Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Mikor érdemes tőkeáttéten gondolkozni?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Styann01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Elvileg igen, de ehhez már "szakember" kell Én, és a környezetemben lévő emberek nem nagyon használják ki a tőkeáttétet, csak szerényen 1-2-3%-okat kockáztatunk
    Értem. Köszi azért
    ,,A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Hozzászólás

MA3MA50
      Amit figyelembe kell venned.
      1
      Ha csak 100 dolcsit utalsz ki mindig, annak vannak banki költségei. Tehát minden egyes esetben több mint 100 dodó lesz a bukó.
      2
      Ha a számládon nem csak 100 dodi van, hanem több, akkor sokkal többet fogsz egyszerre veszteni, hiába állitod be a stopot 100 zöldhasura, mert nagy mozgásoknál nem ott fog zárulni a pozid, ahol szeretnéd.
      3
      Természetesen ez a nagy tőkeáttétel használatánál van igy, a biztos bukó lehetősége.
      4
      De ha érdekel bővebben a téma, akkor olvasgass itt egy kicsit.
      http://forum.tozsde.hu/kezdoknek/180...-en-latom.html
      willow

Hozzászólás

willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        MA3MA50
        Ha csak 100 dolcsit utalsz ki mindig, annak vannak banki költségei. Tehát minden egyes esetben több mint 100 dodó lesz a bukó.
        Ha gyors és költségmentes utalási technikákat használsz, mint pl bankkártyás fizetés, vagy moneybookersen keresztül fizetés, akkor gond nélkül megteheted, hogy mindig csak annyit utalsz a számládra, amennyire szükséged van.

Ilyen esetekben pl hasznos lehet a nagy tőkeáttét: van pl 10000 USD kereskedésre szánt pénzed. Ebből pl 500at tartasz a bróker számládon, a többit bankban. És ugyanúgy kockáztathatsz trédenként 100 USDt, mintha 10000 USD lenne a számládon, és 1%ot kockáztatnál

Hozzászólás

Így van, ilyenfajta kicentizés jó lehet akkor ha az ember hírre kereskedik ne adj isten...annál garantáltabb stop, hogy csak annyi pénz van kint amennyit bekockáztat az ember nincs De hát ez tőlem nagyon távol áll, csak el tudom képzelni

Hozzászólás

Tovább gondolkodok a tőkeáttéten (az eddigi stratégiákat azóta se használtam), de most más ötletem van.
            Lehetséges volna-e az, hogy nap végén, zárás előtt minél rövidebb idővel 21:59:59 körül, nyitom meg az 500, vagy 2000 -szeres tőkeáttétel a pozíciót, és így nincsen már elmozdulás csak a holnapi nyitás.
            Primitív kockázatkezelésem, szintén élne, hogy összvissz 100 USD van a számlán, és arra teszem a 2000 szeres tökeáttétet.
            Ilyenfajta pozíciót csak akkor nyitnék, ha például gyönyörű kitörés van, vagy visszapattanás, és még indikátorok is kedvező jelzést adnak, és az összpiaci hangulat is jó, a futures is szépet mutat, és a pozícióm is trendirányú. Tehát, ha meg vagyok győződve a dolgomban.
            Célár nincs. Másnap nyitáskor megtudom, hogy vagy elbuktam a 100$-t vagy nagyon sok pénzt nyertem.
            Kihasználva: az aznapi close, és a másnapi open közötti árrésen való nyerés (vagy bukás:P)

Remélem sikerült nagyjából megérteni amit írtam.
            Nagyon jónak tűnik, de érzem, hogy megint elkapott a 'kolbászból van a kerítés - érzés"

Hozzászólás

Es mindehhez hanyszor 100$-od van? mi van ha demon mukodik, de mikor elesben probalod 10-15x egymasutan buksz? kicsi a valoszinusege, de benne van a pakliban. Ha sokat ugrik ellened es minuszas lesz a szamlad amit meg kell fizess?Ugy is megeri? Egyebkent a gap vagy trendiranyu vagy nem, a merete mindig valtozo. Tehat az amit irsz siman szerencsejatek kategoria...

Hozzászólás

Ma3ma50 ötlete nem szerencsejáték, hanem inkább csalás szagú ötlet. Vagy baromi sokat nyer, vagy baromi sokat veszít a brókercég. Az egésznek az a kulcsa, hogy a negatívba futott számlaegyenleget be tudja e hajtani a brókercég, vagy sem. Nyilván meg fogja próbálni. A másik probléma, hogy ezt egy brókercéggel max 1x lehet eljátszani, így hosszú távú stratégiát nem igazűn lehet rá építeni.
                Ha meg vissza szándékozol fizetni a veszteséges tradenél keletkező negatív egyenleget, akkor az egésznek nyilván semmi értelme.

