Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Legnagyobb bukásaink a tőzsdén

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Legnagyobb bukásaink a tőzsdén

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Arra gondoltam, hogy hasznos lenne egy ilyen téma ahol azokat a tőzsdei ügyleteket gyűjtenénk össze, amelyek kilógnak a sorból. Mondhatni, hogy legek! Természetesen a tanulságokat levonva, hogy tanulhassunk belőle.

Ebben a témában írd meg, hogy mi volt a legnagyobb veszteség amit kénytelen voltál elszenvedni tőzsdei pályafutásod során!

Tanultál belőle? Mit kellett volna másképp csinálnod?

Én 1 havi fizetésem buktam el a 2500 fölött vett OTP-n, amit csak alig 2000 fölött sikerült eladnom. Mindez idén év elején.

Ha akkor türelmesebb vagyok, akkor most pont pénzemnél lennék.

Tanulság az, hogy óvatosabb lettem. Egész pontosan azóta élesben nem tőzsdézem. Próbálok összeszedni sok hasznos információt és várom a kedvező hangulatot.

Hozzászólás

Kisbefektető eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Én 1 havi fizetésem buktam el a 2500 fölött vett OTP-n, amit csak alig 2000 fölött sikerült eladnom. Mindez idén év elején.

Ha akkor türelmesebb vagyok, akkor most pont pénzemnél lennék.

Tanulság az, hogy óvatosabb lettem. Egész pontosan azóta élesben nem tőzsdézem. Próbálok összeszedni sok hasznos információt és várom a kedvező hangulatot.
      Ne hibaztasd magad, mert akkor nem lehetett tudni, hogy ekkora medverally lesz. Igen, szerintem ez csak medverally, mert semmi az egvilagon nem mutatja azt, hogy kinn vagyunk a vizbol.

Amugy meg: STOP-LOSS!!!
      "The whole secret to winning and losing in the stock market is to lose the least amount possible when you're not right." (William J. O’Neil )

Hozzászólás

ősszel sok hülyeségen szép lassan elbuktam a tőkém 70%-át.
        december környékén főleg EURJPY Turbo long KO warrantokkal sikerült visszaküzdenem magam pluszba.
        túl magabiztos lettem, azt hittem hogy qrva okos vagyok, és hasonló sebességgel tovább tudom szaporítani a pénzem, egyre kevésbé voltam óvatos, és sikerült egy elég közeli kiütőjű KO-ba tennem a tőkém 80%át. persze hogy elbuktam...
        (pedig az elején megmondtam, hogy hülye leszek, és túl sokat fogok feltenni, és elbukni. és így is lett)

azóta ezekkel a warrantokkal óvatosabb vagyok, bár nehezen tartom magam távol tőlük, túl vonzóak még mindig

Hozzászólás

sziasztok!

én, amikor elkezdtem 520 euro volt a számlámon...két nap alatt 1400 euro-t "csináltam" belőle...nagy-nagy szerencsével, mert tök hülye voltam hozzá...egy hét alatt olvadt el a számlám 600 euro-ra, egyátalán nem használtam stop-losst, én barom....utána már csak vegetáltam...és akkor döntöttem, hogy kellő tanulás nélkül ezt én, de szerintem más sem tudja...úgyhogy nekiveselkedtem tanulni...

Hozzászólás

Ezév elején kezdtem élesben... Előtte már több hónapot/évet kereskedtem demóra. Ráálltam a devizapárokra, mondanom sem kell... széép tőkeáttéttel. Végeredmény:
            kevesebb, mint 1 hónap alatt kb meg 150x-eztem a tőkémet (15.000%)... aztán egy számomra kevésbé szép napon elbuktam majd' mindet... tudom eszetlen voltam meg stop-loss... a fő baj az volt, hogy egy előző pozíció zárása után rögtön nyitottam egy ellentétest... ami egy olyan hiba, amit örök életemben megjegyzek... Azóta még nem kereskedtem, de egyre kevébé bírom már ezt "semmittevést"...

Hozzászólás

Díszpéldányai vagyunk a balekoknak. Soha nem akartunk tőzsdézni, de tavaly ősszel megláttuk a nagy lehetőséget a feleségemmel.

