Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Technikai Elemzes avagy Kereskedes az Alapoktol

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Szórakoztató az itteni posztok olvasgatása
    Bár jobban örülnék, ha egy kicsit "szakmaibb" hangvételű lenne a fórum...
    "Beszél aki keres, hallgat aki talál" szituáció van.

Hozzászólás

• recefyce eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      "Mi a trend? Mi a jelentős szint? Hogy kellene jó trendvonalat húzni?"
      Nosza...! Én kíváncsi vagyok rá...
      De most komolyan.
      Trend: ránézek a grafikonra, ha elsőre nem egyértelmű, dobom a terméket, lapozok.

Szint: ránézek, ahol sokszor mocorog az ár, nekem az szint, ennyi.

Trendvonal: nem használom.

Én nem méricskélek semmivel. Bízom abban, hogy az eszem az eddigi sok ezer példához hasonlóan most is észreveszi a hasonló szitut.

Sokan eltévesztik sajnos. Nem a legjobb belépőket kell megtalálni, hanem egy működő rendszert. Persze kell valamiféle belépés, de arra itt a fórumon is találni tengernyi jó példát. Mindent keretrendszerbe kell foglalni, nem érdemes a setupoknál leragadni évekig, arra ott a pszichó

Önmagában egy setup semmit se ér, lehet az akármilyen "jó". Rendszer nélkül nincs is mihez viszonyítani. Pl. mi egy jó setup? Valahogy definiálni kellene. Például: esetek 62%-ában 1:1-es R/R-t megteszi az árfolyam.

De, ha valakinek a chart a fétise, én akkor a MarketGeometry-t javaslom. Nagyon jó látásmódot ad, és még indikátor sincs benne De ahhoz is kell majd egy saját, egyedi rendszer kidolgozása! Ezt sosem lehet megúszni.

Hozzászólás

• "Trend: ránézek a grafikonra, ha elsőre nem egyértelmű, dobom a terméket, lapozok.

"
        És ezeknél milyen idősíkoknak tulajdonítasz fontosságot ?

Hozzászólás

• recefyce eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          "Trend: ránézek a grafikonra, ha elsőre nem egyértelmű, dobom a terméket, lapozok.

"
          És ezeknél milyen idősíkoknak tulajdonítasz fontosságot ?
          D1, H4, H1, csak mert H1 alá én nem megyek forexen.

Hozzászólás

• Bocs, kiegészíteném: Nincs gond a technikai elemzéssel. Ha valaki jó benne, az jó dolog, de sajnos könnyű nagyon elveszni benne évekre. És sokan emiatt nem jutnak egyről a kettőre, és észre se veszik.

Chartolni érdemes megtanulni, bár akkor már komplex szemléletmódot tartom én célszerűnek.

De biztos van, aki indikátorokkal, meg az egyszerű alakzatokkal sikeres.

És egy stratégia többi eleméről még nem is beszéltünk, ami csak rendszerben fog működni.

Hozzászólás

• Kezdoknek en inkabb az "Oil futures" termeket ajanlom. Sajnos nem tudom a magyar megnevezését. Meg nincs tobb ev tapasztalatom de a sajatombol azt tudom mondani hogy nekem sokat jelentett egy piacra rafokuszalni. Az olai az napi 250 milliard dollaros piac szoval van hely a profitoknak.

Hozzászólás

• Kockázatkezelés: nem szűk stopokat kell használni, hanem a tőke bizonyos százaléka legyen a tét. Sok kis pozíciót nyiss, nem egy közepest vagy nagyot a számládhoz képest. Pozícióépítés és pozícióhígítás az átlagár javításához. Diverzifikáció, ne egy devizapárban gondolkozzunk és kössünk, hanem többe, Ne csak trendirányba, hanem trend ellen is kössünk, az ár nem csak egy irányban megy folyamatosan
                https://www.facebook.com/groups/248956055445286/Ki a forex latolja? AffiliateLatolgatusz

Hozzászólás

• Nimrod eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Kezdoknek en inkabb az "Oil futures" termeket ajanlom. Sajnos nem tudom a magyar megnevezését. Meg nincs tobb ev tapasztalatom de a sajatombol azt tudom mondani hogy nekem sokat jelentett egy piacra rafokuszalni. Az olai az napi 250 milliard dollaros piac szoval van hely a profitoknak.
                  Mi az aminek nem tudod a magyar elnevezését, a jó istenke áldjon meg.

Hozzászólás

• ANONYMOUSFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Kockázatkezelés: nem szűk stopokat kell használni, hanem a tőke bizonyos százaléka legyen a tét. Sok kis pozíciót nyiss, nem egy közepest vagy nagyot a számládhoz képest. Pozícióépítés és pozícióhígítás az átlagár javításához. Diverzifikáció, ne egy devizapárban gondolkozzunk és kössünk, hanem többe, Ne csak trendirányba, hanem trend ellen is kössünk, az ár nem csak egy irányban megy folyamatosan
                    Szerintem sokakat érdekelne a MM-ed

Hozzászólás

• Sziasztok!
                      Tesztelte már közületek valaki a gyertya alakzatok megbízhatóságát?
                      Elvileg minél kisebb az idősík, annál inkább van értelme ezeket figyelni.
                      Érdekelne, hogy milyen tapasztalatokat szereztetek e témakör kapcsán.

Hozzászólás

• Nem profi videó :-) valahol gyakorolni kell.

https://www.facebook.com/groups/248956055445286/Ki a forex latolja? AffiliateLatolgatusz

Hozzászólás

• Jano
                          Jano kommentje
                          Editing a comment
                          eltűnődöm, hogy akinek ambiciója van és láthatóan még érzéke is hogy "rajzolgasson chartokra" azt mi akadályozza abban hogy minderre mondjuk egy olyan szoftvert használjon ami kifejezetten erre a célra való?!

• Létezik ilyen program, írattam egyet. Nem teljesen automata, a piachoz kell igazítani, a beállítások egy részét. Viszont ez a hobbim is így megfoszt a dolgok szépségétől :-)

Hozzászólás

Working...
                        X