Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Trend

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

ÚÚú de jó kis topik, sokat lehet belőle tanulni, de egy kérdésem lenne: Hogyan kell beilleszteni a Fibo szintet, vagyis mettől meddig kell húzni?

Hozzászólás

Desault eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      ÚÚú de jó kis topik, sokat lehet belőle tanulni, de egy kérdésem lenne: Hogyan kell beilleszteni a Fibo szintet, vagyis mettől meddig kell húzni?
      Erre már születtek válaszok a fórumban!
      Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

Pár kép a trend megszűnésről. A trend megszűnési szint kicsi pöttyökkel van jelölve (ha ez alá esik az árfolyam akkor megszűnik a trend).
        6. kép: A trend megszűnik anélkül, hogy az előzőnél alacsonyabb alj jött volna létre. Azért szűnik meg, mert a trendben levő legnagyobb korrekciónál jóval nagyobb korrekció alakult ki.
        7.kép: A trend nem szűnt meg, pedig az előzőnél alacsonyabb alj alakult ki. Az új alj azonban nem volt jelentősen alacsonyabb, mint az előző.
        Csatolt fájlok

Hozzászólás

trend újraindulás
          8.kép: a trend megszakadt a túl nagy korrekció miatt, azután újraindult amint az előzőnél magasabb csúcs alakult ki.
          9. kép: a trend megszakadt, és hiába lett az előzőnél magasabb az új csúcs, a trend nem indult be, mert az előző alj túlzottan elrontotta a trendtet (alacsonyabb aljat produkált)
          Hamarosan rakok fel valós chartokon készített mintákat is
          Csatolt fájlok

Hozzászólás

Hát én elég kezdő vagyok de azért leírnám a tapasztalataimat a technikai elemzéssel és a fentebb leírtakkal kapcsolatban.

Amennyire észrevettem a kereskedők taktikái a technikai és fundamentális elemzések között ingadoznak. A programok tekinthetők az előbbi végletnek és a hosszú távra befektetők(beruházók) az utóbbinak.

Aki programmal akar kereskedni annak fel kell vállalnia annak a kockázatát hogy ezek matematikai alapon működnek!! Vagyis nagyrészt(50%+) bejönnek...
            Nem véletlen hogy az ilyen programok hírdetéseiben ilyenek olvashatóak:
            - havi 8%
            - évi 28% hozam
            Hmmm... Miért is?
            Mert az adott program technikai elemzése például 60 év tőzsdei kereskedését veszi alapon!! Ami jelenti azt hogy benne van az évi 80%-os nyereség és a -24%-os bukás is!! És a kettő átlagából jön ki a 28%!! De persze meg van az esély az ennél nagyobb nyereségre és bukóra is...
            És ugye az adott instrumentumra vonatkozó hírek hatása semmiképp nem jeleníthető meg a programban csak mint a hírre adott reakcióra való ármozgás!
            Magyarán nagyon szép dolog látni a trendet UTÓLAG! De ha jön egy infó(vagy maga a tény) hogy a jegybank beavatkozik, vagy hogy valamelyik ország hazudott a hiányadatairól akkor azt aztán programozó legyen a talpán aki bele tudja programozni...
            Persze ezek mind "váratlan" események aminél lehet veszteséget minimalizálni de csupán példának szántam arra hogy a programok is "esendőek".

Szóval én azoknak ajánlanám a kereskedőprogramot akiknek nincs idejük megtanulni a tőzsdézést. De még nekik is rá kell szánni az időt hogy alaposan utánna nézzenek hogy milyen programot fognak használni.

A fundamentális elemzés rendkívül hasznos lehet ha hosszabb távra akarunk befektetni(klasszikusan mondva, megveszed a papírt, beveszed az altatót és 3 évig alszol rajta) de még akkor is érdemes néha ránézni szerintem mert ennek kapcsán is be lehet szépen ragadni a rosszba. Hisz gyakori a "hú de szépen felmentek az árak, vegyünk ebből a papírból és 1 év múlva ilyen ütemmel 3szor ennyi pénzünk lesz". Gondolom nem kell mondanom mi lehet a vége...

