Közlemény

Collapse
No announcement yet.

EW - Elliott hullámelmélet

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• EW - Elliott hullámelmélet

AUD/USD EW szerint
    www.mikxfx.blogspot.com

AUD/USD EW szerint D1
    Attached Files
    www.mikxfx.blogspot.com

Hozzászólás

AUD/USD H4-en vannak kérdőjelek!
      Attached Files
      www.mikxfx.blogspot.com

Hozzászólás

Megtudhatnánk erről az egészről valami bővebbet? Mit kellene figyelni ezeken az ábrákon és milyen következtetést kellene belőle levonni?

Hozzászólás

Kisbefektető eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Megtudhatnánk erről az egészről valami bővebbet? Mit kellene figyelni ezeken az ábrákon és milyen következtetést kellene belőle levonni?
          http://betbulls.hu/cms/technikai_ele...apjai/ciklusok
          Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

Lökés hullám és korrekciós hullám.
            Attached Files
            www.mikxfx.blogspot.com

Hozzászólás

Édes Istenem!

Ha ti ilyen jól tudjátok a technikai elemzéseket kielemezhetnétek az én befektetési alapjaimat!!??
              L.

Hozzászólás

Hullám a hullámban! És ha minden ilyen egyszerű lenne!
                Attached Files
                www.mikxfx.blogspot.com

Hozzászólás

Aud/usd ew h4
                  Attached Files
                  www.mikxfx.blogspot.com

Hozzászólás

MIKXFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Hullám a hullámban! És ha minden ilyen egyszerű lenne!
                    Nos igen....a lényegét már én is elolvastam a Kecskeméti féle könyvben, és így képen nagyon szépen fest ez a dolog.
                    Egy pár chartot már megnéztem de ilyet még nem fedeztem fel egyiken sem.
                    számomra már-már a sci-fi határait súrolja, hogy hogyan tud vki. ilyen alapján kereskedni. Ennek az egésznek nagyon rugalmas alapokon kell nyugodnia, hogy a gyakorlatban is lehessen használni! Viszont ha ez így van, akkor ez a hullámelmélet nem is igazán definiálható.....
                    A Dow féle elmélet használhatóbbnak tűnik.
                    De azt is a gyakorlatban használni...háát....

Hozzászólás

recefyce eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Nos igen....a lényegét már én is elolvastam a Kecskeméti féle könyvben, és így képen nagyon szépen fest ez a dolog.
                      számomra már-már a sci-fi határait súrolja, hogy hogyan tud vki. ilyen alapján kereskedni. Ennek az egésznek nagyon rugalmas alapokon kell nyugodnia, hogy a gyakorlatban is lehessen használni! Viszont ha ez így van, akkor ez a hullámelmélet nem is igazán definiálható.....
                      Heló recefyce.
                      EW hullámelmélete alapján kereskedni én személy szerint csak és kizárólag erre nyitni nem szoktam. Azt mondják a nagyok hogy kereskedés szempontjából csak és kizárólag azokat a hullámokat érdemed számításba venni amik összeségében szépek. Szép alatt én személy szerint a fibo szintek stimmelését értem. Ezen fibo szinteknél divergencia ami ugye fordulásra utal és ezután egy korrekció következhet vagy szintén meghatározó fibo szintnél convergencia ami a trend folytatására utal impulse hullám formájában.
                      Ugyebár itt hullámokról beszélünk "hullám a hullámban" ez számunkra a fraktálelmélet szempontjából érdekes. Amikor elemzünk mindig magas idősíkról elemzünk lefelé. Ez számomra alapszabály. Megnézel egy chartot elkezded elemezni mondjuk D1-en és mész lefelé és megnézed H4-en is ott ugyanaz az impulse hullám mármint H4-en még több impulse hullámot és természetesen korrekciót tartalmaz. Onnan megint mész lefelé H1-re és M30-ra ott szintén találkozunk a felsöb idősíkokon belűl impulse és korrekciós hullámokkal.
                      Ahogyan megyünk egyre lejebb egészen M1-ig vagy méglejebb a tick chartig ugyanígy meg lehet külömböztetni az impulse hullámoikat a korrekciós hullámoktól és mindezeket egyben véve fraktálszerűen.

Ezeket a hullámokat elkezdeni számozni alapjaiban véve nem egy egyszerű feladat ahogy mész lefelé az idősíkokon elég rendesen bele lehet gabajodni.
                      Ezt tapasztalatból mondom.
                      Sőt utólag kijavítani bizonyos számozásokat amiket elöször úgy gondoltál hogy tuti az utólag kiderül hogy nem okés.

Most ennyi jut eszembe.
                      Üdv Mikxfx
                      www.mikxfx.blogspot.com

Hozzászólás

recefyce eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Kb erre a kovetkeztetesre jutott a vilag nagy resze ezzel kapcsolatban.

Erdekes viszont hogy sok tozsdei nagyagyu hasznalja redszere reszekent. Valoszinuleg ez is mint minden hasonlo, egy a sok szerszam kozul, amit hasznalhatunk a tobbivel egyutt, de nem kizarolagosan.

HWT

Hozzászólás

HWTrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Kb erre a kovetkeztetesre jutott a vilag nagy resze ezzel kapcsolatban.

Erdekes viszont hogy sok tozsdei nagyagyu hasznalja redszere reszekent. Valoszinuleg ez is mint minden hasonlo, egy a sok szerszam kozul, amit hasznalhatunk a tobbivel egyutt, de nem kizarolagosan.

HWT
                          Most éppen Birger is felvette a fegyvertárába.

Hozzászólás

Cimballi blogja talán az egyik fő guru ebben a témában Magyarországon.

Hozzászólás

MIXFX:
                              Köszi, így már használhatóbbnak tűnik. /Bár kétlem, hogy majd használni fogom...már csak azért is, mert a Dow féle elméletet sem tudom átültetni a gyakorlatba. Tanultam, mint egy jó kisgyerek, de a chartokat elnézve semmi sem akar úgy összejönni, ahogyan az megvan írva......na ez baromi kiábrándító. Azért még próbálkozom...
                              StLui:
                              Olvastam egy magyarra fordított Birger irományt, és azt kell mondanom, hogy bármilyen nagy koponya is a manusz, vannak a könyvben ellentmondások.
                              Pl. a Fibonacci számok /arányok/ alkalmazásában nem hisz. Később meg azt taglalja, hogy ő az EW-et használja. "Nem azé az egyhuszé", de mint sok más is a technikai elemzésben, annak a teljesülése is a Fibo szintekhez van kötve.
                              Arra ébredtem rá, hogy a technikai elemzés túlnyomó részben áltudományos találgatás.
                              Vesznek egy olyan dolgot, ami máshol, mondjuk egy tudományágban működik és azt próbálják ráerőltetni a chartra....háááátha...

Hozzászólás

Working...
                              X