Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Sindler Fan Club

Collapse
This topic is closed.
X
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Sindler Fan Club

Induljon egy topik az olyan kereskedések bemutatására, ahol magasabb idősíkon történt technikai elemzés alapján alacsony idősíkon történik a belépés rövid stop szintekkel és hosszú célár elvárásokkal. Remélem lesznek mások is akiket ez a stratégia érdekel és persze reméljük hogy a Mester is rendet tesz a fejekben időnként

Sindler Fun Club

Végig olvastam a Forexegyetemes topikot, ott vált a kedvencemmé Sindler.
    Néhány gondolatát kijegyzeteltem.

Hozzászólás

"Birger szerint (és szerintem is ) azt az előnyt, amit a javunkra tudunk fordítani a piac hordozza és nem a stratégia."

Hát de a stratégia a piaci ismeretből származik.

Sokan mondják, hogy a kilépés a fontosabb. Ez igaz is. A kilépéssel keressük a pénzt.
      De akármilyen hihetetlen lehet növelni pl. a P1 találati arányát, ha nem a levegőbe kötjük, hanem egy nagyobb idősík jelentős szintjénél(ahogy Fekete Gábor szokta - bár Ő csak P4-et köti). Ezen kívül még van 2 módja a P1 találati arányát növelni és mind a kettő a belépéssel kapcsolatos.

Tehát a kilépés fontosabb, mint a belépés. De a jobb belépőkkel lehet javítani a teljesítményt. Akkor is, ha a piac mozgása kiszámíthatatlan. Előre nem látható.
      Helyes belépéssel a VESZTŐ-NYERŐ tradeket el lehet tolni a NULLÁS-NYERŐ tradek arányába. Persze nem mindig. A pozícióépítést meg kötelező megtanulni.
      Bátornak kell lenni. Aki fél a pozícióépítéstől, az sosem lesz kiemelkedő trader.
      A piacot nem érdekli, hogy a trader fél-e vagy nem.

Én M1-en lépek be M5-ös trendirányba, két M15 szint között. A célárat én mindig a kockázathoz nézem. Ha egy tradbe megvan a kockázat min. 2*-ese, akkortól lehet agresszívan kiszállni. Akkor már van valami értelme.

sindler (#4082)

Hozzászólás

"Annyira kezdő vagyok, hogy azt sem tudtam egyelőre eldönteni, hogy melyik charton próbálkozzam."

azon kell tradelni, amelyik szép. ránézel és 2 másodpercen belül megtudod mondani, hogy milyen trend van. ha már gondolkodni kell a trenden, akkor hagyni kell azt az instrumentumot.
        ez szép:

sindler (#3758)

Hozzászólás

Pilotfish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Végig olvastam a Forexegyetemes topikot, ott vált a kedvencemmé Sindler.
          Néhány gondolatát kijegyzeteltem.
          én is elkezdtem jegyezetelni de még nem értem a végére. Posztolhatnád amit összeírtál, kezdésnek jó lenne a topik elején

Hozzászólás

sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            "Birger szerint (és szerintem is ) azt az előnyt, amit a javunkra tudunk fordítani a piac hordozza és nem a stratégia."

Hát de a stratégia a piaci ismeretből származik.

Sokan mondják, hogy a kilépés a fontosabb. Ez igaz is. A kilépéssel keressük a pénzt.
            De akármilyen hihetetlen lehet növelni pl. a P1 találati arányát, ha nem a levegőbe kötjük, hanem egy nagyobb idősík jelentős szintjénél(ahogy Fekete Gábor szokta - bár Ő csak P4-et köti). Ezen kívül még van 2 módja a P1 találati arányát növelni és mind a kettő a belépéssel kapcsolatos.