Hozzászólás

smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Ma3ma50 ötlete nem szerencsejáték, hanem inkább csalás szagú ötlet. Vagy baromi sokat nyer, vagy baromi sokat veszít a brókercég. Az egésznek az a kulcsa, hogy a negatívba futott számlaegyenleget be tudja e hajtani a brókercég, vagy sem. Nyilván meg fogja próbálni. A másik probléma, hogy ezt egy brókercéggel max 1x lehet eljátszani, így hosszú távú stratégiát nem igazűn lehet rá építeni.
                  Ha meg vissza szándékozol fizetni a veszteséges tradenél keletkező negatív egyenleget, akkor az egésznek nyilván semmi értelme.
                  Par szaz dollart meg nem eri meg behajtani, par ezret mar elofordulhat, par 10 ezret meg szinte biztos. A kerdes meg mindig az, hogy megeri-e ezt csinalni? Ha par ev mulva a brokereknel is lesz fekete lista mint a bankoknal? Hanyszor 100$-t kell bukni a nyeresegert? Mekkora a nyereseg? Hany broker tilt addig ki? SZVSZ ujra at kell ezt gondolni, ebben a formaban eletkeptelennek tartom.
                  HA vki nem akar kereskedni manualisan keszitsen/keszittessen/vegyen egy robotot az meg vmennyit (elvileg) hoz.

Hozzászólás

Szerintem sem éri meg ezzel vacakolni, de azért ne mondjuk már meg MA3MA50nek mit csináljon, mit ne...
                    Ha valakinek nincs nyerő stratégiája, akkor nem tud készíttetni/készíteni robotot, a nyilvánosan elérhető robotok használatára meg én nem biztatnék senkit nyugodt szívvel.

Mondok egy MA3MA50éhez hasonló kiskaput, amivel lehet aprópénz keresni, és még nyugodtan aludni is lehet mellette.
                    Beregisztrálsz minél több elérhető demo versenyre. Bazinagy tőkeáttéttel dupla-vagy semmi stratégiával szerencsejátszani kell. Ha lenullázódsz, nem vesztettél semmit (idődön kívül), ha sikerül megsokszorozni a pénz, akkor hazaviheted a díjat. Vannak brókerek, ahol rendszeresen szerveznek demo versenyeket.

Jó pozícióméret megválasztással, véletlenszerű irányba nyitással 50% eséllyel megduplázhatod a tőkédet. 25% eséllyel megnégyszerezheted. 10% eséllyel megtízszerezheted. 1% eséllyel megszázszorozhatod. Egyszer komolyabban elgondolkodtam ezen, amikor nem volt még stratégiám, de gyors számolás után arra jutottam, hogy programozóként többet keresek ugyanannyi idő alatt.

Hozzászólás

Köszönöm Szépen a válaszokat!

Akkor végülis azt kellene kiderítenem, hogy ha a bróker bukik miattam, vagy bukna akkor biztosan vissza kell-e fizetnem, vagy csak egyszerűen nem használhatom őket többször.

Nem hinném, hogy szerencsejáték, vagy csalás lenne, csak próbálok új alternatív megoldásokon gondolkozni. Nincs nekem semmi problémám a tőzsdével, keresek rajta már így is pénzt, (pozitív a számlám), csak nem olyan sokat. Lehet idővel, évek alatt, egyre biztosabb leszek magamban és a nem olyan sok nyereségből, már sok nyereség lesz. De addig is agyalok ilyen dolgokat, és egyszer hátha valami jól fog kisülni

Ha konkrétan tud valaki valamit arról, hogy különböző brókercégek mit csinálnak egy estleges kár esetében, akkor az megírhatná előre is köszi

Üdv.

Hozzászólás

barabasi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Par szaz dollart meg nem eri meg behajtani, par ezret mar elofordulhat, par 10 ezret meg szinte biztos. A kerdes meg mindig az, hogy megeri-e ezt csinalni? Ha par ev mulva a brokereknel is lesz fekete lista mint a bankoknal? Hanyszor 100$-t kell bukni a nyeresegert? Mekkora a nyereseg? Hany broker tilt addig ki? SZVSZ ujra at kell ezt gondolni, ebben a formaban eletkeptelennek tartom.
                        HA vki nem akar kereskedni manualisan keszitsen/keszittessen/vegyen egy robotot az meg vmennyit (elvileg) hoz.
                        1 Példa: Adott egy APPLE Cég. Ez a cég piacra dobja az iphone5GS-t (példa)
                        , jön az apple nyegyedéves jelentés pl október 4.én zárás után, akkor én október 4.én még 21:59kor veszek apple részvényt a bazimagas tőkeáttéttel. (2000,1000,500,400) Oké jelentés, 5.én gappel nyit felfelé a piac, én meg örülök a fejemnek.

