Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Csináld, vagy ne csináld.......

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Csináld, vagy ne csináld.......

Kedves fórumtársak. Eddig willow voltam, az ártatlan. De willow mostantól alszik. Ki tudja meddig. Most butcher lettem a mészáros. Aki két éles számlát lemészárol, az nem is érdemel más megszólítást. A későbbiekben lehet hogy írok egy kis sikersztorit.

A történet a következő. Körülbelül fél éve foglalkozom a forex-el. Na nem ugrottam egyből fejest a kásába, sokat olvastam, és egy kicsit demóztam. Próbáltam megtalálni a megfelelő brókert, ami sikerült is. Nem tökéletes, de egyik sem az. Az Alpariról azért elmondhatjuk, hogy jó, megbízható bróker. Mint kezdő, már a kezdeteknél elkövettem egy nagy hibát. Nem mini számlát nyitottam, hanem standardot, 500 dollárral, csak úgy próbaképpen. Hisz nem vagyok én ilyen-olyan forex trader, nekem standard kellett egyből. Csak ennek egy kis hibája volt. A legkisebb kötésméret 0,1 lot. Azóta már tudom, saját bőrömön tapasztalva, és más nálamnál tapasztaltabbak leírása alapján, hogy egy kezdő nem képes megtartani egy 500 dolláros számlát 0,1 lotos kötésekkel. Hacsak nem alapból zseni, vagy ***** mázlista. Folyt. köv...

Hozzászólás

Engem is megkísértett a kezdők szerencséje. Próbáltam alkalmazni azt, amit innen-onnan összeszedtem. HWTrader pinbaros technikáját, speki 8 órás angolfont belépőjét, hedgelést, hírkereskedést, és még sok mást. És láss csodát minden működött. Röpke 1 hét alatt már több mint 50%-os profitnál tartottam. Ha rossz volt a belépőm, hát nem ilyedtem meg, egyszer-kétszer rávettem, egészen addig, amíg nem fordult a trend, és így nyereséggel kiszálltam.Az első pár kereskedéskor volt olyan, hogy már 80 pip mínuszban jártam, de innen is sikerült plusszosan távoznom. A bajt mégiscsak a tudatlanságom, és a 8 órás angolfont belépő hozta ártatlan fejemre. Ennek a belőpőnek azt volt a lényege, hogy minden reggel 8-kor a font erősödött, köszönhetően a bankoknak. Szinte minden egyes alkalommal jó volt longra, mígnem egy vérzivataros reggelen, mikor megintcsak longoltam, néhány pip emelkedés után elkezdett esni. Na nem a vér, vagy az eső, hanem az árfolyam. De hát a jó tréder nem illyed meg, hanem rávesz, majd megint rávesz. Hatszor vettem rá, gyönyörű pocízióépítés. Szinte mintaszerű. Csak az a baj, hogy fordítottan. Hova lett a kezdők szerencséje? Aki most kajánul vigyorog a bajsza alatt, gondolkodjon el egy kicsit, és tegye fel magának a kérdést. Jártam én így a múltban, vagy járhatok a jövőben? És ha a válasza nem, akkor le a kalappal az önbizalma, és a naívsága előtt. Hedgeltem a 6 pocíciót, majd pengeélen táncolva lefeküdtem aludni. Valaki régebben kérdezte itt a fórumon, hogy lehet-e mínuszos a számla. Ha jól emlékszem sidius válaszolt a kérdésre, úgymint, hogy nem lehet, mert a bróker lezárja, mielőtt átmenne mínuszba. Sajnos meg kell cáfolnom ezt a megdönthetetlen tényt. Igenis lehet mínuszos. Reggel, amikor ránéztem a számlámra, mínusz 4 dollár volt a záróegyenlegem. Micsoda átkozott egy nap.Game Over! Folyt. Köv...

Hozzászólás

butcher eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Valaki régebben kérdezte itt a fórumon, hogy lehet-e mínuszos a számla. Ha jól emlékszem sidius válaszolt a kérdésre, úgymint, hogy nem lehet, mert a bróker lezárja, mielőtt átmenne mínuszba. Sajnos meg kell cáfolnom ezt a megdönthetetlen tényt. Igenis lehet mínuszos. Reggel, amikor ránéztem a számlámra, mínusz 4 dollár volt a záróegyenlegem. Micsoda átkozott egy nap.Game Over! Folyt. Köv...
        Szia butcher/willow!

Nem kaptál letéti felszólítást? A záróegyenleg azt jelenti, hogy kényszer zárták a pozikat és úgy lett reggelre - 4 dollár, vagy reggel amikor felkeltél -4 dollárnál állt a számlád és lezártad gyorsan? Csak azért mert nem mindegy, ugyanis egyébként szinte biztosan zárniuk kellett volna, amikor nem teljesítette a számlád a letéti feltételeket. Az Alparinál legalábbis!
        Egyébként gratulálok a bátorságodhoz, hogy le mered írni mi történt veled, sőt ahogy látom a felelősséget sem tolod át másra! Ez nagyon pozitív, mert az a tapasztalatom, hogy általában ha valaki veszít, jellemzően inkább eltűnik a palettáról!
        Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

Hello!

Hát ennek a tanulságos történetnek én is nagyon örülök. Apám mondotta anno: "A buta ember mindig a saját hibájából tanul, az okos máséból!" Hát így egy kicsit lehetek okos Remélem folytatod a történeted és nem csupa rosszat fogsz írni,hanem sok-sok jót. Amúgy az írásodból ítélve nem csak egy nagy hibát követtél el amiért a pénzed elvesztetted. Sokszor volt arról szó,hogy NEM KICSIT kell demózni az éles befektetés előtt,hanem sokat,és ezt nem tartottad be...
          A lehetetlen nem létezik!

