Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Central Price Chart

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Central Price Chart

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Szavazz igennel ha szeretnéd hogy a Metatrében legyen középárhoz igazodó chartmegjelenítés.
    Ha másképp nem megy, akkor külön számlatípuson, de oldják meg! (főleg a négyesen, annak már úgyis mindegy

Szavazz nemmel ha nem szeretnéd hogy hozzányúljanak.

Nyomj egy kanszelt ha leszarod.

------------------------------
    Ne parázzatok, szavazzatok.
    Nem jelenít meg neveket.

6
    Igen, szeretném a középre igazított gyertyákat
    50,00%
    3
    Ne foglalkozzanak vele
    0,00%
    0
    Leszarom
    50,00%
    3

The poll is expired.

Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szavazz igennel ha szeretnéd hogy a Metatrében legyen középárhoz igazodó chartmegjelenítés.
    Ha másképp nem megy, akkor külön számlatípuson, de oldják meg! (főleg a négyesen, annak már úgyis mindegy

Szavazz nemmel ha nem szeretnéd hogy hozzányúljanak.

Nyomj egy kanszelt ha leszarod.

------------------------------
    Ne parázzatok, szavazzatok.
    Nem jelenít meg neveket.

Szerintem ezzel semmit nem érsz el:
    Mert semmi értelme a CPC megjelenítésnek (gyertyarajzolásnak), ugyanott lesz 2 pip vagy 40 pip csúszásnál is a Bird és az Ask között - hiába van állítólag ''fix spread'', látod, hogy az a fránya likvidátor mindig átveri a brókert

Szerencsésebb lenne, ha külön ASK vagy Bird csartot válthatnál, de nem olyan gagyikat, mint amit bevezetett a P500 is és a Dukáéval sem vagyok elégedett.

DE LEGYEN!!! majd veszekszünk, vitázunk a sreadeken

Hozzászólás

C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Szerintem ezzel semmit nem érsz el:
      Mert semmi értelme a CPC megjelenítésnek (gyertyarajzolásnak), ugyanott lesz 2 pip vagy 40 pip csúszásnál is a Bird és az Ask között - hiába van állítólag ''fix spread'', látod, hogy az a fránya likvidátor mindig átveri a brókert

Szerencsésebb lenne, ha külön ASK vagy Bird csartot válthatnál, de nem olyan gagyikat, mint amit bevezetett a P500 is és a Dukáéval sem vagyok elégedett.

DE LEGYEN!!! majd veszekszünk, vitázunk a sreadeken
      Igen, szerencsésebb lenne a 2 fajta ár tárolása a kontrollálhatóság miatt, amiből vissza lehetne rajzolni mind a 3 félét választhatóan.
      A realitás viszont az, hogy programozástechnikailag átalakítani ezt szart ripsz-ropsz szerintem csak a közepére tudják a jelenlegi helyett.....
      A plussz értékek valószínűleg nagyon megborítanák a systemet. Sose lenne kész.

Nézzük meg mit tud elérni egy kis ország egyik legnagyobb salesa/ügyfélmanagere??
      Teszteljük le az ügyfélközpontúságot.
      Ha sikerül neki, a régi ügyfelek szerintem kilincselni fognak nála az új számláért.

Hozzászólás

Van még hátra 1 nap...de ez már siralmas...
        Pedig igyekeztem az összes kategóriát kiszolgálni.
        Legalább a leszaromat megnyomhattátok volna!!

Hozzászólás

Van még hátra 1 nap...de ez már siralmas...
          Pedig igyekeztem az összes kategóriát kiszolgálni.
          Legalább a leszaromat megnyomhattátok volna!!

Nyomtam egy lájkot a harmadik válaszlehetőségre.
          Egyébként meg nem értem a logikádat. Ha a középár lenne felrajzolva, akkor pont egyik ár sem látszódna amin a megbízások teljesülnek. A bid-del is tudnának csalni könnyen.

Hozzászólás

lost89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Nyomtam egy lájkot a harmadik válaszlehetőségre.
            Egyébként meg nem értem a logikádat. Ha a középár lenne felrajzolva, akkor pont egyik ár sem látszódna amin a megbízások teljesülnek. A bid-del is tudnának csalni könnyen.
            Ígyis úgyis csalnak ha akarnak.
            Most őszintén:
            ha a számlatörténetből kihúzol egy olyan trédet ahol a bid ár alapján megállapítod hogy csúszott pár pointot, akkor reklamálsz??
            Nem hinném.
            Ellenőrzésre más módszerek is vannak.
            Élőben pedig kinnt lehetne mindkét vonal, láthatnád hogy kiütötte e éppen vagy sem.
            Csak az adatok letárolási módját kellene megváltoztatni.

