem minden világos.... miért került 6757-re a vonalad?
        mielőtt megtörtént volna a fölülzárás újabb mélypontra ment, ilyenkor az előző tervet törlöm, és az újabb mélyponthoz tervezek.:ű
        Click image for larger version

Name:	gbpusdm15.png
Views:	1
Size:	41,1 KB
ID:	149443

https://www.facebook.com/pages/Fxlik...4067239?ref=hl

Hozzászólás

orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Aki nem tudná, ezt TrollJanótól egy dícséret lehetett, de persze nem biztos

Norton, jól nyomod. A módszer tiszta, egyszerű és logikus. Ha még nyereséges is lesz, az külön jópont Bár úgy gondolom, hosszú távon inkább nyereséges, mint nem. Egy visszateszt megmondaná, de én inkább figyelem az ügyködéseteket, az érdekesebb
          visszateszthez az alábbi oldalamon találsz egy forextester linket, alapból a demoba minden instrumentumon lehet tesztelni egy hónapot a múltban, mindenkinek csak ajánlani tudom, nagyon hasznos lehet ha már van stratégiád, de nem tudom milyen eredményeket hozhat:

https://www.facebook.com/pages/Fxlik...93032054067239

Hozzászólás

norton3 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Volt egyébként a délelőtt folyamán is egy fölülzárás, ezt azért nem nyitottam, mert szeretem ha a fölé záró gyertya nagyobb része a vonal fölött van:
            [ATTACH]5382[/ATTACH]

Hello Norton!

Azért jobban örültem volna, ha azt írod, hogy bekötötted és kistoppolódtál, mint hogy előkerült utólag egy újabb szabály.

Egy magamfajta mazsola mit kezdjen azzal, hogy van jel, de nem szeretem, ha...

Ez nem kötözködés, csak eszembe jutott.

Hozzászólás

woodcock eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Hello Norton!

Azért jobban örültem volna, ha azt írod, hogy bekötötted és kistoppolódtál, mint hogy előkerült utólag egy újabb szabály.

A magunkfajta mazsola rendkívül pontos belépési feltételeket ír le magának Minden belépés előtt átnézi, és ha valamelyik feltétel nem stimmel, akkor nem lép be. Ha pl. 32 pontból áll a lista, akkor kicsit macerásabb az átnézés, de ez van, és a H4-be belefér Ráadásul ami még zavaró, hogy minél több a feltétel (szűrő), annál nagyobb türelemre lesz szükség, mert ritkulnak a belépések.

Ráadásul nem vagyok meggyőződve róla, hogy minél több a szűrő, annál biztosabb lesz a belépő.

Norton az alapoktól kezdte, a legfontosabb be és kilépési meg pozíció menedzselési szabályok már megvannak. Amit ezek után ír, azzal lehet finomhangolni.

Hozzászólás

Csak így tovább Norton, nagyon tetszik a topikod!
                Ironikus, hogy évekbe telt meglatni mennyire nincs új a nap alatt.
                Nekem legalábbis ráment pár évem

Hozzászólás

orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  ...
                  Norton az alapoktól kezdte, a legfontosabb be és kilépési meg pozíció menedzselési szabályok már megvannak. Amit ezek után ír, azzal lehet finomhangolni.
                  Én átfutottam ezt a két oldalnyi hozzászólást, de szerintem ez ha MT4 használatával lett kezdve, mert, hogy a kezdők is.... akkor ez egy nagyon homályos valami eddig.

Bocsi Norton!

Hozzászólás

woodcock eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Hello Norton!

Elég nehezen fogunk oda eljutni hogy valaki hozzászólását kötözködésnek vegyem. Tiédet sem veszem annak.
                    Egyébként nem írhatom hogy bekötöttem és kistopolódtam, mert mint ahogy orkati is írja, vannak apró finomítások az idő során, és ez nem most találódott ki.
                    Ha visszanézed azokat a képeket ahol belépést jeleztem (83, 87, 93) ott is látható hogy minimum fele felébe marad a gyertya a vonal alatt és felett, kanócot nem nézek. De ha bekötöttem volna se történt volna semmi, egy kötés a rengetgből amit nem találok el, ettől függetlenül mint ahogy majd látjátok is a rendszer pozitív lesz és nyereséges.

Hozzászólás

• StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Én átfutottam ezt a két oldalnyi hozzászólást, de szerintem ez ha MT4 használatával lett kezdve, mert, hogy a kezdők is.... akkor ez egy nagyon homályos valami eddig.

Bocsi Norton!
                      Így igaz, ez egy nagyon hagyományos valami, mint ahogy sorosgyuri is írta évei mentek rá mire rájött hogy nincs új a nap alatt. Ettől próbálom a kezdőket megóvni, hogy évekeig keresgéljék a stratégiát, és minden héten valami újba fognak bele, de az nem derül ki hogy amit éppen addig csináltak azt hosszú távon hoz e eredményeket vagy sem.
                      Ami sokkal fontosabb lesz az a napszak mikor kerskedsz, és az idősík amin kereskedszt, az instrumentum amivel kereskedsz és az egyszerűség vagy bonyolultság amivel kereskedsz. Ha ezeket az életedhez, idődhöz és habitusodhoz tudod hangolni, onnatól kezdve lesz egy irány ami előbb utóbb a pénzkerersés útjára fog terelni.

Hozzászólás

• Ha elfogadtok egy jótanácsot:

A merev feltételrendszer nem jó. Pláne ha túl sok pontból áll a "checklist".

A piac folyamatosan változik:két ugyanolyan szituáció nincs a piacon, csak sok hasonló.

A legtöbben abba a hibába esnek hogy mindenáron ki akarják küszöbölni a vesztes trédeket és ezért ha beesik egy bukó újabb szabályt tesznek a rendszerbe.

Ne akarjátok kivédeni a vesztes trédeket hanem próbáljátok meg elfogadni.

Ezt nyilván mindenki tudja elméletben de alkalmazni annál kevesebben.

Hozzászólás

• StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          .... akkor ez egy nagyon homályos valami eddig.

Bocsi Norton!
                          norton3 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Így igaz, ez egy nagyon hagyományos valami,
                          Tetszik ez félreértelmezés!

A felsőnek jelezném, hogy számomra az eddigi két oldal már sokkal tisztább mint a P szignálok bármelyike.

A válaszolónak meg hogy tisztítsa meg a homályos monitorját
                          Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• Megtaláltam a koszos monitortisztítót.
                            No para!
                            Just open: http://www.sanger.dk/
                            Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Tetszik ez félreértelmezés!

A felsőnek jelezném, hogy számomra az eddigi két oldal már sokkal tisztább mint a P szignálok bármelyike.

A válaszolónak meg hogy tisztítsa meg a homályos monitorját
                              upsz. én kérek elnézést felületes olvasásomért, de jó hír hogy azóta monitorom is megtisztítva.

Hozzászólás

• Sziasztok!
                                Aki az oldalon van esetleg megmondaná, h az elmúlt hónapban milyen nyerességgel/ veszteséggel rendelkezik? Vagy ilyent nem illik kérdezni?

Hozzászólás

Working...
                                X