Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Trendirány

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Remnant eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Anno a Dukascopy tickszintű adataiban találtam trendre utaló jeleket, amely annyira szignifikáns volt, hogy érdemesnek tartottam összevetni az LMAX adataival. Az eredmény kiábrándító volt. Úgyhogy a Dukas felejtős.

Sokan azt csinálják, még "profik" is, hogy több különböző időtávú EMA-t vesznek fel, és ezek együttes kiértékelésével próbálják kisakkozni a valószínű jővőbeli irányt. Ennek megvan az az előnye, hogy egyszerre veszi figyelembe a közelmúlt és a távolabb múlt történéseit, de más instrumentumnál szükségszerűen más értékeket kapunk. Van egy olyan indikátor, amely egyben tartalmaz mindent, ráadásul az instrumentum múltbeli történéseit időben visszafelé haladva monoton csökkenő súllyal veszi figyelembe? És instrumentumfüggetlen?
    Kreálható ilyen. Sajnos a súlygörbe lefutása szükségszerűen szubjektív, de nem exponenciális, inkább hiperbolikus (http://www.theactuary.com/features/2...of-long-memory).
    Tetszik a gondolkodásmódod, érdekes dolgokat pedzegetsz.
    A Bayes-tételt nem ismertem, de örülök, hogy belinkelted. Valóban idevágó és elgondolkodtató.

Jómagam akkor ábrándultam ki igazán a trendekből, amikor épp az egyik indikátoromat írtam, melynek mellékes funkciója az volt, hogy meghatározza a rövid-, közép- és hosszútávú trendet algoritmikusan. Teszteltem az egyik instrumentumon, és gyönyörű eredményt adott (értsd: vizuálisan is 'adta magát'). Örültem. Aztán teszteltem egy másikon is, és elborzadtam, annyira béna volt. Elkezdtem farigcsálni a kódot (ez többnyire abból állt, hogy más és más periódust vettem a számításhoz alapul), és sehogyan sem akart univerzálisan jó lenni. Be kellett látnom, hogy nincs univerzális trend. Remélem érthető, miről büförészek itt.

Szerintem a piacok trend-alapú megközelítése vakvágány. Sindler ultra-rövid trendjei még életképesek nagy gyakorlattal, de minél hosszabbak, annál kevésbé merném rájukbízni még a szomszéd macskáját is.

Úgy vélem, a kulcsszó a fraktál. Az árfolyamgörbék fraktálok. Bármelyik idősíkot nézed, nagyon hasonló (de sosem egyforma!) alakzatokat látsz. Nagyon hasonlóak, de mindig van egy kis eltérés. Fraktál. Sajnos csak egyszerű mezei matekot tanultam anno még a gimiben, a fraktálról annyit tudok, hogy 'f' betűvel kezdődik, nem többet. Pedig ha valahol meg lehet ragadni a forex és egyéb árfolyamgörbe-állatfajták tökét, akkor az a fraktál, ez a meggyőződésem. Csak kéne egy stabil pont. Egy gusztustalan,
    hitvány, satnya de stabil pont. És akkor elevenen nyúznám meg a piacot, kifilézném, majd péppé trancsíroznám. Napszemüvegben.

Hozzászólás

Capitano el-Trollo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Tetszik a gondolkodásmódod, érdekes dolgokat pedzegetsz.
      A Bayes-tételt nem ismertem, de örülök, hogy belinkelted. Valóban idevágó és elgondolkodtató.

Jómagam akkor ábrándultam ki igazán a trendekből, amikor épp az egyik indikátoromat írtam, melynek mellékes funkciója az volt, hogy meghatározza a rövid-, közép- és hosszútávú trendet algoritmikusan. Teszteltem az egyik instrumentumon, és gyönyörű eredményt adott (értsd: vizuálisan is 'adta magát'). Örültem. Aztán teszteltem egy másikon is, és elborzadtam, annyira béna volt. Elkezdtem farigcsálni a kódot (ez többnyire abból állt, hogy más és más periódust vettem a számításhoz alapul), és sehogyan sem akart univerzálisan jó lenni. Be kellett látnom, hogy nincs univerzális trend. Remélem érthető, miről büförészek itt.

