Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kereskedési hibák

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Kereskedési hibák

A pénteki nap során számtalan kereskedési és technikai hibát sikerült elkövetnem, természetesen ezek elemzését is a nyilvánosság előtt teszem, és nem csupán az eredményes ügyleteimről számolok be.

http://www.tdtjani.com/2015/06/hogya...eskedjunk.html
    technikai elemzések: www.tdtjani.com

Ma ezeket sikerült alkotni.
    Na nem baj, a GBPUSD tegnap lábujjheggyel lenyúlt a megbízásomért és ma elérte a célárat (február 7-i csúcs).

Utoljára szerkesztve a következő által: calen; 2016-02-10, 15:59. Oka: lábujjjjj

Hozzászólás

Ezt kissé elsiettem. Lehet, hogy az alsó megbízásokig is leesnek.

Hozzászólás

Így néz ki most az EURAUD és az EURGBP. A grafikonon a kis négyzetek az előre beadott megbízásokat jelölik, a nyíl a teljesülés helyét és irányát. A barna pöttyök a stoppolódást jelzik, a zöld pöttyök a teljesült célárat. Az EURAUD-nál üvöltött, hogy ha alámegy a lokális aljnak, akkor szakadni fog, ott feleznem kellett volna a stopot. Így sajnos a full 1%-ot elbuktam. Mindegy, most az alsó, 1,5%-os pozi fut szintén háromszoros célárral.

Utoljára szerkesztve a következő által: calen; 2016-02-10, 17:26. Oka: kiegészítés

Hozzászólás

Az EURAUD kivette a célárat az 1,5%-os pozival. Ez 4,5% profit, mínusz az elbukott 1%-os pozi. Így utólag nézve ez már nem ide a "Kereskedési hibák" topicba illik, de az elején még úgy látszott, hogy tegnap rosszul lőttem be a megbízások helyeit. Szeretek így hibázni.
          Egyelőre az EURGBP 1%-os pozim is nagyon jól néz ki, itt a csúcs a célár.

Hozzászólás

Miért?

Sziasztok. Remélem tud valaki segíteni, tanáccsal, bár tudom leginkább magam oldhatom meg , de azért mégis... Szóval elég komoly mentális zavarral küzdök a kereskedésben.. Évek óta daytradelek, kb. nullában. De az vér verejtékkel.
            A problémám, amiből nem tudok kimászni a következő: vegyük mondjuk a mai esetet: longra lépek be, kiszed, belépek megint kiszed. Ok. Belépek megint kiszed. Stb.. Majd, hagyom a ...ba, és megindul, és itt jön a mentális hiba. Ma zsinórban 5-6x szedett ki longból egy óra alatt. Utána nem nyitok, mert "Biztos most is kiszed", hát nem, hanem azóta összeszámoltam 6 páron amit nézek 11 óra óta már kb. 100 pipet tudtam volna összecsipegetni, és nem utólag, hanem real time, csak nem bekötve. De fogadok, ha belépek, bukok. Ha a mai zsinór 6 bukó után hetedjére belépek, akkor tuti kiszed, de ha nyolcadjára akkor is, viszont ha 3. nak nem lépek, tuti megindult volna.. Persze tudom, ezt csak én képzelem be, de kicsit tényleg durván elhiszi az ember a végére, hogy csak vele szaroznak. Van ebből kiút? Ha nem állok le 6 bukó után mára, akkor kb. dupláztam volna kora délutánra..Elkeserítő. Biztosan sokan vannak hasonló cipőben. Érdekelne, hogy ki hogyan jutott túl ezen az akadályon. A Demo nem használ, mert ott mivel nem valódi pénz, simán nyomogatja az ember, de az éleset...az más.
            Tanácstalan vagyok. Úgy érzem le van adva a nevem, számlaszámom, és engem vadásznak a piacon.

Hozzászólás

én ezen mechanikus rendszerrel és a daytrade elfelejtésével jutottam túl.(nagyon leegyszerűsítve)

Hozzászólás

stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                én ezen mechanikus rendszerrel és a daytrade elfelejtésével jutottam túl.(nagyon leegyszerűsítve)
                A mechanikus rendszert értem, a robot leveszi a terhet.. De a daytrade elfelejtését? Miért kellene elfelejteni a daytradet? Tegnapi 30 pipes nyerőmet, ami kb. 10R volt, a mai pofonsorozat kb. el is vitte... ez így elég lehangoló sajna. De a legidegesítőbb, hogy délután kb. 1 óra alatt vissza tudtam volna már a többszörösét keresni ha bekötöm a jeleket.. Már arra is gondoltam, hogy mivel egy nagy nyerő után az ember bátran nyit, mivel az úgyis "csak" a tegnapi nagy nyerő...szóval fejben átverem magam, hogy nyertem ma 20R-t, és holnap akkor van kényelmes 20 nyitási lehetőségem... Csak baromi nehéz átverni a hülye fejemet.

