Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Trendirány

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

EURCHF szerintetek mikor fordul Longba?

Hozzászólás

sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      .............
      Sindler!

Most látom csak a trendelemzésedet és próbálom megfejteni.
      A kérdésem az lenne ,hogy a vízszintes piros vonalaid már a belépési szinted jelzik, vagy az onnan induló mozgások után keresed a belépőt? Pl. gbpchf-en elég masszív long trend van, aztán egy szűk órás oldalazásban jön egy kisebb kanóc és már a short belépőt keresed? Félre ne érts, nem kötözködöm,csak nem igazán értem mi az, ami itt jelzés, vagy esélyt ad a lefordulásra és a nagy R-ra, illetve a célárat miből számolod itt?

Hozzászólás

sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        "nagy részét meg is tudta volna játszani, de mivel egy devizapárt szokott kötni, vagy maximum kettőt"

ha ki van véve a kockázat, akkor lehet 10 pár is bekötve.
        ha nagy a tőkeáttét, akkor kicsi a fedezeti igény.

"Nem is az az érdekes hogy mennyit sikerült megfogni"

lehetne a héten kb. +50R és a tradenkénti kockázat lehet: 5% megfelelő MM stratégiákkal. ami +250% ezen a héten. ez is lehet egy eredmény.
        persze sokak számra nem biztos hogy hiteles és feldolgozható lenne.
        teljesen mindegy ki mennyit csinál. az a lényeg, hogy Te mennyit csinálsz. nagy a szórás. 1%-tól lehet csinálni 200%-ig. 30,50R havonta elérhető a forexen.
        főleg, ha nézel 30 párt.
        ott van például az usd/cad h4 szinthez ért júl. 17-én. ha h1-en beléptél, akkor már van 10 R-ed. aztán nzd/cad-be is ugyanazon a napon(pár órával előtte)
        2-es típusú beszálló. megint +10R...stb.
        és most nem is h1,m15 párosítást néztünk, hanem h4,h1-et.
        aztán, hogy 1 R a tőkéd 1,2,5,10%-a az már függ a pszichodtól és az egyes statisztikai adataidtól.
        Hy...
        Akkor ha jól gondolom a belépő igen csak fontos a rendszerbe a nagy RR meghatározás miatt, kistopolódást használsz, és jeletős szinteknél céláras kilépést?. Hmmm akkor csak jó irányba gondolkodok hogy a belépő mostanság legalább annyira fontos mint a kilépő azzal ellentétbe amit sokan mondanak hogy "a belépő szinte nem számít csak a kilépés a fontos". Igen ám de régen mindegy volt mit és hol vettél az ment fölfele, ezt is csak utólag tudjuk . Merre lehet olvasni erről a megosztott stratégiádról amiről kisDead írt?
        Üdv....

Hozzászólás

mia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Sindler!

Most látom csak a trendelemzésedet és próbálom megfejteni.
          A kérdésem az lenne ,hogy a vízszintes piros vonalaid már a belépési szinted jelzik, vagy az onnan induló mozgások után keresed a belépőt? Pl. gbpchf-en elég masszív long trend van, aztán egy szűk órás oldalazásban jön egy kisebb kanóc és már a short belépőt keresed? Félre ne érts, nem kötözködöm,csak nem igazán értem mi az, ami itt jelzés, vagy esélyt ad a lefordulásra és a nagy R-ra, illetve a célárat miből számolod itt?
          "A kérdésem az lenne ,hogy a vízszintes piros vonalaid már a belépési szinted jelzik"

igen. de egy rövidebb idősíkon lépek be. ha csak egy idősíkot nézel, akkor az RR romlik, de a találati arány javul.

"Pl. gbpchf-en elég masszív long trend van, aztán egy szűk órás oldalazásban jön egy kisebb kanóc és már a short belépőt keresed?"

sajnos ezt kép nélkül nem tudom megmondani. rajzold be a képen, hogy mire gondolsz.

