Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Legnagyobb bukásaink a tőzsdén

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Én még csak most indítok élesben, remélem, hogy legnagyobb bukásom a beállított szinten lesz!

Hozzászólás

Ma Forex zárás után mazsoláztam nyilvános élő számlákból:

28.07.2010 06:16 buy 4.0 EURJPYm 114.465 0.0 0.0 11.08.2010 21:09 109.422 143.15 -23665.5

Egy kötésen 23665.5 dollár bukás azért elég komoly.

Hozzászólás

Majd ugyan ez az ember pár nappal később:

13.09.2010 13:10 sell 1.5 EURUSDm 1.28366 0.0 1.2832 30.09.2010 06:08 1.35697 -98.06 -10996.5

Hozzászólás

Hi, Prozac
          Amíg nem ismert a tőke addig ez a szám semmit nem jelent !
          üdv

Hozzászólás

Állítólag az emberek túlnyomó többsége valóban veszít a tőzsdén... Kissé félek tőle, ki kell tanulni, mielőtt az ember belevág.

Hozzászólás

Üdv! Jupiterrr
              Menet közben tanulsz! Persze nem árt ha több dologgal is tisztában vagy előtte. DE az igazi érték az menet közben lesz. Nem tudsz úgy elindulni, hogy mindent tudsz ami elégséges.

Hozzászólás

Sziasztok!

Bár demó számlán történt, de élesen is bármikor belefuthat az ember, ha nem elővigyázatos:

Én elég durván skalpolok hónapok óta és működik a stratégia.
                Mindig csak pár pip, de nagy, 1-5 lotos méretben. Ritkák az egy percnél hosszabb pozik.
                Az esetek nagy részében nem rakok ki sl-t, mert előbb zárom manuálisan, mint ahogy kiütné. 3000$-os számlából pár hónap alatt sikerült 10800$-t kihozni.

És ekkor jött, amire nem készültem fel.
                Egy 5 lotos pozi nyitás után közvetlenül elment a net itthon és nem volt mobil netem...
                Délután lettem ismét online. Az egyenleg: 1200$....................

Én annyira, de annyira örültem, hogy ez csak demószámla volt. :-)

Készüljetek fel áramszünetre és internet szünetre is:
                Tartaléknak laptop vagy okostelefon és mobilnet!

Hozzászólás

Igazából kicsit elszórtan, de a kockázat minimalizálásénak az eszközei le vannak írva a fórumokban pl. 2 net, 2 teló, már eleve a brókerválasztás stb.
                  Én pl. legkésőbb pénteken zárok, nagyon necces a következő heti esetleges gap ld most az eurónál, ok hogy tulajdonképpen jó beszálló, de ez nem biztos hogy vígasztalja azt aki emiatt vesztette el a tőkéje nagy részét.

Hozzászólás

Zombory eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    pozi nyitás után közvetlenül elment a net itthon és nem volt mobil netem...!
                    Bizony egyszer régen én is 60000 ft-ot buktam áram- és internet szünet miatt élesben (akkor még csak minilot volt a platformon, 1 pip 1 usd eurusd-n). Több minilot, hír, nagy mozgás, áramszünet…

De a másik történet tanulságosabb.

Részvények kereskedésében én a belső érték keresés, alulértékelt vásárlás, türelmes tartás híve vagyok.

Az egyik legemlékezetesebb kereskedésem 2009-ben történt. OTP-t elemeztem, 3050 körül vettem, kivártam, plusszba kerültem. Szuper.

Aztán jött az öcsém, aki semmit se ért a tőzsdéhez, és elkezdett cukkolni, hogy ez kockázatos, nem tudok belőle majd időben kiszállni, el is veszíthetem, blablabla.

És ekkor elkövettem az egyik legnagyobb hibát, amit csak lehet: hagytam magam a környezetemtől befolyásolni.

4350-nél elkezdtem elméleteket gyártani, hogy miért kellene zárnom (csatorna teteje, Fibo 50), de igazából csak azért, hogy bebizonyítsam, hogy bármikor le lehet zárni egy nyertes pozíciót is, kiszálltam.

42,7%-ot nyertem ugyan rövid idő alatt, de ha hagyom, ABCD elemzéssel tervezhetően lendületből 5800-ig ment, sőt azon is túl 7400-ig.

