Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Spekuláció legtöbbször veszteségbe torkollik

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

gabor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen, ebben is egyetértünk.
    Én mondjuk értékpapírban utazom csak. Nem ismerem úgy a Forexet. Valószínűsítem ott nagyobb a szerepe a TA-nak, mint pl. a BÉTen.
    Itt van a kutya elásva. Mert aki a BÉTen rajzolja a vonalakat, szerintem is kudarcra ítélt…
    De a Forexen és forgalmasabb tőzsdéken jól működnek a vonalak (is).
    Ezek szerint ebben nincs is vita.

Hozzászólás

Mighti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Én sem értek a fundához.
      De ha féléve shortolnám 1 pozícióval az EUR-t (mert ha visszaesik 50%-ot, akkor tőkeáttét felejtős.)
      jelenleg biztosan a tizedét sem kerestem volna, mint az, aki féléve pl.: órás chartokon tőkeáttétes shortokat építget egy-két napra. Majd a pullback elején kistoppolódik, és ismét kezdi elölről.
      Vagy akkor a fundáknak is figyelembe kellene venniük a Támasz ellenállás szinteket? Esetleg ugyanúgy húzzák a stopot, rávásárolnak? Ha igen, akkor pedig a -50% nem megengedhető. És hogy védekezik a funda a pánik ellen? Mert szerintem a német cementgyáros vs. vonat és elődei, akik a WTC. ablakaiból ugráltak nem voltak kezdők, csak a váratlanra nem voltak felkészülve. Esetleg némi tőkeátéttel érte őket a -50%?
      A devizapiacot keverni a részvénypiaccal halálos terv!
      Ha valaki felvásárol egy 1 dollár áru részvényt 2 dolláros áron,akkor az a részvény 2 dollárt ér per pillanat a piacon,mert annyiért veszik.
      A devizánál teljesen más a helyzet.

Hozzászólás

Öreg rókának lankad a figyelme!
        Gábornak is igaza van bizonyos szemszögből,kár lenne tagadni.

Ez aranyos volt!
        Mármint az első mondat.
        A második egyszerűen csak jogos.
        -A reklám helye-

Hozzászólás

kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Igen a főnököm megjegyzést én is mosolygósra vettem,úgyhogy viccesen kell értelmezni is!

Úgy hoztam őket össze,hogy mindketten ugyanazon a piacon kereskednek.Netán nekik külön piacaik vannak?
          Gábor a felvetésében pedig pont a felfogások különbözőségeit állította szembe egymással.Ezért aztán én is összehasonlítottam őket Sídius mester.
          Öreg rókának lankad a figyelme!
          Gábornak is igaza van bizonyos szemszögből,kár lenne tagadni.
          Nem lankad az a figyelem, de mint mondtam ezen az alapon összehasonlíthatod az erőgépet is a sportkocsival. Mindkettő mehet ugyanazon az úton, ugyanoda? Eljuthat mindkettő? Ezen az alapon összehasonlítható? De minek?

Alapvetően a piac alapján nem érdemes összehasonlítani Buffetet meg egy daytradert, mert a közös piacon kívül semmiféle hasonlóság nem lesz közöttük, azon kívül, hogy mindkettő homo sapiens.

Én nem állítottam azt, hogy Gábornak nincs igaza. Csak kár azt összehasonlítani, amit amúgy felesleges, meg ez egy részletkérdés, és az ördög nem ebben a kérdésben rejtőzik. Azaz nem a Funda vs TA itt a döntő momentum, hanem az egyén alkalmassága vagy nem alkalmassága.
          Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

Hű, de kavarog a víz!

A változatosság kedvéért ma is viszem a gyermeket az orvoshoz, így a mostantól érkező írásokra ma nem hiszem, hogy válaszolok.
            Köszönöm a hozzászólásokat, további sikeres napot kívánok mindenkinek!

