Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tőkeáttét számítása, nyereség/veszteség mi a pip és egyéb nyalánkságok!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Oh. És nincs arra valamiféle szabályszerűség, hogy mikor melyik devizában számolják a pipeket?

Hozzászólás

Kalacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Oh. És nincs arra valamiféle szabályszerűség, hogy mikor melyik devizában számolják a pipeket?
      leírtam a szabályt az előzőben:
      "ott mindig a nevezőben lévőben képződik"

Hozzászólás

Értem és köszönöm, úgy értettem, hogy az EURUSD-n kívül mindegyik párnál a második számít?

Hozzászólás

Kalacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Értem és köszönöm, úgy értettem, hogy az EURUSD-n kívül mindegyik párnál a második számít?
          EURUSD-nél is 1 pip 100000 egységnél 1 usd, tehát itt is a másodikban képződik

Én régen úgy jegyeztem meg, hogy elképzeltem 100.000eur-t adok vagy veszek forintért, majd kiszámoltam 1 pip elmozdulás után mennyit ér a 100.000eur forintban, így megkapod mennyit ér 1 pip, ebből ki fog jönni, hogy nem 1 eur-t hanem pl: 265,00-ről 265,01-re változás esetén 26.500.000Ft-ról 26.501.000Ft-ra változik tehát 1 pip 1000Ft, (minilotnál 100Ft)

Természetesen bármilyen párral ki lehet számolni, csak ez így kézzelfoghatóbb volt akkor még nekem

Hozzászólás

Poziméret:

A kereskedés megkezdésekor ki kell választani a poziméretet.
            A poziméretet igazítsuk a stophoz! NE a stopot a pozimérethez!
            Legjobb STOP-LOSS helyszínek: a jelentős csúcs/völgyek.

Leggyakoribb poziméretek:

5000(0,05lot)
            10000(0,1lot)
            100000(1lot)

EUR/USD:

1 lot = 10 dollár
            0,1 lot = 1 dollár
            0,05 lot = 50 cent

A poziméret mindig a devizapár bázisdevizájában van megadva.

Példa:

EUR/USD-> 5000(0.05lot),10000(0.1lot),100000(1lot) EUR
            GBP/JPY-> 5000,10000,100000 GBP
            USD/CHF-> 5000,10000,100000 CHF

Ha longolunk EUR/USD-t 1.3953 0.05lottal, akkor:

Nyitásnál:

Veszünk: 5000 EUR-t.
            Eladunk: 5000*EUR/USD árfolyam=6976.5 USD.

Ha az árfolyam felmegy 1.3963(+10pip)-re, akkor:

Zárásnál:

Eladunk: 5000 EUR-t.
            Veszünk: 5000*EUR/USD árfolyam=6981.5 USD.

A kettő különbsége az eredményünk: 6981.5 USD - 6975.5 USD = +5 USD.

A max. poziméret kiszámítása:

Kockázat/trade(pénzben)/Stop Loss(pipben) = Max. poziméret pénzbeni értéke/pip.

Példa:

(1000 USD kockázat/trade)/50 pip SL = Max. poziméret = 20 $ / pip = 2 lot.

Hozzászólás

1 pip értéke a változódevizától függ és a pozimérettől.

Hozzászólás

USD/CHF-> 5000,10000,100000 USD
                A kettő különbsége az eredményünk: 6981.5 USD - 6976.5 USD = +5 USD

javítva

Hozzászólás

Sziasztok!

Teljesen új tag vagyok még. kb 2 hónapja vetettem bele magam a demózásba, és egyre jobban tetszik az egész forex.

Viszon buta, tudatlan kérdésekben még én is bővelkedem!

Először is a érdekelne, h én azt hittem a tőkeáttétet számla nyitásakot kell megadni?! Demónál legalább is igy van,és nem adott pozició nyitásakor?! De az itt olvasottak meg arra engednek következtetni h minden poziciónyitásnál én állitom be az áttétet?! Most akkor hogy is van ez?!

Láttam végeztetek itt számitásokat!

Ezt a részét is kénytelen leszek megtanulni,de csak segitség képp irja valaki lécci a választ, hogy ha 1:100 tőkeáttéttel, 500.000Ft letéttel veszek 0,1lot EUR/USD-t 1,4300 árfolyamon, akkor ez milyen értékig mehet ellenem hogy likvidáljanak?

Hozzászólás

cortez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Sziasztok!

Teljesen új tag vagyok még. kb 2 hónapja vetettem bele magam a demózásba, és egyre jobban tetszik az egész forex.

Viszon buta, tudatlan kérdésekben még én is bővelkedem!

Először is a érdekelne, h én azt hittem a tőkeáttétet számla nyitásakot kell megadni?! Demónál legalább is igy van,és nem adott pozició nyitásakor?! De az itt olvasottak meg arra engednek következtetni h minden poziciónyitásnál én állitom be az áttétet?! Most akkor hogy is van ez?!

Láttam végeztetek itt számitásokat!

Ezt a részét is kénytelen leszek megtanulni,de csak segitség képp irja valaki lécci a választ, hogy ha 1:100 tőkeáttéttel, 500.000Ft letéttel veszek 0,1lot EUR/USD-t 1,4300 árfolyamon, akkor ez milyen értékig mehet ellenem hogy likvidáljanak?

A tőkeáttételt a számlanyitáskor kell megadni. Viszont bármikor kérheted a megváltoztatását. Tehát nem egy adott pozíciónál kell állítgatni.

