Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Nyereségadó

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Nyereségadó

Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban hogy tőzsdén szerzett(tehát szabályozott piac, európai bróker esetén) nyereségadót a bevallásban mint magánszemély pontosan melyik sorba kell beírni?
    Eddig mindig könyvelő csinálta de nem tudom elérni és már nincs sok hátra a leadásig.

Előre is köszönöm a segítséget.

KFNY
    Utoljára szerkesztve a következő által: A kockásfülű nyúl; 2021-05-07, 09:52.

Nekem itt az nem világos, ha pl. az IB-nél kötöm a határidős ügyleteket, aminek Luxembourg-ban van a székhelye, akkor ETÜ és SZJA fizetési kötelezettség van, mert benne van az MNB intézményi listájában, de ha például az AMP-nál, ami Chicagoban van és nincs benne az MNB listában, akkor 32,5%-ot kell fizetni?

Ez a cikk a segítségedre lehet: https://traderklub.hu/cikkek/kereske...eseg-osztalek/

Forexnél nincs ilyen probléma, ott európai brókerek vannak jórészt, ezért ETÜ-nek számít szinte mindig, így a 15%-os SZJA adókulcs érvényes rá, de a határidő már egy kicsit más műfaj.... Illetve sok bróker kivonult most az angol régióból a brexit miatt, vagy nyitott egy ciprusi céget és ott lehet folytatni a kereskedést, ami a vicces, hogy pl. az LMAX-nál még működik az angol cég és a ciprusi cég is, de csak a ciprusi található meg az MNB adatbázisában....

A határidős adózás nekem is újdonság, szóval erre jó lenne választ kapni.

Hozzászólás

Nem, dehogy. Szabályozott piac esetén 15%. Ha valami egyéb, pl Bitcoin, ott már jóval több. Nekem csak az kell hogy idén melyik sorba kell bele írni, a többi már megvan.
      De akkor induljunk ki abból, hogy nekem is Európai a brókerem, így 15%. Minden ki is van számolva, csak azt nem tudom hogy melyik sorba kell beírni idén, a könyvelő meg baszik felvenni a telefont.

Hozzászólás

• Chucky
        Chucky kommentje
        Editing a comment
        ez is jó: https://elemzeskozpont.hu/forex-adoz...es-adozas-2021

egyébként, ha belépsz az online bevalló oldalra és megnézed a sorokat, ott leírja részletesen, hogy mit, hova kell beírnod

• A kockásfülű nyúl
        Editing a comment
        Igen, csak nem akarom elrontani, sem kockáztatni. Amennyire szerencsés vagyok, és mondjuk elrontom, tuti hogy pont engem fognak elővenni. Jobb vkit megkérdezni, hogy melyik sor. Az a baj hogy a tavalyi alapán sem tudom megcsinálni mert ezek a sorok minding változnak. Legalábbis ezt mondta a könyvelő. Tőzsde fórumon vagyunk, biztos vannak itt páran akik már bevallották idénre.

Ha esetleg valakit érdekelne (habár nekem nem úgy tűnik :-) ) itt a válasz ha magánszemélyként adózol árf nyereséget:
      * ellenőrzött tőkepiaci ügyletből származó jövedelemnek: 172. sor
      * nem ellenőrzött tőkepiaci ügyletből származó jövedelemnek: 175. sor

Ide kell befizetni: 10032000-06056353, Kedvezményezett: NAV, Közlemény: adóazonosító szám

Hozzászólás

• David Chateau
        David Chateau kommentje
        Editing a comment
        Ugyan, itt nem sok érdemben adózható pluszt termelő aktív tag van
    Working...
    X