Ugyanez a TTWO számítógépes játékgyár GTAV nevű játékával, stb hajnali 2kor nincs kedvem felsorolni az összeset amit tudok...
                        Kismillió ilyen van, sztem 10 ilyen kaliberűből biztosan lesz legalább egy ami bejön, és az már elég...bőven.

[Amúgy hallottam olyat (nem tudom mekkora a valóságalapja), hogy a bróker mindig felvesz egy, az én kötésemmel ellentétes pozíciót ugyan annyival, és így biztosítja ki magát. ]

Hozzászólás

A téma eredeti kérdése: "Mikor érdemes tőkeáttéten gondolkozni?"

Ahogy többen is mondtátok, egyértelmű, hogy a nagy tőkeáttét veszélyes, és hogy kis elmozdulásokra kell kötni.

Emellett én mindig használok tőkeáttétet, mert akkor kevesebb pénzt kell tartanom a kereskedési számlán, hiszen
                          1, Főleg forex brókercégek sűrűbben szoktak bedőlni, csalni, mint normál bankok.
                          2, pl. 1.000.000 Ft helyett csak 200.000 Ft rakok be, 5 szörös tőkeáttétet alkalmazok, és ha napon belül kötök akkor általában a brókercégek "ingyen meghitelezik" a maradékot. A 800.000 Ft-om meg bent ül pl. premium magyar államkötvényben fix 9.5% kamattal.

Hozzászólás

Úgy gondolom, hogy tőkeáttétet hosszútávú pozició esetében érdemes alkalmazni. Pár perces chartokon szerintem nagyon kevés a mozgás hozzá és (ha stoppot használsz) kockázatos is, mert hamar ki tud stoppolni vagy legrosszabb esetben lenulázza a számládat hamar ha nem olyan nagy. Egy napos charton több helye hagysz arra, hogy a poziciód mozoghasson és ne stoppoljon ki egy esetleges visszatesztelés miatt.

Hozzászólás

daveg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Úgy gondolom, hogy tőkeáttétet hosszútávú pozició esetében érdemes alkalmazni. Pár perces chartokon szerintem nagyon kevés a mozgás hozzá és (ha stoppot használsz) kockázatos is, mert hamar ki tud stoppolni vagy legrosszabb esetben lenulázza a számládat hamar ha nem olyan nagy. Egy napos charton több helye hagysz arra, hogy a poziciód mozoghasson és ne stoppoljon ki egy esetleges visszatesztelés miatt.
                              a kiemelt szövegedben bizonyos szempontbl igazad van......
                              tényleg létezik az a számlanagyság, amit nehezebb lenullázni....
                              de csak azért, mert arra nem adnak akkora tőkeáttétet
                              Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

daveg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Teljesen téves gondolatmenet. Az, hogy perces charton hamar ki tud stoppolni a pozíciódból az így van, de ennek semmi köze a tőkeáttéthez. Pont ugyanakkor fog kistoppolni 1-es és 100-as tőkeáttétel is.

Az, hogy hány sorozatos stoppolás nullázza le a számládat azt csak a vállalt kockázat (R) és a számlaméret hányadosa határozza meg, nincs köze a stop távolsághoz. 10k dolláros számlával vállalhatok én 10 pipes stoppal 10 dollár kockázatot és vállalhatok 50 pipes stoppal 5k dollár kockázatot is.

Időben valóban gyorsabban le tudod nullázni a számládat rövid távú tradekkel (azonos R/számla arányt feltételezve), de ha rossz a rendszered akár rövid akár hossú távon, a számlád le fog nullázódni. A tőkeáttét növelése csak felgyorsítja az eseményeket. Ebből következik, hogy amennyiben viszont jó a rendszered, akkor mind rövid mind hosszú távon érdemes tőkeáttéttel kereskedni, hiszen csökkenti a szükséges margint, vagy adott marginnal magasabb profit lesz elérhető. Az, hogy kinek mi az ideális tőkeáttét, azt magának kell kiszámolnia.
                                Nem bízom én senkiben, aki többet keres nálam.

Hozzászólás

Working...
                                X