Igazából itt a meg nem nyert profit fájt, így érzelmileg csak később sikerült túltennem magam saját ostobaságomon.

Ez nagyon drága lecke volt.

Hozzászólás

Akkor leírom én is a történetemet.

Az enyém kb 2002 körül kezdődött. Akkoriban még viszonylag kis összeggel próbálkoztam a BÉT-en kereskedni, persze nulla hozzáértéssel.
                      Annyira azért nem voltam láma, hogy a kis spekipapírokkal kezdjem. Mindig csak a nagyokban voltam jelen.
                      Ebben az időben a piac egy irányt ismert az pedig a felfelé volt.
                      Kisebb nagyobb korrekciók ugyan voltak, ahol lehetett találni szép új beszállókat, de nagyjából csak tartani kellett a részvényt és
                      csodálni a lebegő profitot. Így a fizetésem és a megtakarításaim java részét ebbe az irányba tereltem az évek alatt.
                      Szép hozamokat értem el egy szinte semmilyen kereskedési rendszerrel egészen 2008 őszéig.

Vastagon benne voltam minden hazai nagypapírban. Menekülni nem lehetett.
                      Minden esett, mint a hulló csillag. Shortolni meg napon túlra nem lehetett mezei előfizetőnek az adott brokernél.
                      A pénz meg csak fogyott és minden nap a tőkéd kb 10%-ot csökkent. Tisztán emlékszem pontosan arra amikor Soros György a körülbelül
                      -8%-os 16:30-as OTP zárás után megjelent kb 400e eladási csomaggal -15%-on (akkorra már aznap fel volt egyszer függesztve -10%-on az OTP így az alsó és felső limit ki volt nyitva)
                      Persze nem tudtam hogy ő van mögötte. Végülis mindegy ki volt. -15%-on zárt persze az OTP. Soha nem értettem hogy mire jó a 16:30 és 16:35 közötti mutyizás
                      a záróár beállítására. Értem hogy ez a legfontosabb de akkor azt tessék a kereskedésben megcsinálni...csak sajnos kis forgalmú piacon pont így lehet manipulálni.

Na mindegy visszakanyarodva a válsághoz és az én válságomhoz. Kb 1-1,5 hét alatt örlődtem, nem aludtam, pánikoltam szóval mindent csináltam
                      de egyet nem tudtam. Józanul gondolkodni és mérlegelni. Egyszerűen abban a helyzetben az agyam nem volt képes erre.
                      Végül kiszálltam mindenből. Az OTPből olyan 3500-on kb 6500-as átlag beker árral(utána ment le egészem Muhiig: 1241-ig ugye)
                      Azt már partvonalról néztem. Majdnem egy felezőt nyomtam a tőkémre.
                      Érzelmileg megviselt, de nem kerültem padlóra. Nagyon sokat elmeztem ezt az időszakot. Milyen hibákat követtem el.
                      Sajnos rengeteget. Ha a hibáim száma nem lett volna ilyen nagy biztos hogy nem ér ekkora veszteség.
                      Ami nagyon fontos volt érzelmileg ebben az időszakban az hogy a párom mindvégig mellettem állt. Ez hihetlen erő egy ilyen időszakban.
                      Végül a megmaradt pénzemet ingatlanba fektettem kb fél év után ahogy ott is nyomottá kezdtek válni az árak.
                      Félreértés ne essék, soha nem a napi betevőt kockáztattam.

Nagyon sok tapasztalatot le lehet szűrni utólag magában az embernek: párat felsorolok:

Sok nagyon szép nyerő trédem volt, de egyikre sem emlékszem úgy mint erre a bukásra. Ez mintha beégett volna az agyamba
                      Soha nem törölhető már szerintem. Nem is ellenkezem vele, próbálok előnyt kovácsolni belőle.
                      Pl úgy hogy nem követem el ugyanazokat a hibákat amik ide vezettek engem.