Magamnak is;
            -A reklám helye-

Hozzászólás

Persze a TA alkalmazásával is lehet jól keresni,csak akkor keveset lehet kockáztatni.Sokan nem tudják,hogy pld Barklay's Haddaway(bocs ha nem jól írtam)tulajdonosa Buffet Úr szeme sem rebben,ha az általa megvásárolt részvény árfolyama 50% -ot esik!Pedig akkor elviekben az egy DD 50%.A TA hívők meg nevetnek.Pedig nincs min nevetni.Csupán tudatlanok.
              Ha bele gondolunk mit kereshetett az,aki már fél éve shortolja az eur-t,akkor nagyot nézhetünk.A képernyőn fél éve még ebből semmi sem látszott!
              Én úgy mondanám,mindenkinek igaza van.Neked is.
              Én sem értek a fundához.
              De ha féléve shortolnám 1 pozícióval az EUR-t (mert ha visszaesik 50%-ot, akkor tőkeáttét felejtős.)
              jelenleg biztosan a tizedét sem kerestem volna, mint az, aki féléve pl.: órás chartokon tőkeáttétes shortokat építget egy-két napra. Majd a pullback elején kistoppolódik, és ismét kezdi elölről.
              Vagy akkor a fundáknak is figyelembe kellene venniük a Támasz ellenállás szinteket? Esetleg ugyanúgy húzzák a stopot, rávásárolnak? Ha igen, akkor pedig a -50% nem megengedhető. És hogy védekezik a funda a pánik ellen? Mert szerintem a német cementgyáros vs. vonat és elődei, akik a WTC. ablakaiból ugráltak nem voltak kezdők, csak a váratlanra nem voltak felkészülve. Esetleg némi tőkeátéttel érte őket a -50%?

A devizapiacot keverni a részvénypiaccal halálos terv!
              Ha valaki felvásárol egy 1 dollár áru részvényt 2 dolláros áron,akkor az a részvény 2 dollárt ér per pillanat a piacon,mert annyiért veszik.
              A devizánál teljesen más a helyzet.
              Elvesztettem a fonalat…
              Amúgy ki is hozta össze a részvényeket az EUR shorttal?

Hozzászólás

Üdv Gábor!

Buffet Úr szeme sem rebben,ha az általa megvásárolt részvény árfolyama 50% -ot esik!Pedig akkor elviekben az egy DD 50%.A TA hívők meg nevetnek..
                azért meglepődnék ha egy rálltala megvett részvény 50%-os esése nála 50%DD jelentene, mert akkor ezek szerint csak abban az egy cégben lenne az összes tőkéje. legalábbis a főnököm szerint

Hozzászólás

gabor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Amikor esett most a piac, TA-s barátom csillogó szemmel huzogatta a vonalakat, hogy hol kell majd beszállni.
                  És megkérdezte van-e részvényem. Válaszoltam van. EL KELL ADNI mondta. Most kell venni, mondtam.
                  ÉS mit csinálok, ha tovább esik kérdezte vigyorogva? Veszek még mondtam, én is vigyorogva. Ekkor lefagyott a szoftver az

ismerős fejében. Mikor újrabútolt az mondta: ...Hát végül is...
                  Szerinted ki nyert végül?
                  Tudod, mit mondanak az átlagolásról, meg a SL-ról?
                  Ezek a dolgok szerintem azokra vonatkoznak akik azon szabályok szerint játszanak.
                  Én nem technikai alapon döntöttem, így engem nem befolyásolt az ami pl TA-s barátom igen.

(Hogy miért hoztam a vételi döntésem, szívesen elmesélem, ha érdekel bárkit is. Végül már kerestem rajta.)
                  Kiváncsi lennék a Te "szoftveredre" amikor 11000-ről esett az OTP és elkezdted venni lefelé, gondolom 1200-nél is nyugodt voltál teljesen.

Zárójeles mondatodra pedig már mondtam, hogy akkor elmesélhetnéd a tutit, ha szerinted az éálltalad nem ismert TA rossz akkor mi a jó?
                  Megjegyzem kiterjedt ismerősi körömben a tőzsdével sem foglakozik senki, nemhogy a TA-t tanulta volna, szóval ne vonj le abból semmilyen következtetést, hogy nincs a Te közeledbe se senki aki ismerné a TA-t

Hozzászólás

megkockáztatom hogy pár ezer főnél nincs több Magyarországon aki TA-t használna, beleértve az évek óta csodaindikátor keresőket is

Hozzászólás

gabornak 59"-re.

Már jelölöm, hogy kinek mit is írok!

