Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kereskedes de hogyan

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Kereskedes de hogyan

Udv mindenkinek.

Egy ideje olvasgatom a forumot, de meg nem szoltam hozza, legyen ez a bemutatkozasom.

Magamrol annyit hogy kulfoldon elek, ittletem alatt ismerkedtem meg a tozsdei kereskedes kulonbozo formaival es aktivan kereskedem szinte mindenben ami mozog.

Hosszu sikertelen es sokszor nagyon fajdalmas idoszakon mentem keresztul a tanulofazisom alatt, Remelem hogy ezzel a topikkal elgondolkodtatok nehany kezdot es kemeny munkara osztonzom oket.

Sokszor eszembe jutott, olvasva a magyar forumokat hogy nalunk miert nincs ilyen, miert csak arrol talalok topikokat hogy ki szerint melyik papir merre tart.

Gondolom hogy ez(is) annak tudhato be hogy nagyon gyerekcipoben jar meg a magan emberkent valo tozsdei szereples.

Latom rengeteg tanfolyam kozul valaszthatunk. ez jo is meg nem is.

A sajat peldambol kiindulva egy kezdonek hosszu evek kellenek mig csak az alapokat elsajatitja es kialakul benne egyfajta rutin amivel tobbe kevesbe elboldogul a piacokon.

amirol sehol sem olvastam es nem hallottam emliteni( lehet hogy csak elkerulte a figyelmemet) az a TERV (igy nagybetuvel) ami nelkulozhetetlen ha a Tozsdezest nem szerencsejateknak, adrenalinfokozonak, vagy egyeb karos elvezetnek tekintjuk.

TERV alatt ertem azt az irott formaban elkeszult muvet ami a leheto legreszletesebben taglalja hogy mikor mit teszek a piacon. Mivel en kizarolag Technikai szempontokat figyelek, igy ezek alapjan hozok peldat:

Hogyan elemzem az adott termeket ( fundamentalis vagy TA, esetleg ezek fuzioja)

Milyen idosikon elemzek es hozom a donteseimet( Heti, napi, 4 ora, 1 ora grafikon idobeosztas)

Mit figyelek es tartok fontosnak( Ar alakzatok, kulonbozo atlagok, Fib szintek indikatorok es stb).

Pozicionyitas kriteriaja: minek kell tortennie hogy a penzemet az asztalra tegyem.

Pozicio zaras: mikor adom el amit megvettem.

Mennyit veszek: (Money Management)

Mennyi a rizikom egy adott pozicion: Stop-Loss

Riziko az osszes megnyitott pozicion es meg sorolhatnank.

TERV-unk tartalmaz celokat rovid es hosszu tavra, osszegzi es kiemeli miert gondoljuk azt hogy a vilag egyik legkegyetlenebb es legnehezebb uzleti kornyezeteben sikeresek lehetunk rovid es hosszu tavon egyarant.

Ha valaki ezt fo beveteli forraskent akarja uzni akkor mint minden vallakozasnal, egy komoly uzleti terv a minimum mielott belevagunk.

Sokan irtak hogy a Demo-zas nem helyettesiti az igazi kereskedest. Ez igaz.
    A legfobb helye a Demo-nak a rendszerunk teszteleseben van.

Van tehat egy tevunk ami pontosan meghatarozza a harom legfontosabb pontot:

Idotav,

Modszer,

Kockazat kezeles.

Ezeket mindenkinek le kell tesztenie egy megfeleloen hosszu idoszakra hogy megallapitsuk: eletkepes-e az en kis tervem?

Ragyogo statisztikakat tudunk kesziteni ami ha valaki ebbol akar megelni, nelkulozhetetlen.

tudnom kell tobbek kozott hogy:

Mennyi az atlag heti-havi lehetoseg a piacokon a rendszerem szamara.

Hany szazalekos a talalati aranyom

Atlagos nyertesek aranya az atlagos vesztesekhez.

Atlagosan mennyi ideig tartok egy poziciot.

Lehetne meg sorolni, de szerintem vilagos amire ki akarok itt lyukadni.

Ha valaki ezt egy konnyed penzszorason kivul tobbnek szanja, akkor bizony el kell kezdeni tervezni meghozza nagyon komolyan.

Minden kezdonek kotelezo olvasmanynak kotnem ki Jack Schwager: Market Wizards 3 reszek sorozatat. A legnagyobbak meselik el hogyan kezdtek es hogyan csinaljak. Nagyon tanulsagos.

sajnos magyar forditasban meg nem lattam.

Na elso hozzaszolasom kicsit terjedelmesre sikerult.

Nem kell velem egyet erteni, de higgyetek el aki ezt kikeruli az mindig csak a szerencsere szamithat, az pedig nem sok....

Udv,

HWTrader

Mivel ez a saját topicod itt kérdezek inkább, bár láttam, hogy a másikban már kifejtettél néhány dolgot.