Szerintem a piacok trend-alapú megközelítése vakvágány. Sindler ultra-rövid trendjei még életképesek nagy gyakorlattal, de minél hosszabbak, annál kevésbé merném rájukbízni még a szomszéd macskáját is.

Úgy vélem, a kulcsszó a fraktál. Az árfolyamgörbék fraktálok. Bármelyik idősíkot nézed, nagyon hasonló (de sosem egyforma!) alakzatokat látsz. Nagyon hasonlóak, de mindig van egy kis eltérés. Fraktál. Sajnos csak egyszerű mezei matekot tanultam anno még a gimiben, a fraktálról annyit tudok, hogy 'f' betűvel kezdődik, nem többet. Pedig ha valahol meg lehet ragadni a forex és egyéb árfolyamgörbe-állatfajták tökét, akkor az a fraktál, ez a meggyőződésem. Csak kéne egy stabil pont. Egy gusztustalan,
      hitvány, satnya de stabil pont. És akkor elevenen nyúznám meg a piacot, kifilézném, majd péppé trancsíroznám. Napszemüvegben.
      Persze, a fraktál divatos manapság, de ez is csak egy elmélet a sok közül. Nem tudom, jegybanki intervenciónál kinek lenne kedve fraktálokra gondolni, vagy ha én olyan gazdag lennék, hogy megtehetném, hogy 10Hz-es szabályos szinuszhullám formációba kényszeríteném az EURUSD-t 1 hétig pusztán szórakozásból.
      Olyan indikátort kell keresni, amely nem függ az adott instrumentumtól, tehát pl. %-os mozgást elemez ki, végül is analóg világban élünk, és a múlt történései hatnak a közeljövő történéseire, de a hatás mértéke nagyon kicsi. Pl. csak annyi, hogy annak a valószínűsége, hogy a következő napi gyertya pozitívban zár kb. 52%. Sok instrumentumnál a hatás olyan kicsi, hogy vélelmezni kell, hogy 0.
      Kézenfekvő a %-os adatokból konstruált indikátor, mert így rendkívül sok instrumentumra elvégezhetők az elemzések, és az eredményeket össze lehet hasonlítani. Továbbá objektív adatokból építkezik, ami előnyös.
      Én nem nevezném vakvágánynak a piacok trend alapú megközelítését, csak amennyiben a FX-ről van szó bármely időtávon. Az arany/ezüst felfelé mozgása 2011-ig is vakvágány volt? Vagy az Apple többéves emelkedése is az volt? Vagy az MNB alapkamat alakulása totál random folyamat?
      A Bayes-tétel nagyon mély igazságot fejez ki, de nehéz észrevenni a tőzsdei alkalmazhatóságát. Az indikátorok és a kereskedési szignálok használhatóságát vonja kétségbe. Önmagában ez sem elég a helyes döntéshozatalhoz, ugyanis azt feltételezi, hogy az instrumentum trendelő jellege változatlan. Holott ez nem igaz. A tanulság belőle az, hogy FX-en ne akarjon nekem senki tanácsot adni se long se short irányba, se M5-ön, se hetesen, de S&P500-nál a long nyitás megfontolandó, talán még H4-en is, a short nem, bárki bármit mond a FED-ről. A stop loss szintet pedig Monte Carlo szimulációval lőném be. Sajnos jelenleg az S&P500 olyan magas szinten áll, és olyan kicsi a volatilitás, hogy túl sok tőkét kellene betolni 1 egység profit reményében, ezért ennél még a vállalati kötvények is többet hoznak, úgyhogy majd legközelebb...
      Meg aranyat se vennék most, de nem is shortolnám. Elment a hajó.
      Korábban készítettem olyan indikátort is, amely a mozgások mértékét nem vette figyelembe, csak az előjelét. Elég egyszerű, bár lehet mondani rá, hogy tudománytalan. De talán mégsem az? Az tény, hogy feltárt pár furcsa dolgot mind a Dukascopy tickadatait tekintve, mind a tőzsdeindexek/részvények viselkedését tekintve kb. legalább 1960-tól 1991-ig.
      Nem véletlenül nevezik spekulációnak a kereskedést, hiszen spekulatív, ha pusztán bárki számára hozzáférhető adatokból kell döntést hozni, nem bennfentes információkból, nincs mindig működő receptje, mint mondjuk egy bableves elkészítésének.

