Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Trendirány

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Trendirány

Szeretném megkérdezni, hogy milyen módszer vált be nektek leginkább, a trend irányának előrejelzésére?

Treddy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szeretném megkérdezni, hogy milyen módszer vált be nektek leginkább, a trend irányának előrejelzésére?
    előrejelzésére?
    arra semmi

az aktuális trendirány meghatározására már könnyebb válaszolni:
    1.: vizuálteszt
    2.: idősíktól függetlenül:
    végső csúcs-völgy ha emelkedő > long trend
    végső csúcs-völgy ha csökkenő > short trend.

szerintem ne bonyolítsd túl, felesleges.

Hozzászólás

Köszönöm.
      Igaz is, nem vmi szerencsés „előrejelzés”-nek nevezni.

Érdemes ilyen célra indikátorokat használni?

Hozzászólás

Nem,nem érdemes indikátorokat használni .Nézd meg a fux bocsánat arany napos chartját és próbáld meg kitalálni,hogy technikai alapon hányszor fog kitörni fals módon,és mennyi pénzt tudsz rajta végül keresni a költségek levonása után.

Hozzászólás

Véleményem szerint ezt fundamentálisan lehet megjósolni.. Azaz a trend kezdetekor már beleugrani, ha *****jó vagy és tudod, hogy mely hirek azok amelyek csak kisebb kilengést, esetleg 1 hetes bizalmatlanságot okoznak, és mely mély és tartós hírek azok, amelyek alapjaiban befolyásolják a devizát, ezzel a trendet.. Másik hogy próbálkozol lehetséges teendtörő szinteknél, hátha bejön.. 90%ban beszokott, csak utána vagy zársz mert nyerőben vagy, vagy bízol benne hogy folytatódni fog,vami viszont 100ból 1 lesz..

Hozzászólás

A legbiztosabb jele annak, hogy short a trend, ha én longolok

Click image for larger version

Name:	m30USD-CAD.Fri, 20 Jun 2014 16-30-00 GMT-Mon, 14 Jul 2014 22-00-00 GMT.png
Views:	1
Size:	33,9 KB
ID:	149630

Hozzászólás

Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

[ATTACH]5591[/ATTACH]
              ez jó.

Hozzászólás

sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                ez jó.

Hozzászólás

Például ne időalapú chartot nézz. Más típusú chartokon sokkal szebben néznek ki a chartok/trendek.
                  www.megamind.blog.hu

Hozzászólás

Fundamentális elemzés.

Érdemes ilyen célra indikátorokat használni?
                    Nem, mert a múltat mutatják egy adott sablon szerint.

Hozzászólás

Vesztőre vesztőt? Nemáá

Meg ez milyen kereskedési módszer?? Buy every low?

Vége már jó lett, mert ott már látszik h fordula trend is esésből oldalazásba majd fel...

Hozzászólás

Namost, ha valaki nem hetes idősíkon kereskedik, hanem rövidebb távra, annak nem a trendet kell előre besaccolnia, hanem az ármozgást a már meglévő trend alapján...

Hozzászólás

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Vesztőre vesztőt? Nemáá

Meg ez milyen kereskedési módszer?? Buy every low?

Vége már jó lett, mert ott már látszik h fordula trend is esésből oldalazásba majd fel...
                          Hát...ismered a régi tőzsdei mondást, hogy akinek nincs búzája, amikor esik, annak akkor sem lesz, amikor emelkedni kezd

Hozzászólás

Hát...ismered a régi tőzsdei mondást, hogy akinek nincs búzája, amikor esik, annak akkor sem lesz, amikor emelkedni kezd
                            Rövidtávon ez nem tudom előnyös hozzállás-e :-)

Tudom h nagy tapasztalatod van és sok mozgás előre megérzel, de mi lenne ha csak akkor kötnéd ha már a trendirány is beállt?

Én már sose tartok attól h kimaradok egy mozgásból... mert és akkor mi van? Holnap lesz megint 5 jó beszálló....

Hozzászólás

de mi lenne ha csak akkor kötnéd ha már a trendirány is beállt?
                              Senki nem tud kibújni a bőréből hosszútávon. Az nem én lennék, ezért nem érezném magam komfortosan a pozi futása közben.

Egyébként az én értelmezésemben, ha már kialakult mozgás van, akkor nagyobb a kockázatod és kisebb a lehetséges hozamod. Az én beszállóimnál ez pont fordítva van.

Messze vagyok még attól, hogy profi legyek, de azon a szinten már talán túlléptem, hogy azon aggódjak, hogy lekések egy lehetséges mozgást.

A pozik nyitásának/zárásának meg volt a maga logikája, miértje, de ez még kevésbé érintené a topik témáját.

Hozzászólás

Working...
                              X