Azóta egyébként visszatértem a piacra (2010), főként amerikai részvényekkel kereskedem az IB-n keresztül és próbálok a devizába is beletanulni.
                      Ez a második kicsit rázósabb terep. Sokat elemzem, főként magamat, mit miért hogyan látok. Türemlesebbé váltam nem csak a kereskedésben hanem az
                      életben is. Nem vagyok egy olvasós tipus, de ezzel a témával kapcsolatban falom a könyveket. Tudom hogy kemény munka vár még rám.
                      Kitartó és eltökélt vagyok és tudom hogy ennek a munkának előbb utóbb meglesz a gyümölcse. Kisebb nagyobb sikerek, vesztések (korlátozva) már vannak.
                      De a komolyabb átütést még nem értem el.

Hozzászólás

hulugulu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Tisztán emlékszem pontosan arra amikor Soros György a körülbelül
                        -8%-os 16:30-as OTP zárás után megjelent kb 400e eladási csomaggal -15%-on (akkorra már aznap fel volt egyszer függesztve -10%-on az OTP így az alsó és felső limit ki volt nyitva)
                        Persze nem tudtam hogy ő van mögötte. Végülis mindegy ki volt. -15%-on zárt persze az OTP. Soha nem értettem hogy mire jó a 16:30 és 16:35 közötti mutyizás
                        a záróár beállítására. Értem hogy ez a legfontosabb de akkor azt tessék a kereskedésben megcsinálni...csak sajnos kis forgalmú piacon pont így lehet manipulálni.

Végül kiszálltam mindenből. Az OTPből olyan 3500-on kb 6500-as átlag beker árral(utána ment le egészem Muhiig: 1241-ig ugye)
                        Óhhh a drága jó OTP.
                        Én 1450 Ft-on dobtam az 1950 Ft-os beker árú pakkot, mert akkor már Babics Egonnal együtt én is a 900 Ft-os célárat vizionáltam. Igaz ekkor talán már több saját cash lett volna a bankban, mint a részvényei jegyzett értéke. De ez ott, abban a helyzetben senkit nem érdekelt. Ekkor mondtam végleg búcsút a BÉT-nek.

Hozzászólás

archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Óhhh a drága jó OTP.
                          Én 1450 Ft-on dobtam az 1950 Ft-os beker árú pakkot, mert akkor már Babics Egonnal együtt én is a 900 Ft-os célárat vizionáltam. Igaz ekkor talán már több saját cash lett volna a bankban, mint a részvényei jegyzett értéke. De ez ott, abban a helyzetben senkit nem érdekelt. Ekkor mondtam végleg búcsút a BÉT-nek.
                          OTP. Én 2790-es áron vettem 1 milkáért. És amikor csak esett és esett, én pont akkor döntöttem el, hogy a mélyponton veszek még 10 milléért. (Mert 2790-ért is azért vettem csak, mert azt hittem, az a mélypont.) Nejem válasza az volt, hogy akkor aznap elválik, ha meg merem tenni. (Tehát nem vettem. Én barom. Pedig amit a nejem mond pénzügyekben, annak mindig az ellenkezője igaz.) Én pedig biztos voltam benne, hogy vissza fog menni a választások előtt 6000 Ft-ig. a brókernek 5800-as célárat adtam meg, hogy ott kiszállok. A helyi OTP kirendeltségen a vezetők rajtam röhögtek, hogy soha az életben nem fog visszamenni 6000-re. (Ugyanis mivel beszélő viszonyban voltunk, a 2000-es árfolyamnál kapacitáltam őket, hogy kezdjenek már végre venni!!!) Mondtam, hogy ezek szerint nagyon rossz helyen dolgoznak, ha ennyire nem hisznek maguk sem az OTP-ben.
                          A folytatást mindnyájan ismerjük. Az 1200-as árfolyamról is visszajött a papír, szépen masírozott felfelé. A választások előtt 2-3 héttel ( ha jól emlékszem) érte el az 5800-as árat, én ott automatikusan kiszálltam. Utána még 7500-ig ment, valahogy így. és aztán jelentősen visszaesett. Azóta nem talált magára az OTP részvény.
                          És ahogy akkor nem vett egy ismerősöm sem, 2000-nél, amikor tanácsoltam....ugyanakkor nagyon sokan eladtak 3000 és 2000 között......egyszerűen nem értettem az én okos és nagyszerű barátaimat. Egyik 30, másik 60 milliót bukott így..... ha velem kb. egyidőben szállnak ki, akkor mind nyerőben lett volna, ha kevéssel is. (Ők korábban 5-6000 ár sávban vettek.)
                          Hogy miért meséltem el mindezt?
                          Mert ugyanúgy mozgott mindenkinél a papír, mégis ahány ember, annyiféle képpen reagáltak. Mint itt pl. az előttem szóló is leírta, az egyébként nagyon higgadt, nagyon szimpatikus stílusában. Tetszik a nyugalma. (Hulugulura értettem ezt.)

