Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pár kérdés...

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Pár kérdés...

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Sziasztok!

Pár kérdésem lenne a tőzsdézéssel kapcsolatban, remélem Ti tudtok nekem segíteni:

1. Melyik brókercéget tudnátok ajánlani, amelyik alacsony díjakkal dolgozik és persze jó is?
    2. Részvényt hosszú vagy rövid távra (forgatni) érdemesebb venni?
    3. Melyik részvényről tudom, hogy fizetnek-e utána osztalékot vagy hogy pl. melyik a kamatozó részvény?
    4. A brókercégeknél van kezdő tőkelimit? És melyiknél, mennyi?
    5. Ha sikerül napiszintű kereskedésben hasznot elérnem, akkor azt mikor teszik a számlámra vagy mikor vonják le ha buktam? És vajon a haszon úgy kerül a számlámra, hogy abból a jutalék már lejött a brókercégnek csak az adó nem (20%?)?
    6. Ha pl. napokig nem kereskedek (nem használom a programot) azért nem számítanak fel semmilyen díjat (tehát akkor ingyen van)?
    7. Az Erste vagy az Equitas programján is kereskedhetek áruval (pl. arany, gabona, olaj stb) és milyenekkel?
    8. Bárki tőzsdézhet, nem ütközik törvénybe (pl. ha valaki mellette bejelentve vagy feketén dolgozik, vagy munkanélküli és a segélyét forgatja meg amivel persze ha nem kockáztatja az egzisztenciáját) tehát az adóbevallásnál nincs ezekből probléma?
    9. Mik azok a real time adatok?
    10. Szerintetek mennyi pénzzel érdemes, lehetséges, ajánlott stb. számlát nyitni és elkezdeni az árukereskedelmet?
    11. Mi a különbség az Erstebróker és Brókernet között?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Még egy kérdés lemaradt:

Csak a hasznot adóztatják meg ha minuszba jöttem ki az évben abból nem vonnak adót ugye?

Köszönöm

Hozzászólás

Erik eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Sziasztok!

Pár kérdésem lenne a tőzsdézéssel kapcsolatban, remélem Ti tudtok nekem segíteni:

1. Melyik brókercéget tudnátok ajánlani, amelyik alacsony díjakkal dolgozik és persze jó is?
      3. Melyik részvényről tudom, hogy fizetnek-e utána osztalékot vagy hogy pl. melyik a kamatozó részvény?
      5. Ha sikerül napiszintű kereskedésben hasznot elérnem, akkor azt mikor teszik a számlámra vagy mikor vonják le ha buktam? És vajon a haszon úgy kerül a számlámra, hogy abból a jutalék már lejött a brókercégnek csak az adó nem (20%?)?
      6. Ha pl. napokig nem kereskedek (nem használom a programot) azért nem számítanak fel semmilyen díjat (tehát akkor ingyen van)?
      7. Az Erste vagy az Equitas programján is kereskedhetek áruval (pl. arany, gabona, olaj stb) és milyenekkel?
      8. Bárki tőzsdézhet, nem ütközik törvénybe (pl. ha valaki mellette bejelentve vagy feketén dolgozik, vagy munkanélküli és a segélyét forgatja meg amivel persze ha nem kockáztatja az egzisztenciáját) tehát az adóbevallásnál nincs ezekből probléma?
      10. Szerintetek mennyi pénzzel érdemes, lehetséges, ajánlott stb. számlát nyitni és elkezdeni az árukereskedelmet?

Erre szinte mindre van szerintem saját topic, amiben le is vannak írva a dolgok, illetve annyi mindent nem tudsz, alapokat sem, hogy olvass pár napot előtte mindenképp.

Üdv!

Hozzászólás

Vagy pont az a baj, hogy túl sokat is olvastam a dologról... és pontosan azért fogalmaztam meg ide a teljesen alapvető kérdéseimet, mert ezekre valahogy sehol sem találtam a konkrét választ, és gondoltam ez a fórum többek közt KEZDŐKnek (ahogyan az a téma címe is, és hogy "itt nincs rossz kérdés") is segítséget nyújt, hogy ezekre a kérdéseinkre választ kapjunk.

Köszönöm

Hozzászólás

UI: és ha Te ennyire profi vagy a dologban, akkor már meg is válaszolhattad volna a kérdéseimet, hiszen ezért van a fórum hogy segítsük egymást!

