Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Skalpolásról Minden!

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Skalpolásról Minden!

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Ide Jöhet minden ami skalpolással kapcsolatos!

Stratégiák tapasztalatok..stb

Néhány dolog, amit én fontosnak tartok ebben a témában.
    1, Csak trendirányú kitöréseket keresek. Fő irány meghatározása H1-H4 alapján.
    2, Belépési pontokat keresek M5 idősíkon, ahol a fő mozgás kiújulhat. Trendvonaltörések, túladott-túlvett szintek meghatározása.
    3, Meginduló momentum hullámban részzárás, maradék pozíció fedezése. Ezzel kiveszem a kockázatot a kereskedésből. Ekkor már nem veszíthetek, viszont "korlátlanul" nyerhetek.
    4, Maradék pozíció követése, stop szint módosításokkal.
    5, Zárás jelentős SR szinten, vagy pozíció záródása stoppal.

Egy példa, hogy lehet kizárni magunkat egy jó pozícióból.
    Csatolt fájlok
    Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

A skalpolás a vesszőparipám!
      Ilyen alacsony felbontáson - M5, M1 -szerintem már csak az erős trendekbe érdemes belenyúlni. Kicsit tovább gondoltam Sidius 3D tec(h)nikáját és SMA(15)-öt használok.

Két(-három)dimenziós stratégia
      Indikátorok: SMA(15), Stochastic(9, 3, 3)
      Kockázat: 1%
      Megjegyzés: ez inkább skalp technika, nem törekszem ráépítésre.
      Belépés:
      Ha az árfolyam az SMA(15) felett mozog és eggyel alacsonyabb felbontáson is ezt teszi: belépek erős TTB-re, vagy még eggyel alacsonyabb szinten belépőt keresek trendirányba fordító divergenciára, counter trend törésére, 1-2-3-ra.
      Ha az árfolyam az SMA(15) alatt mozog és eggyel alacsonyabb felbontáson is ezt teszi: belépek erős TTB-re, vagy még eggyel alacsonyabb szinten belépőt keresek trendirányba fordító divergenciára, counter trend törésére, 1-2-3-ra.
      Kilépés:
      Eggyel alacsonyabb szintű ellenirányú divergencia, vagy fordító gyertyaformáció kialakulása esetén.
      Kettővel alacsonyabb szintű ellenirányú divergenciát csak teknőc, vagy más trendfordító alakzat lehetősége esetén veszek figyelembe, vagy ha maga a trend lassul be és kezd el divergálni, valamint trendváltás esetén (csúcs-völgy).

Meg persze a diviket se tudtam kihagyni az életemből:
      Kereskedés divergenciákkal II.
      Indikátorok: Stochastic(9, 3, 3), EMA(5)
      Kockázat: 2% (3%?)
      Ezzel a stratégiával csak öt és egypercesen kereskedem.
      Csak a trendirányú, és a counter trendeket a fő trend irányába fordító divergenciákat veszem figyelembe. A fő trend megállapítása csúcs-völgy elemzéssel történik. Divergencia esetén az EMA(5) túloldalán zárására pozíciót nyitok. Ötpercesen háromgyertyás, egypercesen ötgyertyás stopvezetés.

Hozzászólás

Kezdő vagyok, ezért ide kattintottam, de egy kukkot sem értek amit írtatok, kezdek elbizonytalanodni...

Hozzászólás

figura71 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Kezdő vagyok, ezért ide kattintottam, de egy kukkot sem értek amit írtatok, kezdek elbizonytalanodni...
          Semmi gond ha nem értesz belőle semmit, a skalpolást csak haladó kereskedők tudják hosszútávon is folyamatosan pluszban véghezvinni.
          Javaslom, hogy ugyanitt, a "Kereskedés de hogyan" c. topicot olvasd, a fontosabb dolgokat jegyzeteld ki (elsősorban HWTrader és Sidius írásait).
          Persze ha az alapfogalmakkal is gond van, akkor a guglit tudom ajánlani

Hozzászólás

Sziasztok!

Én is próbálkoztam demoban sokat a skalpolással eurusd-n, de valahogy csak a minuszokat sikerült kihoznom belöle. Legnagyobb gondom, hogy hova tegyem a stopot, kb hány pipre? Ha tul közel teszem, kb 10 pipre, akkor tutira kiüti , majd elindul joirányba, ha meg távolabb(20 pip) teszem és mégsem találtam el az irányt, akkor jelentös a veszteség. Én is kezdö vagyok, és nagyon hasznosnak találnám, ha valamelyikötök fel tudna tenni egy pár chartot példának, abbol nagyon sokat lehet tanulni.
            És mi a véleményetek a "csodindikátorokról" ? Vettem néhányat az e-bayen, Deadzone, Rausch, Karl Dittman...stb érdemes használni valamelyiket, vagy inkább csak támasz és ellenállás vonalak, meg P1,2,3 szignálokkal kereskedni?
            Köszi elöre is a válszokat!!!

Hozzászólás

Anck-su-namun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Sziasztok!