"Annak aki állandóan bámulja a chartot, nem csoda. :-)
                      Mint ahogy az sem, hogy ugyan az a psziho hat az összesre aki bámulja.
                      Így az sem csoda, ha mind úgyanúgy cselekszik."
                      Nem?

Hehe! Igazad van! Sok mindent hasonlóan látunk, csak más az útvonal a megközelítéshez!

Az ugyanúgy cselekvés inkább csordaszellem, de nem ettől lesz valaki sikeres, sőt a sikeretlenségnek sem ez a kulcsa. Én elég sokat foglalkoztam ezzel a kérdéssel, előadásokat tudnék tartani róla. Természetesen nem csak tőzsdei szempontból vizsgálódtam, mert ez a pszichológia kérdés lényegében hasonlóan működik az élet minden területen. A tőzsde egyáltalán nem kivétel. Tudtad, hogy bármilyen pénzügyi döntést hoz az átlagember az élete folyamán annak a 80% szubjektív (vagyis érzelmi alapon tehát végső soron pszichológiai alapon) alapokon történik és, csak 20% a racionalitás? Ez elég sok ahhoz képest, hogy egy ember több száz hanem ezer pénzügyi döntést fog hozni az élete folyamán. Vagyis a pénzügyi döntéseit nem racionálisan hozza meg döntően.

Volt egy felmérés Magyarországon, nem is olyan régen amikor azt az egyszerű kérdést tették fel, a felmérés készítői:

-Van e bankszámlája? Miért éppen annál a banknál nyitotta a folyószámláját?

Hihetetlen válaszok születtek, és mondanom sem kell, hogy a válaszadók többsége abszolút érzelmi alapokon döntött, vagy az érzékeire ható élmények alapján (pl reklám), és miközben ma már az információ rendelkezésre áll, ha nagyon akarja az ember, mégsem használták. Mondjuk így érthető, hogy miért ilyen borzasztó az emberek pénzügyi helyzete hazánkban.

No a tőzsde ugyanígy működik, hogy a döntések nagy része érzelmi, és érzéki (folyamatos chart bámulás), és az információk sokszor elsikkadnak. neked a fundamentumok adják az információkat, nekem a charton megjelenő jelzések, és ennyi. Neked nem kell bámulnod a chartokat, de nyugodtan elhiheted, hogy nagyon sokszor nekem sem. Például egy adott pozíció menedzselésekor használok olyan sms riasztást, ami egyből jelez amikor kell és akkor is ráérek beülni a gép elé, és megigazítani mondjuk a stopot. Remélem érthető mit akarok mondani. Az a lényeg, hogy az információt kell begyűjteni, a módszer mindegy, és az alapján meghozni egy döntést. Persze az info is csak akkor hatalom, ha él vele az ember.

"Amikor esett most a piac, TA-s barátom csillogó szemmel huzogatta a vonalakat, hogy hol kell majd beszállni.
                      És megkérdezte van-e részvényem. Válaszoltam van. EL KELL ADNI mondta. Most kell venni, mondtam.
                      ÉS mit csinálok, ha tovább esik kérdezte vigyorogva? Veszek még mondtam, én is vigyorogva. Ekkor lefagyott a szoftver az

ismerős fejében. Mikor újrabútolt az mondta: ...Hát végül is...
                      Szerinted ki nyert végül?
                      Tudod, mit mondanak az átlagolásról, meg a SL-ról?
                      Ezek a dolgok szerintem azokra vonatkoznak akik azon szabályok szerint játszanak.
                      Én nem technikai alapon döntöttem, így engem nem befolyásolt az ami pl TA-s barátom igen."

