Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Mennyi az annyi?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Nevezd aminek akarod. Hivatásnak. Ugyanúgy rengeteget kell gyakorokni mint más komoly szakmát, hogy elérj vele valamit. Vicc lenne az egész, ha egy 10-20 éves tapasztalattal bíró trader ne tudna kiszedni ebből annyit, mint amit egy képzést nem igénylő állás ad. Úgy hogy elvileg ez az egyik legprofitálóbb tevékenység, na persze nem az itteni tagokról beszélek, hanem azokról, akiknek már fórumot sem kell olvasni mert azon a szinten vannak. Meg nem járnak beszólogatni napi szinten ide, ez biztosan egy sikeres ember ismérve..Én mindössze a nyitó kérdésre reagáltam, vagyis kell legyen olyan ember, aki ebből simán kiszed. Ellenkező esetben, ha egy közmunkás többet kinyer havonta, akkor az egész egy kamu. Gondoljon bele mindenki, rengeteg olyan meló van, ahol a napi 8 órából 5-öt elüt az alkalmazott, mert pang a cég, aztán simán hozzávágják a havi fizetését.. Akkor egy piaci profi elemző és kereskedő szégyen ha nem szed össze annyit.. Ellenkező esetben csak áltatja magát, és mégsem profi.

Hozzászólás

Andrisdiák:
      smk már összefoglalta a lényeget.
      Most már nem szakma, egyenesen hivatás.😊 Hivatás az orvos, tanár, lelkész pl.
      Amúgy engedd már meg, hogy beszólongassunk és eldöntsük miért nézünk bele a fórumba.

Tapatalkkal küldve az én SM-A510F eszközömről

Hozzászólás

smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Attól, hogy szeretnéd, hogy így működjön, egyáltalán nem biztos, hogy tényleg így működik a világ.
        Nem arról van szó, hogy szeretném. Egyszerűen van viszonyítási alapom. Sok munkahelyen járok, és gyakran kínjukba menek kávézni, hogy teljen az idő.. Persze sokszor meg beledöglenek a munkába, de most ne a gyártósorról beszéljünk, hanem egy órabolt. Egy ékszerbolt. Egy parfüméria. Egy "küldd ki hívd be assistant". Veszünk egy 10 éve tradelő keresekedőt. Nem egy szégyen és röhej, ha éves átlagban nem hozza legalább ezeket a jövedelmeket? Vagy akkor miért csinálja?

Hozzászólás

Andrisdiak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Nem arról van szó, hogy szeretném. Egyszerűen van viszonyítási alapom. Sok munkahelyen járok, és gyakran kínjukba menek kávézni, hogy teljen az idő.. Persze sokszor meg beledöglenek a munkába, de most ne a gyártósorról beszéljünk, hanem egy órabolt. Egy ékszerbolt. Egy parfüméria. Egy "küldd ki hívd be assistant". Veszünk egy 10 éve tradelő keresekedőt. Nem egy szégyen és röhej, ha éves átlagban nem hozza legalább ezeket a jövedelmeket? Vagy akkor miért csinálja?
          Ha esetleg nem tűnt volna fel, itt nem csak pénzt keresni lehet, hanem veszíteni is. Akár a több évi összekuporgatott pénzed. És nem csak a magad hibájából hanem más kockázat is van bőven. Az ékszerbolti eladó pedig a konkrét munkájáért kapja a pénzt. Ne próbáld összehasonlítani a kettő tevékenységet. Szerintem.

Mellesleg úgy látom akár a fórum forgalmából is, hogy lecsengőben van a forex "első hulláma". Sokan megégették magukat, kedv és/vagy pénz elszállt, ráfordított idő biztosan elment, eredmény kevés. Ennyi.

Hozzászólás

Nem véletlenül tiltják be a reklámozást több országban.
            Gyere profi tradernek barátom, oktatunk is.😊

Hozzászólás

Sokan rulettezéssel, vagy más szerencsejátékkal töltik el az idejüket, és figyelik az eredményeket, meg hisznek benne, hogy okosabbak a véletlennél. sőt, olyan is van, hogy valamelyiknek bejön. És esetleg még el is hiszi, hogy előnyt talált, nem pedig csak szerencséje volt.
              Nem mondom, hogy spekulációval biztosan nem lehet előnyre szert tenni. Azt mondom, hogy spekulációval lehet, hogy nem lehet előnyre szert tenni.
              Tegyük fel, hogy igaz ez a sejtésem. Ez még nem teszi önellentmondásossá a rendszert. Vannak akik hisznek abban, hogy van előny, amit majd kemény(vagy könnyű) munkával megtalálhatnak. Vannak, akik hisznek másoknak, akik azt mondják hogy ők előnyt találtak, és ezért elmennek drága oktatásokra. Vannak, akik hisznek abban, hogy találtak előnyt, pedig csak szerencséjük volt. Vannak, akik brókercégeket alapítanak, ahol eljátszhatnak a hiszékenyek, és ebből élnek meg. Vannak, akik múltbéli szerencséjükre alapozva sztár imaget építenek magukról, és szerencsejátszanak mások pénzével, majd elveszítik azt. Vannak, akik a brókerek, és más szereplők apróbb hülyeségeit (ez tényleges előny) észreveszik, és ebből profitot termelnek, amíg a brókercég össze nem omlik/ki nem javítja a hibát.
              Vannak, akik miután hosszas keresgélés után sem találtak stabil előnyt, csendben lelépnek.
              Szóval elég komoly infrastruktúra alakulhat ki akár a nagy semmi köré is.