És bár sokat lehetne még elemezgetni de leírom a saját elképzelésemet!
            Van aki matematikai beállítottságú és van aki a megérzéseire hallgat csak. Van aki a hírek alapján kereskedik minél gyorsabban és van aki csak rövidtávon a visszatesztelések/felpattanások kis nyereségeit kereskedi le többször.
            Vagyis rengeteg stratégia van és bármelyik nyerő lehet. Szerintemnem az a lényeg hogy mi a nyerő stratégia hanem az adott embernek milyen a személyisége(!!!).
            Mert ha valaki intuitív alkat akkor az szenvedhet a chartok elemzésével de valószínű többet ér vele ha nyit egy demószálmát és addig gyakorol amíg "ráérez" a lényegre. És bár nem biztos hogy világosan el tudja magyarázni hogy miért ott és akkor száll be vagy ki a pozicióba de amit tesz az működik.
            Míg egy matematikusabb beállítottságú ember amint elkezd kereskedni úgyis tudni akarja hogy miért úgy mozgott az árfolyam és milyen szabályosságok fedezhetőek fel benne amit ki tudna használni. Ő valószínűleg az egész kereskedés le tudja bontani valószínűségekre és veszteség/nyereség arányokra valamint "felismerhető" alakzatokra.

Tehát aki élesben akar rendszeresen kereskedni az nyisson demoszámlát(nem valódit!!) elöször és ismerje meg saját magát. És ha ez megvan(minimum több hónapnyi gyakorlás) akkor mehet élesben is a dolog.
            De aki tudja hogy munka mellett nincs sok ideje(vagy a demószámlán látja hogy ez neki nem fog menni) és vállalja a fent említett kockázatokat az tényleg keressen egy jó kereskedőrobotot, állítsa be az ízlésének megfelelően és had fusson. Mert különben csak elveszti a pénzét míg a robottal azért elég jó esélye(!!) van rá hogy jobban keres mintha bankba tenné.

Persze ez csak saját vélemény úgy hogy bár igyekeztem sokat utánaolvasni és demoszámlán gyakorolni(daytrade szinten) de persze nincs mögöttem sok év tapasztalat és lehet hogy pár év múlva az egész fent leírtról más lesz a véleményem...
            A Tőzsde egy vicces hullámvasút

Hozzászólás

Zeeman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              De ha jön egy infó(vagy maga a tény) hogy a jegybank beavatkozik, vagy hogy valamelyik ország hazudott a hiányadatairól akkor azt aztán programozó legyen a talpán aki bele tudja programozni...
              Tech elemzéssel dolgozó robotok esetén általában nem cél a hírek leprogramozása. Lehet, hogy egy hír elront egy tradet, de az is lehet, hogy segít. Egyébként is csak valószínűségekkel lehet számolni, nem létezik mindig nyerő stratégia. A hírek csak egyetlen bizonytalansági tényező a sok közül.

Szóval én azoknak ajánlanám a kereskedőprogramot akiknek nincs idejük megtanulni a tőzsdézést. De még nekik is rá kell szánni az időt hogy alaposan utánna nézzenek hogy milyen programot fognak használni.
              Akinek nincs ideje megtanulni a tőzsdézést, az szerinted hogy tudja ellenőrizni egy innen-onnan összeguberált kereskedőprogram működőképességét? (azt, hogy hosszú távon nyereséges, nem csak egy kis időszakra túloptimalizált marhaságot szedett össze?)
              Anélkül, hogy megtanulnád a tőzsdézést, legfeljebb buy-and-hold stratégiával és alapos diverzifikációval érdemes tőzsdére menned, és természetesen ezzel is megszívhatod.

