Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Célkeresztben +

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

S&p oil

Ilyennel még nem foglalkoztam:
    S&P és OIL a pénteki nagy esés óta eltávolodtak egymástól, népi megfigyelés alapján előbb utóbb összefutnak ismét. H4-en látható szépen az eltávolodás.
    Ötlet S&P short, OIL long egyszerre, mindkét belépést optimalizálás céljából követőstoppal is el tudnám képzelni.
    http://kepfeltoltes.hu/100513/OIL_S_...toltes.hu_.png

Click image for larger version

Name:	OIL_S_P_H4.png
Views:	1
Size:	60,8 KB
ID:	141233

Hozzászólás

miért lett ilyen nagy, eredeti méretű a kép? miért nem olyan kicsinyített forma?
      pont az miatt tettem be a linket is, hogy eredeti méretben is megnézhető legyen

Hozzászólás

Javítottam, hogy ne csússzon szét az oldal és most a beállításokon is változtatok.

Igyekszem elérni, hogy a fórum saját képfeltöltési lehetőségét legyen érdemes használni. Ha a képfeltöltés témával kapcsolatban kérdésetek van, akkor itt folytassuk: http://forum.tozsde.hu/forum-felepit...tolmanyok.html

Hozzászólás

StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ötlet S&P short, OIL long egyszerre, mindkét belépést optimalizálás céljából követőstoppal is el tudnám képzelni.
          megléptem, csak még az arányon kell javítanom, nagyobb az oil mérete mint az S&P-é, egyensúlyba kell hoznom a poziméreteket, még kell majd adnom S&P-t
          természetesen a lehető legkisebb OIL-t kötöttem, és ehez próbálom méretezni az S&P cfd-t

Hozzászólás

OIL zárult, rövidre, S&P maradt a harmada akkora short mint amekkora volt az oil Long, de az egyelőre nulla körül van. OIL zárásának okát egy képpel mutatnám:
            Csatolt fájlok

Hozzászólás

Gondolkodtam rajta, hogy zárjam-e, de mivel trend elleni nyitás, és ott volt a trendvonal is, ezért zárás mellett döntöttem. 75 alatt keresem a visszalépés lehetőségét mert ami miatt nyitottam továbbra is fennáll.

Hozzászólás

OIL zárult, rövidre, S&P maradt a harmada akkora short mint amekkora volt az oil Long, de az egyelőre nulla körül van. OIL zárásának okát egy képpel mutatnám:
                OILSP long.......Szép kombinatív diverzifikáció, gratula. Be kellene vezetni ezt a párt is, a közeledő olajválságban jelentős szerephez jutna a kereszt...

Hozzászólás

Gondolkodtam rajta, hogy zárjam-e, de mivel trend elleni nyitás, és ott volt a trendvonal is, ezért zárás mellett döntöttem. 75 alatt keresem a visszalépés lehetőségét mert ami miatt nyitottam továbbra is fennáll.
                  Nem akarok beleszólni, főként befolyásolni, de naposon nézve nem okvetlen longolnám (még)
                  Van ugyan egy horizontális supportsáv a jelenlegi szint közelébe, de ebbe akár a 72-71 is belefér(het), csakúgy mint az emelkedő csati alja.
                  http://i.imgur.com/Cih8K.jpg

Hozzászólás

lemir eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Nem akarok beleszólni, főként befolyásolni, de naposon nézve nem okvetlen longolnám (még)
                    Van ugyan egy horizontális supportsáv a jelenlegi szint közelébe, de ebbe akár a 72-71 is belefér(het), csakúgy mint az emelkedő csati alja.
                    http://i.imgur.com/Cih8K.jpg
                    Először is köszi a hsz-t, nagyra tartom a véleményed.

Jogos az észrevétel, de alapvetően az első felvetésem abból indult ki, hogy várom az összeérését S&P-OIL-nak és ennek okán nyitnám újra az OIl longot, főleg, hogy S&P shortot tartom azóta is, ott növelnem is kéne a pozi méretét, hogy egyensúlyban legyen a legkisebb megnyitható oil pozival. Kérlek nézd meg az első chartot (16-os hsz) amit beraktam, mert én még nem próbálkoztam ilyesmivel.

Köszi!

Hozzászólás

Először is köszi a hsz-t, nagyra tartom a véleményed.
                      Kérlek nézd meg az első chartot (16-os hsz) amit beraktam, mert én még nem próbálkoztam ilyesmivel.

Köszi!
                      Köszi,
                      Ok, megnéztem…. Sok mindent nem mond, elváltak egymástól, nem kell vele foglakozni különösképpen. Külön próbáld vizsgálni mindegyik instrumentumot, nincsenek összenőve. Lehet, hogy dupla ilyen távolságra kerülnek 1-2 nap múlva. Abba szabad belépni, amelyik megfelel a short/long stratégiai és RR szintjeidnek. Az Olaj naposon is csökkenő gyertyaaljak/tetőket produkál, mindezt az EMA200 alatt teszi. Ezek nem long jelzések, mégha rövidebb TF-en annak is látszik. Ettől még mehet fölfelé, de ennek kisebb esélyét látom per pillanat.
                      Sok esetben még azt is megpróbálom szétválasztani, ami összenött J Pl. az EURUSD és még pár keresztet időnént külön is (EUR_index, USD_index, stb) is vizsgálgatom.
                      Próbáld meg egy magasabb TF-en meghatározni mindig a trendet és az alatta lévőben kivárni a megfelelő setupot . Néztem P.Péter videóját, nagyon egyszerű és hatékony stratégiának és követendőnek tartom. Sztem inkább abban az irányban és a kevésbé kockázatos trédeket keresd. Próbálj meg megismerni 3-4 major keresztet és arra vadászni.
                      StLui Soha se trend ellen, mert idő kérdése és mindent visz.
                      Üdv. és sok pipet.