Ezek ellenére nem állítom, hogy ez van (azaz nincs előny a piaccal szemben), mert lehetetlen tudni azt, hogy valami nincs. Mindenesetre azokon a területeken, ahol én eddig részletesen vizsgálódtam még nem találtam olyan mértékű előnyt, amivel profitot lehetne termelni a kisfelhasználók által elérhető költségek mellett.

Egyetlen kivétel van, az a diverzifikált részvényportfolió buy+hold. Ez számomra már értékelhető mértékű előnyt mutat a múltbéli adatokon (évi átlag kb 8% reálhozam 100+év óta), és ennek ellenére még itt is megvan az, hogy akár több évtizedes drawdownokkal kell számolni, és azzal, hogy ez az előny is eltűnhet.

Hozzászólás

Rendben, legyen igazatok. Akkor nem lehet kiszedni ezen a szinten ennyit. Akkor már csak egy kérdés maradt: Miért csináljátok? Mi értelme van?

Hozzászólás

Rendben, legyen igazatok. Akkor nem lehet kiszedni ezen a szinten ennyit. Akkor már csak egy kérdés maradt: Miért csináljátok? Mi értelme van?
                  Én már csak szórakozásból fórumozni járok ide. Ez sem rosszabb, mint más hülye témában fórumozni.
                  Vannak befektetéseim, de nem spekulálok. Nem találtam stabil előnyt, pedig több millió stratégiát megvizsgáltam. Az egész spekulációs mókából jelentős profittal szálltam ki, úgy, hogy végig minimális kockázatom volt, de a profitomat 100%ban a különböző brókerek hülyesége miatt kialakuló anomáliákból szedtem össze. Ezek az anomáliák mára eltűntek, a béna brókereket kicsináltuk.

Hozzászólás

Olvastam már több helyen egy bizonyos "Trader fejlődése" című , pontokba szedett írást. Ennek az utolsó pontja: "Több pénzt keresünk, mint amit álmodni mertünk, és minden álmunkat megvalósítjuk"...

Akkor ez is kamu? Nincs is ilyen ember a Földön? Csak ilyen 2-10%-os évi haszonnal számoló? Lenne több tíz, vagy száz millióm és évi 10%-ot szeretnék, szerintem bőven lehetne másba is fektetni ilyen proficéllal.

Hozzászólás

Lehet pénzt csinálni a tőzsdén, OTC-n is. Csak nem ezzel a hozzáállással. "Profi trader", baromság.
                      Spekulációból lehet nyerni természetesen. Majd ha andrisdiák lehúz 5-30 évet a piacon rájön.😊

Hozzászólás

Olvastam már több helyen egy bizonyos "Trader fejlődése" című , pontokba szedett írást. Ennek az utolsó pontja: "Több pénzt keresünk, mint amit álmodni mertünk, és minden álmunkat megvalósítjuk"...

Akkor ez is kamu? Nincs is ilyen ember a Földön? Csak ilyen 2-10%-os évi haszonnal számoló? Lenne több tíz, vagy száz millióm és évi 10%-ot szeretnék, szerintem bőven lehetne másba is fektetni ilyen proficéllal.
                        Valószínűleg az kamu. Szerintem azt vagy egy oktató, vagy egy álmodozó, vagy egy szerencsés írta. De biztosan hogy van, aki megcsinálta. Gondolj bele, a lottó főnyereményt is időnként megnyeri valaki.
                        Míg a részvényekben alapból van egy kicsi előny (a részvényesek zsebében csapódik le a világ gazdasági-technikai fejlődése), a forexben nincs ilyesmi.

Hozzászólás

MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Lehet pénzt csinálni a tőzsdén, OTC-n is. ...
                          Spekulációból lehet nyerni természetesen.
                          Ez alatt most konzisztens profitot értesz, vagy csak szerencse profitot? Mint írtam, a lottózásból is lehet pénzt csinálni.

Hozzászólás

Csak értitek, tiszta röhejes, ha elképzelem, hogy egy öltönyös nyakkendős ****i ül az 5 monitor előtt, és nemhogy keres napi 10 órába, de még a tőkéjét is elbukja lassan, miközben az ablaka alatt a közmunkás meg hozzá képest gyarapszik Ezt egyszerűen nem tudom elhinni.

"A világ legjövedelmezőb ...ja"

Hozzászólás

MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              L "Profi trader", baromság.

Akkor ha jól értem, a te szintednél már nincs feljebb. Vagy csak még nem találkoztál ilyennel?

Hozzászólás

smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Ez alatt most konzisztens profitot értesz, vagy csak szerencse profitot? Mint írtam, a lottózásból is lehet pénzt csinálni.
                                Konzisztenst a legnehezebb!
                                Piaci alkalom rengeteg van, pl utoljára Trump, most Olaszország nem érdektelen.
                                Kb 20 éve tőzsdézem, kb 4 éve találtam olyasmit amit érdemes rendszeresen (néhány naponta kb) meglépni.
                                Megjegyzem, hogy elemzéssel (technikai, fundamentális) remekül kereshet vki pl banki alkalmazottként.😊

Hozzászólás

Working...
                                X