Megtakarított 3 millió forintunkbó vettünk otp részvényt 4145 forint árfolyamon... pár év múlva 10000 felett adjuk majd el. Tuti visszamegy! Miért ne menne? Így logikusnak tűnt. 2012 körül terveztük az építkezést. A pénzt arra szánjuk. Addig nem kell. Tudunk várni.

Végül 1320 forintért adtuk el az egészet. Olvastunk 600 forintról otpre és államcsődről. Megijedtünk, nem akartuk mindet elveszíteni. Párom teljesen kiborult, nem bírták az idegeink. Éjjelente sírt. Ennyi pénzért évekig dolgozik.
              Megbeszéltük. Tiszta lappal indulunk. Eladtuk. Pénz euróba került bankban lekötve. Elfeljetjük egészet.

Az a 2 millió forint soha nem lesz meg. Otthon nem beszélünk róla és 2 hónap alatt túl is léptünk. Én könnyen, feleségem nehezen.
              Engem nem borít ki, ha rágondolok, de zavar. Meglátok egy autóhirdetést 2 millióról... 3600 újra az otp... hirdetését látom ennek az oldalnak... feleségem volt, hogy elsírta magát ilyenkor.

Remélem van aki tanul majd belőle. Remélem aki fordítva csinálta mint mi annál jó helyre került a pénz.
              Azóta sokkal jobban érdekel a bét, többet is tudok róla. A lecke is megvolt, de bátorságom soha nem lesz hozzá. Korábban se volt, csak egyszer. Bánom nagyon.

Hozzászólás

én egy egyszerű,majdnem öregasszony vagyok.kedves bakitom,meg tudnád mondani,miért csináltátok ezt az érthetetlen butaságot?mert fogtad a pénzedet és kidobtad a kukába.de miért?ez szándékos bajkeresés szerintem.én ősz óta tőzsdézek,meg vagyok elégedve.kivárom,hogy lemenjen-veszek.kivárom,hogy felmenjen eladom.ezen mit nem lehet tudni?valaki magyarázza el.pont mint a piacon.türelem persze kell hozzá,a kapkodás nem vezet jóra.

Hozzászólás

Nyugi!
                  Te jól csinálod, mert türelmes vagy. Nem befolyásolnak a hírek.
                  (Egyébként ezt szokták is mondani : részvényt úgy vegyél, hogy utána 3 évig felé se nézel...)
                  Bakitom sajnos elvesztette a fejét, pedig tőzsdézni nem szabad érzelmek befolyása alatt. Emellett nem kezelte jól a befektetéssel járó kockázatot se, az egészet nem lett volna szabad egy lapra feltenni.
                  A tőzsdézők nagyon sokfélék, könyveket is írnak erről... Valaki kényszeresen kereskedik, mert mondjuk szereti az izgalmat, vagy pótcselekvés neki. Valaki pl..: az első befektetésénél nem tud 3 hónapig vagy 3 évig hinni abban hogy a bukóból nyerő lesz.
                  Tőzsdeász.hu - az új, ingyenes grafikonrajzoló

Hozzászólás

garantált hozam

Sziasztok,
                    én még nem kezdtem bele a tőzsdébe, csak tájékozódok
                    minap olvastam garantált hozamú papírokról mivel én irtó nem szeretnék bukni...ilyen ínséges időkben pedig ez kockázatmentes....pl k and h meg más bankoknál is lehet venni amcsi cégek részvényeiből garantált hozamú papírokat.
                    ezt akármi történik, fizetik )))))))))) szerintem ami elveszett ezzel visszatornázhatjátok...(javaslom a házaspárnak is....)no para!