Tehát a kilépés fontosabb, mint a belépés. De a jobb belépőkkel lehet javítani a teljesítményt. Akkor is, ha a piac mozgása kiszámíthatatlan. Előre nem látható.
            Helyes belépéssel a VESZTŐ-NYERŐ tradeket el lehet tolni a NULLÁS-NYERŐ tradek arányába. Persze nem mindig. A pozícióépítést meg kötelező megtanulni.
            Bátornak kell lenni. Aki fél a pozícióépítéstől, az sosem lesz kiemelkedő trader.
            A piacot nem érdekli, hogy a trader fél-e vagy nem.
            Én M1-en lépek be M5-ös trendirányba, két M15 szint között. A célárat én mindig a kockázathoz nézem. Ha egy tradbe megvan a kockázat min. 2*-ese, akkortól lehet agresszívan kiszállni. Akkor már van valami értelme.
            keressétek meg a hozzászólásokat, amit fontosnak tartotok, az eredeti helyén indítasz egy választ rá, kimásolod a tartamát az üzenetablakból és beilleszted ide egy új HSZ-nek
            akkor megmarad a forrás link is és nem kell barkácsolni

rizsa nem kell alá, csak 8 pötty karakter, h elküldje a fórum motor és kész

.............

Hozzászólás

Itt van egyben, de ha gondoljátok kiposztolgatom külön:
              http://data.hu/get/7811079/Gondolatok_Sindler.pdf

Hozzászólás

Na, hát ennek a fele se tréfa! Ez rajongás!

Köszi mindenki nevében!

Hozzászólás

Itt van még két nyom:
                  http://forex.profikezdo.hu/egyszerű stratégia
                  forexegyetem-sindler_andras_strategia.pdf

Hozzászólás

moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Na, hát ennek a fele se tréfa! Ez rajongás!

Köszi mindenki nevében!
                    Mi tagadás, nem nagyon sikerült megtalálnom eddig a szívemhez közel álló rendszert. Az utóbbi fél év inkább a pszichoról szólt. Sokat tanultam.

Meghallgattam Lehotzky Krisztián tolmácsolásában a Trading in the Zone-t (Mély tiszteletem és köszönetem Krisztiánnak), ahonnan megértettem, trading sorozatokban való gondolkodás jelentőségét. Hiába olvastam el Birger könyvét többször, valahogy nem éreztem rá, miért fontos ez, és, hogy nem kell tudnunk, merre fog menni a piac a belépésünk után.

Azután örültem, hogy rátaláltam XYZ-re és a ForexEgyetem-es topikra. Nagyon tetszettek a grafikonjai, amiket feltöltött és úgy éreztem ez az irány, ami mindig is vonzott. Azelőtt mozgóátlagra épülő stratégiával próbálkoztam, de valahogy mindig idegen volt. A szintekre való belépés, közelebb állt hozzám, így elkezdtem olvasni a fórumot. Mellette próbálkoztam is belépésekkel, és életemben először voltak több napig tartott pozícióim. Egyszer sikerült is ráépítenem. De igazán ezt sem éreztem magaménak, túl lassú volt nekem (többek között), de úgy voltam vele, ha működik, akkor inkább megpróbálom megszokni és megtanulni.

És így, menet közben találtam rá Sindlerre, aki 15-1 perces grafikonokon kereskedik.
                    Még réges-régen lementettem a trade-jeimet, és ahogy nézegettem a grafikonokat észrevettem, hogy akkor is 15 perces grafikonokat figyeltem, és már akkor ráállt a szemem, a P4-es vissza tesztekre való belépésre. Annak ellenére, hogy később tudtam meg, hogy van erre épülő stratégia is.
                    Sindler írásait tanulmányozva megértettem, miért fontos RR-ben gondolkodni, fix pozíció méret helyett, vagy csak a pipeket számolgatni. Tőle értettem meg a pozíciómértezés jelentőségét, annak ellenére, hogy Birgertől is többször olvastam.

Nagyjából most itt tartok, pár napja lett időm 3-4 órát egyfolytában gép előtt ülni és elkezdeni valamilyen stratégia kidolgozását, Sindler nyomdokain haladva, tulajdonképpen általa megerősítve a saját magam felfedezéseiben, de kiegészítve kézzelfogható szabályokkal.

Hozzászólás

Én meg csak azért nem gyakorlom Sindler módszerét, mert néha nehéz odakerülnöm a gép elé pont akkor, amikor kellene. Attól meg biztos megőrülnék, ha várok egy hónapig, hogy az ár a fontos szinthez érjen, majd aznap nem tudok a gépnél lenni és az 1-5-15 perces garfikont figyelni, így elmaradnak a belépési lehetőségeim
                      Ezért nekem marad a napos grafikonon való molyolás esténként, és az ehhez való megfelelő stratégia megtalálása/kifejlesztése

Hozzászólás

Az nekem sem megy hogy sokáig várjak egy jelre, amit ha elszalasztok az gond. Szerintem D1,H4,H1-en elég gyakran vannak olyan szintek ahol meg lehet próbálni a fordulóra belépni. Csak ezeknek a perces belépőknek kell a hatásfokát javítani, legalábbis nekem . Egyébként Sindler írta hogy van olyan stratégiája is, ahol csak az 5 perces idősíkot figyeli.