Én is próbálkoztam demoban sokat a skalpolással eurusd-n, de valahogy csak a minuszokat sikerült kihoznom belöle. Legnagyobb gondom, hogy hova tegyem a stopot, kb hány pipre? Ha tul közel teszem, kb 10 pipre, akkor tutira kiüti , majd elindul joirányba, ha meg távolabb(20 pip) teszem és mégsem találtam el az irányt, akkor jelentös a veszteség. Én is kezdö vagyok, és nagyon hasznosnak találnám, ha valamelyikötök fel tudna tenni egy pár chartot példának, abbol nagyon sokat lehet tanulni.
              És mi a véleményetek a "csodindikátorokról" ? Vettem néhányat az e-bayen, Deadzone, Rausch, Karl Dittman...stb érdemes használni valamelyiket, vagy inkább csak támasz és ellenállás vonalak, meg P1,2,3 szignálokkal kereskedni?
              Köszi elöre is a válszokat!!!
              Szia.
              Nekem az a véleményem, hogy érdemes használni az indikátorokat, de inkább csak megerősitésnek.
              willow

Hozzászólás

Sziasztok!

Ha tul közel teszem, kb 10 pipre, akkor tutira kiüti , majd elindul joirányba, ha meg távolabb(20 pip) teszem és mégsem találtam el az irányt, akkor jelentös a veszteség...
                Szia!

No itt az első probléma. A kezdeti veszteségkereted távolabbi stop esetén sem lehet nagyobb. Minél távolabbi a stoppod, annál kisebb összeget köthetsz. Ez a kereskedés egyik alapvető szabálya.

Hozzászólás

Üdvözlet!skalpolásnál rendkívül fontos a veszteség kontroll(jellemzően max5pip)először jól látható duplatetőket,aljakat kell keresni 1-5M-en eur/usd-n.Ha ez begyakorolva,utána lehet bővíteni a beszállási repertoárt(P1-4)Indikátort csak kiszállásra javaslom módosított macd.Beszállás után nagyon fontos,hogy egy bizonyos részét azonnal el kell tenni a nyereségnek ,mertez biztosítja a pozitív vagy nullás tradet. Jellemzően 0,3LOT nyitásnál(1000 eur számla)5 pip nyereség után 0,2 zárás,0,1 esetleges futtatás vagy stoppolódás.skalpolás egy nagyonkellemes sport,gyorsaság,helyzetfelismerés,napi 1-2 óra/1-2%.

Hozzászólás

nem kell túlbonyolítani a kereskedést.
                    olyanra szakaszra érdemes ráhúzni a trendvonalat, ahol vannak kis oldalazások,counter trendek.

Click image for larger version

Name:	almafa.jpg
Views:	1
Size:	156,8 KB
ID:	142010

Hozzászólás

Sziasztok!

Valahol, valamikor olvastam a neten, de azóta se találom, hogy van az MT4 hez egy olyan program, ami kimondottan a skalpoláshoz lett kifejlesztve, mert egy gombnyomással lehet nyitni és zárni a poziciókat.
                      Létezik ilyen, vagy csak álmodtam? (ez utóbbi se kizárt, mert még álmomban is skalpolgatni szoktam..)

Hozzászólás

Sziasztok!

Valahol, valamikor olvastam a neten, de azóta se találom, hogy van az MT4 hez egy olyan program, ami kimondottan a skalpoláshoz lett kifejlesztve, mert egy gombnyomással lehet nyitni és zárni a poziciókat.
                        Létezik ilyen, vagy csak álmodtam? (ez utóbbi se kizárt, mert még álmomban is skalpolgatni szoktam..)
                        Használhatsz scripteket, azokhoz lehet billentyűkombinációkat rendelni, így jelentősen meg lehet gyorsítani kötéseket.
                        Pl: CTRL+B (Buy), CTRL+S (Sell), stb...

Hozzászólás

tapci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Üdvözlet!skalpolásnál rendkívül fontos a veszteség kontroll(jellemzően max5pip)először jól látható duplatetőket,aljakat kell keresni 1-5M-en eur/usd-n.Ha ez begyakorolva,utána lehet bővíteni a beszállási repertoárt(P1-4)Indikátort csak kiszállásra javaslom módosított macd.Beszállás után nagyon fontos,hogy egy bizonyos részét azonnal el kell tenni a nyereségnek ,mertez biztosítja a pozitív vagy nullás tradet. Jellemzően 0,3LOT nyitásnál(1000 eur számla)5 pip nyereség után 0,2 zárás,0,1 esetleges futtatás vagy stoppolódás.skalpolás egy nagyonkellemes sport,gyorsaság,helyzetfelismerés,napi 1-2 óra/1-2%.
                          sziasztok! amit irtal az jo, csak szerintem nem sok köze van a skalpolashoz, mert stoppot nem szoktak hasznalni. a skalpolas lenyege nehany pip utan realizalni a hasznot. en mindenhol ezt olvastam

Hozzászólás

papa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            stoppot nem szoktak hasznalni. a skalpolas lenyege nehany pip utan realizalni a hasznot. en mindenhol ezt olvastam
                            akkor olvass még jobban utána

Hozzászólás

papa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              sziasztok! amit irtal az jo, csak szerintem nem sok köze van a skalpolashoz, mert stoppot nem szoktak hasznalni. a skalpolas lenyege nehany pip utan realizalni a hasznot. en mindenhol ezt olvastam
                              Nincs pontos megfogalmazása. A lényege, hogy 1-1 hullámból próbálják meg kivenni amit lehet. Nem feltétlen a pár pip nyereségtől, vagy a kereskedés rövid időtartamától hívjuk annak. Stopot pedig minden esetben célszerű használni.

Hozzászólás

Working...
                              X