Hozzászólás

Kellene találni egy GLOBÁLIS EGYENSÚLYI PONTOT, ami idősíktól/periódustól FÜGGETLEN, ami stabil viszonyítási alap (tudjátok: adj egy stabil pontot, és kimozdítom a Földet a helyéről, ugye). Eddig nem találtam ilyet. De még nem tettem le róla.
        nagyon ne erőlködj.

Jómagam akkor ábrándultam ki igazán a trendekből, amikor épp az egyik indikátoromat írtam, melynek mellékes funkciója az volt, hogy meghatározza a rövid-, közép- és hosszútávú trendet algoritmikusan.
        az indikátor sosem tudja meghatározni úgy a trendet, mint az emberi szem. a supertrend,donchian,MA-k is adnak rossz jeleket bármilyen beállítással.

nagy gyakorlattal?
        csatoltam az eur/usd m1 chartot. vannak emelkedő csúcsok/völgyek.
        így a trend emelkedő. behúzol egy szinthez egy piros vonalat és ha odaér az ár, akkor nyomsz egy Buy feliratú gombot. de előtte kiszámolod a poziméretet. ehhez itt van calculator: http://www.lqdmarkets.com/calculators
        annyi nehézség azért van, hogy a nyerő tradekbe meg kell próbálni benne maradni. de ez már tőzsdepszicho. ennyit a nagy gyakorlatról.
        egyébként minden idősíkban vannak trendek. de m1-en mivel kisebbek a trendek - piptávolságban(200 vs 20 pipes trendek) - ezért a brókerköltség kicsit nehezebben fedezhető.

Egy gusztustalan,
        naponta traderek milliói keresik a tuti pontot és nem találják.
        Csatolt fájlok

Hozzászólás

Ezért nem kell azon csodálkozni, hogy az EMA egyes instrumentumokon működik, másokon nem, hetesen működik, M1-en nem.
          ez még viccnek is rossz.

ha pusztán bárki számára hozzáférhető adatokból kell döntést hozni, nem bennfentes információkból, nincs mindig működő receptje, mint mondjuk egy bableves elkészítésének.
          de van. lesznek veszteségek és veszteségsorozatok. de ha nyerőid nagyobbak, akkor a számlád pluszba kerül.
          nagyobbnak kell lenni a nyerő tradeknek a vesztőknél, amihez kell egy kis pszicho. de nincs más út. és az hogy milyen tech. elemzési módszert használsz az már lényegtelen. az egyéni. ha a nyerő tradek kisebbek, mint a vesztők, akkor az sem baj, ha nagyon magas a találati arányod. e 2 közül tudsz választani.

Hozzászólás

nagy gyakorlattal?
            csatoltam az eur/usd m1 chartot. vannak emelkedő csúcsok/völgyek.
            így a trend emelkedő. behúzol egy szinthez egy piros vonalat és ha odaér az ár, akkor nyomsz egy Buy feliratú gombot. de előtte kiszámolod a poziméretet.
            Szép dolog az egyszerűség, de csak módjával.
            Én is csatoltam egyet a millió hasonlóból:
            Csatolt fájlok

Hozzászólás

sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              ez még viccnek is rossz.