Hozzászólás

UI: és ha Te ennyire profi vagy a dologban, akkor már meg is válaszolhattad volna a kérdéseimet, hiszen ezért van a fórum hogy segítsük egymást!
            ok, bocsi, nem vagyok olyan profi, de a "real time" kérdésed gondoltatta velem azt hogy Te sem, elnézést a zavarásért

Hozzászólás

toptrader.hu ajánlom figyelmedbe.
              Üdv

Hozzászólás

Köszönöm Gabi de ha tudnál esetleg konkrét válaszokkal szolgálni azt is nagyon megköszönném.

StLui: Látod, azért ha jobban figyelnél Te is okosabb lehetnél... nyilván azért kérdezek ilyeneket, mert kezdő vagyok, és ezért is írtam a kezdőknek való fórumba (ha nem vetted volna észre). Ez a fórum nem azért van hogy leszóljuk egymást hanem, hogy segítsünk egymásnak.

Köszi

Hozzászólás

Sziasztok!

Igyekszem válaszolni mindre, amennyire tőlem telik.

1. El kell döntened, hogy mivel (áru, deviza, részvény, illetve ezek tetszőleges kombinációja) akarsz kereskedni. Ha részvény, akkor hazai piac (OTP, MOL...), vagy másik. Itthon Equitas, Random Capital, Erste netbróker viszi majd az összes kisbefektetőt.
                  2. Ez is tőled függ. Befektetni akarsz és tisztes hozamot elérni relatíve kis kockázattal, vagy "pénzt keresni" spekulációval pár nap alatt? Mindkettőnek megvan a maga létjogosultsága. Én előbbi társaságba tartozom, de a fórum tagjainak nagy része utóbbiba, vagy legalább arra törekszik.
                  3. Kamatozó részvényről nem hallottam még. Osztalékot meg tudod nézni a hazai részvényekre a bet.hu-n, pl. MTelekomnál: http://bet.hu/magyar_egyeb/dinportl/...e?security=511
                  Mindig csak a legutóbbit, illetve aq már meghirdetettet látod.
                  4. Hazai brókereknél általában nincs, de tényleg nem jó ezzel a kérdéssel indítani. Ha van X forintod, amit be akarsz fektetni, akkor megteheted, csak találd meg hozzá az összeghez és a befektetés céljának megfelelő megoldást. Írj konkrétumot és tudunk segíteni. Ha spekulálni akarsz, akkor viszont előbb demózz sokat. Ingyen, relatíve nagy összeggel kipróbálhatod mit tudsz és ha már magabiztos vagy akkor vágj csak bele. Akkor már nem is lesz benned ilyen sok kérdés, legalábbis nem ezek.
                  5. Azonnal megjelenik az összeg a számládon. A jutalékokat is azonnal vonják. Adót a következő adóbevalláskor kell csak fizetned.
                  6. Brókercége válogatja. Van ahol van fix havidíj, amit akkor is kell fizetned, ha nem kereskedsz. Máshol és ez elég jellemző csak tranzakciós díj (jutalék) van, tehát valóban nem fizetsz egy fillért sem, ha nem kereskedsz.
                  7. Tudtommal náluk Online csak részvényekkel és tán még állampapírral lehet kereskedni. Áruval, devizával ne náluk akarj.
                  8. Nincs ilyen törvény. Önmagában ezzel nem okozhatsz gondot magadnak. Ha jövedelemre teszel szert valld be és kész. Azt még elképzelhetőnek tartom, hogy ha 100milliókat keres valaki a tőzsdén és közben munkanélküli, akkor azzal felhívja magára az APEH figyelmét és vizsgálni kezdik, de önmagában ezért még nem büntethetik meg.
                  9. A BÉT adatait ingyenesen (pl. Equitas-nál) csak 15 perc késleltetéssel mutatják. Ez nem gond, ha hosszú távra veszel részvényeket, de ha napon belül adsz-veszel, akkor érdemes kifizetni a havi 2-3000 Ft-os fix összeget, hogy a nem késletetett, tehát valós idejű adatokat lásd.
                  10. Nem akarlak megsérteni, de egyelőre semennyivel. Ha áruval akarsz kereskedni, akkor ajánlott előtte sokat demózni, sokkal összetettebb kérdésekkel tisztába kerülni és csak ezt követően az összegen gondolkodni.
                  11. Két különböző cég. Brókernet nem is brókercég nevével ellentétben. Náluk nem fogsz tudni tőzsdézni, mert biztosítással, hitelekkel, befektetési életbiztosításokkal és ingatlannal foglalkozik.

