Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Egy kezdő forexes viszontagságai

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Egy kezdő forexes viszontagságai

Sziasztok!

Közel másfél éve nem foglalkoztam egykori kedvenc barátommal, a tőzsdével, és hiányzik na... Nincsenek reggel 9 óra 2-ig tartó körömrágások, nyugodt kiegyensúlyozott életem lett, és úgy általában hiányzik a kihívás

Minap megkeresett egy ismerősöm, hogy ugyan kezdjünk már el devizázni, mert abban van a pénz. (Még rémlik valami Faluvégi Balázs előadásából, hogy 10-ből 9 ember itt bukja el a pénzét..)
    Szóval több se kellett, azonnal nyitottam egy számlát, mellé egy demót, és elkezdtem beszerezni a szükséges információkat. Ez a thread arra szolgál, hogy megosszam az indulás alatt szerzett tapasztalatokat, segítségetekkel kiszűrjem az elkövetett hibákat, és mindenekelőtt motiváljam magam az összeszedett gondolkodásra. Szóval abszolút öncélű thread lesz (blogot nincs kedvem ezért regelni), de hátha egy fél év múlva valaki nem követ el valami olyan butaságot, amit én is megtettem, és rögzítettem, akkor már haszna is lesz.

Státusz:

Az iforex.com-nál nyitottam számlát, nagyon kitartóan járnak a nyakamra, hogy segítsenek, korrekt a rendszerük, és nagyon jó az ügyfélszolgálatuk.
    Kis bibi velük, hogy elfelejtették megemlíteni, hogy demószámla nem csak a befizetés után jár...

Jelenlegi tudásom: Nagyon nagyon kevés. Tudom, hogy mikortól lehet kereskedni, de még fogalmam sincs arról, hogy mi a pip, és hogy milyen stratégiák léteznek a piacon. Kicsit olvasgattam Sidius és Péter eszmefuttatásait a Forex Egyetem témában, és egyre kevésbé értem a dolgot. Arról beszélnek, hogy 50-50%-os arányban vannak nyereséges ügyleteik. De kérem, akkor hogy lehet itt bukni? Tegyük fel, hogy azonos nagyságrendben, azonos tőkeáttétellel nyitok pozikat. 5-10% stop losst rárakom (jut eszembe, fogalmam sincs, hogy milyen stop losst használjuk, ezek a számok még a Bét-ről, meg a Nasdaq-ról ragadtak be) a nyereséget meg engedem kifutni. Ha vaktában lövöldözök (és betartom a szabályokat), még akkor is jó lesz egy idő után. Vagy nem? Mindegy, erre szerintem hamarosan rájövök.

Kezdeti infók:
    Csupa ingyenes, könnyen hozzáférhető dolog.
    Tecnikai elemzés ismétlés: http://metaforex.hu/index.php/letoel...x-anyagok.html

Forex for dummies:
    http://www.iforex.hu/eu/scripts/mate...ket&what=entry

Sok sok háttérinfó a forexről: (angol)
    http://www.iforex.hu/eu/scripts/mate.../forexbook.pdf

Kecskeméti István? Technikai elemzés könyve.

Célok:
    Első évben max 2-szer szeretném lenullázni a számlát, és az év végére 80%-os profit termelése az utolsó befizetésre vetítve.

Kockázatvállalás:
    Mindenféle piacismeret nélkül kijelentve, max 50szeres tőkeáttétel, és egyszerre max tőke 3%-át kockáztatva.

Demóegyenleg 1.000.000 Ft.

Kérdéseim (megpróbálok választ találni rájuk saját magam, de hátha van pár javaslat)
    Milyen anyagokon kéne még átrágnom magam a sikeres induláshoz?
    Mennyiben más a deviza, mint az értéktőzsde?
    Milyen izgalmas olvasmányok vannak, blogszerű, utólagos eszmefuttatásokat tartalmazóra gondolok, mint mondjuk Faluvégi B. BMW-s blogja. Angol is jöhet.

DAY 1: Na, mikor nyit már valami? Tudom vasárnap nem szabad semmit csinálni, de shortolni szeretnék valamit

Rövid idő, sok újdonság.

Programnak a Metatradert fogom használni, és sok könyvet begyűjtöttem az este folyamán. Már tudom mi az a Pip

Metatrader innen tölthető:
    http://www.alpari.co.uk/

Hozzászólás

.

Szia!

Nem csak 50-50%-al lehet veszíteni, hanem akkor is ha többször nyert mint veszítesz. Attól függ mennyit veszítesz, és mennyit nyersz. Nem véletlenül kell elvágni a stoppal a veszteséget és futtatni a nyereséget amíg lehet.