Csupán azt akartam érzékeltetni, hogy a Forexen is ugyanez van. Ezért veszít itt is a 90%. Mert ehhez a szakmai tudás kevés, a diagrammokat betéve ismerni semmit sem segít, ha kevés az önuralom, ha az érzelmek motiválnak egy kötést vagy kiszállást, nem pedig a józan ész. És a tőzsdézéshez másféle nyugalom kell, nem úgy mint általában a mindennapi életben. Itt az is stresszel plusszban, hogy a legnyugodtabban meghozott (rossz) döntéssel is mindenedet elbukhatod. A vagyona elvesztése feletti félelem pedig sokaknál felülír minden szabályt.

Csányi bá' is elveszíti időnként vagyona tetemes(ebb) részét.... mégis pókerarccal spekulál tovább. Ez az egyik dolog, amit megtanulhatnánk tőle
                          "Only the game can teach you the game." (Jesse Livermore)

Hozzászólás

Profi(t) eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Csányi bá' is elveszíti időnként vagyona tetemes(ebb) részét.... mégis pókerarccal spekulál tovább. Ez az egyik dolog, amit megtanulhatnánk tőle
                            Bizony, ő is kénytelen volt likvidálni a MOL csomagját.

Hozzászólás

Zombory eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Sziasztok!

Bár demó számlán történt, de élesen is bármikor belefuthat az ember, ha nem elővigyázatos:

Én elég durván skalpolok hónapok óta és működik a stratégia.
                              Mindig csak pár pip, de nagy, 1-5 lotos méretben. Ritkák az egy percnél hosszabb pozik.
                              Az esetek nagy részében nem rakok ki sl-t, mert előbb zárom manuálisan, mint ahogy kiütné. 3000$-os számlából pár hónap alatt sikerült 10800$-t kihozni.

És ekkor jött, amire nem készültem fel.
                              Egy 5 lotos pozi nyitás után közvetlenül elment a net itthon és nem volt mobil netem...
                              Délután lettem ismét online. Az egyenleg: 1200$....................

Én annyira, de annyira örültem, hogy ez csak demószámla volt. :-)

Készüljetek fel áramszünetre és internet szünetre is:
                              Tartaléknak laptop vagy okostelefon és mobilnet!
                              Zombory, nagyon jó a történet és tényleg előfordul az, amit írtál! Ilyenben nekem is volt már részem, de szerencsére ugyanúgy demo számlán, mint ahogy Nálad is...
                              Éles számlán is ilyen jól menne (megy) a skalpolás?

Azt tudod, hogy a mínuszban zárt tradek (számlád "vesztesége") összegének mértéke is csökkenthető?
                              Hogyan?
                              Ha pénzvisszatérítést kapsz a megnyitott pozícióid után.. Aki annyit skalpol mint Te, nem kizárt, hogy a vesztes kereskedéseid összegét akár vissza is kaphatnád.. Utána kell nézni és számolni..

Minden elismerésem a 3000 usd-ből ---> 10800 usd számlaegyenleghez ; az 1200 usd már kevésbé tetszik

Péter
                              Mi fizetünk Neked > Csökkentsd Kereskedési Költségeidet > Globe Gain Cashback

Hozzászólás

Prozac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Ma Forex zárás után mazsoláztam nyilvános élő számlákból:

28.07.2010 06:16 buy 4.0 EURJPYm 114.465 0.0 0.0 11.08.2010 21:09 109.422 143.15 -23665.5

Egy kötésen 23665.5 dollár bukás azért elég komoly.
                                Prozac, ha nem titok, melyik brókercég számláján történt ekkora bukás? Tényleg komoly összeg!

Péter
                                Mi fizetünk Neked > Csökkentsd Kereskedési Költségeidet > Globe Gain Cashback

Hozzászólás

Working...
                                X