Lehet most itt páran furán néznek majd, hogy pont én adok tanácsokat, de a kérdéseid még az én szintemen is nagyon kezdő kérdéseknek tűntek.
                  Többen leírták már, hogy megélhetésre szánt pénzzel senki ne kezdjen tőzsdézni. Bárkinél benne van a pakliban, hogy sokat bukik.
                  Tanulni ingyen van, demo számlák is ingyenesek. Kezdőként úgy tanultam ezek a legjobb befektetésnek a tőzsdével kapcsolatban.

Hozzászólás

Kisbefektető eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Igyekszem válaszolni mindre, amennyire tőlem telik.

1. El kell döntened, hogy mivel (áru, deviza, részvény, illetve ezek tetszőleges kombinációja) akarsz kereskedni. Ha részvény, akkor hazai piac (OTP, MOL...), vagy másik. Itthon Equitas, Random Capital, Erste netbróker viszi majd az összes kisbefektetőt.
                    2. Ez is tőled függ. Befektetni akarsz és tisztes hozamot elérni relatíve kis kockázattal, vagy "pénzt keresni" spekulációval pár nap alatt? Mindkettőnek megvan a maga létjogosultsága. Én előbbi társaságba tartozom, de a fórum tagjainak nagy része utóbbiba, vagy legalább arra törekszik.
                    3. Kamatozó részvényről nem hallottam még. Osztalékot meg tudod nézni a hazai részvényekre a bet.hu-n, pl. MTelekomnál: http://bet.hu/magyar_egyeb/dinportl/...e?security=511
                    Mindig csak a legutóbbit, illetve aq már meghirdetettet látod.
                    4. Hazai brókereknél általában nincs, de tényleg nem jó ezzel a kérdéssel indítani. Ha van X forintod, amit be akarsz fektetni, akkor megteheted, csak találd meg hozzá az összeghez és a befektetés céljának megfelelő megoldást. Írj konkrétumot és tudunk segíteni. Ha spekulálni akarsz, akkor viszont előbb demózz sokat. Ingyen, relatíve nagy összeggel kipróbálhatod mit tudsz és ha már magabiztos vagy akkor vágj csak bele. Akkor már nem is lesz benned ilyen sok kérdés, legalábbis nem ezek.
                    5. Azonnal megjelenik az összeg a számládon. A jutalékokat is azonnal vonják. Adót a következő adóbevalláskor kell csak fizetned.
                    6. Brókercége válogatja. Van ahol van fix havidíj, amit akkor is kell fizetned, ha nem kereskedsz. Máshol és ez elég jellemző csak tranzakciós díj (jutalék) van, tehát valóban nem fizetsz egy fillért sem, ha nem kereskedsz.
                    7. Tudtommal náluk Online csak részvényekkel és tán még állampapírral lehet kereskedni. Áruval, devizával ne náluk akarj.
                    8. Nincs ilyen törvény. Önmagában ezzel nem okozhatsz gondot magadnak. Ha jövedelemre teszel szert valld be és kész. Azt még elképzelhetőnek tartom, hogy ha 100milliókat keres valaki a tőzsdén és közben munkanélküli, akkor azzal felhívja magára az APEH figyelmét és vizsgálni kezdik, de önmagában ezért még nem büntethetik meg.
                    9. A BÉT adatait ingyenesen (pl. Equitas-nál) csak 15 perc késleltetéssel mutatják. Ez nem gond, ha hosszú távra veszel részvényeket, de ha napon belül adsz-veszel, akkor érdemes kifizetni a havi 2-3000 Ft-os fix összeget, hogy a nem késletetett, tehát valós idejű adatokat lásd.
                    10. Nem akarlak megsérteni, de egyelőre semennyivel. Ha áruval akarsz kereskedni, akkor ajánlott előtte sokat demózni, sokkal összetettebb kérdésekkel tisztába kerülni és csak ezt követően az összegen gondolkodni.
                    11. Két különböző cég. Brókernet nem is brókercég nevével ellentétben. Náluk nem fogsz tudni tőzsdézni, mert biztosítással, hitelekkel, befektetési életbiztosításokkal és ingatlannal foglalkozik.