Írtad, hogy általában esténként 1-2 órát foglalkozol a kereskedéssel.
    - Ezek szerint a nap végi adatokkal kereskedsz, vagy azokból kiindulva adsz limitáras vételi megbízást és legfeljebb később teljesül?
    - Másik kérdésem, hogy mivel nagyobb idősíkon kereskedsz jól gondolom, hogy néha napokig vársz egy pozíció belépésre, vagy már meglevő trendbe is belépsz? Ha utóbbi is előfordul, ahhoz kisebb idősíkon keresel beszállót?

Hozzászólás

Üdv HWT.
      Egy egyszerű kérdésem lenne, sajnos sidius nem értette, pedig őtőle is kérdeztem. Hátha te tudsz válaszolni.
      Hogyan kell eredményesen Forexszezni. Ezalatt nem csak azt értem, hogy jól kell tudni adni, és venni.
      Várom válaszodat.
      Köszi
      W...
      willow

Hozzászólás

Lackok eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Mivel ez a saját topicod itt kérdezek inkább, bár láttam, hogy a másikban már kifejtettél néhány dolgot.

Írtad, hogy általában esténként 1-2 órát foglalkozol a kereskedéssel.
        - Ezek szerint a nap végi adatokkal kereskedsz, vagy azokból kiindulva adsz limitáras vételi megbízást és legfeljebb később teljesül?
        - Másik kérdésem, hogy mivel nagyobb idősíkon kereskedsz jól gondolom, hogy néha napokig vársz egy pozíció belépésre, vagy már meglevő trendbe is belépsz? Ha utóbbi is előfordul, ahhoz kisebb idősíkon keresel beszállót?
        Udv Lackok, orulok hogy megkerestel.

Igen, en nap vegi adatokkal kereskedek. Estenkent vegigmegyek a piacokon 20-25 FX par, hataridos arutozsde, hataridos indexek. Osszesen kb 40 kulonbozo termek. Ez fontos ha nagyon szelektiv vagy a kivalasztasban.

Ha latom hogy egy adott teruleten es idoben bizonyos gyertya alakzat alakult ki akkor ala vagy fole varhato iranytol fuggetlenul rakok buy stop-ot. ha az ar aktivalja a kovetkezo gyertyaval akkor benne vagyok a pozicioban, ha nem akkor leveszem a megbizast. azonnali kotest szinte sosem csinalok. szeretem ha az ar "jovahagyja" a feltetelezett iranyomat.

Kisebb idosikon(maig nem tudom hogy ez a hivatalos neve-e, valaki segithetne) talan idobeosztas jobban hangzik...

Na mindegy, tehat kisebb mint napi adatokkal csak akkor foglalkozom ha a piac nagyon konszolidal vagy a napin nem lehet semmit kiszurni, mint mostansag sok FX paron. Ilyenkor jon a 4 oras graf. ehhez viszont sokkal tobbet kell ellenoriznem a poziciot napkozben amire sokszor nincs ido.

Tervezem kicsit belemenni hogy en hogyan csinalom ezt mert hiszem hogy sok ember racsodalkozna hogy milyen egyszeru is es mennyivel stresszmentesebb mint leeso kesek utan nyulogatni a 15, 5 perces grafikonokon. Ja es kezdoknek velemenyem szerint az egyetlen hasznos megoldas a tanulasra a napin valo kereskedes. Nem nehez elkepzelni hogy ha nem tudsz sikeres lenni napi adatokkal akkor mennyi eselyed van lejjebb.

ui: amikor azt mondom egyszeru, az nem azt jelenti hogy nem kell sok-sok idot eltolteni vele amig szinte osztonosse nem valik. ez minden stilusra igaz.

Hozzászólás

willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Üdv HWT.
          Egy egyszerű kérdésem lenne, sajnos sidius nem értette, pedig őtőle is kérdeztem. Hátha te tudsz válaszolni.
          Hogyan kell eredményesen Forexszezni. Ezalatt nem csak azt értem, hogy jól kell tudni adni, és venni.
          Várom válaszodat.
          Köszi
          W...
          szia willow,

Amit en tudok tenni es irtam elozo uzenetemben is hogy leirom es bemutatom azt ahogy en csinalom. Szivesen elkezdem, csak nem tudom lenne-e ra erdeklodo. Eleg sok idot vesz igenybe amig lepesrol lepesre kepekkel vegigmegyunk rajta.

Udv,

HWT

Hozzászólás

Köszönöm a válaszod!

Jó volt megerősítésnek, hogy sok mindent hasonlóan gondolunk. A kisebb idősikok valóban megtévesztőek tudnak lenni. Ráadásul egy 15 percesen mutatkozó támasz-ellenállás Stop szint alkalmazása sokszor megdől még aznap. Így korán kirázódik az ember az amúgy jó, trendirányú pozícióból.