Hozzászólás

falcon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Az nekem sem megy hogy sokáig várjak egy jelre, amit ha elszalasztok az gond. Szerintem D1,H4,H1-en elég gyakran vannak olyan szintek ahol meg lehet próbálni a fordulóra belépni. Csak ezeknek a perces belépőknek kell a hatásfokát javítani, legalábbis nekem . Egyébként Sindler írta hogy van olyan stratégiája is, ahol csak az 5 perces idősíkot figyeli.
                          Most olvasgatom újra a jegyzeteimet és úgy fest, Sindler is a h1-es fordulatokat kereskedi, csak 5, illetve 1 perces belépésekkel. Nem is értettem, hogy tud meghatározni 100 pipes TP-ket, vagy 20-30X-os RR-t.

sindler (#5761)
                          h1,h4-es szinteknél(függ az instrumentum dinamikájától,karakterisztikájától) lépek be m5-ös szinteknél m1-en. amikor m1-en elér egy m5-ös szintet, akkor nullába húzom. a célár a h1,h4 csúcs,völgy. a stopot nem mozgatom. tehát ha nullába húztam, akkor megvárom míg eléri a h1,h4 szintet. és ha eléri, akkor vagy lezárom vagy hagyom had menjen még +10,+20R-t. attól függ hol vagyok a h1,h4 trenben. az elején vagy a közepén?

Hozzászólás

orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Én meg csak azért nem gyakorlom Sindler módszerét, mert néha nehéz odakerülnöm a gép elé pont akkor, amikor kellene. Attól meg biztos megőrülnék, ha várok egy hónapig, hogy az ár a fontos szinthez érjen, majd aznap nem tudok a gépnél lenni és az 1-5-15 perces garfikont figyelni, így elmaradnak a belépési lehetőségeim
                            Ezért nekem marad a napos grafikonon való molyolás esténként, és az ehhez való megfelelő stratégia megtalálása/kifejlesztése
                            Majd a megfelelő türelemmel molyolgatsz tovább és elérsz évi brutto 25-30%-ot és azok a bróker cégek akiket ismerek azt fogják mondani,hogy bekerültél abba a körbe,akik pénzt csinálnak.Ha Képes vagy rá, hogy leküzd a kereskedési kényszeredet,már félig nyertél!Akik a bróker cégeken keresztül jobban rálátnak erre a történetre,hidd el tudnának mesélni.Egyetlen ellenséged van hosszú távon: swap.

Hozzászólás

tapci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Majd a megfelelő türelemmel molyolgatsz tovább és elérsz évi brutto 25-30%-ot és azok a bróker cégek akiket ismerek azt fogják mondani,hogy bekerültél abba a körbe,akik pénzt csinálnak.Ha Képes vagy rá, hogy leküzd a kereskedési kényszeredet,már félig nyertél!Akik a bróker cégeken keresztül jobban rálátnak erre a történetre,hidd el tudnának mesélni.Egyetlen ellenséged van hosszú távon: swap.
                              Köszi Tapci, rajta vagyok
                              A swap-problémára én is rájöttem, és mivel nem tervezem felvenni az iszlám hitet azt találtam ki, hogy kiválogattam a pozitív, vagy nagyon kicsi negatív swap-ot adó FX párokat, a major pároknál és pár CFD-nél (olaj, gáz, dax, dow, stb.) pedig felírtam, melyik irányba kevesebb a swap levonás, és megpróbálom majd a számomra kedvezőbb irányba kereskedni ezeket.
                              Ez alaposan felborította a megszokott párokkal való pepecselésemet. Még nem számoltam ki, hogy mit jelent ez a kereskedési gyakoriságomra nézve, mert alaposan bővül ugyan a választék, de mindent csak egy irányba lehet így kereskedni, azaz feleződött is. Majd kiforrja magát
                              Mondjuk ez a hsz kicsit offra sikerült Sindler vadonatúj topikjába

Hozzászólás

Working...
                              X