5-10% stop a forexen? Hmmm.... Ennek én nagyon utána olvasnék a helyedben.

Mint ahogyan annak is, hogy érdemes e éles számlát nyitni, amíg nem vagy nyerő demon bármilyen helyzetben. Olyan ez mint a piramis. Ki lehet hagyni az alap köveket, csak az a kérdés, mi lesz a végén belőle. Piramis vagy romhalmaz.

"Célok:
      Első évben max 2-szer szeretném lenullázni a számlát, és az év végére 80%-os profit termelése az utolsó befizetésre vetítve. "

Abban a pillanatban amikor már az elején a profit foglalkoztat, igen sajnálatos. Hidd el, hogy már az is szép cél ha az első évben megtartod a tőkédet.

Persze te tudod.......
      Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

itt egy kicsit gyorsabban ég a pénz, mint a tőzsdén:-)
        fog ez a hozzáállás még alakulni 2-3 hónap demó után:-)
        sok sikert!

Hozzászólás

Sziasztok!

Köszi a tanácsokat, és figyelmeztetést. Ahogy írtam, ezek mindenféle rálátás nélküli elvárások magammal szemben, majd pár hónap múlva felülvizsgálom őket

Az elmúlt napot egy rakat könyv, és infó beszerzésével töltöttem. A legtöbben egy Birger nevű német úriember könyvét ajánlották. Szimpatikus a csóka. Egy videóban mondta:
          Mivel minden ügylet véletlenszerű kimenetellel rendelkezik, ezért csak a money, és risk managementen áll vagy bukik a dolog.

A következő napok terve:
          Átrágni magam a könyvén.
          Kicsit jobban elmélyedni a fentebb említett kockázatkezelési módszerekben.
          Megnézni a Forexegyetem kereskedési naplóit, és megérteni a kereskedési startégiát az excell mögött.

Edit: Félelmetes tudásbázist találhattok ezen a linken:
          http://www.mediafire.com/?92gba8kc9c6p9#19,1

Hozzászólás

egy kezdő

szia, figyelem az írásaidat, hisz én is most kezdek ismerkedni a forex kereskedéssel és nagyon jó kiinduló pontokat adtál. Köszi
            Remélem tudunk majd a későbbiekben eszmét cserélni, de most csak kihasználom az előnyödet.

Hozzászólás

Sziasztok!
              Én a múlt héten elkezdtem élőben forexezni az alparinál, és buktam a mai napon nagyot.
              Legalább tapasztalatot szereztem, h ez nem is olyan mint a demó.
              Most egy darabig demózni fogok, de nem tudom h 18-20 óra között mivel lenne érdemes foglalkozni, valamint deviza helyett jobb lenne indexel foglalkozni?
              A tapasztaltabbaktól kérem, hogy válaszoljatok a kérdéseimre, mert elég rosszul érzem magam, és amíg meg nem értem mi zajlik itt én nem is tudom mit csináljak

Hozzászólás

Szia!

Én is hasonló terveket szövögetek, azonban én még várok kb fél évet, egyrészt, egyéb elfoglaltság miatt nincs rá időm, másrészt pedig hiányosak az ismereteim addig a csepp kis szabadidőmben eldemózgatok és elolvasok pár könyvet. Egy kis sikerélmény xtb verseny során szépen sikerült meglovagolnom az AUD/USD árfolyamot.

http://kepfeltoltes.hu/view/110510/n...toltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/110510/3...toltes.hu_.jpg

Hozzászólás

tabaki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Szia!

Én is hasonló terveket szövögetek, azonban én még várok kb fél évet, egyrészt, egyéb elfoglaltság miatt nincs rá időm, másrészt pedig hiányosak az ismereteim addig a csepp kis szabadidőmben eldemózgatok és elolvasok pár könyvet. Egy kis sikerélmény xtb verseny során szépen sikerült meglovagolnom az AUD/USD árfolyamot.

http://kepfeltoltes.hu/view/110510/n...toltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/110510/3...toltes.hu_.jpg
                  Teljesen más élesben mint demon. Legaláb négy évet várjatok az éles számlával. Én is moho voltam rábasztam! :-)
                  www.mikxfx.blogspot.com

Hozzászólás

Igen, azért a teljes félretett pénzemet nem allinelném be hogy majd hátha bejön. Ahogy nézegettem, már 1000 ft tól is lehet élesbe kereskedni. azért mondjuk 10-20-30 ezer forint elvesztése nem veri annyira le az embert mint ennek több tízszerese.

