Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Trendirány

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Egyébként az én értelmezésemben, ha már kialakult mozgás van, akkor nagyobb a kockázatod és kisebb a lehetséges hozamod. Az én beszállóimnál ez pont fordítva van.
    ...legalábbis ezt hiszem De ez elég.

Hozzászólás

Treddy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Szeretném megkérdezni, hogy milyen módszer vált be nektek leginkább, a trend irányának előrejelzésére?
      A legjobb módszer szerintem, ha képes vagy rátalálni árfolyamfordulóra valamelyik idősíkon, mert 1-2 idősíkkal lejjebb egy új trend kezdetét kapod.

Hozzászólás

Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        ...Egyébként az én értelmezésemben, ha már kialakult mozgás van, akkor nagyobb a kockázatod és kisebb a lehetséges hozamod. Az én beszállóimnál ez pont fordítva van.
        Szia Kamionos, pont ez az én dilemmám is amikor fordulásra próbálok játszani. Jelentős szinteknél próbálkozok relatíve rövid stoppokkal, hosszabb célárral. De ebben az esetben általában trend ellen kell kötni. Viszont sokan mondják hogy trend irányban érdemes kötni. A trenddel nekem az a gondom hogy eleve 30%-ban trendel csak a piac és mikor felismerjük a trendet, az elejéről már lemaradtunk, a végét pedig nem ismerjük - így mindkettő csökkenti a hozamot. Szóval ebben az alapvető kérdésben még nagyon bizonytalan vagyok.

Írtál valahol a stratégiádról részletesebben? Szívesen olvasnék róla . Arra emlékszem hogy Castorina tanításait is felhasználtad, az Ő gondolatai nekem is tetszenek.

Hozzászólás

falcon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          A trenddel nekem az a gondom hogy eleve 30%-ban trendel csak a piac és mikor felismerjük a trendet, az elejéről már lemaradtunk, a végét pedig nem ismerjük - így mindkettő csökkenti a hozamot
          Mindig trendel, csak máshogy. Ez a lényeg
          Nézd meg nagyítóval

Többet nem írok

Hozzászólás

Viszont sokan mondják hogy trend irányban érdemes kötni.
            Ha nagyon kell, akkor mindig tudok mutatni egy olyan trendet, aminek az irányába kötök

Szerintem, hogy ki hogyan tőzsdézik, az csak személyiségfüggő.

Ismeritek a viccet, hogy:

Az autópályán megy a manus és a rádióban hallja, hogy egy őrült autós halad a forgalommal szemben.
            -Még hogy egy!? Mindenki! - mondja az emberünk.

Na, ha ilyen őrült vagy, akkor előbb-utóbb fordulókat fogsz keresni. Én ilyen vagyok Nem állítom, hogy könnyű műfaj. De, hát láttam sok trendkövető emberkét is már elbukni ebben a játékban, szóval szerintem nem ezen múlik.

A haladó szekcióban a "Manuális S/R stratégiák" (azt hiszem) topikban idén február elején leírtam egy részét annak, hogyan kereskedek példákkal alátámasztva.

Hozzászólás

Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              A haladó szekcióban a "Manuális S/R stratégiák" (azt hiszem) topikban idén február elején leírtam egy részét annak, hogyan kereskedek példákkal alátámasztva.
              Tanulságos olvasmány

Hozzászólás

Köszönöm szépen, rajta leszek! Ha tudtok még ajánlani hasznos topikokat, ne kíméljetek. Most megyek és megnézem a trendeket nagyítóval

Hozzászólás

Azt mondják, akinek sok barátja van, annak valójában egy sincs (most nem a 'trend is your friend'-re gondolok).
                  Valahogy így vagyok a trendekkel is. Szerintem nincs trend.
                  Mindig, minden időpillanatban meg lehet állapítani mind az emelkedő, mind az eső trendet. Csak idősík/periódus kérdése.
                  Legegyszerűbb/legprimitívebb demonstrációja ennek a mozgóátlag. Egyes periódusok emelkedő, mások csökkenő trendet jeleznek UGYANOTT.
                  Kellene találni egy GLOBÁLIS EGYENSÚLYI PONTOT, ami idősíktól/periódustól FÜGGETLEN, ami stabil viszonyítási alap (tudjátok: adj egy stabil pontot, és kimozdítom a Földet a helyéről, ugye). Eddig nem találtam ilyet. De még nem tettem le róla.
                  Másfelől, ott a 'mézesmadzag-effektus'. Nagyon guszta trendeket látsz a grafikonon. Hoppá, pont most van megint egy MÁ kereszteződés! Gyerünk bele, hisz olyan szépen trendel ez a pár! Ugye a sztori folytatódását sejtitek ...
                  Azt mondtam, nincs trend. Pontosítok kicsit: van trend UTÓLAG.
                  Ember nincs a Földön, aki csak trend-megállapítás alapján sikeresen trédel. Ha sikeres, egészen biztosan használ mellé valami mást is, akár önkéntelenül/intuitíven.
                  Szóval, csak annyit akartam ezzel az egésszel mondani, hogy a trend jelentőségét kissé túlmisztifikáltnak gondolom. Trendfrendektől elnézést kérek ezért.