Hozzászólás

lemir eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Köszi,
                        Ok, megnéztem…. Sok mindent nem mond, elváltak egymástól, nem kell vele foglakozni különösképpen. Külön próbáld vizsgálni mindegyik instrumentumot, nincsenek összenőve. Lehet, hogy dupla ilyen távolságra kerülnek 1-2 nap múlva. Abba szabad belépni, amelyik megfelel a short/long stratégiai és RR szintjeidnek. Az Olaj naposon is csökkenő gyertyaaljak/tetőket produkál, mindezt az EMA200 alatt teszi. Ezek nem long jelzések, mégha rövidebb TF-en annak is látszik. Ettől még mehet fölfelé, de ennek kisebb esélyét látom per pillanat.
                        Sok esetben még azt is megpróbálom szétválasztani, ami összenött J Pl. az EURUSD és még pár keresztet időnént külön is (EUR_index, USD_index, stb) is vizsgálgatom.
                        Próbáld meg egy magasabb TF-en meghatározni mindig a trendet és az alatta lévőben kivárni a megfelelő setupot . Néztem P.Péter videóját, nagyon egyszerű és hatékony stratégiának és követendőnek tartom. Sztem inkább abban az irányban és a kevésbé kockázatos trédeket keresd. Próbálj meg megismerni 3-4 major keresztet és arra vadászni.
                        StLui Soha se trend ellen, mert idő kérdése és mindent visz.
                        Üdv. és sok pipet.
                        Péterék tanfolyamán voltam is, és azt az irányt is keresem, gyakorlom.
                        Ez egy mellékvágány ami úgy merült fel, hogy PF fórumon NagyBarnaMacko mindíg bekiabálja, hogy oil, én meg nem értem, értettem, hogy mit akar vele, mert nem hinném, hogy előbb jelezné az indexek irányát, és ezt kezdtem neki ilyen összevont charton mutogatni, közben erre a következtetésre jutottam, az valóban gond lenne, ha tágulni kezdeni jelentősen a szakadék. komoly gondot nem okozna mert nagyon kis tétekkel edzem magam, egy komoly sérülés óta, de persze nem ez a lényeg. De ki kellett próbálnom, (ezek szerint) véletlenül jól sült el

Hozzászólás

Ilyennel még nem foglalkoztam:
                          S&P és OIL a pénteki nagy esés óta eltávolodtak egymástól, népi megfigyelés alapján előbb utóbb összefutnak ismét. H4-en látható szépen az eltávolodás.
                          Sokan esküdtek egy olyan stratégiára, ami a WTI és a BRENT „összenövésén” alapult. Ugyan így, ahogy most te próbálod, az indexel. Csak ott mindkettő olaj volt, és csak néhány órára váltak el egymástól. Pl.: volt 3 USD a kettő között, akkor ugyan így meg „hedgelted”. Majd mikor ismét összesimultak, akkor a 3 USD/ hordót zsebre tehetted, és az addig keletkezett árfolyam különbséget fedezték az ellentétes pozíciók. Vagyis WTI 120 Brent 117 Majd összeértek 122-nél.
                          Azért a sok múlt idő és magas árak, mert ezt 2008 első felében néztem utoljára. De a válság óta nem foglalkoztam ezzel. Ha gondolod, nézd meg. De nem lennék meglepve, ha a válság óta nem működne.

Hozzászólás

Mighti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Sokan esküdtek egy olyan stratégiára, ami a WTI és a BRENT „összenövésén” alapult. Ugyan így, ahogy most te próbálod, az indexel. Csak ott mindkettő olaj volt, és csak néhány órára váltak el egymástól. Pl.: volt 3 USD a kettő között, akkor ugyan így meg „hedgelted”. Majd mikor ismét összesimultak, akkor a 3 USD/ hordót zsebre tehetted, és az addig keletkezett árfolyam különbséget fedezték az ellentétes pozíciók. Vagyis WTI 120 Brent 117 Majd összeértek 122-nél.
                            Azért a sok múlt idő és magas árak, mert ezt 2008 első felében néztem utoljára. De a válság óta nem foglalkoztam ezzel. Ha gondolod, nézd meg. De nem lennék meglepve, ha a válság óta nem működne.
                            Köszönöm, most figyelem az s&p shortomat, hát még ezt sem mondhatjuk, hogy passzol Péterék trendkövetős technikájába, de itt már gondolkozom poziépítésben, úgyis túl kicsi lett az olajjal szembekötve, szóval ezt merem építgetni. Azt hiszem ebbe az összemegy-nemmegy-be nem merülök bele most jobban, mert a tágulást fedezni kellene, persze kis pozival nem gond, de ugye most is nyugisabb lenne olajat shortolni

Hozzászólás

Itt egy chart, melyre rátettem az olajat, aranyat és az SP-t. Ezen látni lehet több TF-en is a korrelációkat. Szóval van időnként, de megtévesztő is lehet erre balanszírozni, hogy crossolnak. A 3 évesen látszik a válság kezdete, amikor az SP már elindult lefelé, az olaj viszont még meredeken ment északi irányba.
                              http://stooq.com/q/?s=sc.f&d=2010051...auusd+s%26p500

Hozzászólás

A két olajból annyit kihagytam, hogy centre ugyan annyiba kerültek, csak néha eltávolodtak pár órára egymástól. Ezért könnyen lehetett a pozikat méretezni.

Hozzászólás

Working...
                                X