Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Mennyi az annyi?

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

kétbalkéz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azért ez felveti annak a lehetőségét ( vagy inkább bizonyosságát ) is, hogy a piac mégsem annyira megjósolhatatlan, a mozgások pedig nem véletlenszerűek.

Az eredeti cikk szerint a max. DD öt éves periódusban fél százalék volt, ami hihetetlennek tűnik. De mivel egy teljesen zárt alapról van szó, amit egy maroknyi tudós üzemeltet a saját zsebére, kizártnak tartom, hogy ez csupán reklámfogás legyen...
    Az biztos, hogy létezik statisztikai előny. Ezeket nekünk kell megtalálni. Azért haladóbb chartelemzési módszerekkel (pl. marketgeometry, de van még más is biztosan) is nagyon jól meg lehet tanulni trédelni. Ja, hogy pár száz, ezer órát bele kell tenni konzisztensen, mire az agy betanul? Hát igen, ehhez kell kitartás, elhivatottság. És a pszichóról nem is beszéltünk még. Ezért kevesek játéka.

Hozzászólás

Én egyre inkább úgy látom, hogy több módszerrel is lehet pénzt keresni a tőzsdén, de hogy idáig el is jusson az ember, "néhány" fontos tulajdonsággal rendelkeznie kell:
      - algoritmikus gondolkodás és kiemelkedő intelligencia, hogy képesek legyünk egy saját rendszert kifejleszteni
      -kitartás és szorgalom, hogy ezt meg is valósíthassuk
      -önismeret és fegyelem, hogy aztán a rendszert megfelelően működtethessük

Továbbá kíméletlen őszinteség és önkritika, hogy tudjuk, a fentiek közül miben vagyunk még gyengék :-)

Hozzászólás

Én egyre inkább úgy látom, hogy több módszerrel is lehet pénzt keresni a tőzsdén, de hogy idáig el is jusson az ember, "néhány" fontos tulajdonsággal rendelkeznie kell:
        - algoritmikus gondolkodás és kiemelkedő intelligencia, hogy képesek legyünk egy saját rendszert kifejleszteni

Továbbá kíméletlen őszinteség és önkritika, hogy tudjuk, a fentiek közül miben vagyunk még gyengék :-)
        Szerintem végtelen sok módszer van rá kb De végülis a lényeget jól megfogtad tömören

Hozzászólás

Nem tudom megvan e valakinek az Eternity nevű játék?

https://en.wikipedia.org/wiki/Eternity_II_puzzle

Én a második szériába anno belecsaptam lecsósan.
          (2 millió dollárért bármit
          Már a verseny startja előtt elkezdtem lefejleszteni.
          Volt hozzá két "demo" feladat. Kisebb táblákat kellett kirakni amiért adtak jutalmul egy-egy fix puzzle poziciót a nagy versenytáblából.
          Azokat kipörgette a program tizenx percek alatt.
          Aztán jött a pofára esés....
          kb 120 elem felett már egy napot kellett várni egyetlen újabb puzzle darabszám elérésére mert semmi ötletem nem volt optimalizálásra,
          csak a nyers erő próbálkozott.
          Ennél a forexnél most vagyok kb a mézesmadzag szinten.
          Pár hónap után beadott végre 1-2 fix építőkövet, amit jobb nem elpiszkálni,
          de egyre nehezebben ad ki újabb zöldebb térképeket.
          Ha kedved/idegrendszered hozzá, dobj egy privátot.
          Pörgetheted. Ha sikerül vele kiraknod 2 egymás alatti egybefüggő zöld sávot,
          a beállításért adok cserébe egy másikat.
          Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

Nem próbáltam még ezt a játékot, de ahogy olvastam, eddig még nem született megoldás matematikai módszerekkel és kismillió számítógéppel sem. Viszont a Mensa állítólag belevágott pár éve, pusztán az emberi agyat használva, megkérdezem majd, mire jutottak :-)

Privit pedig küldtem.

Hozzászólás

Kockas, ha a szőnyeget is te szőtted, akkor a játékot már piskóta lesz kirakni.

Itt egy másik unaloműző:

https://tarsasjatekrendeles.hu/shop_...ime=1478111633

6000db os

a háttér lehet eltart pár napig...

ui.: brókerem küldött mailt, usa párok főleg EU lehet moccani fog "korrekcióra", és vigyázzak. Ezt csak azoknak írom, akik egyébként 10 évente egyszer várnak "nagyobb" elmozdulást.

Hozzászólás

Van akinek sikerul
                http://www.portfolio.hu/vallalatok/1....1.240399.html

Hozzászólás

suncika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Ezt linkelte ide tegnap kockaseggu is, ebből indult ki a beszélgetés a témában

Hozzászólás

A 100% éves hozam még az előbbi cikkben sincs meg. Éves 20-50%-ról beszélnek. Ehhez képest itt a fórumon elő-előfordul a 100%-os elvárás

Ilyen egyszerűen nem lehetséges, legfeljebb nagyon alacsony összeggel és azzal is csak átmenetileg.
                    100% hozam mellett annyira gyorsan halmozódik a pénz, hogy hamar eléri azt a kritikus szintet ahol az előny (ha korábban volt egyáltalán) megszűnik.