Emiatt sajnos féloldalas az egész grafika.
            Nem ott mennek / találkoznak a vonalak ahol kellene.
            Érzékenyebb price action trédekre így alkalmatlan ez az egész.
            Még a vízszintes stratégiákra is, nemhogy a ferdére.

Hozzászólás

Szia Kockásseggű!

Jelentem pótoltam az elmaradást, szavaztam. Hogy mire az össznépi passzivitás nem tisztem megítélni, a magam nevében csak annyit mondhatok: csekély értelmű medvebocsként nem igazán fogtam fel a probléma lényegét... Pironkodva bevallom még az is felmerült bennem, hogy ez részedről valami vicces álprobléma felvetés akar lenni. A reakciókból ítélve más is így lehetett ezzel, de utolsó posztod alapján megvilágosodtam, hogy ez (most) részedről komoly. Sorry!

Mivel a leszarom gomb megnyomásával nem szeretném letudni a házifeladatot mellékelten csatolok egy Saxo platformról letöltött bid/ask chartot. Bevallom én ezt eddig csak az esetleges spike-ok relevanciájának eseti megvizsgálására használtam, de hátha számodra más is kihámozható belőle. Sajnos a mögöttes adatokat adatbázisszerűen nem lehet letölteni, de vizuális elemzésre megfelelő. Ha kell egy konkrét pár adott időszaka csak szólj és átküldöm.

Click image for larger version

Name:	bidask.png
Views:	1
Size:	186,3 KB
ID:	160231

A másik ami eszembe jutott és segítségedre lehet, hogy a Dukascopy historical adatfarmjáról akár tick szintű bid ÉS ask adatok is letölthetők. Az én kezemben ez továbbra sem érne semmit, de a Te programozói tudásoddal talán tudsz vele kezdeni valamit. Bár csodálkoznék, ha ezt a lehetőséget már nem jártad volna végig...

Hozzászólás

AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Szia Kockásseggű!

Jelentem pótoltam az elmaradást, szavaztam. Hogy mire az össznépi passzivitás nem tisztem megítélni, a magam nevében csak annyit mondhatok: csekély értelmű medvebocsként nem igazán fogtam fel a probléma lényegét... Pironkodva bevallom még az is felmerült bennem, hogy ez részedről valami vicces álprobléma felvetés akar lenni. A reakciókból ítélve más is így lehetett ezzel, de utolsó posztod alapján megvilágosodtam, hogy ez (most) részedről komoly. Sorry!

Mivel a leszarom gomb megnyomásával nem szeretném letudni a házifeladatot mellékelten csatolok egy Saxo platformról letöltött bid/ask chartot. Bevallom én ezt eddig csak az esetleges spike-ok relevanciájának eseti megvizsgálására használtam, de hátha számodra más is kihámozható belőle. Sajnos a mögöttes adatokat adatbázisszerűen nem lehet letölteni, de vizuális elemzésre megfelelő. Ha kell egy konkrét pár adott időszaka csak szólj és átküldöm.

[ATTACH]13258[/ATTACH]

A másik ami eszembe jutott és segítségedre lehet, hogy a Dukascopy historical adatfarmjáról akár tick szintű bid ÉS ask adatok is letölthetők. Az én kezemben ez továbbra sem érne semmit, de a Te programozói tudásoddal talán tudsz vele kezdeni valamit. Bár csodálkoznék, ha ezt a lehetőséget már nem jártad volna végig...
                Szia.
                Fura hogy alig érti pár ember a problémát, pedig szinte mindenki használ trendvonalakat.

Igen, végigjártam már a Dukascopys gyertya replace témát is.
                Hát bazi nagy macera lenne minden hétvégén ezzel pöcsölni.
                Bár ezt a részét biztos be lehetne automatizálni, és hétközben a frisseket kellene csak online meghekkelnem hogy az átlagár tárolódjon, de ez nagyon az ágyúval a verébre kategória. Egyszerűbb váltanom valami másra.
                Vagy keresnem egy zéró spread MT4 brókert gyaníthatóan vaskosabb comissioval.

Tud valaki ilyet?

Hozzászólás

Szia.
                  Fura hogy alig érti pár ember a problémát, pedig szinte mindenki használ trendvonalakat.