Hozzászólás

MIKXFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Teljesen más élesben mint demon. Legaláb négy évet várjatok az éles számlával. Én is moho voltam rábasztam! :-)
                      Szerintem a 4 év kicsit túlzás. Szerintem elég 1 2 év és minimál manival kezdeni és fokozatosság, végigjárni a lépcsőfokokat. Oszt nem kell aggódni miajdan a nyögdíj miatt.

Hozzászólás

tabaki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Igen, azért a teljes félretett pénzemet nem allinelném be hogy majd hátha bejön. Ahogy nézegettem, már 1000 ft tól is lehet élesbe kereskedni. azért mondjuk 10-20-30 ezer forint elvesztése nem veri annyira le az embert mint ennek több tízszerese.
                        De miért is kellene akár egy fillért is elveszteni?!
                        Számtalan helyen olvasom, hogy kereskedjünk valódi pénzzel, még ha vesztünk akkor is. Persze érthető, hogy a brókerek ezt hangoztatják, mert ez az érdekük.
                        De a tied nem ez, te profitot szeretnél termelni. Viszont amíg ezt virtuális pénzzel, demón nem tudod következetesen kivitelezni, addig éles pénzzel sem fogod tudni. Szóval demózni egészen addig kell, míg ki nem alakul a saját kereskedési stílusod, be nem gyakorlod azokat a kereskedési szabályokat amit alapján döntéseket fogsz hozni. Itt nyitok mert....., itt módosítom a stopot mert....., itt kizárok egy részt mert....., itt rányitok egy új pozíciót mert......., és itt zárom az egészet mert......
                        Amíg nem vagy biztos abban, hogy képes vagy nyereségesen kereskedni, addig teljesen felesleges egy fillért is rátenni.
                        Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

Veszteni is meg kell tanulni. Azt mondják abból lesz kiváló szakember, aki 2szer minimum elveszti az összes tőkéjét. (én télen elértem a 2.at )
                          Bölcsebb lesz az ember úgy érzem. És igyekszik elkerülni a jövőben, mer érezte már a súlyát.

Hozzászólás

archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            De miért is kellene akár egy fillért is elveszteni?!
                            Számtalan helyen olvasom, hogy kereskedjünk valódi pénzzel, még ha vesztünk akkor is. Persze érthető, hogy a brókerek ezt hangoztatják, mert ez az érdekük.
                            De a tied nem ez, te profitot szeretnél termelni. Viszont amíg ezt virtuális pénzzel, demón nem tudod következetesen kivitelezni, addig éles pénzzel sem fogod tudni. Szóval demózni egészen addig kell, míg ki nem alakul a saját kereskedési stílusod, be nem gyakorlod azokat a kereskedési szabályokat amit alapján döntéseket fogsz hozni. Itt nyitok mert....., itt módosítom a stopot mert....., itt kizárok egy részt mert....., itt rányitok egy új pozíciót mert......., és itt zárom az egészet mert......
                            Amíg nem vagy biztos abban, hogy képes vagy nyereségesen kereskedni, addig teljesen felesleges egy fillért is rátenni.

Tudat alatt mindig is bennem van,lesz demó számla esetén, hogy hisz ez csak játékpénz és be fogok vállalni olyan döntéseket, amiket valódi pénzzel nem. Nem hiszem, hogy 10-20.000 Ft elvesztése annyira földhöz vágja az embert, viszont az biztos , hogy 100x jobban oda fogok figyelni, mit miért csinálok, és bevállalom e ezt meg ezt a kockázatot.

Szóval szerintem nem feltétlenül jobb a demó mint pár ezer ft elvesztése, én látok benne logikát abban, hogy kereskedjünk a élesben ha vesztünk is, persze hozzátéve hogy szigorúan pár ezer ft-al. Bár ezt mindenki maga dönti el. Persze ha az ember 2x, 3x 0-ázza a számláját akkor el kell gondolkodnia pár dolgon....

Hozzászólás

Én sem értem, hogy ha valaki demon "nyomás" nélkül konzekvensen nem tud nyerő lenni, akkor az mitől várja el hogy majd éles kereskedés során az lesz?:S amikor már megjelenik a kapzsiság és a félelem is a kereskedések alatt.
                              Lehet hitegetni magunkat, hogy majd jobban oda figyelek, jobban mérlegelem a döntéseket stb.. de ez nem így megy, ha nincs kiforrott kereskedési rendszere az embernek, és nem tud minden piaci helyzetre valamilyen stratégiát alkalmazni, akkor soha a büdös életben nem lesz nyerő, csak a pénzét fogja elbukni, és az most lényegtelen hogy 10.000Ft vagy 10.000$.

Hozzászólás

Working...
                              X