Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pár kérdés...

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• caiman
    válaszolt
    fix spreades ecn -en, így pontos. igaz csak azért mondom, mert market makerben nem bízom...de ez egyéni szoc problémám...

Szólj hozzá::

• 7895521
    válaszolt
    caiman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    csináld ecn-en, ott a spread állandó....
    Már mitől lenne állandó? Önmagában az ECN számlatípusból még nem következik, hogy fix a spread. Vannak fix spreades számlák, de ennek viszont nem feltétele, hogy ECN legyen a végrehajtás.

• caiman
    válaszolt
    csináld ecn-en, ott a spread állandó....

• 7895521
    válaszolt
    Dorcymut eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ***** eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nagyjából. Mt4 alatt a spreadet mindig a LONG oldalon fizeted meg. Longnál nyitáskor, shortnál záráskor.
    a spreadet mindig nyitáskor fizeted meg, ezért is kezd minden tréded mínusszal.
    Örülök, hogy két év után hirtelen ilyen aktív lettél.
    Javaslom a következő dolog kipróbálását:
    A nappali aktív időszakban alacsony spread mellett nyiss egy short pozíciót.
    Próbáld meg ezt egy hajnali időszakban lezárni, amikor megemelkedik a spread. Nézd meg mennyivel jártál így rosszabbul, és miért nem a nyitáskori spreadet kellett megfizetned. Ugyanezt kipróbálhatod jelentős hírnél, ha lusta vagy hajnalban felkelni.

Persze, hogy minden pozíció negatívban kezd, mert a shortot csak spreaddel növelt áron tudod VISSZAVENNI, de ettől azt még záráskor fogod kifizetni, nem pedig rögtön már a nyitáskor, mint ahogy te írod.

• Dorcymut
    válaszolt
    ***** eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nagyjából. Mt4 alatt a spreadet mindig a LONG oldalon fizeted meg. Longnál nyitáskor, shortnál záráskor.
    Ezt azért így nagyon leegyszerűsítetted...a spreadet mindig nyitáskor fizeted meg, ezért is kezd minden tréded mínusszal. Annyit kell megjegyezni, hogy long irányban a TP-n túl kell mennie spreaddel SL-nél pedig elég, ha csak megközelít spreadnyire akkor záródnak a pozíciók.

• Dorcymut
    válaszolt
    orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    GBPUSD-n. USD-n akkor 23USD/1lot az 2.3pip költség lesz? Mert akkor tényleg drága ez az Iron az ilyen kishalaknak, mint én
    Nem ezen fog múlni a pályafutásod, 18, 20, 23 teljesen mindegy...hanem az nem mindegy, hogy milyen stílusban kereskedsz és melyik idősíkon. Skalposként sok a 23, DT-ként elfogad6ó, swingesként pedig tök mindegy, hogy mennyi, akár 35 is lehetne, nem oszt, nem szoroz.

• Dorcymut
    válaszolt
    demo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Olyan indikátort keresek ami valós időben mutatja az aktuális híreket. Tudtok ilyet ajánlani? Egy csomót kipróbáltam, de egyik sem jelezte ki az aktuális hírnek az adatát, csak az előző és a várható értéket írta ki.
    Nézd a chartot, az pontosan megmutatja neked...

• StLui
    válaszolt
    Batka85 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Pár hónapja kereskedek futures termékekkel is. Pár napja azonban nem tudok kereskedni velük (Futures mini-sized DOW, Futures SP500 e-mini). Utána kérdeztem, h mi lehet és kaptam is rá választ, hogy "azért inaktív mivel, lejárt a márciusi határidő, ilyenkor rollover van a júniusin tudok már csak új pozíciót nyitni".
    Akkor pontosan mi is ez? Mi ez a rollover? Megköszönném ha elmagyaráznátok, de ha érthető szakirodalmat tudnátok ajánlani az is nagyon jó lenne!
    Előre is köszönöm ha válaszoltok!!
    Határidős termék: lejár az adott termék egy bizonyos időpontban. Utána meg kell keresned azt ami egy távolabbi időpontban jár le és csak azon tudsz kereskedni. Ha lett volna nyitott pozid azt le is zárták volna ahol éppen jár az árfolyam.
    Fura hogy olyannal kezdtél kereskedni amiről nem is tudod micsoda.

• Batka85
    válaszolt
    Sziasztok!
    Pár hónapja kereskedek futures termékekkel is. Pár napja azonban nem tudok kereskedni velük (Futures mini-sized DOW, Futures SP500 e-mini). Utána kérdeztem, h mi lehet és kaptam is rá választ, hogy "azért inaktív mivel, lejárt a márciusi határidő, ilyenkor rollover van a júniusin tudok már csak új pozíciót nyitni".
    Akkor pontosan mi is ez? Mi ez a rollover? Megköszönném ha elmagyaráznátok, de ha érthető szakirodalmat tudnátok ajánlani az is nagyon jó lenne!
    Előre is köszönöm ha válaszoltok!!