Hozzászólás

Natascha eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Sziasztok,
                      én még nem kezdtem bele a tőzsdébe, csak tájékozódok
                      minap olvastam garantált hozamú papírokról mivel én irtó nem szeretnék bukni...ilyen ínséges időkben pedig ez kockázatmentes....pl k and h meg más bankoknál is lehet venni amcsi cégek részvényeiből garantált hozamú papírokat.
                      ezt akármi történik, fizetik )))))))))) szerintem ami elveszett ezzel visszatornázhatjátok...(javaslom a házaspárnak is....)no para!
                      Szia Natascha!
                      Pár dolog: A garantált alapok ált. garantálják a tőke visszafizetését, és esetleg egy (nagyon) szolíd hozamot. Ugyanis kb azt csinálják, hogy az egész lóvét bankbetétbe teszik, és a kamatokból csinálják a kockázatos befektetéseket. Így bukni nem nagyon lehet rajta, de sokat nyerni viszont csak akkor ha a kamatból a pénzt jól fektetik be. (pl.: opciókba, amivel korlátos a bukó...), és a kamat mennyiség azért eléggé korlátozza a nyereséget.
                      Ez így elmondva nagyon szépen hangzik, csak sajnos a garantált alapoknál a befalapkezelők nagyon nagy költséghányaddal dolgoznak (volt erről egy cikk is), magyarán ha jól fektetnek be, a nyereség nagy részét ők teszik zsebre. Vagyis a garanciáért elég rendesen fizetsz, csak nem látod, mert azt pl.: a hozamból veszik el...
                      Tanulmányozásra ajánlom a http://hozamplaza.hu/hozamplaza/befalap_info.php?id=218 befalapot, ez is tőkegarantált, aztán hasonlítsd egy bankbetéthez, meg ne felejtsd el levonni a kamatadót és máris nem olyan jó befektetés. Azt is vedd figyelembe, hogy lehet hogy zárt végű az alap, és pl.: lehet hogy csak akkor kapod meg a hozamot, ha évekig nem nyúlsz a pénzhez. Ha viszont ezt meg tudod engedni magadnak, akkor sokkal jobb befektetést is találhatsz.
                      Az pedig esélytelen, hogy valaki a 10-90%-os bukóját ezzel visszatornázza (jó mondjuk 10 év alatt, de az alatt mással könnyebb...).
                      Minden jót:

Hozzászólás

uhhha, de amit én a K and H oldalán olvastam abban Pepsi , Pfizer és hasonlo részvények voltak amik tuti hoznak a konyhára. de ha ez sem jo, akkor mi a jo???
                        Chinamax részvény. nincs más hátra.

Hozzászólás

hát ez a hozampláza állatira nem jön be.....

Hozzászólás

Natascha eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            uhhha, de amit én a K and H oldalán olvastam abban Pepsi , Pfizer és hasonlo részvények voltak amik tuti hoznak a konyhára. de ha ez sem jo, akkor mi a jo???
                            Chinamax részvény. nincs más hátra.
                            Van egy hosszútávú, (állítólag) kis kockázatú, tisztes növekedéssel kecsegtető stratégia, amit királyok útjának hívnak... Abba beleillik a Pepsi és a Pfizer, de amúgy semmi sem garantálja, hogy a garantált alap rajtuk keresni fog.
                            Mint mondtam, opciókat vesznek. Ezek árazása bonyolult, de a lényeg hogy a nyereséget semmi nem garantálja, akármilyen jól csengő márkanévről van szó.

Hozzászólás

Nos mindenkinek azt javaslom , saját szemével olvasson a garantált befektetési alapokról, hozamokról és ne az alapján döntsön hogy valaki azt mondta hogy a semmi sem garantál semmit.... szal az hogy ki mit mond az egy dolog meg az is hogy a józan paraszti eszeddel mit látsz...
                              valószínűleg ha a józan paraszti eszünket használjuk, rá fogunk jönni hogy Magyarországon pofátlan mértékű a lenyúlás, és itthon semmilyen üzletet nem szabad kötni mert lehúznak, lásd életbiztosítások tőzsde brókerek és társaik...
                              továbbra is a china max és indiai és egyéb feltörekvő részvényeket ajánlom mindenkinek hiszen a hírekből értesülhettetek róla minden cég oda viszi ki a munkát Írországból stb. helyekről. ott felfutóban van minden csak oda érdemes befektetni....lehetőleg köztes cégek személyek minnél nagyobb kihagyásával mert fentiek lehúzzák és eltüntetik a pénzeteket .....no comment...

Hozzászólás

Working...
                              X