Ha jól tudom itt a topicban pontosan az 1:100 tőkeáttételre írtam példát. Csak a számokat kell behelyettesítened, illetve nyilván át kell konvertálnod a margint dollárról HUF-ra. Ilyen módon megkapod azt az összeget aminek ott kell lennie mindenképpen a számládon. Az a letét. Ami marad az meg a puffer, ha ellened megy az árfolyam. Tehát addig tarthatod a pozíciót, amíg az el nem fogy. 0,1 lotnál 1pip/usd (forintra konvertálva)-vel fogy pénzed.

Nem tudom mennyire érthető?
                    Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

Pont ezaz h még ez számomra nem érthető, egy számot szerettem volna hallani, de nekiesek és átrágom magam rajta és megpróbálom kiszámolni! Az tűnt fel, h hogy van az, h ilyen dolgokról fogalmam sincs,mégis folyton nyerek. XTB demó számláról van szó.
                      1millből 2 hónap alatt több mint 5millió lett, aztán kezdtem egy újat,de már csak 500.000Ft letéttel, és abból is 3 nap alatt 1milliót csináltam! Ekkora szerencsém nem lehet! Az xtb demóját próbálta már valaki? Mert ez túl könnyű igy! Ma elkezdtem arra játszani h bukjak, és veszitsek el mindent!! De nem lehet A marginom sose megy 80% alá se, nem hogy 30% alá! ("stratégiám -> Veszek / eladok valamit, beállitom h csúszó stop 50, és mindig plusszba szállok ki.) 1 millió saját tőke alatt 0,xx lottal, 1millió felett már akár 1 lottal.

Kérdem tőled sidius - legtöbb kommentedet már elolvastam és látszik h ott azért már van tudás - elképzelhető az h az XTB.hu demója valami módon manipulálva van, v direkt enged jobban minuszba menni h visszapattanjon és plusszba menjen mint egy valós számlánál?

Hozzászólás

cortez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Kérdem tőled sidius - legtöbb kommentedet már elolvastam és látszik h ott azért már van tudás - elképzelhető az h az XTB.hu demója valami módon manipulálva van, v direkt enged jobban minuszba menni h visszapattanjon és plusszba menjen mint egy valós számlánál?
                        Mivel nem ismerem a cégek személyesen, nem szeretnék se pro se kontra nyilatkozni róluk. De bármelyik brókercég tudja manipulálni a demot, sőt természetesen az éles számlába is bele tudnak nyúlni. Sajnos a forexen nincs olyan erős szabályozás, mint a szabályozott piacokon.

Hozzászólás

Lenne néhány kérdésem, ami nem tiszta számomra:
                          1, Mi az oka annak, hogy Shortolni csak TDT-n belül lehet (Random Capital), miért nem lehet sima daytraden belül (ha nem használok tőkeáttétet)?
                          2, Ha a megengedett tőkeáttét az adott papírnál 7 szeres, ennél kisebbet is lehet alkalmazni (például 2 szerest)?
                          3, Tőke áttét nélkül is lehet shortolni?
                          4, Ha például 7 szeres tőkeáttéttel kereskedem, akkor a brókerdíj is 7 szeres?
                          5, Példa tőkeáttétre:
                          Tőke: 500.000 Ft
                          Vásárolt részvény típusa: OTP
                          ÁR/db: 5000 Ft
                          Használt tőkeáttét: 4 szeres
                          -------------------------------------------
                          Ebben az esetben 2.000.000 Ft-ért vásárolhatok részvényt?
                          A brókerdíj = 2.000.000 Ft 0,1%-a
                          Ez így OK?

Hozzászólás

Újabb kérdésem volna a kedves fórumozókhoz:

Tőkeáttétel használatáért kérnek pénzt? - vagy nekik miért éri meg behitelezni bárkinek is?

Hozzászólás

Nem kérnek pénzt. Miért éri meg? Mert neki semmibe sem kerül, de a többség úgyis bukik. A kockázat a brókernek nulla, a profit meg jó.

Hozzászólás

Laca25 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Lenne néhány kérdésem, ami nem tiszta számomra:
                                1, Mi az oka annak, hogy Shortolni csak TDT-n belül lehet (Random Capital), miért nem lehet sima daytraden belül (ha nem használok tőkeáttétet)?
                                2, Ha a megengedett tőkeáttét az adott papírnál 7 szeres, ennél kisebbet is lehet alkalmazni (például 2 szerest)?
                                3, Tőke áttét nélkül is lehet shortolni?
                                4, Ha például 7 szeres tőkeáttéttel kereskedem, akkor a brókerdíj is 7 szeres?
                                5, Példa tőkeáttétre:
                                Tőke: 500.000 Ft
                                Vásárolt részvény típusa: OTP
                                ÁR/db: 5000 Ft
                                Használt tőkeáttét: 4 szeres
                                -------------------------------------------
                                Ebben az esetben 2.000.000 Ft-ért vásárolhatok részvényt?
                                A brókerdíj = 2.000.000 Ft 0,1%-a
                                Ez így OK?
                                1. Mert a short éppen úgy technikai daytrade mint a tőkeáttétes long. Mindkét esetben zárnod kell nap végén. Nem tarthatod a pozíciót. A sima daytrade csak long esetén áll fenn, tőkeáttétel nélkül és ha nem zársz akkor nap végén átalakul normál tőzsdei ügyletté. Tehát tarthatod napon túlra.
                                2. Igen lehet kisebb. A 7* az a határ aminél nagyobb nem lehet.
                                3. Lehet tőkeáttétel nélkül is shortolni.
                                4. A brókerdíj nem tőkeáttétel után hanem a megmozgatott méret után van felszámolva. Ha van 1 milliód és a tőkeáttétel 5*-ös akkor 5 milliós pozíciót veszel fel. A brókerdíjat tehát az 5 milla után fizeted. Oda és vissza is.
                                5. Az előző kérdésben megválaszolva!

Hozzászólás

Working...
                                X