Lehet most itt páran furán néznek majd, hogy pont én adok tanácsokat, de a kérdéseid még az én szintemen is nagyon kezdő kérdéseknek tűntek.
                    Többen leírták már, hogy megélhetésre szánt pénzzel senki ne kezdjen tőzsdézni. Bárkinél benne van a pakliban, hogy sokat bukik.
                    Tanulni ingyen van, demo számlák is ingyenesek. Kezdőként úgy tanultam ezek a legjobb befektetésnek a tőzsdével kapcsolatban.

Szia Kisbefektető!
                    Szerintem a legtöbb pontban lényegre törően és érthetően írtad le a válaszaidat. Attól ,hogy valaki nem évtizedek óta érdeklődik valami iránt ( jelen esetben a tőzsde világa) még kiismerheti magát . ( Ne akard lekicsinyíteni magad! Tanulás a fejlődés kulcsa.)

Engedélyeddel kiegészítenék 3 pontot.

5+.: Értékpapírszámlán van a befektetni kívánt pénzösszeg. Amikor valamit veszel-eladsz az a pénzmennyiség számládon marad amíg el nem fogy vagy ki nem veszed.
                    Természetesen ha valamit megvettél, attól még nyomon tudod követni mennyi az összes tőkéd(pénzed) , tehát relatív a számládon van.
                    Ha valamit megvettél és később eladod az azonnal megjelenik a számlán, ezzel is biztosítva ,hogy máris kereskedhess tovább, azonban pl a részvényeknek van 3 napos elszámolási ideje ami annyiban okozhat gondot, ha eladás után azonnal fel szeretnéd venni a pénzt.
                    Pl.: Részvény eladás hétfőn-> x forint értékben. Ezt a pénzt felhasználhatód újabb részvény vételre. Viszont ha kell a pénz akkor várnod kell 3 napot,-> legkorábban csütörtökön jutsz hozzá ténylegesen a pénzhez.

7+.: Erste-nél nem konkrét nyersanyag kereskedés folyik hanem certifikátok vétele-eladása. Pl.: ami téged érint : ezüst, határidős földgáz, arany , olaj certifikátok. Erről bővebben itt olvashatsz: http://www.erstebroker.hu/hu/certifikatok.html

Equitas-nál nem olvastam ,hogy lehetne nyersanyaggal kereskedni.

10+.: Legtöbb webes brókernél nincs minimális összeg, azonban ne pár ezer forinttal ess neki miután átolvastál több fórumot, utánajártál a szükséges információknak stb.
                    A legtöbb helyen én a 3-4 millió ft-os küszöbértéket hallottam, innentől van értelme foglalkozni vele.

Nos, ha nincs felesleges millióid de nem tudnak téged lebeszélni a valós pénzzel való kereskedésről( Tehát nem demó számla) akkor a következőket érdemes figyelembe venni:
                    - annyi pénzzel kereskedj amennyitől nem romlik az életszínvonalad ha elveszted,
                    - amire nincs szükséged rövid időn belül
                    - amennyinek az esetleges elvesztése nem okoz szívfájdalmat, lelki törést , depressziót , tehát bármilyen szemmel látható elváltozást a viselkedéseden
                    - ne foglalkozz vele érzelmi alapon.

Ezen kívül én arra a következtetésre jutottam:
                    -Soha ne fektesd be a tőzsdére azt a tőkét , amelyet anyagi biztonságodra tettél félre! ( Ha még nincs erre a célra félretett pénz akkor végképp kerüld a tőzsdét)
                    (Ezzel azt akarom mondani, szükség van egy kis anyagi "bázisra" , mielőtt nekivágsz a kereskedésnek. )

Minden jót.
                    üdv

Hozzászólás

StLui: Látod, azért ha jobban figyelnél Te is okosabb lehetnél... nyilván azért kérdezek ilyeneket, mert kezdő vagyok, és ezért is írtam a kezdőknek való fórumba (ha nem vetted volna észre). Ez a fórum nem azért van hogy leszóljuk egymást hanem, hogy segítsünk egymásnak.

