Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Célkeresztben +

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• up1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    EURUSD H4-en egy több pontos S/R szinten. Ezenkívül Fibo 38,20- 50.00 között. P4-re megpróbálkozom egy shortal. Kezdeti kockázat 38 pip, mivel a stoppot a hight adó gyertya highja fölé rakom 2X -es spreedel.
    szia

gyertyazárást meg a kívülzárást nem szoktad megvárni?
    sokszor én is elkapkodom a belépést, és így szépen elkapom shortnal az alját, longnál meg a tetejét

Hozzászólás

• EUR/JPN hasonló eurusdhez, de itt már vitte a trendvonalat, ha 50sma alá tud zárni óráson ami ugye m15ön 200sma... akkor nálam esedékes shortra

GBPCAD shortba léptem, miután a kis oldalazásból kitört, és ugye pénteken már törte az emelkedő vonalat + erős heti-napos ellenállásról pattant le
      (kicsit elbambultam és 10pippel késöbb léptem be, remélem nem ezen fog mulni)
      Csatolt fájlok

Hozzászólás

• up1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        EURUSD H4-en egy több pontos S/R szinten. Ezenkívül Fibo 38,20- 50.00 között. P4-re megpróbálkozom egy shortal. Kezdeti kockázat 38 pip, mivel a stoppot a hight adó gyertya highja fölé rakom 2X -es spreedel.
        Érdekes, hogy azonos chartokat mennyire másképp látunk
        Nálam H4-en már volt egy völgy aug 31-én, ami magasabb az előzőnél és az árfolyam a 08.27-i csúcs fölé került, tehát új csúcsa lesz. Így nekem a H4 trend emelkedő.
        H1-re váltva szintén, ezért h1-en keresek long beszállót, amennyiben az árfolyam az utolsó h1-es swing fibó 38-a körül fordul. Ez 1,2860 körül lenne.

További feltétel még, hogy jó RR alakuljon ki és éppen gép előtt legyek

Hozzászólás

• fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Érdekes, hogy azonos chartokat mennyire másképp látunk
          Nálam H4-en már volt egy völgy aug 31-én, ami magasabb az előzőnél és az árfolyam a 08.27-i csúcs fölé került, tehát új csúcsa lesz. Így nekem a H4 trend emelkedő.
          H1-re váltva szintén, ezért h1-en keresek long beszállót, amennyiben az árfolyam az utolsó h1-es swing fibó 38-a körül fordul. Ez 1,2860 körül lenne.

További feltétel még, hogy jó RR alakuljon ki és éppen gép előtt legyek
          Ez tényleg érdekes hogy ki hogy látja.Lehet pont ez a jó benne!
          Nekem már nullába van a short,csinálhat azt amit akar!

Hozzászólás

• forexmaniac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            szia

gyertyazárást meg a kívülzárást nem szoktad megvárni?
            sokszor én is elkapkodom a belépést, és így szépen elkapom shortnal az alját, longnál meg a tetejét
            Szia,
            a jelentős szint(s/r) H4-en és H1-en is egyértelműen látszik, csak H1 nem fér rá a képre. H1 -en kialakult szignálokra nyitok(általában), ezért ez nekem megfelelő jelzés volt. A pozíciót pont gyertya záráskor nyitottam. Persze ez még nem jelenti azt, hogy be is jön, csupán az én rendszerem szerint ezt meg kellett nyitni.

Hozzászólás

• usdchf

benyitottam egy usdchf shortot az ékből való letörésre, nem tervezek pozíciót építeni, amit a célár is mutat, de ha lesz rá lehetőség lehet mégis megpróbálom és törlöm a célárat, ezen majd még gondolkozok
              Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Tibit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Ez tényleg érdekes hogy ki hogy látja.Lehet pont ez a jó benne!
                Nekem már nullába van a short,csinálhat azt amit akar!
                Nem tudom, hogy hol nyitottál és mi alapján van 0-ban a short...

Up1-nél gondolom még nincs 0-ban, mert az általa leírt stoptávolságot még nem tette meg az ár a jó irányba. Továbbá H4-en még nem is volt igazán szép szignál.

Ami az én setupomat illeti: még nem alakult ki belépőm.

Hozzászólás

• Up1, melyik brókernél van a számlád?
                  Úgy látom, nem azonosak a H4 gyertyazárásaink.

Hozzászólás

EUR/JPN hasonló eurusdhez, de itt már vitte a trendvonalat, ha 50sma alá tud zárni óráson ami ugye m15ön 200sma... akkor nálam esedékes shortra

GBPCAD shortba léptem, miután a kis oldalazásból kitört, és ugye pénteken már törte az emelkedő vonalat + erős heti-napos ellenállásról pattant le
                    eurjpy nekem is be van kötve.Ma tudtam ráépíteni, tedgnap igen csak megváratot.Egyenlüre csak 0-ban , nehogy kirázzon a 9 után megnövekvő volatilitás.
                    Gio
                    Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Gio eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      eurjpy nekem is be van kötve.Ma tudtam ráépíteni, tedgnap igen csak megváratot.Egyenlüre csak 0-ban , nehogy kirázzon a 9 után megnövekvő volatilitás.
                      Gio
                      Én végül nem léptem be eurjen-be mert eurusd shortba léptem és szinte ugyan azt a mozgást végezte így nem akartam duplakockázatot vállalni.
                      Ráépíteni meg akkor fogok ha csinál nekem egy alacsonyabb csúcsot mint az előző, mert "félek" a visszarántástól és akkor könnyen kiszedne.
                      Csatolt fájlok

Hozzászólás

• EURUSD stopja ma reggelre BE került. Az egyetemi klub fórumján láttam, hogy v.ki már a második poziciót is benyitotta az 1.2870 letörése körül. Én ezt azért nem tettem meg, mert akkor még az első pozim nullába húzása is messze volt. Mostanra viszont teljesült a 2. short pending megbízásom és a stop is a jelenlegi oldalazás fölé került.

Gionak szép az EURJPY pozija. Nekem sajnos elkerülte a figyelmemet. Nem tudtam időben nyitni.
                        Sebaj, nyitottam mást.

Hozzászólás

EUR/JPN hasonló eurusdhez, de itt már vitte a trendvonalat, ha 50sma alá tud zárni óráson ami ugye m15ön 200sma... akkor nálam esedékes shortra

gbpcad, remélem hogy innen folytatja lefele az útját és nyithatom a következőt mert ha még az 1.61et is megnézni akkor sl

Hozzászólás

Gio
                            M15-ön menedzselem tovább, ahol már rá is tudtam építeni. Most már csak nyereségben zárhat
                            Csatolt fájlok

Hozzászólás

M15-ön menedzselem tovább, ahol már rá is tudtam építeni. Most már csak nyereségben zárhat
                              Az utolsót pontosan mire nyitottad? pont ott ahol a konszolidáló csatorna aljára ért.
                              Remélem nem kötekedésnek veszed, csak kíváncsi vagyok más gondolatmenetére is
                              Csatolt fájlok

Hozzászólás

Az utolsót pontosan mire nyitottad? pont ott ahol a konszolidáló csatorna aljára ért.
                                Remélem nem kötekedésnek veszed, csak kíváncsi vagyok más gondolatmenetére is
                                m15 visszateszt törésrenyitottam, mivel a céláram még elég messze.
                                De bevallom az emelkedő trendvonalat nem vettem figyelembe, nem is néztem. Lehet, hogy ha látom, akkor még megvárom, míg alámászik:-)

Hozzászólás

Working...
                                X