Hozzászólás

smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Akinek nincs ideje megtanulni a tőzsdézést, az szerinted hogy tudja ellenőrizni egy innen-onnan összeguberált kereskedőprogram működőképességét? (azt, hogy hosszú távon nyereséges, nem csak egy kis időszakra túloptimalizált marhaságot szedett össze?)
                Anélkül, hogy megtanulnád a tőzsdézést, legfeljebb buy-and-hold stratégiával és alapos diverzifikációval érdemes tőzsdére menned, és természetesen ezzel is megszívhatod.
                Akkor viszont kinek szánnád a tőzsderobotot??
                Mert akkor a kezdőket végülis kiejtetted hisz csak szakmai tudással rendelkezőknek ajánlanád. Tehát aki régebb óta csinálja...
                De aki évek óta csinálja az vagy jól csinálja és akkor minek váltana robotra vagy rosszul, ami együtt jár azzal hogy valszin a pénze nagy részét elvesztette...
                A Tőzsde egy vicces hullámvasút

Hozzászólás

Akkor viszont kinek szánnád a tőzsderobotot??
                  ...
                  Nagyon eltértünk a témától. A válaszomat itt írtam meg:
                  http://forum.tozsde.hu/kezdoknek/262....html#post7448

Hozzászólás

Sziasztok!
                    Ismét van egy kis időm foglalkozni a témával, úgyhogy kérdezek tőletek
                    Az első kép egy napi EURCHF, a második egy napi EURUSD.

Még mindig a trend megállapításánál vagyok leragadva. Jelenleg nem az érdekel, hogy hol lehet megfelelő beszállót találni egy trendkövető stratégiával, hanem egyszerűen az, hogy mikor van trend, és mikor nincs.
                    Csak a fő napi chartos trendet próbálom megállapítani, a közben kialakult kisebb időszakon látható trendek egyelőre nem érdekelnek.

Kezdjük az EURUSDvel.
                    1 A 2009 évi hosszú emelkedő trend szerintem megszakadt 2009.12.11-15 között, amikor az előző aljat jelentősen alulmúlta az árfolyam. Jól állapítottam meg a trend végét?

2 2010.01.19 környékén, amikor az árfolyam lefelé átlépi az előző aljat (balról 6. fekete kört), új, eső trend indul. Jól állapítottam meg a trend kezdetét?

3 2010.07.29 környékén az árfolyam áttöri az előző jelentős csúcsot (jobbról 5. fekete kört), ezért az eső trend befejeződik.
                    Ha figyelembe venném a Fibo 61,8 trendtörési feltételt, akkor még jó ideig élhetne az eső trend. Ha jól értettem, ezt csak kisebb idősíkokon alkalmazod, ugye, Sidius?
                    Ha trendvonal átlépést szigorúan figyelve próbálnánk megállapítani a trend végét, akkor az eső trend már sokkal régebben megtört volna (03.12, 04.12 körül is), így ezt a módszert használhatatlannak minősítettem.
                    Ha a trendvonal átlépést kicsit lazábban értelmezzük (azaz trend töréshez jelentősen kell átlépni a trendvonalat), akkor az eső trend kb 07.16 körül fejeződik be, egy kicsivel előbb mint hogy átlépné az előző csúcsot. Befejeződhet egyáltalán a trend mielőtt átlépné az előző jelentős csúcsot?

4 2010.09.21 környékén az árfolyam átlépte az előző csúcsot így emelkedő trend indult. Jókor állapítottam meg az emelkedő főtrend kezdetét? Van egyáltalán emelkedő trend?

