Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ETF-BUX árfolyamgrafikon eltérés

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• ETF-BUX árfolyamgrafikon eltérés

Sziasztok!
    Kísérletképpen BUX ETF-be fektettem a KBC-nél 04.10-05.18 között.
    ((BAMOSZ grafikon: http://www.bankmonitor.hu/alapok/HU0000704960.htm))

Hiába emelkedett a BUX index követő ETF-em 5,3%-ot ez idő alatt, csak 2,3% kamatot kaptam meg (költségek levonása nélkül!!!).

Ötletem sincs, hogy mi lehet az oka, hogyha a grafikont követné a befektetésem, akkor 869-en vennék és 913-on eladnék.
    Ehhez képest 867-ért vettem (kvázi "olcsóbban") és csak 886-ért adtam el piaci áron (jóval olcsóbban a jelzett árszinttől).

Miért van eltérés? Megköszönöm a válaszokat

ha betettél 05.18-án egy piaci áras megbízást, akkor a rendszer az aktuálisan benn lévő legmagasabb vételi áron adta oda vkinek.
    azon a napon a 885-910 között mozgott az ár. neked 886-on sikerült eladni. máskor használj limitárat.

Hozzászólás

Köszi a gyors választ! Honnan látod, hogy mekkora a szórás?
      Azt a grafikont nézed, amit belinkeltem?

Hozzászólás

Usespanner eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Köszi a gyors választ! Honnan látod, hogy mekkora a szórás?
        Azt a grafikont nézed, amit belinkeltem?
        amit belinkeltél, azon naponta van egy ár.(ált. ez a záró szokott lenni ilyen grafikonokon) ezen csak annyit látsz, h mennyi volt az utolsó kötés árfolyama.
        de nyilván nap közben kereskedtek vele ilyen olyan(épp aktuális) áron.

az adatokat a BÉT honlapjáról (is) le lehet tölteni.
        https://www.bet.hu/magyar_egyeb/dinportl/hsectiondata
        itt kiválasztod a részvény szekciót, majd a keresett napot, és kidob egy excelt az összes adattal, köztük a te etf-eddel is.

mivel piaci áras megbízást adtál be, így a rendszer azonnal odaadta a papírodat az aktuálisan legmagasabb árat kínáló vevőnek -mert abban a pillanatban azon a piaci áron volt vevő a nálad lévő termékre.(abszurd esetben, ha csak 100ft-on állt volna vki vételen, akkor annyiért adtad volna el...) ezért kell limitáras megbízást adni.ha beteszed 910-re, akor alatta nem adják el.

Hozzászólás

Köszi, érem amit mondasz! Mindig limitáras megbízást adok ezentúl.

Mondjuk sajnos csak 3nap adatait (05.27, 06.02., 06.05) tudtam lekérdezni az elmúlt két hétből, de majd nézem, hogy mennyire up-to-date az excel.

Nekem ez megfelel, ha egy napon belül feltöltik az adatokat, amúgy se daytrade-elnék, inkább évekre fektetnék be. Köszi még egyszer, még tanulgatom a rendszert, mielőtt befektetném 7-8 év megtakarítását.

Hozzászólás

http://www.portfolio.hu/history/adatletoltes.php
            próbáld meg itt.
            állítsd be:
            Részvények alatt:
            tipus: részvények
            ticker: etfbuxotp
            idő intervallum: amit megadsz
            pipa a nyitó, max, min, záróhoz (meg ha a forgalom is érdekel, akkor oda is)
            utána ízlés szerint lekérheted excelben, txt-ben és grafikonon.
            itt nem kell naponként töltögetni, csak az előző hsz-nél nem jutott eszembe.

Hozzászólás

Pompás!
              A tíz éve futó, 1,5%-os kezelési költségű unit-linked biztosításomat végül lecserélem egy ETF-re, aminek tizedannyi a kezelési költsége.
              Elhárultak az utolsó akadály(ok) is, mehet TBSZ számlára a pénz és a héten lezárul a mizéria.
              Ez egy remek este, köszönöm a segítséget!

Hozzászólás

az ul egy lehúzás...ha hosszú távra tervezel befektetni, akkor hasznos infókat találsz ezen a blogon: https://lustaport.wordpress.com/
                vagy ha megy az angol, akkor üsd be a keresőbe, h lazy portfolios.
                sok sikert!

Hozzászólás

Angolt tanítok. Köszi a honlapot, azt olvasom.

Még el kel döntenem, hogy a pénzem másik felével mit csináljak, mivel a KBC-nél csak 20.000EUR-ig terjed a belga befek. védelmi alap hatásköre, meg amúgyse akarnám az összes megtakarításomat egy helyre csatornázni.

Majd utánaolvasok a nem forintalapú befektetéseknek, de ahhoz tényleg érteni kellene (árfolyam ingadozás, oszatlékfizetés kezelése). Step by step...

Hozzászólás

Working...
                  X