• orkati
    válaszolt
    Kockaseggü: köszi az érdekes irományt
    Én nem gapvadászni szeretnék, csak lustaságból jobb lenne péntek este betenni a pending ordereket, mint a vasárnap esti nyitást megvárni De megkéredzem az iron oldalán a cseten is, kíváncsi vagyok, mit mondanak

• kockas
    válaszolt
    eszembe jutott egy apróság a régmúltból. Akkor történt amikor a kezdő 10 ezer dollárom leapadt olyan 200 körülire. (küzdöttem pedig a kezdők lelkesedésével az utolsó minilotig
    Nos nem volt elég nekik az akkori 9800! (nyilván 1 hét után rájöttek, hogy ennek a bal****nak semmi értelme semmit se kivinni sehova. Mentek rajta mindenféle japan dragon robotok, és vadul skalpoltam mindent)
    Szóval amikor áttettek a kisebb számlacsomagra, mert már nem találták elegendőnek a 200-at a VIP platformhoz, akkor csináltak egy igen hosszú kimutatást. Tételesen kiemelve azokat a kötéseimet, amiket nem tudtak a valós piaci áron bekötni, amiből a kimutatásuk szerint kb 55 dollár veszteségük keletkezett. Frankó kis táblázatos összesítő volt. És ezt a mennyiséget azon nyomban le is vonták az új számlámból

na jó írok egy pozitívat is:
    erre a miniszámlára, amivel tovább küzdöttem, egyszercsak NFP előtt pár perccel rátoltak 22-t úgy a semmiből mint pluss balance??, pedig nem hadakoztam velük egy percet se.......gondolom megszólalhatott a skorpió lelkiismerete. (spreadvisszatérítésem nem volt)

Ennek csak annyi a lényege, hogy a végső fegyver sok esetben ígyis-úgyis náluk van az apró betűkben elrejtve. Ilyen esetekben mi csak annyit tehetünk, odébb állunk a (maradék) pénzünkkel, illetve ilyen helyeken kipanaszkodhatjuk magunkat. (Orkati: ez a beírás inkább szólt a jövő gapvadászainak)

• kockas
    válaszolt
    orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Megint én

Ha van mondjuk egy pending buy stop orderem péntekről, vasárnap este gap-pel az ár, és átugorja a buy stoppot, mi történik?
    1.) Rosszabb árfolyamon benyitja az ordert?
    2.) Nem nyitja be.
    brókerenként és (számlatípusonként is!) változóak ezek a dolgok.
    de a lényeg:
    -a kisérletek sokba kerülnek ha nem minimál egységgel csinálod.
    -nagyobb egységgel nem mindig úgy sülnek el a dolgok ahogy kisebbel elsültek.
    -ha szisztematikusan nyersz vele akkor fel mappingelnek és előbb utóbb úgyis keresztbe tesznek.
    -spreadtágítás a képernyőhatárig, hatalmas odébbcsúszás záráskor.
    -de ha ezek nem használhatóak, még akkor is ott van az hogy csak neked 10 percig nem nyitják ki a piacot és nem tudod majd lezárni (kivéve ha bukóba ugrott a pozi, akkor ki fogják

A dukasnál pl az a legnagyobb szopóka hogy visszaállitják hétvégére a tizedére a marginod. ergo elég könnyen belefutsz egy öngyilkos trédbe. Bár ezt gondolom tapasztaltad és a konkrét kérdés nem is erre szólt, de a repertoár a másik oldalon nagyon széles.....

• orkati
    válaszolt
    gap?

Megint én

Ha van mondjuk egy pending buy stop orderem péntekről, vasárnap este gap-pel az ár, és átugorja a buy stoppot, mi történik?
    1.) Rosszabb árfolyamon benyitja az ordert?
    2.) Nem nyitja be.

• orkati
    válaszolt
    Nem, nincs indikátor. Ha több teszt lesz pozitív eredménnyel, akkor majd írok róla kedvenc Random Trade topicomban

• kockas
    válaszolt
    ez remélhetőleg nem a multi timeframe stochiastikus indikátorodon alapul, mert azt én is visszatekergettem pár hónapra. Ránézésre olyan szépen be voltak egymás alá állva a zöld-piros sávok......rendes tesztnél meg látszott, ahogy menet közben változtatgatja a véleményét....

Working...
X