de van. lesznek veszteségek és veszteségsorozatok. de ha nyerőid nagyobbak, akkor a számlád pluszba kerül.
              nagyobbnak kell lenni a nyerő tradeknek a vesztőknél, amihez kell egy kis pszicho. de nincs más út. és az hogy milyen tech. elemzési módszert használsz az már lényegtelen. az egyéni. ha a nyerő tradek kisebbek, mint a vesztők, akkor az sem baj, ha nagyon magas a találati arányod. e 2 közül tudsz választani.
              Akkor áldásom rá. Bár itt én a kollégának a FX sajátosságaira próbáltam rávilágítani, és a sikertelenség tudományos magyarázatát. De mindenki úgy kereskedik, ahogy akar. Az Enderlein-féle vércseppanalízis is hihetőnek tűnik a laikusnak, de köszi, ezt nem veszem be.

Hozzászólás

Szép dolog az egyszerűség, de csak módjával.
                Én is csatoltam egyet a millió hasonlóból:
                Sindler többször elmondta, hogy tisztában kell lenni a magasabb idősíkok állapotával. Ha jól azonosítottam a képed, akkor ott több okból sem nyit.
                Fő trend nem long, reggel 6-kor nem nyit, stb......
                Csatolt fájlok

Hozzászólás

Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Sindler többször elmondta, hogy tisztában kell lenni a magasabb idősíkok állapotával. Ha jól azonosítottam a képed, akkor ott több okból sem nyit.
                  Fő trend nem long, reggel 6-kor nem nyit, stb......
                  nekem ez már m5-ön is emelkedő trend volt. Trollo képén nem is volt trigger gyertya. tehát nem is értem miért rajzolt oda BUY? feliratot. az hogy reggel 6 óra, az most nem számít. meg feleslegesen tesz be ilyen képeket. lesznek veszteségek, amik visznek -1R-t, meg lesznek nyerők, amik hoznak +3,+5,+10R-t.
                  Csatolt fájlok

Hozzászólás

Dicséretes Zoli a hogy 'lenyomoztad' a konkrét szitut, de felesleges volt.
                    Ezerszám találhatsz még ilyeneket, ott is, ahol nem ütik egyéb kritériumok.
                    Én csak egy konkrét bejegyzésre reagáltam, ami teljesen alkalmas volt arra, hogy kezdő trédereket megvezessen a túlzó leegyszerűsítésével.

@Sindler:
                    Nono. A posztodban szó sincs trigger-gyertyáról, csak csúcsokról /völgyekről és BUY gombról.
                    Erre reagáltam.

Hozzászólás

@Sindler:
                      Nono. A posztodban szó sincs trigger-gyertyáról, csak csúcsokról /völgyekről és BUY gombról.
                      Erre reagáltam.
                      ez igaz.

Hozzászólás

Azért nekem volna pár kérdésem Sindlerhez.
                        Ha H1 a trend adó idősík és m15-ön határozod meg az m1 elsődleges célárd, az RR mondjuk 5 akkor a pozid csak azután húzod nullába hogy megtette ezt az irányt m15 célárig. De az igazi célárat (másodlagos) H1 határozod meg csúcsok völgyek formájában, valamint mi alapján maradsz H1 idősíkon trendbe hogy tovább ereszd? Mi a kilépő jelzésed? Érsd, ha m1 a belépőd és h1 célár akkor m5-n valószínüleg nem lesz olyan trend hogy benne maradj hogy ki ne ugorj belőle mert sok a fals trend, a CT. Bár írtad hogy nullábahúzás után nem szereted mozgatni a stopot, de azt is írtad hogy 10x RR már azért nem hagysz a piacon (H1-be mondjuk 40 RR van) Akkor milyen idősíkon mozgatod a stopot ha m1-n lépsz be, és mi a jelzésed a kiugrára milyen idősíkon? Mert m5-n már vannak fals trendek az m30 pedig már túl magas lehet a csúcsok/völgyek követésére és sokat engednél vissza ha H1 célár előtt fordulna.
                        Mennyire veszed komolyan a szinteket m1 belépésre mert benéz kanócal szint alá? A példa kedvéért maradjunk a képnél
                        http://forum.tozsde.hu/attachments/k...irany-eum5.jpg
                        Nem tom mennyire voltam érthető