"nem igazán értem mi az, ami itt jelzés"

van pl. egy h1-es szint, amihez az ár odaér és Te belépsz pl. m15-ön pl. egy P4-es jelzésre. ennyi a stratégia. de azért nézd meg
          a h1-es trendet és annak irányába köss, ha lehet. lehet játszani az idősíkokkal.

Hozzászólás

Dzsabba eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Hy...
            Akkor ha jól gondolom a belépő igen csak fontos a rendszerbe a nagy RR meghatározás miatt, kistopolódást használsz, és jeletős szinteknél céláras kilépést?. Hmmm akkor csak jó irányba gondolkodok hogy a belépő mostanság legalább annyira fontos mint a kilépő azzal ellentétbe amit sokan mondanak hogy "a belépő szinte nem számít csak a kilépés a fontos". Igen ám de régen mindegy volt mit és hol vettél az ment fölfele, ezt is csak utólag tudjuk . Merre lehet olvasni erről a megosztott stratégiádról amiről kisDead írt?
            Üdv....
            "csak jó irányba gondolkodok hogy a belépő mostanság legalább annyira fontos mint a kilépő azzal ellentétbe amit sokan mondanak hogy "a belépő szinte nem számít csak a kilépés a fontos"

a kilépés fontosabb, mert azzal keresed a pénzt. véletlenszerű belépésekkel is pénzt lehet keresni. de vannak olyan belépési pontok, aminek az alkalmazásával javul a találati arány,RR,Payoff Ratio..stb. tehát minden javul, mert az árfolyam hullámokban,trendekben mozog és ezt ki kell használni. és a 2-es típusú visszatesztnél nem tudok jobb belépési jelzést, de minden trader másra esküszik. mindenki másképp látja a mozgásokat. de azért nem kell túl precíz belépési pontokat,túlzott logikát keresni. csak nagyjából.

Hozzászólás

> Merre lehet olvasni erről a megosztott stratégiádról amiről kisDead írt?
              eggyel lejjebb:
              http://forum.tozsde.hu/kezdoknek/106...-fan-club.html
              Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

MegaMIND eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Például ne időalapú chartot nézz. Más típusú chartokon sokkal szebben néznek ki a chartok/trendek.
                Milyen az a nem időalapú chart???

Hozzászólás

Microtrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Milyen az a nem időalapú chart???
                  Ahol egy gyertya nem egységnyi idő alatt, hanem egységnyi elmozdulás után rajzolódik meg. Keress rá a renko kifejezésre.

Hozzászólás

Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Ahol egy gyertya nem egységnyi idő alatt, hanem egységnyi elmozdulás után rajzolódik meg. Keress rá a renko kifejezésre.
                    És milyenek azok amik egységnyi kötésszámonként rajzolódnak? (látok ilyet, azt hiszem, a protraderben)

Hozzászólás

Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Vagy 'range bar'-ra.

Hozzászólás

Ezer köszönet!

Metatraderben van ilyen funkció valahol, vagy letölthető hozzá?

Hozzászólás

Microtrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Ezer köszönet!

Metatraderben van ilyen funkció valahol, vagy letölthető hozzá?
                          Az interneten lehet találni Renco indikátort, keress rá, de nekem nem sikerült jól beállítani. Viszont annó próbálgattam a Ninja platformot, ott tick alapú chartot is be lehetet állítani. Pl. 5, 10, 50, 100, 1000 tick/gyertya, ahogy szeretnéd. Ez is forgalom alapú. Pl. legutóbb a GBP/JPY napos chartját elnézve, lehet 2 hét alatt képződött volna egy nagyobb tick alapú gyertya, annyira nem ment semerre.
                          Erről többet a Ninja-sok tudnak mondani.