Hozzászólás

nem kell túlbonyolítani a trendelemzést.
                    Csatolt fájlok

Hozzászólás

.............
                      Csatolt fájlok

Hozzászólás

..............
                        Csatolt fájlok

Hozzászólás

Sindler: szépek ezek a trendelemző grafikonok, de arra azért kíváncsi lennék, hogy ezekből hányat sikerült bekötnöd.

Hozzászólás

demo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Sindler: szépek ezek a trendelemző grafikonok, de arra azért kíváncsi lennék, hogy ezekből hányat sikerült bekötnöd.
                            Sindler technikáját elolvasva azt gyanítom hogy ezek nagy részét meg is tudta volna játszani, de mivel egy devizapárt szokott kötni, vagy maximum kettőt , így nem hiszem hogy megjátszotta mindet. A titok nyitja a szintekben van amiket vízszintes vonallal jelölt. Eléri a szintet az ár, visszafordul róla, visszatesztel és ekkor vált le Sindler alacsonyabb idősíkra és ott keresve egy erős szintet beszáll a menetbe. Nagyjából ennyi. Nem is az az érdekes hogy mennyit sikerült megfogni , hanem az hogy az a kevés hoz-e annyit, hogy a többi bukót fedezze. Sindler ezen a téren jól áll, és egy életképes stratégiát tett közkincsé.
                            "Ha már szép nem vagy, hülye ne legyél!"

Hozzászólás

kisDead eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Sindler technikáját elolvasva azt gyanítom hogy ezek nagy részét meg is tudta volna játszani, de mivel egy devizapárt szokott kötni, vagy maximum kettőt , így nem hiszem hogy megjátszotta mindet. A titok nyitja a szintekben van amiket vízszintes vonallal jelölt. Eléri a szintet az ár, visszafordul róla, visszatesztel és ekkor vált le Sindler alacsonyabb idősíkra és ott keresve egy erős szintet beszáll a menetbe. Nagyjából ennyi. Nem is az az érdekes hogy mennyit sikerült megfogni , hanem az hogy az a kevés hoz-e annyit, hogy a többi bukót fedezze. Sindler ezen a téren jól áll, és egy életképes stratégiát tett közkincsé.
                              "nagy részét meg is tudta volna játszani, de mivel egy devizapárt szokott kötni, vagy maximum kettőt"

ha ki van véve a kockázat, akkor lehet 10 pár is bekötve.
                              ha nagy a tőkeáttét, akkor kicsi a fedezeti igény.

"Nem is az az érdekes hogy mennyit sikerült megfogni"

lehetne a héten kb. +50R és a tradenkénti kockázat lehet: 5% megfelelő MM stratégiákkal. ami +250% ezen a héten. ez is lehet egy eredmény.
                              persze sokak számra nem biztos hogy hiteles és feldolgozható lenne.
                              teljesen mindegy ki mennyit csinál. az a lényeg, hogy Te mennyit csinálsz. nagy a szórás. 1%-tól lehet csinálni 200%-ig. 30,50R havonta elérhető a forexen.
                              főleg, ha nézel 30 párt.
                              ott van például az usd/cad h4 szinthez ért júl. 17-én. ha h1-en beléptél, akkor már van 10 R-ed. aztán nzd/cad-be is ugyanazon a napon(pár órával előtte)
                              2-es típusú beszálló. megint +10R...stb.
                              és most nem is h1,m15 párosítást néztünk, hanem h4,h1-et.
                              aztán, hogy 1 R a tőkéd 1,2,5,10%-a az már függ a pszichodtól és az egyes statisztikai adataidtól.

Hozzászólás

demo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                nem kötöttem be mindet. olyat is berajzoltam, amikor nem vagyok gépnél.
                                a lényeg a trendelemzés és a pszichológia megértése. hogy az árfolyam mindig megadja a lehetőséget a nagy nyerő tradekre, mert az árfolyam elindul A pontból és elmegy B pontig. és sokszor A pontól B pontig van 5,10,20R, amit érdemes kihasználni.

Hozzászólás

Working...
                                X