Hozzászólás

azért a fogalmazáson lehet mit csiszolni.

lehetőségek szintvisszatesztre:

-napos szintnél belépsz naposon
                          -napos szintnél belépsz h4-en
                          -napos szintnél belépsz h1-en
                          -napos szintnél belépsz m15-ön
                          -napos szintnél belépsz m5-ön
                          -napos szintnél belépsz m1-en
                          -napos szintnél belépsz fokozatos leváltással:
                          a. napos szintnél: h4 szint -> h1 szint -> m15 szint -> m5 szint -> m1
                          b. napos szintnél: h4 szint -> m15 szint -> m5 szint -> m1
                          c. napos szintnél: h4 szint -> m5 szint -> m1
                          d. napos szintnél: h1 szint -> m15 szint -> m5 szint -> m1
                          e. napos szintnél: h1 szint -> m15 szint -> m1
                          f. napos szintnél: h1 szint -> m5 szint -> m1
                          g. napos szintnél: h1 szint -> m1
                          h. napos szintnél: m15 szint -> m5 szint -> m1
                          i. napos szintnél: m15 szint -> m1
                          ...stb.

-h4 szintnél belépsz h4-en
                          -h4 szintnél belépsz h1-en
                          -h4 szintnél belépsz m15-ön
                          -h4 szintnél belépsz m5-ön
                          -h4 szintnél belépsz m1-en
                          -h4 szintnél belépsz fokozatos leváltással:
                          a. h4 szintnél: h1 szint -> m15 szint -> m5 szint -> m1
                          b. h4 szintnél: h1 szint -> m15 szint -> m5
                          c. h4 szintnél: h1 szint -> m5 szint -> m1
                          d. h4 szintnél: m15 szint -> m5 szint -> m1
                          e. h4 szintnél: m15 szint -> m1
                          f. h4 szintnél: m15 szint -> m5
                          g. h4 szintnél: m5 szint -> m1
                          ...stb.

-h1 szintnél belépsz h1-en
                          -h1 szintnél belépsz m15-ön
                          -h1 szintnél belépsz m5-ön
                          -h1 szintnél belépsz m1-en
                          -h1 szintnél belépsz fokozatos leváltással:
                          a. h1 szintnél: m15 szint -> m5 szint -> m1
                          b. h1 szintnél: m15 szint -> m1
                          c. h1 szintnél: m5 szint -> m1
                          ...stb.

-m15 szintnél belépsz m15-ön
                          -m15 szintnél belépsz m5-ön
                          -m15 szintnél belépsz m1-en
                          -m15 szintnél belépsz fokozatos leváltással:
                          a. m15 szintnél: m5 szint -> m1
                          ...stb.

-m5 szintnél belépsz m5-ön
                          -m5 szintnél belépsz m1-en
                          ...stb.

ezeket érdemes kombinálni. 4-5-öt is lehet használni egyszerre.
                          azért pl. 10-et egyszerre ne, mert belebonyolódsz. ahogy írtam én az idősíkokkal szoktam játszani, mert azzal jobb eredményeket érek el,
                          mintha újabb belépési,kilépési szignálokat használnék.
                          a pszicho és kock. kezelés után az idősíkokkal való "játékot" sokkal többre
                          értékelem, mint a technikai elemzés többi eszköztárát a trend és szintek után.
                          a belépési szignálok közül nekem a szintvisszateszt tetszik a legjobban. ez az egy belépési szignál nekem elég. a kilépés mindig azon az idősíkon történik, amelyiken a trendet megakarom játszani. pl. h1 trendnél h1 csúcs/völgyekhez teszem a stopot, amíg ki nem üt(mindig SL-el lépek ki. a nyerő és vesztő tradekből is). hiába lépek be h1 szintnél m1-en a stopot nem húzogatom m1,m5,m15-ön, mert sokszor kivenne. csak h1 en módosítom. a nullába húzást viszont meg lehet tenni egy h1 szint m1 belépésnél, amikor egy m15 csúcs/völgyhöz ér az ár. de semmit nem jelent ki, hogy csinálja. Neked kell dönteni. minden döntés jó, ha Te hoztad.
                          a különböző idősíkokkal való játék befolyásolja a DD-t, ami a tradenkénti risket. az meg a pszichot, ami egyéni. Neked kell megtalálnod az idősíkjaid.