Hozzászólás

Szia HWT.
              Szerintem próbáld meg.Amíg nem kezdted el nem is tudhatod, hogy lenne-e rá érdeklődő. Én biztosan az vagyok.
              Üdv
              W...
              willow

Hozzászólás

Szia HWT.
                Szerintem próbáld meg.Amíg nem kezdted el nem is tudhatod, hogy lenne-e rá érdeklődő. Én biztosan az vagyok.
                Üdv
                W...
                aminek en latom ertelmet az az hogy lassan, lepesrol lepesre felepiteni az egeszet szoval aki uj a temaban folyamatosan kapja az informaciot.

Nem latom ertelmet annaok hogy csak azt mondom, vegyel eurusd-t holnap 12:35-kor, ha magasabb mint az elozo napi ar vagy hasonlo. elolvasod a szabalyokat de nem erted meg igazan.

Ha latod hogy hogyan jutsz el a donteshozatalig onnet hogy megnyitsz egy csupasz grafikont, akkor van ra valami esely hogy haza is viszel valamit abbol amit mutatok.

Egy ideje tervezem hogy indotok egy ilyen temat. Ami motival az az hogy tudom hogy en milyen halas voltam azert hogy valaki vette a faradsagot, idot es szajbaragosan leirta, valos piacon megmutatta mit es hogyan. Itthoni forumokon sajnos ez nem divat. remelem ez valtozik ahogy a resztvevok tapasztalata no. emellett hiszem hogy szamomra legalabb annyit er mint azok szamara akik reszt vesznek a temaban.

Udv,

HWT

Hozzászólás

Köszi várom.
                  Addig is válaszolhatnál pár kérdésemre.
                  Ugye vannak a megbízási formák.
                  market
                  limit
                  stop
                  oco
                  first triggers oco/all
                  A kérdés a következő:melyiket kell alkalmazni vételnél, és melyiket eladásná, és hogyan.
                  A market,és a limit egyértelmű.
                  Üdv
                  W...
                  willow

Hozzászólás

Köszi várom.
                    Addig is válaszolhatnál pár kérdésemre.
                    Ugye vannak a megbízási formák.
                    market
                    limit
                    stop
                    oco
                    first triggers oco/all
                    A kérdés a következő:melyiket kell alkalmazni vételnél, és melyiket eladásná, és hogyan.
                    A market,és a limit egyértelmű.
                    Üdv
                    W...
                    willow,

Amit ajanlok neked az az hogy ne bonyolitsd tul az eletedet ezekkel az order formakkal. Kesobb hasznosak lesznek, de amit most tudnod kell az az amit mar tudsz. buy/sell limit vagy stop es market order.

buy limit: adott ar ala rakod es ha eleget csokken az ar hogy aktivalja akkor nyit egy long pozit.

buy stop, adott ar fole rakord es ha ar eleri akkor long pozid van adott szinttol.

Sell limit es stop forditva.

oco= one cancels the other, halado cucc, ne torodj vele.

udv,

HWT

Hozzászólás

Köszi tesó.Azért ha lesz kedved, meg időd, akkor azért légyszi kezdj bele az oktatásba.
                      Üdv
                      W..
                      willow

Hozzászólás

Köszi tesó.Azért ha lesz kedved, meg időd, akkor azért légyszi kezdj bele az oktatásba.
                        Üdv
                        W..
                        tesok azert meg nem vagyunk.

Nem is oktatasnak szanom, hanem arra hogy alap dolgokat egy picit mas szemszogbol mutassak be. Legfokeppen azert mert tudom mennyire felrevezeto az az "oktatas ami szinte mindenhol zajlik napkozbeni adatokkal.

willow egy egyenes kerdes: olvastal mar valamit technikai elemzes temakorben?

Hozzászólás

Üdv
                          W..
                          Ne szegjük már kedvét az elején valakinek aki segíteni akar, ide nem illő kocsmai szóhasználattal!
                          Köszi!

Hozzászólás

Szia HWT.
                            Elnézésedet kérem a letesózásért.Csupán barátibb hangnemet szerettem volna megütni.Nem gondoltam, hogy ez rád nézve bántólag hat. Mégegyszer elnézést.
                            A kérdésedre a válaszom: Igen
                            Üdv
                            W..
                            willow

Hozzászólás

Bevezetes

Szep lassan ahogy az idom engedi leirom amit fontosnak tartok.

Eloszor is, kredit ahova jar.

Koszonettel tartozom a J16 private forumon Jamesnek es a forum senior oktatoinak amiert idot es energiat nem sajnalva kiskanallal adagoltak belem azt amit csinalok. Nelkuluk nem tartanek itt.

Amit csinalok az egyfajta mix abbol amit ott tanultam es amit sajat tapasztalataimbol szurtem le.

Amit itt leirok az az alapja annak az osszefogo rendszernek amit csinalok. ez a resz nyilvanosan elerheto barki szamara.

Hozzászólás

Working...
                              X