Hozzászólás

petyac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Hello!

Apám mondotta anno: "A buta ember mindig a saját hibájából tanul, az okos máséból!" Hát így egy kicsit lehetek okos
            nem jól emlékszel szerintem:

Okos ember más hibájából tanul, buta ember a sajátjából sem.

Hozzászólás

StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

ez ugyan az amit irtam

Hozzászólás

sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Szia butcher/willow!

Nem kaptál letéti felszólítást? A záróegyenleg azt jelenti, hogy kényszer zárták a pozikat és úgy lett reggelre - 4 dollár, vagy reggel amikor felkeltél -4 dollárnál állt a számlád és lezártad gyorsan? Csak azért mert nem mindegy, ugyanis egyébként szinte biztosan zárniuk kellett volna, amikor nem teljesítette a számlád a letéti feltételeket. Az Alparinál legalábbis!
                Egyébként gratulálok a bátorságodhoz, hogy le mered írni mi történt veled, sőt ahogy látom a felelősséget sem tolod át másra! Ez nagyon pozitív, mert az a tapasztalatom, hogy általában ha valaki veszít, jellemzően inkább eltűnik a palettáról!
                Szia sidius "öreg barátom".;
                Éjfél után zárták a pozikat. Abban igazad van, hogy a bróker lezárja. De mint a példám mutatja, lehet mínuszban is zárni. Amúgy meg, tudod már nem vagyok mai csirke. Nem biztos, hogy teljesen ismerem magamat, de egész életemben igyekeztem az emberiség jobbik részéhez tartozni. Néha nagyon nehéz volt vállalni a tetteimért a felelősséget, és bizony behúztam fülem-farkam, és kussoltam, amit így utólag már bizony bánok.De egyszer a legtöbb ember életében el kell hogy jöjjön az az idő, amikor ráébred arra, hogy mi számít, és mi nem. Ha meg valaki nicknév alatt irkafirkál, nem sok bátorság kell ahhoz, hogy bármiről véleményt nyilvánítson. A tetteiért a felelősséget előbb vagy utóbb, de mindenkinek vállalnia kell.

Hozzászólás

Szerintem mindenki hibázik, csak az okos beismeri a buta pedig nem.

Hozzászólás

jaaa te semet irtál,így igazad van

Hozzászólás

Hello!

Hát ennek a tanulságos történetnek én is nagyon örülök. Apám mondotta anno: "A buta ember mindig a saját hibájából tanul, az okos máséból!" Hát így egy kicsit lehetek okos Remélem folytatod a történeted és nem csupa rosszat fogsz írni,hanem sok-sok jót. Amúgy az írásodból ítélve nem csak egy nagy hibát követtél el amiért a pénzed elvesztetted. Sokszor volt arról szó,hogy NEM KICSIT kell demózni az éles befektetés előtt,hanem sokat,és ezt nem tartottad be...
                      Szia petyac;
                      Igen igazad van, elkövettem a hét főbűn egyikét. Keveset demóztam.De sajnos kényszert éreztem arra, hogy kereskedjek. És ez még a mai napig fennáll. Szeretem csinálni, de a demó untat.Nem haragszom, hogy buta embernek tartsz, biztosan így van. A történetet valószínűleg folytatom, csak most valahogy elszállt az ihlet.

Hozzászólás

Hatszor vettem rá, gyönyörű pocízióépítés. Szinte mintaszerű. Csak az a baj, hogy fordítottan..
                        Sajnálom, hogy így jártál. Nekem is így kezdődött a pályafutásom, csak egy martingale expert gyalulta le a számlám felét mire hazaértem a munkából.

Vannak még tartalékaid ezek után? (nem anyagi)

Hozzászólás

moszad eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Sajnálom, hogy így jártál. Nekem is így kezdődött a pályafutásom, csak egy martingale expert gyalulta le a számlám felét mire hazaértem a munkából.

Vannak még tartalékaid ezek után? (nem anyagi)
                          Hát tudod én is sajnálom. De ennek a számlának a nullázása óta eltelt több mint fél év. Ha akkor nem adtam fel, akkor most miért tenném?

Hozzászólás

Szia petyac;
                            Igen igazad van, elkövettem a hét főbűn egyikét. Keveset demóztam.De sajnos kényszert éreztem arra, hogy kereskedjek. És ez még a mai napig fennáll. Szeretem csinálni, de a demó untat.Nem haragszom, hogy buta embernek tartsz, biztosan így van. A történetet valószínűleg folytatom, csak most valahogy elszállt az ihlet.
                            Ne legyél már ilyen,dehogy tartalak butának. Ja és hidd el,hogy engem is nagyon csábít,de én szerencsére ugyanakkora sikernek tartom a demón való nyereséget,mintha élő lenne. Úgy hogy ne haragudj ha megbántottalak, nem úgy értettem.

Hozzászólás

Ne legyél már ilyen,dehogy tartalak butának. Ja és hidd el,hogy engem is nagyon csábít,de én szerencsére ugyanakkora sikernek tartom a demón való nyereséget,mintha élő lenne. Úgy hogy ne haragudj ha megbántottalak, nem úgy értettem.
                              Dehogy haragszom. Fátyolt rá!

Hozzászólás

Working...
                              X