Ezen megint el lehetne vitatkozni, de mivel a BÉT-en kereskedsz, így felesleges, egyszerűen azért mert a lehetőségeid korlátozottak! Nem tudsz vagy csak nagyon nehezen shortban csücsülni, pedig van élet a felfelé trenden kívül is, hidd el. Csak olyan piac kell ahol megteheted azt, hogy a lefelé trendet is kihasználd!
                      Hát ez az esésben veszek nagyon veszélyes dolog tud lenni. Honnan tudod, hol az alja? Venni csak addig fogsz amíg lesz rá pénzed, csak lehet, hogy még hónapokig esni fog. Akkor pedig ott fogsz csücsülni a tetemes virtuális veszteségben, ami abban a pillanatban valóssá válik amint hirtelen szükséged lesz a pénzre és kénytelen vagy eladni. Meg aztán itt is fontos a pszichológia. nem éltél még meg hatalmas eséseket. 15-20% az nem esés- 50-60% már esés. Sőt például az amerikai piacon a részvény értéke nullázódhat is akár. No ott átlagolj lefelé. Van olyan részvény, ami leesett 5 éve 25 dollárról 5 dollár alá (hány %-ot is esett), és aki lefelé vett az csak 5 éve ül a hatalmas veszteségben. Nesze neked eső papír eladás, meg átlagolás. Más meg addig pénzt is keres. Bár tőlem mindenki úgy próbálkozik ahogy akar, aztán majd idővel rájön. Vagy nem.
                      Gondolj bele, az életre kivetítve. Miért is jó a sztrádán többiekkel szembe autózni? Esélyes a baleset! Gondolod, hogy ez a tőzsdén másképpen van? Jegyezd meg, hogy átlagolni azok szoktak akik óriási tőkével rendelkeznek és valamit tudnak az adott papírról. Például egy jó kis bennfentes infót.

Én mondjuk értékpapírban utazom csak. Nem ismerem úgy a Forexet. Valószínűsítem ott nagyobb a szerepe a TA-nak, mint pl. a BÉTen.

Nagy szerepe van a TA-nak, de nem feltétlenül. Egy adott devizapárnál ugyanúgy erősen hatnak az anyaországának a fundamentumai, de ezek jellemzően közép és hosszútávon hatnak. Ez a napos spekulánst annyira nem kell, hogy érdekelje, vagyis csak annyira, hogy tudja mikor van olyan fundamentális hír ami veszélyes lehet a pozíciójára. Tehát itt is minden időtáv függő.
                      A BÉT nagyon egyszerű, hogy miért nem a legalkalmasabb a TA-ra! Azért mert olyan kicsi piac, és olyan nagyok a játékosok, hogy játszanak a papírokkal, mint foxi a lábtörlővel. Még egy OTP-nél is, de a kicsiknél meg egyenesen szívatják a tömeget.
                      Számtalanszor amikor még a BÉT-en kereskedtem BUX határidővel belefutottam olyan problémákba, hogy venni akartam egy komolyabb mennyiséget és hajlott a piac. meg tudtam venni, vagy el tudtam adni a megfelelő mennyiséget, csak időnként nem ott, és nem úgy ahogy akartam. No ezért is jobb a Forex vagy egy Nasdaq. Ott veszel, és meg sem rezdül a piac.
                      Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Nem lankad az a figyelem, de mint mondtam ezen az alapon összehasonlíthatod az erőgépet is a sportkocsival. Mindkettő mehet ugyanazon az úton, ugyanoda? Eljuthat mindkettő? Ezen az alapon összehasonlítható? De minek?

Alapvetően a piac alapján nem érdemes összehasonlítani Buffetet meg egy daytradert, mert a közös piacon kívül semmiféle hasonlóság nem lesz közöttük, azon kívül, hogy mindkettő homo sapiens.

Én nem állítottam azt, hogy Gábornak nincs igaza. Csak kár azt összehasonlítani, amit amúgy felesleges, meg ez egy részletkérdés, és az ördög nem ebben a kérdésben rejtőzik. Azaz nem a Funda vs TA itt a döntő momentum, hanem az egyén alkalmassága vagy nem alkalmassága.
                        Sídius,akkor végül is közös nevezőre jutottunk!

Hozzászólás

Elvesztettem a fonalat…
                          Amúgy ki is hozta össze a részvényeket az EUR shorttal?
                          Mighthi,a tőkeáttét ,és kockázat miatt vesztetted el a fonalat úgyérzem..Meg kell próbálni komplexebben értelmezni a "részvény"fogalmát,mint valamit.
                          A részvényeknek van darabszámuk ,a valutáknak nincsen.Így néhány nagytőkés sok mindent meg tud a részvényekkel csinálni,amit én,vagy más nem.Két világpénz tekintetében nemigen fog előfordulni az,hogy 2 nap alatt elveszíti az értéke 50% -át.( előfordulhat,de 20 év alatt nem történt meg)
                          Ezért a tőkeáttét is más nagyságrendű lehet,mint részvényeknél.
                          De nem akarok én részletekbe ennyire bele menni.Ehhez én keveset tudok.
                          Gáborral bizonyos kérdésekben egyetértek.Ennyi akart lenni a mondandóm,nem több!