Hozzászólás

songohan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            az interneten lehet találni renco indikátort, keress rá, de nekem nem sikerült jól beállítani. Viszont annó próbálgattam a ninja platformot, ott tick alapú chartot is be lehetet állítani. Pl. 5, 10, 50, 100, 1000 tick/gyertya, ahogy szeretnéd. Ez is forgalom alapú. Pl. Legutóbb a gbp/jpy napos chartját elnézve, lehet 2 hét alatt képződött volna egy nagyobb tick alapú gyertya, annyira nem ment semerre.
                            Erről többet a ninja-sok tudnak mondani.
                            nagyon köszi!

Hozzászólás

Capitano el-Trollo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Azt mondják, akinek sok barátja van, annak valójában egy sincs (most nem a 'trend is your friend'-re gondolok).
                              Valahogy így vagyok a trendekkel is. Szerintem nincs trend.
                              Mindig, minden időpillanatban meg lehet állapítani mind az emelkedő, mind az eső trendet. Csak idősík/periódus kérdése.
                              Legegyszerűbb/legprimitívebb demonstrációja ennek a mozgóátlag. Egyes periódusok emelkedő, mások csökkenő trendet jeleznek UGYANOTT.
                              Kellene találni egy GLOBÁLIS EGYENSÚLYI PONTOT, ami idősíktól/periódustól FÜGGETLEN, ami stabil viszonyítási alap (tudjátok: adj egy stabil pontot, és kimozdítom a Földet a helyéről, ugye). Eddig nem találtam ilyet. De még nem tettem le róla.
                              Másfelől, ott a 'mézesmadzag-effektus'. Nagyon guszta trendeket látsz a grafikonon. Hoppá, pont most van megint egy MÁ kereszteződés! Gyerünk bele, hisz olyan szépen trendel ez a pár! Ugye a sztori folytatódását sejtitek ...
                              Azt mondtam, nincs trend. Pontosítok kicsit: van trend UTÓLAG.
                              Ember nincs a Földön, aki csak trend-megállapítás alapján sikeresen trédel. Ha sikeres, egészen biztosan használ mellé valami mást is, akár önkéntelenül/intuitíven.
                              Szóval, csak annyit akartam ezzel az egésszel mondani, hogy a trend jelentőségét kissé túlmisztifikáltnak gondolom. Trendfrendektől elnézést kérek ezért.
                              Ez egy nagyon jó gondolat, és van matematikai alapja (http://hu.wikipedia.org/wiki/Bayes-tétel). Egy csapással lekukázza az összes indikátort. A lényege kvalitatíve az, hogy ha olyan instrumentumot vizsgálunk, amely kevéssé trendel az adott időpillanatban (ezt szokták mondani a FX-ről, különösen rövid időtávon), akkor ha valamilyen trendre utaló mozgást látunk, az csak kis valószínűséggel trend, vagyis az instrumentum kevéssé trendelő jellege elveszi az indikátorok "élét". Ezért nem kell azon csodálkozni, hogy az EMA egyes instrumentumokon működik, másokon nem, hetesen működik, M1-en nem.

Hozzászólás

Anno a Dukascopy tickszintű adataiban találtam trendre utaló jeleket, amely annyira szignifikáns volt, hogy érdemesnek tartottam összevetni az LMAX adataival. Az eredmény kiábrándító volt. Úgyhogy a Dukas felejtős.

Sokan azt csinálják, még "profik" is, hogy több különböző időtávú EMA-t vesznek fel, és ezek együttes kiértékelésével próbálják kisakkozni a valószínű jővőbeli irányt. Ennek megvan az az előnye, hogy egyszerre veszi figyelembe a közelmúlt és a távolabb múlt történéseit, de más instrumentumnál szükségszerűen más értékeket kapunk. Van egy olyan indikátor, amely egyben tartalmaz mindent, ráadásul az instrumentum múltbeli történéseit időben visszafelé haladva monoton csökkenő súllyal veszi figyelembe? És instrumentumfüggetlen?
                                Kreálható ilyen. Sajnos a súlygörbe lefutása szükségszerűen szubjektív, de nem exponenciális, inkább hiperbolikus (http://www.theactuary.com/features/2...of-long-memory).

Hozzászólás

Working...
                                X