Köszi
                      Látom "nem ment át" mit szerettem volna, de nem baj, viszont legalább én sem értem mire kellene jobban figyelnem, hogy okosabb legyek.

Viszont Neked annyit elárulok, semmivel nem vagy előrébb ugyanott tartasz mint amikor azt tanácsoltam, szerintem teljesen kultúráltan, hogy előbb olvasni, tanulni kéne, de azt legalább sokat.

A segítség pedig szerintem nem abból áll, hogy én újra felteszem az összes kezdő kérdést, ráadásul egy új topicot nyitva neki, hogy valaki újra gépelje be mondjuk 500 sorban a választ olyan dolgokra ami külön külön már le lett írva. Persze ha találsz olyat aki ingyen, de legfőképp teljesen fölöslegesen leír Neked újra dolgokat, hát lelked rajta, Te tudod mik az elvárásaid egy fórummal szemben. Én pl amikor érdeklődöm egy téma után, mondjuk az indexen, akkor hajlandó vagyok az első kérdésem beírása előtt ha kell több ezer hozzászólást végigfutni, hogy legalább kicsit képbe kerüljek.

Elég pl megnézned Pintér Péter utolsó válaszait a Forexegyetemes topicban, Ő is leírja, hogy nem fogja újra és újra leírni ugyanazokat a válaszait, ezt ne is várjuk tőle, mert szerinte sincs sok értelme.

Ne érts félre, nem Te vagy az egyetlen, nagyon sok másnak is írom ezeket, remélem ők is olvassák.

További jó tanulást, sok sikert a tőzsdén, forexen árúpiacon, ahol szeretnél.
                      Üdv

Hozzászólás

Elég lenéző dolog azt feltételezni valakiről amiket megfogalmaztál, hiszen honnan is tudhatod, hogy mióta foglalkozom a dologal mennyit olvastam róla, és hogy nem olvastam el az előző fórumokat, hogy találjak a kérdéseimre választ! Mert elolvastam! Nagyon sok elemzést technikai, fundamentális stb. olvastam és csak éppen ezekre az alapvető kérdésekre nem kaptam választ. Ezért fogalmaztam meg őket ide.

Amit pedig Te nem fogtál fel, az az hogy nem nagy dolog valakiről azt feltételezni, hogy kezdő ha a kezdőknek való témában fogalmazza meg a kérdéseit! De látom Te jobban el vagy foglalva azzal, hogy oszd az észt mint, hogy normálisan válaszolj ahogyan azt a többiek is tették és ezért nekik köszönöm!

Hozzászólás

Köszönöm a válaszokat!

Nyilván nem ugrom neki a tőzsdének tudatlanul, ezért is kérdeztem még pár dolgot róla. Amúgy meg elég intenzíven foglalkozom vele -minden nap- tanulok, demózom (egy ideje már, eddig szerencsére sikerrel , tőkém is van természetesen olyan, amitől nem függ az egzisztenciám!

Szívesen fogadom a válaszokat!
                          Még egyszer köszönöm!

Szép napot mindenkinek!

Hozzászólás

Kérek minden felet, hogy ne ilyen irányba vigye el a témát. Nem szeretnék ezért moderálni, márpedig ha kezd személyeskedésbe elmenni a dolgok kénytelen leszek.

Nincs abból tragédia, ha egy kérdés egy fórumon kétszer, vagy többször is felvetődik. Lehet ilyenkor linket, témát ajánlani fórumon belül, ahol már megválaszolásra kerültek a kérdések.
                            Ha pedig van aki összefoglalja az is tökéletes.

Hozzászólás

harzol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Kérek minden felet, hogy ne ilyen irányba vigye el a témát. Nem szeretnék ezért moderálni, márpedig ha kezd személyeskedésbe elmenni a dolgok kénytelen leszek.

Nincs abból tragédia, ha egy kérdés egy fórumon kétszer, vagy többször is felvetődik. Lehet ilyenkor linket, témát ajánlani fórumon belül, ahol már megválaszolásra kerültek a kérdések.
                              Ha pedig van aki összefoglalja az is tökéletes.
                              Ezek szerint én látom rosszul, akkor inkább kiszállok, visszavonulok, mert engem pedig zavar, mint ahogy az is amikor teljesen témához nem kapcsolódó dolgokat írnak egy topicba.
                              Üdv

Hozzászólás

Working...
                              X