Igen, végigjártam már a Dukascopys gyertya replace témát is.
                  Hát bazi nagy macera lenne minden hétvégén ezzel pöcsölni.
                  Bár ezt a részét biztos be lehetne automatizálni, és hétközben a frisseket kellene csak online meghekkelnem hogy az átlagár tárolódjon, de ez nagyon az ágyúval a verébre kategória. Egyszerűbb váltanom valami másra.
                  Vagy keresnem egy zéró spread MT4 brókert gyaníthatóan vaskosabb comissioval.

Tud valaki ilyet?
                  Én az oandan average line chartot használok, ami azért jó, mert a nagy spikeok nem látszanak, meg tök jól be lehet lépni pár pipes stoppal. Ajánlom, hogy próbáld ki, nem fogsz csalódni. Amúgy pár pipen nem szabad kiakadni, mert ezen nem múlhat a siker hosszútávon. Miért nem tradelsz LMAX-on vagy akár határidőn micro devizákkal? Szabályozott piacon nem fenyegetnek ezek a veszélyek.

Hozzászólás

Chucky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Én az oandan average line chartot használok, ami azért jó, mert a nagy spikeok nem látszanak, meg tök jól be lehet lépni pár pipes stoppal. Ajánlom, hogy próbáld ki, nem fogsz csalódni. Amúgy pár pipen nem szabad kiakadni, mert ezen nem múlhat a siker hosszútávon. Miért nem tradelsz LMAX-on vagy akár határidőn micro devizákkal? Szabályozott piacon nem fenyegetnek ezek a veszélyek.
                    Mert az összes csíkhúzóm metára van lefejlesztve.....
                    Kenem vágom a pascalt, most már megyeget a metacé is....de semmi kedvem megtanulni egy harmadik nyelvet,
                    és seggelni sem előtte egész nap hogy kézzel nyomogassak egy komolyabb határidős rendszert egy másik nyomi MT4 képernyőt figyelve mint amin trédelek.
                    És az is ****a megoldás lenne amolyan igazi "csík húzza a repülőt" feeling ha a féloldalas MT4 ből vezetném át a szignálokat egy határidős robotba.

Hidd el hogy nem vagyok egyedül a problémával, de kíváncsi lennék ha azt mondanád egy igazi határidős tickes trédernek hogy pár pip nem számíthat akkor mit szólna hozzá....

Hozzászólás

Kenem vágom a pascalt, most már megyeget a metacé is....de semmi kedvem megtanulni egy harmadik nyelvet,
                      és seggelni sem előtte egész nap hogy kézzel nyomogassak egy komolyabb határidős rendszert egy másik nyomi MT4 képernyőt figyelve mint amin trédelek.
                      És az is ****a megoldás lenne amolyan igazi "csík húzza a repülőt" feeling ha a féloldalas MT4 ből vezetném át a szignálokat egy határidős robotba.

Hidd el hogy nem vagyok egyedül a problémával, de kíváncsi lennék ha azt mondanád egy igazi határidős tickes trédernek hogy pár pip nem számíthat akkor mit szólna hozzá....
                      Ne limitáld le magad ennyire egy platformra, főleg, hogy az mt4 egy kamu. Határidőn nagyon jó platformok vannak. Szerintem TT ADL-re siman le tudnád progolni a robotod. Nem akarok belemenni a tickbaszás előnyeibe és hátrányaiba... Mindenkinek mérlegelnie kell és olyan rendszert üzemeltetni, ami megy a személyiségéhez.

Hozzászólás

Ha nagyon olyan kedvem van, ezen is szoktam kötni: se nem bid, se nem ask, csak a trédek alkotják a chartot. Számmisztika?
                        Csatolt fájlok

Hozzászólás

shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Ha nagyon olyan kedvem van, ezen is szoktam kötni: se nem bid, se nem ask, csak a trédek alkotják a chartot. Számmisztika?
                          Köszi. Ez tetszik!!

Hozzászólás

Az AMP-nél van MT5. Nem értek a programozáshoz, de lehet, hogy hasonló az MT4-hez és azt is tudod használni.

Hozzászólás

independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Az AMP-nél van MT5. Nem értek a programozáshoz, de lehet, hogy hasonló az MT4-hez és azt is tudod használni.
                              Majdnem jó ötlet....de:
                              szerintem az MT5 is BID árakat tárol csak, tehát a konkrét probléma megmaradna.

Hozzászólás

Working...
                              X