Közelről ismerem a problémát, hogy egy sikeres stratégiát átültetni egy befektetési alapba nagyon komoly kihívás, legtöbbször nem lehetséges.

Viszont hosszú távon az éves 15-20% is olyan teljesítmény, hogy könnyen a FORBS címlapjára kerülhet az illető. Az igazi nagyágyúk is kb. ennyit tudnak nagy pénzzel.

Nyilván erre most majd támadnak a trollok, de nem érdekel

Ha valakinek ez kevés, akkor a probléma nem a hozammal van, hanem kevés a tőkéje. Két megoldás van: vagy csinál még pénzt másból is, vagy idegen tőkét kezel, pl. eladja magát egy alapkezelőnél.

Hozzászólás

tőkeáttét nélkül..

fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      A 100% éves hozam még az előbbi cikkben sincs meg. Éves 20-50%-ról beszélnek. Ehhez képest itt a fórumon elő-előfordul a 100%-os elvárás

Ilyen egyszerűen nem lehetséges, legfeljebb nagyon alacsony összeggel és azzal is csak átmenetileg.
                      100% hozam mellett annyira gyorsan halmozódik a pénz, hogy hamar eléri azt a kritikus szintet ahol az előny (ha korábban volt egyáltalán) megszűnik.

Közelről ismerem a problémát, hogy egy sikeres stratégiát átültetni egy befektetési alapba nagyon komoly kihívás, legtöbbször nem lehetséges.

Viszont hosszú távon az éves 15-20% is olyan teljesítmény, hogy könnyen a FORBS címlapjára kerülhet az illető. Az igazi nagyágyúk is kb. ennyit tudnak nagy pénzzel.

Nyilván erre most majd támadnak a trollok, de nem érdekel

Ha valakinek ez kevés, akkor a probléma nem a hozammal van, hanem kevés a tőkéje. Két megoldás van: vagy csinál még pénzt másból is, vagy idegen tőkét kezel, pl. eladja magát egy alapkezelőnél.

Hozzászólás

Tedd hozzá kérlek, hogy ez a technikai elemzésre vonatkozik csupán.("Algoritmikus gondolkodásra" már vannak bőséggel robotok.&#128522

Tapatalkkal küldve az én SM-A510F eszközömről

Hozzászólás

MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Tedd hozzá kérlek, hogy ez a technikai elemzésre vonatkozik csupán.("Algoritmikus gondolkodásra" már vannak bőséggel robotok.😊
                          Szerintem a fundamentális alapon kereskedőknek is szükségük van ezekre a tulajdonságokra, csak picit más okokból. Ha meg valaki a Westworld-ből szökött host, akkor ő járt a legjobban, mert minden megvan benne

Hozzászólás

Én úgy állok hozzá a kezdetektől, hogy a nagy többség bebukja a forex kereskedést. Viszont ha valaki sok évet belerak a gyakorlásba és képzésbe, és aktívan figyeli akár napi 10 órát a piacot, akkor nehogy már ne keressen meg vele havonta annyit minimum, mint egy ékszerbolti eladó, vagy egy takarító... Elnézést érte, nem derogálni akartam, mert a munka az becsülendő, csak hasonlítani próbálom egy viszonylag átlag alatti jövedelmű állást egy állítólag a világ legjobban jövedelmező szakmájához... Szóval ha valaki szerintem bekerül az 1-2%-ba, akik általában elnyerik a pénzem, amikor bukok, az nehogy már ne tudjon összekaparni vele sok pénzt. Ugyanúgy beleöl rengeteg időt elemzésbe, tanulásba, vicc lenne ha nem lenne olyan trader, aki a legtutibb szakmában ne keresne többet, mint a fentebb említett alkalmazottak. Hangsúlyozom megint, hogy van sikeres technikája , letesztelve, és átlátja a piacot. Ellenkező esetben tényleg jobb még a takarító is.

Hozzászólás

Andrisdiák:
                              A piaci spekuláció mióta szakma? Csak nem az "oktatáson" hallottad ezt baromságot?😊

Tapatalkkal küldve az én SM-A510F eszközömről

Hozzászólás

Andrisdiak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Én úgy állok hozzá a kezdetektől, hogy ... ha valaki sok évet belerak a gyakorlásba és képzésbe, és aktívan figyeli akár napi 10 órát a piacot, akkor nehogy már ne keressen meg vele havonta annyit minimum, mint egy ékszerbolti eladó, vagy egy takarító...
                                Attól, hogy szeretnéd, hogy így működjön, egyáltalán nem biztos, hogy tényleg így működik a világ.

Hozzászólás

Working...
                                X