Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Célkeresztben +

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Célkeresztben +

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Sziasztok,

biztos jártatok már Ti is úgy, hogy figyelmen kívül hagytatok egy beszállási lehetőséget. Ha csak 20 crosst figyelsz és azt biztos nem egy időben, min. 40 chart. Itt mindenki leírhatná ki milyen crosst, instr.-ot figyel adott idősíkon. Milyen jelzés szükséges a beszálláshoz. Aztán majd ki-ki eldönti bele illik-e a stratégiájába vagy sem. A lényeg a lényeg, hogy minden szem előtt legyen!

Nagy nehezen egy képet is feltudtam tölteni.
    Csatolt fájlok

Hozzászólás

up1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Nagy nehezen egy képet is feltudtam tölteni.
      De ez a kép nem arról szól amit a nyitóban írtál, mert ez már lefutott, mivel már rég túlment a belépődön. Vagy félreértettelek?

Hozzászólás

Szia,
        igen igazad van. De nézd el nekem kérlek, mert még nincs rutinom a képek beillesztésében. Most már tudom , hogy kell ezt csinálni, ígérem máskor gyorsabb leszek.
        Eddig csak olvasóként voltam jelen. Többek között a Te tartalmas hozzászólásaidat is olvastam már több helyen.

Hozzászólás

Eurusd 1H lehetőség?

Esetleges lehetőség azoknak, akik merészek hétvégére is! Lehet, hogy összejön egy hullócsillag 1H trend végén, vagy esetleg a következő órára beteríti egy elnyelő. Mindenképpen érdemes figyelni, mert mellette szól:

- Ha összejön a formáció akkor erős jel.
          - 1,3400 kerek ellenállás ami
          - egybeesik a fibo 61,8-al
          - nem raktam ugyan fel, de aki akarja nézze meg MACD divergencia támogatja
          - napos trend irányába vagyunk

Ellene:

- jön a hétvége, és bármi lehet
          - 1H jelzés kevésbé megbízható mint mondjuk 4H vagy napos
          - balra látható, hogy kicsit szoros a mezőny, és ez csökkenti a hatékonyságát
          Csatolt fájlok
          Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Esetleges lehetőség azoknak, akik merészek hétvégére is! Lehet, hogy összejön egy hullócsillag 1H trend végén, vagy esetleg a következő órára beteríti egy elnyelő. Mindenképpen érdemes figyelni, mert mellette szól:

- Ha összejön a formáció akkor erős jel.
            - 1,3400 kerek ellenállás ami
            - egybeesik a fibo 61,8-al
            - nem raktam ugyan fel, de aki akarja nézze meg MACD divergencia támogatja
            - napos trend irányába vagyunk

Ellene:

- jön a hétvége, és bármi lehet
            - 1H jelzés kevésbé megbízható mint mondjuk 4H vagy napos
            - balra látható, hogy kicsit szoros a mezőny, és ez csökkenti a hatékonyságát
            A hullócsillag nem lett csúnya, mert az árnyék kb. kétszer olyan nagy mint a gyertya teste (bár nem számoltam utána, de szemre is látszik). Az elnyelő nem jött össze utána, pedig az lett volna ám a szép és erős formáció, ellenállásról fordulva, divergenciával támogatva. Ettől függetlenül így sem megvetendő. Egyébként nyilván minél több jel mutat egy irányba annál jobbak az esélyek.

Hozzászólás

GBPCHF,D1 setup lehetőség HWTrader nyomán

Sziasztok!

A GBPCHF-en látok egy short lehetőséget, mellékeltem egy képet is.

A belépést támogató jelek:
              -PPZ (a képen látható három közül a középsőre gondolok)
              -napos bearish outside bar
              -korábbi két csúcshoz behúzott trendvonalról fordult vissza az ár
              -ez egybeesik 61,8%-os fibo szinttel
              -1,6500 szép kerek szám
              -és ez a szép kerek szám egybeesik az SMA100-zal, ami alatt zárt péntek este az ár

Problémát okozhat, ha réssel nyit a piac, ezt Ti hogyan kezelnétek?
              Netán sell limit megbízással az eredeti belépő helyén? Így amikor a rést kitölti a piac, teljesülhet a megbízás az előre eltervezett áron?

Üdv.
              Norb_X
              Csatolt fájlok

Hozzászólás

gbp/jpy

W1 felbontásban láthatjuk, hogy eső trendben van. A legutóbbi jelentős esés Fibo 38,2- es korrekciós szintet elérte, ami történetesen az uralkodó trend vonala is egyben.