"Mennyire veszed komolyan a szinteket m1 belépésre mert benéz kanócal szint alá?"

azért nem kell tizedpip pontossággal. nem baj, ha alámegy és csinál egy spike gyertyát.
                          de amikor szintvisszatesztet játszol, akkor megfigyelheted hogy a vesztő sorozatok kialakulása a
                          hamis ki-letörések miatt vannak. előfordulhat emiatt 3-4 veszteség egymás után. be lehet építeni féket a
                          rendszerbe, ami azt mondja pl. hogy egy szintnél max. csak 2 veszteség lehet egymás után. a
                          harmadik jelet nem kötöd be. ez egyéni döntés kérdése. a fékek alkalmazásával a DD csökken a tradenkénti
                          kockázat pedig nő(ha DD is figyelembe van véve a risk meghatározásánál). ezért az eredményed javul.

Hozzászólás

Sindler, raknál fel olyan képet, devizapárt ahol Te most szint visszatesztet vársz?

Hozzászólás

Hát a hozzászóláson vagy a megfoalmazáson tényleg van mit csiszolni, utólag elolvasva

Nagyon köszönöm.

A szint leváltásokkal tisztába voltam de ennyire azért a variálásba nem mentem bele. De nagyon köszi így azért már sokkal világosabb azt hittem van egy idősík szerü szisztéma (utólag belegondolva "szent grál" ) amit használsz. De nem számít hogyan váltogatsz le csak legyen egy beidegződött rendszer. Igazából a mögöttes dolog érdekelt hogy hogyan is gondolkodol próbáltam megérteni mi a titok, és most meg is kaptam a választ.
                              Igazából mindegy hogy milyen idősíkról váltogatunk lefele a lényeg hogy tudjuk elviselni mind a vesztő szériát mind a hatalmas nyerőt. Pszichológia. Ezt így tudtam is meg tisztába voltam vele, de most látok bele igazán, most koppant nagyot a tantusz (ilyen szájbarágósan). Egyszerüen kiülöd a vesztőket is és a nyerőket is amíg adja a piac 1 belépővel és 1 kilépővel a több belépő és kilépő csak próbálkozás a piac irányítására-megjósolására. A kockázat csak akkkora legyen amit könnyű szível el lehessen viselni, a nyerőt meg hagyni menni amíg akar.

Tudtam én tudtam csak mégis.......... azt hiszem ez volt az a bizonyos "aha" pillanat ami még hiányzott......

Ha lehetne akkor adnék még egy pontot de csak így megyen +1

Hozzászólás

sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                ....De ha én valaha is klubot,tanfolyamot csinálok, akkor az nálam alap, hogy megadom az MT4-es éles accountom olvasási jelszavát. Kereskedési naplóval együtt. Bárki tud csatlakozni és megtudja nézni a terminált vagy az éppen futó kereskedést. Persze, ha az oktatónak van 100.000 dollárja, akkor ez zavarhatja, hogy mások tudják a pénzügyeit. Ezért csinál külön egy 5000 dolláros számlát és azon mutatja be. Mindenre van megoldás.
                                Ezt most csak úgy leporoltam, klub már van . Elég lenne egy hét is demo számlán, aztán el lehetne filózni akár együtt is akiket ez a strati érdekel.

Hozzászólás

Working...
                                X