Hozzászólás

Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Sziasztok. Remélem tud valaki segíteni, tanáccsal, bár tudom leginkább magam oldhatom meg , de azért mégis...
                  Jó lett volna látni hol, mit, milyen irányban kötöttél.
                  A leírásod alapján elég sok jelzésed van, és nagyon szűk stopok (30 pipre 10R, az 3 pip induló stop?)
                  Talán egy kicsit több mozgásteret kellene hagyni az árnak, kisebb pozíció mérettel. Valamint türelem. Ha sok jelzésed is van, válogatni közülük, melyik a szebb. Amelyik meg megy, azt meg el kell engedni. Amúgy pontosan tudom miről beszélsz.
                  Attached Files
                  Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    .......
                    Úgy érzem le van adva a nevem, számlaszámom, és engem vadásznak a piacon.
                    jól érzed!
                    én tettem a bizonyítására kísérletet és bejött a lottóötös
                    Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

Kb. igen, 3-4 pipes stopokat nyomok, hasonlóan sortosgy.-hoz és m1-ben kereskedek. Nekem évek óta nem is a kötésméret a bajom, szerintem simán tudnák kötni 100 lotokat is pár pipes stoppal, nekem az a mentálisan romboló, amikor a verejtékkel összeszedett tegnapi 10 R ma lemegy egy bukó sor miatt, és kezdhetem elölről az egészet. De ami ennél is rosszabb érzés, amikor emiatt elkezdek kávézgatni meg terelni magamnak, kamu híreket olvasni böngészni, persze fél szemmel ott vagyok a metán, és egész hátralévő nap vonalakat húzogatok, hogy "na itt belépek" és lemenedzselem rajzban...és ma is simán 100 pip meglett volna már.. Tényleg nem értem, hogy a pénz miért tudja így meghülyíteni az embert, de mint írtam, nekem nem is pénz, hanem a többnapos munka visszaadása, és a felesleges munka miatt lehangoló.. Mert régen ez centes számlán is lehangoló volt.. a tudat, hogy az életidőmből 1 nap tök felesleges volt kerekedni.. a másik nap meg megint felesleges volt fejben kereskedve milliomossá válni... Van amikor egy ilyen után egy hétig csak fejben kötök..persze nyerek mint állat.. Tényleg le van adva a nevem?
                      Kéne egy alkalmazott, aki köt helyettem.. Szerintem már a fény ott dereng a z alagút végén, csak ezen nem tudok túllépni. Shortos szintjére kellene eljutni valahogy, köt mint gép még 10 bukó után is beköt a hátralévő napon 10-20-at.

Amúgy sok a jelem, m1-m5-ben sok naponta, 5-10 párt nézek aktívan.

Hozzászólás

kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        jól érzed!
                        én tettem a bizonyítására kísérletet és bejött a lottóötös
                        Ne már! Ez most mi? Milyen módszerrel bizonyítottad?

Hozzászólás

Most mondok egy durvát:

M15 és afelett kitisztul a piac. Persze akiknek azonnal kell a pénz...

Egyébként tudod, hogy hol és mikor van előnyöd a piacon? Ha igen, akkor csak simán bízol a folyamatban, és nem érint meg érzelmileg a dolog.

Olyan érzésem van, hogy reflexből kereskedsz. "Na most itt egy támasz, ott meg egy trendvonal, akkor ezt így lekereskedem, nem sikerült, de most meg a multi-indikátor 3000 így áll, akkor most nyitok úgy."

Ha PONTOSAN tudod, hogy az amit csinálsz ad egy előnyt a piacon, akkor nem szabadna megérinteni érzelmileg ezeknek, csak bízol a folyamatban. Ha tudsz angolul, olvasd el Mark Douglastól a Trading in the Zone-t.

Ha nem tudod KONKRÉTAN, hogy hol és mikor van előnyöd a piacon, akkor rossz anyagból dolgozol.

Hozzászólás

Darius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Most mondok egy durvát:

M15 és afelett kitisztul a piac. Persze akiknek azonnal kell a pénz...
                            Mit értesz azon, hogy kitisztul?

Hozzászólás

Tele van a hócipőm az egész forex kereskedéssel . Az eddigi mai mozgások már megint csak vittek . Őrületbe vagyok , felrobbanok, s akkor megint van valaki aki gyakorlott trédelő és lehiggaszt . Csak a lóvé az oda .--" A nyereség csak illúzió, egyedül a veszteség realitás."--

Hozzászólás

Working...
                              X