Hozzászólás

Mighthi,a tőkeáttét ,és kockázat miatt vesztetted el a fonalat úgyérzem..Meg kell próbálni komplexebben értelmezni a "részvény"fogalmát,mint valamit.
                            A részvényeknek van darabszámuk ,a valutáknak nincsen.Így néhány nagytőkés sok mindent meg tud a részvényekkel csinálni,amit én,vagy más nem.Két világpénz tekintetében nemigen fog előfordulni az,hogy 2 nap alatt elveszíti az értéke 50% -át.( előfordulhat,de 20 év alatt nem történt meg)
                            Ezért a tőkeáttét is más nagyságrendű lehet,mint részvényeknél.
                            De nem akarok én részletekbe ennyire bele menni.Ehhez én keveset tudok.
                            Gáborral bizonyos kérdésekben egyetértek.Ennyi akart lenni a mondandóm,nem több!
                            Én pedig azt szeretem volna kérdezni, hogy a funda kereskedőknek van kockázat kezelésük?
                            Ha igen, mihez kötik, ha nem árfolyam szintekhez?
                            És ha jobban tud keresni egy Bármilyen instrumentumon, amiben benne van fél évig, mint valaki, aki kisebb távon pozíciókat építget, akkor ez csak tőkeáttéttel lehetséges. (feltéve persze, hogy mindkét személy hasonló számlamérettel rendelkezik) De akkor a funda kereskedő sem engedhet meg magának nagy visszahúzódásokat.
                            Erre szerettem volna választ kapni.

Hozzászólás

Én pedig azt szeretem volna kérdezni, hogy a funda kereskedőknek van kockázat kezelésük?
                              Ha igen, mihez kötik, ha nem árfolyam szintekhez?
                              És ha jobban tud keresni egy Bármilyen instrumentumon, amiben benne van fél évig, mint valaki, aki kisebb távon pozíciókat építget, akkor ez csak tőkeáttéttel lehetséges. (feltéve persze, hogy mindkét személy hasonló számlamérettel rendelkezik) De akkor a funda kereskedő sem engedhet meg magának nagy visszahúzódásokat.
                              Erre szerettem volna választ kapni.
                              Ahogy én tanultam,meg hallottam,részvényeknél irgalmatlan tőkével kereskednek,és nincs tőkeáttét,vagy nagyon kicsi a szorzó.
                              Ezért van néha olyan helyzet,amikor az eredetileg mondjuk 3000 ft-os részvény,(beszéljünk forintban)1500 ft-ra esik,akkor sincs semmi baj.Azért,mert tudják,hogy a cég eszközállománya ennél jóval többet ér,tehát a cég részvényei is többet érnek.Majd ha emelkedés van,akkor eladják 6000 ft-ért,amit 3000 ft-ért vettek.Ezt megcsinálják szimpla 4-6 hónap alatt is akár.Azt mondják,"ha nullára esik,akkor sem szálnak ki belőle" .
                              A devizapiacon viszont tőkeáttéttel kereskednek.A nagy visszahúzódások a devizapiacon sokkal kisebbek,mint egy pánikban eladott részvény esetében.
                              A pozíciókat nem feltétlenül átlag ár indikátoron elhelyezett stoppal védik.
                              Akkor sincsenek megijedve,ha ellenük megy az árfolyam.Erre is sok trükköt bevetnek.Elképesztő amúgy!
                              Remélem így érthető amit írtam!

Hozzászólás

StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                azért meglepődnék ha egy rálltala megvett részvény 50%-os esése nála 50%DD jelentene, mert akkor ezek szerint csak abban az egy cégben lenne az összes tőkéje. legalábbis a főnököm szerint
                                Igen,akkor én is meglepődnék.A részvény árfolyamának 50 % os esésére gondoltam,nem a teljes vagyonának 50 %-os esésére.Nyilván nem tartja egy számlán senki sem a vagyonát.Gondolom...Ebben igazad van.

Hozzászólás

Working...
                                X