D1 –ben szintén látszik a szélesebb idősíkon húzott trendvonal és az emelkedést napok óta megfogja a 144.70 körüli S/R. Egy megfelelő gyertya jelzésre alkalmas lehet egy shortra. Ha megmarad a down trend, van hová esnie.
                Ha esetleg kitörne, H1 –en adhat longos signált.

H4-ben is jól látható az ellenállási szint.

H1-ben is látható ez a resistens, de mivel itt egy lokális up trend is megfigyelhető a chart mostani helyzete alapján ne vessük el egy esetleges canter trend kialakulásának lehetőségét. Az ebből való kitörés egy rövidebb long pozíciónak is esélyt adhat.
                Csatolt fájlok

Hozzászólás

Eurusd 1H lehetőség?/2

sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  A hullócsillag nem lett csúnya, mert az árnyék kb. kétszer olyan nagy mint a gyertya teste (bár nem számoltam utána, de szemre is látszik). Az elnyelő nem jött össze utána, pedig az lett volna ám a szép és erős formáció, ellenállásról fordulva, divergenciával támogatva. Ettől függetlenül így sem megvetendő. Egyébként nyilván minél több jel mutat egy irányba annál jobbak az esélyek.
                  Hát ez bejött!

Hozzászólás

Norb_X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Sziasztok!

A GBPCHF-en látok egy short lehetőséget, mellékeltem egy képet is.

A belépést támogató jelek:
                    -PPZ (a képen látható három közül a középsőre gondolok)
                    -napos bearish outside bar
                    -korábbi két csúcshoz behúzott trendvonalról fordult vissza az ár
                    -ez egybeesik 61,8%-os fibo szinttel
                    -1,6500 szép kerek szám
                    -és ez a szép kerek szám egybeesik az SMA100-zal, ami alatt zárt péntek este az ár

Problémát okozhat, ha réssel nyit a piac, ezt Ti hogyan kezelnétek?
                    Netán sell limit megbízással az eredeti belépő helyén? Így amikor a rést kitölti a piac, teljesülhet a megbízás az előre eltervezett áron?

Üdv.
                    Norb_X

Ez nem jött össze, napközben töröltem is a sell stopot. Majd legközelebb...de legalább veszteség nélkül megúsztam.

Norb_X

Hozzászólás

usd/jpy

USD/JPY

W1
                      A hónapok óta tartó down trend egy emelkedő ék alakba szükül.
                      Elérte a legutolsó jelentős esés Fibo 61,8-as szintjét.
                      Nem elhanyagolható a 95,00-ös szint sem!

D1
                      Napi felbontásban is jól látható a w1- en húzott trend, ék alakzat, illetve s/r (PPZ) jelentősége. Ha ezt sokan így látják a 95,00-ös szint környékén valamilyen erős gyertya jelzés alakulhat ki. Erre még várni kell!
                      Nem elhanyagolható ezen kívül egy double top kialakulásának lehetősége és az árfolyam/RSI divergencia.

A későbbiekben figyelem az emelkedő ékből való kitörést. Ez napok, de lehet hogy csak hetek múlva következik be.(ha bekövetkezik)
                      Csatolt fájlok

Hozzászólás

usd/jpy

A cross tegnap nem produkált megfelelő szignált short pozició nyitására. A 95,00 szinten ma délelőtt is ellenállásba ütközött! Árgus szemekkel figyeljük tovább.

Hozzászólás

Sárga fém

A FUX olyan lendülettel vette észak felé az irányt, hogy elképzelhető az old time high megdöntése, de legalább is elérése. Ebben a longan már benne kellene lenni, de sosem késő pénzt keresni. Ha a jelenlegi canter trend fölött zár H1- en én nem hagyom ki. Persze ez a triger gyertya méretétől is függ. (a stop miatt)
                          Csatolt fájlok

Hozzászólás

usd/jpy

A fentebb említett usd/jpy –ről csak annyit, hogy ugyan D1-en nem adta az általam várt jelzést, de napközben M15 –ön vagy akár H1-en is lehetett shortolni. Nem kis haszonnal.
                            Csatolt fájlok

Hozzászólás

Aud/cad

AUD/CAD

W1

Heti felbontásban látható, hogy a cross nem tudott átjutni a 0.9900 –es resistensen. Topok hétről-hétre csökkennek, bottomok megülnek a berajzolt support-on. Ez a szint most megadhatja magát.

D1

Napi charton az árfolyam support alatt zárt. Visszatesztelést és gyertya szignált mindenképpen produkálnia kell, hogy akcióba lépjek.
                              Csatolt fájlok

Hozzászólás

Working...
                              X