5 EURCHF 2009.06.23 után egy ideig enyhén esve oldalazgatott az árfolyam, majd 2009.12.14 után meredekebben kezdett esni.
                    Mivel a 12.14 es csúcs épphogy csak lejjebb van, mint az előző csúcsok én még nem állapítottam meg eső trendet (Mondván, hogy nem elég meredek a trend).
                    Utána egy jó darabig nem alakult ki normális csúcs/völgy, így még jó ideig nem állapítottam meg eső trendet. (ez kb megfelel az előző
                    leveleimben (trend indulási képek) csatolt 2. képnek) Én csak akkor állapítottam meg, hogy eső trend indult, amikor 05.04 környékén egyértelművé vált,
                    hogy a 04.12-i árfolyam egy jelentős csúcs.
                    Úgy gondolom, hogy egyértelműen túl későn állapítottam meg az eső trendet. Szerintetek mikortól lehetne egyértelműen kijelenteni hogy ott eső tren indult,
                    és miért pont akkortól? (A képen itt nincs jelölve az induló trend, mert van egy logikai hiba a progimban, amit majd kijavítok alkalomadtán)

6 közvetlenül ezután 05.20-21 környékén ismét van egy kérdéses pont: az előző két csúcsnál is magasabb új csúcs alakult ki, az árfolyam egyben jelentősen
                    áttörte a trendvonalat is. Ezt minden szempontból trendtörésnek értelmezem, kivéve, ha figyelembe venném Sidius fibo szabályát. Ha viszont azt
                    alkalmaznám, akkor ellentmondásba keverednék azzal, hogy pl EURUSD eső trend végén nem vettem figyelembe.
                    Szóval, én úgy vélem, hogy legkésőbb 05.20 én helyesen értelmezte úgy a programom, hogy a trend megszakadt. Szerintetek?
                    Mégegyszer hangsúlyozom, most még nem beszállási pontokat keresek, csak azt, hogy az adott időpontokban nézve trend látszik e vagy sem.

7 A programom jelenlegi állapotában csak 2010.08.24 -én állapított meg ismételten eső trendet, mivel ekkor új, az előzőnél alacsonyabb alj alakult ki.
                    Arra gondoltam, hogy módosítom a programomat, hogy 06.04-én, közvetlenül azután hogy az előzőnél alacsonyabb alj alakul ki, már ismét eső trendet érzékeljen.
                    Ugyanis az előző trend teljes méretéhez képest nem jelentős a visszakorrekció (Fibo 50et sem éri el), és közben biztossá vállt,
                    hogy az előzőnél még alacsonyabb alj fog kialakulni.
                    Ezzel az előző két elromlott csúcsot (balról 5., 7. pötty) gyakorlatilag figyelmen kívül hagyom, és azokat kihagyva nem sérül a folyamatosan
                    csökkenő csúcsok elve sem. Így a 2009.06.23 legmagasabb pontú eső trend gyakorlatilag a mai napig folytatódna, és csak kb két hétig szünetelne
                    (05.20-06.04 között). Szerintetek ez így megfelelő működés lenne?

Előre is köszönöm a segítséget,
                    üdv,
                    SMK

Hozzászólás

Az előző levélről elvesztek a csatolt képek, így újra küldöm azokat
                      Csatolt fájlok

Hozzászólás

Még egy kérdésem lenne:
                        Ti hol tanultátok meg a trend elemzést?
                        Olvastátok valahol hogyan kell csinálni (ha igen, akkor hol?)? Tanította valaki? Kialakult magától?

Hozzászólás

Sokan elemzik a trendet a TA eszközeivel, ennek itt számos példáját látni, az indikátor eszköztárakban külön törzsnek számít és hasznos is nem mondom. Különben marha nehéz NEM felismerni, szokás lagging és leading indikátorokként megnevezni is őket. Utólag könnyen...
                          A trend fogalmát azonban önmagában is tisztázni illik, ebben nyújt támogatást:

http://www.moneywheelinvest.hu/publi...mi-az-a-trend/

A többit meg már össze lehet szedegetni innen, onnan. Ja, még valami... Ez a forexesdi már kezd olybá tűnni,mint az ebola vírus. Többen halnak bele, mint a közúti balesetekben. Persze jelképesen mondom

Hozzászólás

Érdemes elolvasni ebben a témában : http://tradergadget.com/hu/trend-1/
                            Olvasd el blogunkat: http://tradergadget.com/hu/events/

Hozzászólás

Working...
                            X